Jump to content
XIONOULIS

Quicksilver-Project Golf 1.8T 20V From 1.4 Basic

Recommended Posts

επισης ασχετο η πιεση που σηκωνει ειναι 0.6-0.7 σε ανοιγμα δευτερας κανονικα αλλα γιατι αν βαλεις τριτη και εχει 40κλμ η πιεση παει 1.0 bar????γιατι ανεβαζει πιεση???

αν το ανοιξεις κανονικα ομως το αμαξι δεν ανοιγει πανω απο 0.6 σε ολες τις ταχυτητες....

Αυτό είναι το overboost, που κάνει ένα τουρμπάτο μοτέρ όταν του ζητήσεις να επιταχύνει ξαφνικά από ρεπρίζ. Είναι φυσιολογικό, και ωραίο στην αίσθηση. Στις μεγαλύτερες σχέσεις κάνει περισσότερο overboost λόγω μεγαλύτερων φορτίων στον κινητήρα, εκτός και αν ενεργοποιούνται κόφτες πίεσης για ασφάλεια.

Edited by Tiger
Link to comment
Share on other sites

ο επιμενω νικα ,μετα απο τορνο για τον μαφ μπαινει κουτι πλεον(v62.:wacko:...το φαγαμε λιγο στο εξωτερικο απο 80 το εκανα 75 το κελυφος εχει πλαστικο 5 μμ,το φαγαμε και ταιραιξε κουτι μεσα στην αγελαδα.. tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

για να γινει ενα + ακομη πιο ομορφο με το που ανοιγεις την πορτα

IMGP2188.jpg

IMGP2189.jpg

IMGP2190.jpg

οταν μου ερθει θα τα περασω κιολας... new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιζουμε στα 240 αλογα με κανα 41-42 κγ ροπη..εκει καναμε και fine tuning...αρκετα καλα παει.... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

μπηκε γνησιος τεμπελης οεμ και ο κινεζικος τον πεταξα στα σκουπιδια....

θα μπει την εβδομαδα που ερχεται το τιμονακι με αεροσακους και θα συνδεθουν τα θερμαινομενα καθησματα

επισης ερχονται και οι τροχαλιες της ορθοντοξ για περισσοτερη ροπη και αλογακια...φωτος επονται

Link to comment
Share on other sites

μπηκε γνησιος τεμπελης οεμ και ο κινεζικος τον πεταξα στα σκουπιδια....

θα μπει την εβδομαδα που ερχεται το τιμονακι με αεροσακους και θα συνδεθουν τα θερμαινομενα καθησματα

επισης ερχονται και οι τροχαλιες της ορθοντοξ για περισσοτερη ροπη και αλογακια...φωτος επονται

Πόσο πήγε το "μαλλί" για τον τεμπέλη? Τι τιμόνι θα βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

to τιμονι που ειχα παραγγειλη ηταν του ρ 32,τελικα ειναι εδω καινουργιο και ειναι πλεον μερουλες μακρυα απτα χερια μου...οσο για το τεμπελη βρηκα γνησιο απο εμπαυ με 60 ευρο και τον χτυπησα....ευκαιρεια απο τρακαρισμενο αλλα εμπαυ ιρλανδιας...

σημερα εκανα και ενα μεγαλο σερβισ αλλαγη ιμαντες κεντροφορου εξω,μεσα,τεντωτηρες(ολο το κιτακι),κατι φουσκες απο κατω στην κρεμαργιερα,αλλαγη φιλτρο καμπινας,φιλτρο λαδιου,βενζινας,λαδια, καιγενικα επαθα ταρακουλο...

παντως εντυπωσεις απο φιλο ανταγωνιστη στα προγραμματα μου ειπε πως τελικα ξερεις παει καλα...ειναι απτα πιο δυνατα που ξερει στο νησι με αυτα τα πραγματα και προγραμμα,ειπα κανουν θαυματα στην ικονιου....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

νεα αλλαγη ειναι τροχαλιες που μπηκαν στο αμαξι και δινουν τελικα παρα πολυ σε ροπη...

