Jump to content

Recommended Posts

Μπήκανε χθες και τα σινεμπλόκ των ψαλιδιών της Powerflex. Σημαντική διαφορά στο τιμόνι αλλά ακόμη και όσον αφορά την ανάρτηση στις λακούβες. Πλέον το όλο σύστημα είναι πολύ πιο δεμένο!

Φώτο από το "πριν"...

20121114171334.jpg

Το ΟΕΜ σινεμπλόκ βγαλμένο από τη βάση....

20121114172016.jpg

Αντιπαράθεση του ΟΕΜ με το Powerflex.....

20121114172036.jpg

Το Powerflex τοποθετημένο......

20121114172420.jpg

Και φώτο από το "μετά".....

20121114174511.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευγε για τις βλετιωσεις αλλα δεν συμφωνω προσωπικα σε ολα επειδη τα εχω βαλει αλλα βγηκαν νυχτα ξερω Πλεον οτι φερνει μεσα τση καμπινα ολες τους κραδασμους και τους θορυβους ασε που θα συντονιζει τρελα στο ρελαντι την μηχανη με την καμπινα και θα νιωθεις και την κινηση της μηχανης μεσα....κουτσουρο πρεπει να εγινε η καμπινα... μονο dogmount τα υπολοιπα οχι

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το μπερδεύεις με τις βάσεις μηχανής και σασμάν, που βγάζουν άλλες εταιρίες. Έχω μπει ας πούμε σε Octavia5 με βάσεις της BSH και ακριβώς όπως το λες, όλο το αμάξι τρέμει ακόμη και στο ρελαντί. Αυτά δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση. Το αμάξι είναι ακριβώς όπως πριν σε θέματα άνεσης, θορύβου, συντονισμού κλπ. Την διαφορά την καταλαβαίνεις μόνο αν αρχίζεις να χώνεσαι γρήγορα σε στροφές, και βλέπεις με πόση περισσότερη ακρίβεια αντιδρά το αμάξι στις κινήσεις του τιμονιού.

Είναι βάσεις των ψαλιδιών. Δεν έχουν να κάνουν με τη μηχανή, για να φέρουν συντονισμό ή ότιδηποτε άλλο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Νίκο.Ωραία τα powerflex.Eγώ έβαλα από το s3.Μου κάνει εντύπωση που ενώ έχω 49000 χλμ τα γνήσια είχαν μικροραγίσματα.Όπως είπες δέθηκε το αυτοκίνητο μπροστά.Τα μπροστινά σινεμπλόκ των ψαλιδιών δεν θα τα αλλάξεις??Είναι καλά??

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Τα μπροστινά σινεμπλόκ των ψαλιδιών δεν θα τα αλλάξεις??Είναι καλά??

Θα τα αλλάξω τις επόμενες μέρες. Απλά δεν είχα χρόνο χθες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύστοχες αλλαγες και πολύ προσεγμένες κινήσεις, μπράβο Νίκο.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε λοιπόν και το intercooler από S3, μαζί με σετ κολάρα της Samco. Όλα καλά με την τοποθέτηση. Από ότι μου είπε βέβαια ο μηχανικός μου, καλύτερα που δεν ήμουν εκεί, γιατί ξήλωσε όλη τη μούρη!!! Έβγαλα μια φώτο από κάτω, κι έβγαλα και μια φώτο από την σκάστρα Forge που χρωστούσα. Την Δευτέρα έρχεται και η εισαγωγή αέρα της dbilas και θα ολοκληρωθεί και αυτό το κεφάλαιο βελτιώσεων. Η συνέχεια, του χρόνου πάλι! ^_^

Intercooler S3 & Samco κολλάρα...

img3094l.jpg

Σκάστρα Forge...

img3092x.jpg

νικο το εγκεφαλακι τι ειναι και τι κανει??

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει γιατι οταν αλλαζεις σκαστρα πρεπει να βαλεις και αυτο??η το εχουν ολα τα αμαξια απτο εργοστασιο?το εγκεφαλακι?

Link to comment
Share on other sites

πολύ γαματο το αυτοκινητο ,το ζήλεψα (με την καλή την εννοια παντα)

τρελαινομαι για τα καθισματα ,τα φρενα ,την κ04 και όλα όσα έχεις κάνει

μπραβο φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα στις οθόνες σας... ;)

2012102314181029275.jpg

Το παρήγγειλες τελικά βλέπω!!!!Με το καλό η παραλαβή!!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να παραλαβεις και πεσμου μετα αν θα εχεις επικοινωνια μηπως με το δικο σου να το βλεπει με vcds το ραδιοφωνο....γιατι εγω εχω σπαστει αγρια με την κινεζια τελικα...ολο λαθη ειναι στον ελενχο...μπορει να μην επηρεαζουν αλλα δεν μαρεσει να τα βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι πλήρως συμβατό με το canbus, δεν ξέρω να σου πω από τώρα αν βγάζει σφάλμα ή όχι. Μπορώ να ρωτήσω έναν φίλο που το έχει ήδη στο αυτοκίνητό του...

Link to comment
Share on other sites

Νικο να σε ρωτησω...αυτο το τηλεχειριστηριο που μοιαζει να αναδυεται απο την κονσολα τι ειναι??κοιτα και για μπροστα προφυλακηρα απο r36 θα γινει τουμπανο!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.