Jump to content
BARACUDA21

Luxnia Ladiou!

Recommended Posts

geia sas paidia!!!! :lol::lol: gelao me ta problimata genikos kai oi antiprosopies den xeroun oute kai autoi ti na poume!!! mesa the sas eimai kai ego exo ena golf Iv tou 2001 otan bgeno gia bolta ekei pou pas anoigei i lyxnia ladiou sta kala kathoumena :wub: leo eleos den nomizo giati bazo apo ta kalhtera ladia!! exo rotiseis fikous kai gnostous pou exoune kai aytoi to idio problima ospou mou eipane :wub: na anoigokleineis to kapo mexri na sbisei :lol: kai leo ama pas pouthena ekdromi ti prepei na kaneis kai na einai kai xeimonas tongue.gif tha sou anoigei i luxnia kai tha bgeneis exo na anoigokleineis to kapo tongue.gif thelo ama sas exoune tuxei kai se sas ayto to problima!!! pisteio nai perimeno tin apantisi sas!!!

y.g apla exoune mourato kai oraio amaxi!!! ta problima tha sumbenoune!!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. Μέλος/επισκέπτης που δεν μπορεί να εφαρμόζει την ελληνική γραφή οφείλει να ενημερώσει τον διαχειριστή προκειμένου να ληφθεί υπόψη το πρόβλημα που παρουσιάζεται, διαφορετικά το μέλος/επισκέπτης μπορεί να αποβληθεί προσωρινά ή μόνιμα.
Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλε μου μας βγηκαν τα ματια...γραψε με ελληνικους χαρακτηρες....

κι εμενα αναβε στο παρελθον...συμπληρωνα λαδακι κι εσβηνε...απο ελλειψη λαδιου αναβε!!!! ;)

μεγαλε συγνωμη για το γραψιμο απλα εχω ματθει ετσι!!! οσο για τα λαδια στο εχο πει απλα πρεπει να ειναι εγκεφαλος ι αλλιος δεν λεγετε με καλα λαδια να αναβει με καμια ουσια!!! αφου οταν ανοιγω το καπο και το κλεινω ι λιχνια στο ταμλο δεν αναβει πια tongue.gif ελεος με τα ηλεκτρονικα!!! τι να πω αλλος απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιά σου φίλε, στο συνεργείο τί σου είπαν;

καλησπερα μελος!!! εχο παειο και στιν καρεντα και παζαροπουλο και σε αλλα μου πεζουνε τιν κολοκυθια ο αλλος τι λαδια σου εβαλε ο προιγουμενος και παμε αλυσιδα μεχρι ποθ μπουχτισα αλλο και τους την ειπα!!!!

πιστευο να μιν εχεισ και εσυ το ιδιο προβλημα με το δικο μου εχω ροτισει και αλλους που εχουνε το ιδιο αμαχι οτι και αυτοι εχοθνε το ιδιο προβλημα δεν ειναι τα λαδια ;) απλα ο εγκεφαλος πειραζει σε νορμαλ ταχυτητες αμα εχεις ματθει κατι περιμενω τιν απαντηση σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε,δουλευω μεσα στην εταιρια.Για αρχη πανε να σου κανουν ενα UPDATE τον εγκεφαλο,μετα παμε σε αισθητηρα καρτερ και αν δεν στρωσει παμε ολοταχος για καντραν............ ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα με το καντραν και 2ον με το αισθητηρα που υπαρχει κατω στο καρτερ.

νομιζω οτι μαλλον το προβλημα ειναι στο καντραν....θα σου πω αυριο πιο σιγουρα που θα το ψαξω

το πρωι λιγο καλυτερα

Edited by Afterdark
Link to comment
Share on other sites

SE EUXARISTO MEGALE EISAI O MONADIKOS ME TA LIGA PAIDIA POU MOU TO LETE GIATI I TEXNIKOI TIS ETAIREIA NA MIN XEROUNE KAI ESEIS NA TA LETE SOSTA!! TIN AITIA!!! AMA EINAI TO KANTRAN ASTA NA PANE KALHTERA NA TO POUSISO OSO THA KANEI EPISKEYEI THA PAIEI ME TIN MISI AXIA TOU GOLF MOU:(

Link to comment
Share on other sites

αν και στο αργησα λιγο...με τα συμπτωματα που μου λες ειναι πολυ πιθανο να ειναι στον αισθητηρα..