Link to comment
Share on other sites

επισης σημερα μπηκε το ρ32 τιμονακι μετον αεροσακο του και ενας γρυλος για το παραθυρο πισω αριστερα ...ωραιοο εδειχνε.. :):)

Link to comment
Share on other sites

μπηκε και το ρ32 τιμονι (γνησιο σε μαυρο με μαυρη ραφη)και εν αναμονη των διακοπτων για τα θερμαινομενα καθησματα....

IMGP2203.jpg

Link to comment
Share on other sites

αφου καθεται που καθεται το καμαρι βδομαδες τωρα ειπα ας φερω και εναν ηλεκτρολογο να συνδεσει τα καθησματα τα ηλεκτρικα..ετσι και εγινε ...ο πωπως μας ειναι θερμαινομενος πλεον βαση προδιαγραφων γερμανιας...

επισης για να ανακεφαλαιωσουμε το αμαξι μηχανικα εχει φτασει εκει που ηθελα και φοραει πλεον τα εξης:

bosch injectors 440 + maf 2.8vr6 + forge cow + n75j + excaust 63.5 + dp63.5 + vflow + overloaded + Unorthodox Racing τροχαλιες+710n(249)

και εκανα και δωρακια σημερα να αδειαση λιγο η αποθηκη...ρ32 αεραγωγοι σε ενα ξαδερφακι και κατι αλουμινια γκολφ,τυχερουλη...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

μετρηση δεν εχω αλλα απο αισθηση,διαβασε και τοθεμα τροχαλιες και θα καταλαβεις τι κερδιζεις...βαλτες και θα κερνας τσαγακια πιο χαλαρα στην υγεια μου...δεν θα σου ελεγα να παρεις μαλακιες..αν ηταν θα ελεγα μια ακομη αποτυχημενη αγορα ηταν και αυτο...δεν κολλαω...

επρεπε να ειναι απτις πρωτες βελτιωσεις κανονικα που κανουμε σε ενα αμαξι...

οταν τισ εβαλα τοτε το ειχα δοκιμασει και ηταν διαφορα στο αρπαγμα που γεμιζει η ταχητητα...οταν ο αλλος εινια στην πρωτυη απο σταση εχεις παει ηδη στην δευτερα εσυ...

εσενα που παιζει 250? 260? 270?

και βλεπω στο βιντεακι το σιροκο να πηγαινει σχεδον κοπια με σενα αυτο αυτο πχ 265 αλογα με 41 κιλα ροπη και πας παρεα????τι σκατα φορας ηδη???να υποθεσω οτι ιντερκοολερ εχεις ηδη βαλει απανω...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Aντε Λευτερη και εις ανωτερα και πανω απο ολα να σου μεινουν επιτελους απροβληματιστα!!!! Για μας δωρακια δεν εχει????? new_lol.gifnew_lol.gif:clapping:new_iloveyou.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

μετρηση δεν εχω αλλα απο αισθηση,διαβασε και τοθεμα τροχαλιες και θα καταλαβεις τι κερδιζεις...βαλτες και θα κερνας τσαγακια πιο χαλαρα στην υγεια μου...δεν θα σου ελεγα να παρεις μαλακιες..αν ηταν θα ελεγα μια ακομη αποτυχημενη αγορα ηταν και αυτο...δεν κολλαω...

επρεπε να ειναι απτις πρωτες βελτιωσεις κανονικα που κανουμε σε ενα αμαξι...

οταν τισ εβαλα τοτε το ειχα δοκιμασει και ηταν διαφορα στο αρπαγμα που γεμιζει η ταχητητα...οταν ο αλλος εινια στην πρωτυη απο σταση εχεις παει ηδη στην δευτερα εσυ...

εσενα που παιζει 250? 260? 270?

και βλεπω στο βιντεακι το σιροκο να πηγαινει σχεδον κοπια με σενα αυτο αυτο πχ 265 αλογα με 41 κιλα ροπη και πας παρεα????τι σκατα φορας ηδη???να υποθεσω οτι ιντερκοολερ εχεις ηδη βαλει απανω...

220,9hp με 348,5 Νm ροπή παίζει εμένα μετρημένα.

Αλλά ας μή χαλάμε την παρουσίασή σου, εδώ μιλάμε για τη golfάρα σου, τα υπόλοιπα στα έστειλα με pm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.