Jump to content
Ntinos

Με τι ελαστικα παραλαβατε το Golfακι;

Recommended Posts

Το παρέλαβα 30/03/2010 με Bridjestone Potenza 225/40/18.

Και εγώ BRIDGESTONE POTENZA 225/45/17 - TSI 160. Απο τύχη πήραμε την κορυφή των κορυφών στα λάστιχα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αυτά τα άθλια έχω...Αλλά θα αλλαχτούν συντόμως.

+100000000 Katana. και γω το πηρα μ αυτα τα τραγικα Michelin Απριλιο του 2008. γλιστρανε απιστευτα

Link to comment
Share on other sites

+100000000 Katana. και γω το πηρα μ αυτα τα τραγικα Michelin Απριλιο του 2008. γλιστρανε απιστευτα

Aπαράδεκτο ελαστικό για την ιπποδυναμη του οχήματος! Μόνο για χειρόφρενα και burn out είναι, χαχα.

Link to comment
Share on other sites

οντως ρε παιδια με ποιο σκεπτοκο βαζουν τετοιο λαστιχο ? Δεν μπορω να το καταλαβω ...αθλιο και επικινδυνο

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε ρε αναποδα τιμονια που κανω με τα HANKOOK.

3 ατομα στο αμαξι ανηφορικη στροφη και με το που μπαινω.. μου θυμωσε ο κολος και ειπε να παει βολτα.!!!

Τωρα τωρα λιγα ακομα $$ και γεια σας HANKOOK.

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πως τα εργοστασιακά λάστιχα δεν έχουν την καλύτερη ποιότητα γι αυτό φάτε τα και μετά πέταμα γρήγορα γρήγορα. Εγώ το παρέλαβα με Michelin Energy μετά έβαλα Continental Sport Contact 2 και τώρα εδώ και 4 μήνες έχω τα Michelin Pilot Exalto όπου είναι τα καλύτερα λάστιχα από αυτά που είχα μέχρι στιγμής το μόνο κακό είναι οτι λιώνουν πολύ γρήγορα αλλά σε στροφές, βρεγμένο και στεγνό είναι μανούλα!!

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πως τα εργοστασιακά λάστιχα δεν έχουν την καλύτερη ποιότητα γι αυτό φάτε τα και μετά πέταμα γρήγορα γρήγορα. Εγώ το παρέλαβα με Michelin Energy μετά έβαλα Continental Sport Contact 2 και τώρα εδώ και 4 μήνες έχω τα Michelin Pilot Exalto όπου είναι τα καλύτερα λάστιχα από αυτά που είχα μέχρι στιγμής το μόνο κακό είναι οτι λιώνουν πολύ γρήγορα αλλά σε στροφές, βρεγμένο και στεγνό είναι μανούλα!!

θα συμφωνησω απολυτα φιλε μου, οσοι ειστε ικανοποιημενοι απο τη michelin και φορατε τα (μετρια και γενικης χρησης) energy πεταξτε τα και βαλτε τα pilot exalto! μερα με νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα energy η VW δεν τα εβαζε για επιδοσεις αλλα για θεμα καλυτερης καταναλωσης και σε αυτο ηταν 100% σωστοι. Το δε λαστιχο επειδη το ειχα στο πρωτο tsi μου δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα και του ειχα φορεσει και για 45000 χλμ, μονο στο βρεγμενο δεν μου εδινε ασφαλεια. Μετα το εδωσα ανταλλαγη και πηρα το δευτερο tsi (παλι 140αρι) αλλ με dsg και 17αρια λαστιχα Michelin ps1 απο την μανα του που ηταν και καλυτερα γενικως αλλα και που ανεβασαν και την καταναλωση (μαζι με το dsg) κοντα στο 1 περιπου λιτρο. Τωρα εβαλα τα Michelin ps3 που απλα ειναι εξαιρετικα απο πασης αποψης (μονο σε βροχη δεν τα εχω δοκιμασει) ειδικα σε θεμα κυλισης κατι που ομως οπως παντα η Michelin τουλαχιστον για μενα ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω να βγαζω πολλα χιλιομετρα αλλα να μην ειναι και σαπουνι τα λαστιχα τι βαζω ρε παιδια? 30-35 το χρονο κανω ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.