Jump to content
Ntinos

Με τι ελαστικα παραλαβατε το Golfακι;

Recommended Posts

225/45/17 ή

205/50/17.

λαστιχα βαλε αναλογα το ποσο που διαθετεις.

υπαρχουν πολλες επιλογες σε αυτην την διασταση.υπαρχουν και ανοιχτα παλαιοτερα θεματα για λαστιχα αν θες να τα διαβασεις να παρεις μια ιδεα.

οτι και να βαλεις παντως καλοπατητα να ειναι.. :(

Link to comment
Share on other sites

225/45/17 ή

205/50/17.

λαστιχα βαλε αναλογα το ποσο που διαθετεις.

υπαρχουν πολλες επιλογες σε αυτην την διασταση.υπαρχουν και ανοιχτα παλαιοτερα θεματα για λαστιχα αν θες να τα διαβασεις να παρεις μια ιδεα.

οτι και να βαλεις παντως καλοπατητα να ειναι.. :(

Thanks. Να σε ρωτησω. 225/50/17 δε μπορω να βαλω se 17"? Σκεφτομαι παλι τα MIchelin αν και απο οτι διαβασα, αρκετοι προτιμουν τα bridgestone potenza.

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Να σε ρωτησω. 225/50/17 δε μπορω να βαλω se 17"? Σκεφτομαι παλι τα MIchelin αν και απο οτι διαβασα, αρκετοι προτιμουν τα bridgestone potenza.

η διαφορα ειναι μεγαλη Ηλια.η διαφορα στην διαμετρο των ελαστικων ειναι σχεδον 25 χιλιοστα. ;)

αλλαζει αρκετα το βημα του αυτοκινητου,δεν στο συνιστω επουδενη :(

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Να σε ρωτησω. 225/50/17 δε μπορω να βαλω se 17"? Σκεφτομαι παλι τα MIchelin αν και απο οτι διαβασα, αρκετοι προτιμουν τα bridgestone potenza.

Τα παραπανω ελαστικα τα εχω απο ''μαμα'' και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ ευχαριστημενος...

Υ.Γ.

Σε θεωρητικο επιπεδο με πια διασταση εχει μεγαλυτερη καταναλωση το αυτοκινητο

225/45/17 ή 205/50/17???

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το TSI 140 με Michelin Energy 195/65/15 τα οποία ήταν απαράδεκτα γι αυτό τα άλλαξα στα 1.500χλμ (μαζί με τις ζάντες) με 205/55/16 Continental Sport Contact 2 και το κράτημα του αυτοκινήτου άλλαξε τελείως :huh:

Όποιος θέλει λάστιχα σε 17" ζάντες ας δει τα Continental Sport Contact 3, θεωρούνται κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπανω ελαστικα τα εχω απο ''μαμα'' και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ ευχαριστημενος...

Υ.Γ.

Σε θεωρητικο επιπεδο με πια διασταση εχει μεγαλυτερη καταναλωση το αυτοκινητο

225/45/17 ή 205/50/17???

τα πιο φαρδια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκτος απο τα λατιχα αποφασισα να αλλαξω και ζαντες!!! Βρηκα τις παρακατω, αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρος αν ταιριαζουν στο Golf :)

websuperturismogts1jpgcn1.th.jpg

Διασταση θα βαλω 225/45/17 οπως μου εχετε προτεινει

Εδω ειναι και το site:

http://www.ozracing.com/at-team/wheels/rac...rturismo-gt/en#

Edited by eliasj
Link to comment
Share on other sites

oz και ξερο ψωμι!θα του πηγαινουν πολυ οι ζαντες Ηλια βαλτες με κλειστα ματια.

σε τι τιμη τις βρηκες αν επιτρεπεται;με τα λαστιχα μαζι λογικα θα εχεις και μια εκπτωσουλα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια αλλα υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα προτεινομενα ζαντολαστιχα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17129

Link to comment
Share on other sites

GOLF TSI GT SPORT 140PS (4/2008) michelin energy 205/55/16

Καμία σχέση τα λάστιχα αυτά με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου μας ;) Θα δεις σύντομα πως θα χρειαστεί να τα αλλάξεις. Καλοτάξιδο :D

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση τα λάστιχα αυτά με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου μας :blink: Θα δεις σύντομα πως θα χρειαστεί να τα αλλάξεις. Καλοτάξιδο ^_^

Το παρατήρησα και εγώ ότι είναι απλά ελεεινά να Michelin και πιστεύω πως μετά το καλοκαίρι θα τα αλλάξω. Μακάρι να είναι καλοτάξιδο και χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

O οποίος είναι ?

Το λέω με την έννοια ότι τα 140 άλογα είναι πολλά για την ελκτική πρόσφυση των Energy (με 2α το μόνο που κάνουν οι ρόδες είναι να γυρνάνε σβούρες :blink: ) ενώ και σε στροφές γλιστράνε εύκολα. Γενικώς, δεν είναι λάστιχο που μπορεί να "διαχειριστεί" 140 άλογα. Είναι λάστιχα προσανατολισμένα στην οικονομία και την αθόρυβη κύληση. Πέρασα 6 μήνες με αυτά και δεν με ικανοποίησαν στη συμπεριφορά τους (ειδικά στο βρεγμένο ήταν χάλια).

Link to comment
Share on other sites

Golf GT 170 8/2007 Continental Sport Contact 2 10.000χιλιομετρα. Φοβερο λαστιχο

Golf GT 170 6/2007 Dunlop 15.000 χλμ μέχρι τώρα και έχουν δρόμο ακόμα.....

