Jump to content
Ntinos

Με τι ελαστικα παραλαβατε το Golfακι;

Recommended Posts

18/09/08 Michelin Energy Golf V GT Sport 140ps...

Μπορώ να τα πώ αθλια...

Εχω κάνει 10.000 km μερικες φορες κρατανε αλλα μεσα στην πολύ τρελαίνονται στο σπινιάρισμα... Θελω να τα αλλάξω και δεν ξερω τι να βαλω.. :/

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια..σημερα εκλεισα golf 6 tsi 160 highline.ο πωλητης μου λεει πως θα το παραλαβω με michelin energy 205/55/16.κατα την γνωμη μου δεν ταιριαζει για τα αλογα του.ποια ειναι η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

gt sport 122

παραγωγη 2η εβδομαδα οκτ 2008

pirelli p7

Δεν εχω ιδιαιτερα παραπονα απο τα λαστιχα

Αλλα απο την αλλη δεν εκανα ακομα κατι που να απαιτει τιποτα ιδιαιτερο περα απο κατι ανοιγματα σε ευθειες

Μεχρι στιγμης 3.5κ χλμ

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια..σημερα εκλεισα golf 6 tsi 160 highline.ο πωλητης μου λεει πως θα το παραλαβω με michelin energy 205/55/16.κατα την γνωμη μου δεν ταιριαζει για τα αλογα του.ποια ειναι η γνωμη σας?

Ότι πράγματι δεν ταιριάζει για τα άλογά του, εδώ δεν έφτανε για τα 140 του δικού μου... τα έστειλα με λιγότερα από 2000χλμ γιατί ενώ είχα ολοκαίνουριο αμάξι δεν μπορούσα να το πάω γρήγορα με ασφάλεια όπως ήθελα! ¶ντε γεια με το καλημέρα στα Energy tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια..σημερα εκλεισα golf 6 tsi 160 highline.ο πωλητης μου λεει πως θα το παραλαβω με michelin energy 205/55/16.κατα την γνωμη μου δεν ταιριαζει για τα αλογα του.ποια ειναι η γνωμη σας?

Προσθεσε τις 17αρες (υπαρχει ποικιλια απο τον καταλογο) με τα 225/45 λαστιχα, εμενα στο 140αρι μου στοιχισαν μαζι με τα λαστιχα 418 ευρω στην παραγγελια,και θα εισαι μια χαρα.

Στο προηγουμενο tsi μου ειχα τα Energy (205/55/16) δεν ειχα παραπονο, θεωρουνται και πιο οικονομικα σε σχεση με την καταναλωση, αλλα δεν ειναι για σπορ καταστασεις και ιδιως αν εχεις το 160αρι.

Κατι αλλο, αν εχει και μπορεις να βαλεις και την σπορ αναρτηση κανε το και δεν θα μετανοιωσεις, γιατι πλεον δεν υπαρχει οπως στα δικα μας εκδοση sportline/gt sport που ηταν για μενα τουλαχιστον απαραιτητη.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Golf V GTΙ 1/2007 το αγορασα με τα Dunlop SP Sport 01A. Πολυ απατη το λαστιχο!!! Γλυστραγε αρκετα και απο κρατημα....

Tωρα φοραω πανω Continental Sport Contact 3. Καμια απολυτως σχεση το ενα με το αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Golf V GTΙ 1/2007 το αγορασα με τα Dunlop SP Sport 01A. Πολυ απατη το λαστιχο!!! Γλυστραγε αρκετα και απο κρατημα....

Tωρα φοραω πανω Continental Sport Contact 3. Καμια απολυτως σχεση το ενα με το αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 φορες εβαλα continental conti sport contact3 στις 18αρες..το λαστιχο ειναι απεχτο!!το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι φαγωνεται σχετικα γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

2 φορες εβαλα continental conti sport contact3 στις 18αρες..το λαστιχο ειναι απεχτο!!το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι φαγωνεται σχετικα γρηγορα...

Ετσι ειναι, αν εισαι πολυ γρηγορος........... :D :D :D:angry: :angry: :angry::blink: :blink: :blink:<_<;)B):D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αυτοκίνητο θα έρθει σε 2,5 περίπου μήνες και δεν γνωρίζω τι λάστιχα θα έχει.Ο πωλητής όμως μου είπε ότι κάθε παρτίδα από το εργοστάσιο φεύγει με διαφορετικά λάστιχα ένεκεν των πολλών προμηθευτών με τους οποίους έχει σύμβαση η VOLSWAGEN και δεν ξέρουμε τι λάστιχα θα έχει.Μου είπε όμως ότι μπορουμε αν θέλω να τα αλλάξουμε με αυτά που θέλω.Αν τυχόν βάλω κάτι πολύ ακριβό θα πληρώσω όμως την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

GOLF MKV GTi το πηρα μεταχειρισμενο 1/2006 ειναι και το πηρα το 2008, και φορουσε 225/45/17 Continental Sport Contact 3, δεν ξερω αν τα εβαλε ο προκατοχος η αν ηταν μαμα. Κατα τα αλλα σε λιγο καιρο θα αλλαξω ζαντες σε 18αρες...και μαλλον Continental θα κοιταξω παλι...

http://www.bbs.com/en/configurator/configurator.html ριξτε μια ματια εδω... σκεφτομαι για της BBS CM...πειτε μου τη γνωμη σας αν θελετε...

Link to comment
Share on other sites

GOLF MKV GTi το πηρα μεταχειρισμενο 1/2006 ειναι και το πηρα το 2008, και φορουσε 225/45/17 Continental Sport Contact 3, δεν ξερω αν τα εβαλε ο προκατοχος η αν ηταν μαμα. Κατα τα αλλα σε λιγο καιρο θα αλλαξω ζαντες σε 18αρες...και μαλλον Continental θα κοιταξω παλι...

http://www.bbs.com/en/configurator/configurator.html ριξτε μια ματια εδω... σκεφτομαι για της BBS CM...πειτε μου τη γνωμη σας αν θελετε...

πλακα μας κανεις???

δε υπαρχει πιο ωραια ζαντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη ζάντα, σίγουρα, και τέλεια ποιότητα. Αλλά 2000Ε δε νομίζεις ότι είναι πολλά για ζάντες (χωρίς λάστιχα κιόλας!);;;

Εγώ δε θα τα 'δινα. Αν τα έχεις και σου περισσεύουν βέβαια, καλά θα κάνεις να τις βάλεις παρά να το μετανοιώνεις μετά.

Στο θέμα μας, το golfάκι ήρθε με Michelin Energy...Έφυγαν σε 2 χρόνια για τα Pilot 2.

Πρόσφατα έβαλα τα Conti SC 3. Καταπληκτικό λάστιχο. Μ' έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω οτι μου περισσευουν, απλα ειναι να μην σου κολλησει στο ματι... οσο για τα λεφτα, κουτσα στραβα ολοι τα βρισκουμε για να τα ριξουμε στην αγαπημενη μας Golfo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.