Jump to content
XIONOULIS

Quicksilver-Project Golf 1.8T 20V From 1.4 Basic

Recommended Posts

χθες ηταν ετοιμο αλλα θα το παρω σημερα το μεσημερι για να προλαβουν να βαλουν και τα καλουδια πανω του,δεν περναει η ωρα!!!!εχω και τα λαστιχακια να του περασω..απογευμα φωτογραφιες!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

IMGP1634.jpg

IMGP1635.jpg

IMGP1636.jpg

IMGP1637.jpg

IMGP1638.jpg

IMGP1639.jpg

IMGP1642.jpg

IMGP1643.jpg

IMGP1645.jpg

kai το δευτερο...

253339_1_A.jpg

253339_4_b.jpg

253339_1_A.jpg

253339_5_b.jpg

και το δευτερο..παμε για προγραμμα τωρα.μεσα στον αυγουστο!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ωραίος φίλε μεγιές μεγιές. Πολυ΄όμορφο το γκολφίδι. Τώρα σου μένει ένα τριάκτινο κ κανα κλίμα. Στους αεραγωγούς που έβαλες μέσα, ήταν εύκολη η καλωδίωση για να φωτίζονται? ή δε το συνέδεσες? Ένα ισωματάκι στην πινακίδα ρίξε tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

η συνδεση ειναι πανευκολη αφου ερχονται με καλωδια και το συνδεεις στο διακοπτη των φωτων για να εχουν και ντιμερ αλλα και να αναβουν με τα αλλα.αν προσεχες φαινονται και με κοκκινο φως..η πινακιδα ειναι σημα κατατεθεν..η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μετα απο χρονια φροντιδας εγινε ετσι...επισης σε ολους μας που αγαπαμε τα αυτοκινητα μας νατα χαιρομαστε...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για το ρ32 οι σιτες κολλανε απο πισω με κολλα και σιλικονη για πλαστικα!ετσι απλα στερεωθηκανε μουρλια!αφου δεν ειναι ο γνησιος δεν μπαινουν και σε θεσεις τα οεμ κομματια σιτες αλλα τα στηριζεις οπως σου περιγραψα..τωρα αν ενδιαφερεσαι νατον αγορασεις τις σιτες μην τις παρεις απτην αντιπροσωπεια γιατι ερχονται κλειστες,(με κλειστες τις τρυπες) την στιγμη που στοιχιζουν το ιδιο απτην τtmtuning και ειναι ετοιμες!!!ανοιχτες!!

Eυχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και μια βαση για την κεντρικη κονσολα για τρια ρολογακια 52 μμ..IMGP1668.jpg ηρθαν οι βελονες ρ32,ηρθε η θηκη για το χαρτι!και ενα κλειδι με μαμα συναγερμο,χρηζει κωδικοποησης!τα λεντακια για τα πισω φαναρια!2.5 μηνες τα περιμενα!

οταν θα ερθουν και τα υπολοιπα(ρολογακια)θα ανεβασω ολα μαζι!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

loipon ηρθαν και τα δυο ρολογακια τα οποια ειναι και στο χρωμα του εσωτερικου,αυτο με ενδιεφερε και περισσοτερο και μετα να εχω και μια παραπανω ιδεα του τι γινεται στην μηχανη(ακρα του ταφου σιωπη εκει! :D ) ..ενα μπαρομετρο της new south performance και ενα που λει την πιεση λαδιου τηε revo techica usa.φωτο πιο κατω.

αυτο που με απασχολει ειναι να βαψω την βασουλα με τις τρεις τρυπες ασημι ηοχι???αφου πηρα μεχρι ασημι και τα μεταλλικα καπακια των οργανων για να μη αχαλασω το οεμ τλοοκ του ρ32..

πως να ταιριαζει καλυτερα??? τι λετε?οι φωτο ειναι πιο πανω απτο εσωτερικο! :excl:

IMGP1677.jpg

IMGP1679.jpg

IMGP1678.jpgtongue.gif

http://www.swgmotorsport.com/asps/ShowDetails.asp?id=238

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

loipon ηρθαν και τα δυο ρολογακια τα οποια ειναι και στο χρωμα του εσωτερικου,αυτο με ενδιεφερε και περισσοτερο και μετα να εχω και μια παραπανω ιδεα του τι γινεται στην μηχανη(ακρα του ταφου σιωπη εκει! ;) ) ..ενα μπαρομετρο της new south performance και ενα που λει την πιεση λαδιου τηε revo techica usa.φωτο πιο κατω.

