Jump to content
manos_72polo

παιζουν οι στροφες

Recommended Posts

:huh: γεια σας παιδια ειμαι καινουργιο μελος και χαρικα που υπαρχει το κλαμπ για να λεμε τα προβληματα μας!!!

εχω ενα πολο του 99 1000 CC στο ρελαντι μου παιζουν οι στροφες και παει να σβησει :huh:

περιμενο της απαντησεις σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσήρθες,

αν θέλεις πέρνα και από το http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...iew=getlastpost να μας γράψεις δυο λόγια για εσένα.

Όσο για το πρόβλημά σου, καθαρισμός πεταλούδας θα έλεγα πως είναι το πρόβλημά σου ή άντε κανένας πολλαπλασιαστής (αν και στη πορεία σου κάνει "κενά").

Link to comment
Share on other sites

:huh: γεια σας παιδια ειμαι καινουργιο μελος και χαρικα που υπαρχει το κλαμπ για να λεμε τα προβληματα μας!!!

εχω ενα πολο του 99 1000 CC στο ρελαντι μου παιζουν οι στροφες και παει να σβησει :huh:

περιμενο της απαντησεις σας ;)

Εγω που ειχα το ιδιο προβλημα στο αμαξι του πατερα μου το παρατηρησα οταν εκανα μερικα γεμισματα σε αλλο βενζιναδικο.Ψαχτηκα απο δω ψαχτηκα απο κει και τελικα μολις αρχισα να βαζω παλι απο το βενζιναδικο που βαζαμε παντα,το προβλημα σταματησε.Βεβαια να πω οτι εμενα βασικα μου εκανε κομπιασματα οταν πατουσα το γκαζι αλλα ειχε παρατηρηθει και πτωση των στροφων του ρελαντι,τοσο που να τρεμει ολο το αυτοκινητο ετοιμο να σβησει.Δε χανεις να το κοιταξεις κι αυτο.Αλλα πιο πιθανο ειναι αυτο που σου λεει ο doggy.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθες και στο club και στα προβλήματα του polo.

Ομοιοπαθείς για κανα-δυο χρόνια με το 1000άρι μου μέχρι που έκανα την μετατροπή και ησύχασα..

Λύση στο πρόβλημα δεν μπόρεσα να βρω.Εκανα καθαρισμούς,άλλαξα μπουζί,μπουζοκαλώδια,φίλτρα βενζίνης,βενζίνη,αισθητήρες, κέρατα,αλλά τίποτα...

Το πιο πιθανό είναι να φταίει το ποτενσιόμετρο της πεταλούδας,αλλά πρέπει να αλλάξεις όλη την πεταλόύδα.Υπολόγιζε κανά 300άρι αν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.