Jump to content
vagva

Ιμάντας χρονισμού

Recommended Posts

Βασικά επειδή στην αντιπροσοπεία έκαναν πάνω από 7 ώρες να μου αλλάξουν ιμάντα είπα μέσα μου καλά μόνος μου

πίο γρήγορα θα τον άλλαζα,,,, :) Πλάκα πλάκα αν είχα δικό μου garage και ένα service manual bentley θα έβαζα χέρι/...

To θέμα είναι πως αρχικά ένα δοντακι δεν είχε μπει σωστά και αναγκάστηκαν να τον ξελασκάρουν και να ξανασφήξουν,,,,

επίσημες αντιπροσωπείες σου λενε μετά και παπα...ια μάντολες....

Αν και δεν ειναι το σωστό τοπικ θα το αναφέρω εδω σε συνέχεια για τις επίσημες αντιπροσωσοπείες...

Οι άσχετοι είχαν ξεχάσει να σφήξουν έναν τροχό...πάλι καλα που άναβε το ESP και το τσέκαραν ....

και εκτός από αυτό οι μλά...κες αντι για 4+ λιτρα που πέρνει λάδια είχαν βάλει μόνο 3..πάλι καλά που ρώτησα το παιδί πόσα λίτρα έβαλε.....

καλύτερα να τα άλλαζα μόνος!

οπως ειδες κι εσυ θες χωρο αυτο που ελεγα πιο πανω. σκεφτηκες πως αν τον αλλαζες μονος σου και παθαινες ζημια ποσα ηθελες να το φτιαξεις και πως μετα δεν σε καληπτει τιποτα? την μαλακια του συναιργειου και κυριως της αντιπροσωπειας θα την πληρωσουν γιατι αλλιως θα τους τα κανεις ολα λαμπογιαλο και θα τους κανεις και μυνηση αν δεν σε αποζημειωσουν [να στο φτιαξουν δηλ.]?

Link to comment
Share on other sites

οπως ειδες κι εσυ θες χωρο αυτο που ελεγα πιο πανω. σκεφτηκες πως αν τον αλλαζες μονος σου και παθαινες ζημια ποσα ηθελες να το φτιαξεις και πως μετα δεν σε καληπτει τιποτα? την μαλακια του συναιργειου και κυριως της αντιπροσωπειας θα την πληρωσουν γιατι αλλιως θα τους τα κανεις ολα λαμπογιαλο και θα τους κανεις και μυνηση αν δεν σε αποζημειωσουν [να στο φτιαξουν δηλ.]?

η ζημια ειναι σιγουρη νικο,εδω κοτζαμ μηχανικοι και οι πιο πολλοι δεν ξερουν να ρεγουλαρουν τον ιμαντα!την τελευταια φορα που ειχα παει για service και εκει που μιλαγα με τον μαστορα μου ακουμε ενα θορυβο απιστευτο.βγαινουμε εξω και βλεπουμε ενα κυριο με ενα borra 16v 2001 να εχει μενει κουτσουρο.τι ειχε γινει;πηγε να βαλει μπρος και του ''καρφωσε'' βαλβιδες!ιμαντας σπασμενος!να φανταστεις οτι το ειχε δωσει πριν δυο μερες σε μια ''καρεντα''(ονομα δεν λεω)για να κανει το μεγαλο γενικο μαζι με ιμαντα.φαντασου και μετα απο δυο μερες του καρφωσε το καπακι!!!μιλαμε για εγκεφαλικο ο ανθρωπος,τον λυπηθηκα αφανταστα.το σπρωχνουμε κα ιτο βαζουμε μεσα στο συνεργειο.περναω την επομενη μερα να δω τι εγινε και μου λεει ο μαστορας μου''την εκατσε,1200¤ για 8 βαλβιδες και αν μπορεσω να του σωσω αλλες 4 ειδαλως....''

φαντασου λοιπον μηχανικοι και εκαναν την βλακεια,εμεις δεν θα την κανουμε; :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο οτι ακουο εδο δηλαδι αξιζι να ερθο απο γερμανια να περναο ιμαντεσ εαν ιπαρχουνε οντοσ τοσι ασκετι..... :thumbsup:

ok meine freud.jeder hilfe ist fur uns wilkommen. :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.χαρηκα που ειμαι και εγω στην παρεα σας.αυτη την εβδομαδα θα παρω ενα beetle 1,8 20vt με 66.οοοχλμ το οποιο απο οτι μου ειπε ενας μηχανικος που το ειδε θα χρειαστει να αλλαξω ιμαντα χρονισμου.μενω παγκρατι και επειδη δεν ξερω καποιο μαστορα,μηπως μπορει καποιος να με ενημερωσει σε ποιο μηχανικο,η αντιπροσωπεια να παω που να κανουν καλη δουλεια,και να μην με δαγκωσουν πολυ στην τιμη; :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.