ισως κατι πολυ απλο...να μην κουμπωνει καλα το φυσακι του ειτε να εχει χαλαρωσει....γιαυτο και με το

κλεισιμο του καπο σβηνει....πιστευω οτι εινα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!! που μου το ειπες!! βλεπω οτι ειστε πραγματικοι τεχνιτες παρα εχω ποθ το παιζουνε σε εταιριες λεω που δεν χερουν την τυφλα τους οσο καιρο το εχω το αμαξι δεν μου εχει πει κανεις οτι ειναι αυτο το προβλημα που μου ειπες!!!! ο αλλος ελεγε τα λαδια ο αλλος το κατραν καλα που δεν τα αλλαξα!!! τελικα βρηκα τη λυση!!!! να σε καλα μεγαλε!!!! και στα παιδια που μου απαντησανε!!!!

θα τα πουμε!!!!

στο επανηδειν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!! που μου το ειπες!! βλεπω οτι ειστε πραγματικοι τεχνιτες παρα εχω ποθ το παιζουνε σε εταιριες λεω που δεν χερουν την τυφλα τους οσο καιρο το εχω το αμαξι δεν μου εχει πει κανεις οτι ειναι αυτο το προβλημα που μου ειπες!!!! ο αλλος ελεγε τα λαδια ο αλλος το κατραν καλα που δεν τα αλλαξα!!! τελικα βρηκα τη λυση!!!! να σε καλα μεγαλε!!!! και στα παιδια που μου απαντησανε!!!!

θα τα πουμε!!!!

στο επανηδειν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!! που μου το ειπες!! βλεπω οτι ειστε πραγματικοι τεχνιτες παρα εχω ποθ το παιζουνε σε εταιριες λεω που δεν χερουν την τυφλα τους οσο καιρο το εχω το αμαξι δεν μου εχει πει κανεις οτι ειναι αυτο το προβλημα που μου ειπες!!!! ο αλλος ελεγε τα λαδια ο αλλος το κατραν καλα που δεν τα αλλαξα!!! τελικα βρηκα τη λυση!!!! να σε καλα μεγαλε!!!! και στα παιδια που μου απαντησανε!!!!

θα τα πουμε!!!!

στο επανηδειν!!!!

οτιδηποτε χρειαστεις ποσταρισε το....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τι ακριβώς ήτανε και σου άναβε το λαμπάκι? Δεν είχε κουμπώσει καλά ο αισθητήρας από κάτω (κάρτερ) ή κάπου αλλού! Πιο από τα δύο λαμπάκια άναβε; Υποθέτω το κίτρινο, αφού έσβηνε με το ανοιγοκλείσιμο του καπό. Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το οποίο το εμφανίζει μετά από μεγάλο ταξίδι και τώρα τελευταία ανάβει και το κόκκινο του λαδιού χωρίς λόγο και μάλιστα σβήνει και μόνο του (ευτυχώς ή δυστυχώς) ακόμα και μέσα στην πόλη (Αθήνα). Έχω ασχοληθεί και έκανα ότι μπορούσα για το πρόβλημα αυτό χωρίς επιτυχία (αλλαγή αισθητήρα λαδιού και τα συναφή). Ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το λάδι και όσες φορές συμπλήρωσα ήταν προληπτικά.

Το θέμα το έχω ποστάρει παλαιότερα :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=8763

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μελος! σε ευχαριστω για την απαντηση σου!! με την απαντηση σου εμεινα οχι δεν εφτεσε ακομα να αναβει ι λυχνια κοκκινη αλλιως θα του το εφερνα καπελο το συνεργειο την μηχανη!!! απλα ουτε μεσα στην αθηνα δεν το κανει αμα βγω εχω εκδρομες σ/κ αμα κανει το αμαχι περιπου τα 50 χιλ χορις σταματημο ενα βομβητης χτηπαει και ανοιγει πορτοκαλι τιν πρωτη φορα τρομαξα δεξια και σβησημο μηχανης μετα το εμαθα.... ανοιγω καπο να το κλεινω αμεσως και εσβισε τα λαδια ειναι μια χαρα!!!! ουτε χανουνε ουτε εχει βλαβη ο ενγεγαλοσ που λεει το συνεργειο που πηγα απλα γελαω αμα πας πουθενα χειμωνα η βρεχει και ταχιδεψεις εκει θα γελαω καταλαβενεις!!! απλα το εχω παρει πανω μου και λεω λαδια εχω βαλει τα καλα αμα μηνει που δεν τον νομιζω θα τα πουμε με τους μεγαλους τεχνικους!!! απλα ανοιξε καπο κλεισε καπω και παπαλα!!!

σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!!!

τα λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα κ δεν ξέρει κανένας τί είναι. Έχω αλλάξει καντράν, αισθητήρα λαδιού, βαλβίδα λαδιού, τα καλωδιάκα στον αισθητήρα καπώ, αντλία λαδιου. Τα έκανα όλα και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει...απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.