Η πλάκα είναι οτι όταν ρώτησα τον πωλητή στο Παζαρόπουλο με τι λάστιχα έρχοντα τα GT συνήθως μου είπε αποκλειστικά Michelin ή Bridgestone!!!

Το Gt που είχε στην έκθεση είχε Continental....To δικό μου ήρθε με Dunlop....ότι να΄ναι!!!!

Edited by Giorgos79
Link to comment
Share on other sites

oz και ξερο ψωμι!θα του πηγαινουν πολυ οι ζαντες Ηλια βαλτες με κλειστα ματια.

σε τι τιμη τις βρηκες αν επιτρεπεται;με τα λαστιχα μαζι λογικα θα εχεις και μια εκπτωσουλα.

Σου απαντησα στο αλλο forum :huh:

Συγνωμη παιδια αλλα υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα προτεινομενα ζαντολαστιχα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17129

Σωστα :huh:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω ειμαι ο πιο...τυχερος..GT Sport 140 με HANKOOK VENTUS PRIME!!!!ναι παιδια!!καλα ακουσατε...με κορεατικο λαστιχο...οταν τα ειδα στην παραδοση του οχηματος εμεινα παγωτο...ακομη αναρωτιεμαι γιατι τετοιο λαστιχο....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω τα pirelli 7? Πολύ μέτριο λάστιχο με 13500km μου έχει κάνει κανένα 2 ψιλοσπινιαρίσματα χωρίς λόγο!! Έχω TSi 140HP Highline 5d. Αγορά 18/5/2007. Μάλλον όταν τα αλλάξω θα βάλω Bridgestone. Τα Michelin Enrgy δεν είναι άσχημα αλλά φθείρονται πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω ειμαι ο πιο...τυχερος..GT Sport 140 με HANKOOK VENTUS PRIME!!!!ναι παιδια!!καλα ακουσατε...με κορεατικο λαστιχο...οταν τα ειδα στην παραδοση του οχηματος εμεινα παγωτο...ακομη αναρωτιεμαι γιατι τετοιο λαστιχο....

Εντάξει, μπορεί να είναι HANKOOK, αλλά τουλάχιστον είναι τα VENTUS PRIME, δεν είναι τα απλά......ΧΕΧΕ!!

Νομίζω οτι η απάντηση είναι προφανής....χαμηλό κόστος παραγωγής

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή 24 Ιανουαρίου 2008 με HANKOOK λάστιχα, μετά απο ενα τρακαρισμα ευτυχώς οχι τόσο κακό τα άλλαξα με CLEBER HYDRAXER όπως και την διάσταση αλλά και τις ζάντες και

τώρα φοράω 225 / 45 / 17 !!! Ο σκοπός μου ήταν να τα αλλαξω τον Σεπτέμβριο αλλα αυτος που με τράκαρε ( πέρασε με κόκκινο ;) ) είχε άλλη άποψη..Τέλος καλό όλα καλα

:lol: ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

GOLF TSI GT SPORT 140PS (4/2008) michelin energy 205/55/16

+1 και εγω με τα αθλια αυτα λαστιχα το πηρα και με 40χλμ μου αναψε το λαμπακι ESP γενικα τα λαστιχα ειναι βαρκα γιαλος

Link to comment
Share on other sites

To πηρα Μάιο του 2007 και εχει Michelin energy

Για πειτε μου σας παρακαλω οσοι θελετε ποτε παραλαβατε το αυτοκινητο με τι ελαστικα και ποσο τα κρατησατε.

Εγω το παρελαβα Αυγουστο του 2006 εχω κανει 13.000km και ακομα τα εχω πανω αλλα ειναι Hankook rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

GT 170ps τα παρελαβα 06/2006 με RE 050 225/45/17 και ο γαμπρος μου το ιδιο αμαξι 01/2007 με continetal sport 2 και οι δυο ευχαριστιμενοι απ τα λαστιχα !Τωρα εγω σκεφτομαι για αλλαγη στα 29000χλμ μιας και κοβει πλεον λογου esp το αμαξι.Σκεφτομαι κατι μεταξυ των δυο παλι ή Toyo r1 αλλα μου ειπαν οτι δε κρατανε πολλα χλμ.

Εχετε σκεφτει οτι η VW μπορει να τα στελνει τα αυτοκινητα μας με συγκεκριμενα ελαστικα ποιοτητα και μαρκα ανα περιοδο συμφωνα με συμφωνιες που κανει ! Αλλα εδω λογου κοστους καποιοι να επωφελουνται και να τα αλλαζουν με αλλα χειροτερης ποιοτητας(παλιας ημερ/νιας παραγωγης,ή καμενα,κτλ.) προκειμενου να κερδισουν κατι ακομα απ τη πωληση των καλων ελαστικων που φοραγε το αμαξι σας οταν εφτασε στο τελωνειο ή στην αντιπροσωπεια ακομα χειροτερα !!!! Αλλα πως μπορει κανεις να το ξερει αυτο.

Edited by DARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Golf GT 170 Ps.Παρλαβή 11/2006 με Pirreli P Zero Rosso. Μεχρι στιγμής αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

01/2008 παραλαβη golf gt με pirelli p zero rosso με 6000 χμ.

κορυφαίο λάστιχο για σπορ οδήγηση και καλη συμπεριφορά στο βρεγμένο οδοστρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.