αυτο που με απασχολει ειναι να βαψω την βασουλα με τις τρεις τρυπες ασημι ηοχι???αφου πηρα μεχρι ασημι και τα μεταλλικα καπακια των οργανων για να μη αχαλασω το οεμ τλοοκ του ρ32..

πως να ταιριαζει καλυτερα??? τι λετε?οι φωτο ειναι πιο πανω απτο εσωτερικο! :excl:

IMGP1677.jpg

IMGP1679.jpg

IMGP1678.jpgtongue.gif

http://www.swgmotorsport.com/asps/ShowDetails.asp?id=238

Για μένα άστο όπως είναι!!Δλδ μαύρο με τα ασημένια δαχτυλίδια για να κάνει ωραία αντίθεση!Αν το βάψεις ασημένιο θα δαχτυλίδια δεν θα φαίνονται!!! :D

Link to comment
Share on other sites

ωραία πράγματα πολύ ωραία δουλειά QuickSilver :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα δεησε ο αγιος και πηγα και δανειστηκα το εργαλειακι που χρειαζεται για να βγαλεις το κοντερ για να αλλαξω τους δεικτες σε ρ32

παραθετω μερικες εικονες.ειναι πεδεμα πολυ και επιδη δεν ταιριαζανε οι δυο μικρες αναγκαστηκα να πρωτοτυπισω και να μονταρω τα καινουργια στα παλια λογω κορμου δικτη οπου οι παλιοι ειχαν πιο μακρυ ενω οι καινουργιοι στα μικρα αντιμετωπισα προσβλημα στην αρχη.

το μονταζ

IMGP1691.jpg

IMGP1695.jpg

IMGP1696.jpg

IMGP1697.jpg

IMGP1699.jpg

η τοποθετηση

IMGP1685.jpg

IMGP1686.jpg

IMGP1687.jpg

IMGP1688.jpg

IMGP1690.jpg

το τελειωμα

καιμια για συγκριση πριν και μετα οι δεικτες.

IMGP1681.jpg

IMGP1682.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,ευχαριστω... :(:thumbsup: να πω οτι επειδη δεν εχει ξαναγινει υποθετω πουθενα αυτο..ετρεμα new_lol.gif μηπως και χαλασω και τα δικα μου αλλα και τα καινουργια.υπομονη και επιμονη ομως στο μονταζ ειχε αισιο τελος και παρα πολυ ικανοποιητικο αποτελεσμα...πλεον πηρα το βαπτισμα και προχωρω και σε αλλα μελλοντικες επεμβασεις.χιχιχιχ tongue.giftongue.gif:thumbsup:sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-Tacho-Zeiger-...%3D12%26ps%3D33

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,ευχαριστω... <_<;) να πω οτι επειδη δεν εχει ξαναγινει υποθετω πουθενα αυτο..ετρεμα new_lol.gif μηπως και χαλασω και τα δικα μου αλλα και τα καινουργια.υπομονη και επιμονη ομως στο μονταζ ειχε αισιο τελος και παρα πολυ ικανοποιητικο αποτελεσμα...πλεον πηρα το βαπτισμα και προχωρω και σε αλλα μελλοντικες επεμβασεις.χιχιχιχ tongue.giftongue.gif:thumbsup:sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

α ρε πατεντα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ,ευχαριστω .παμε για το επομενο τωρα να μπουν τα ρολογακια.μου λειπει ενα οπως βλεπετε(εχω μια θεση κενη,τι ειναι πιο σημαντικο να βαλω για την τουρμπινα,(μπαρομετρο πηρα και κατι που μετραει πιεση λαδιου )τωρα τι πιεση του λαδιου γιατι χρεαζετε να την ξερουμε???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ,ευχαριστω .παμε για το επομενο τωρα να μπουν τα ρολογακια.μου λειπει ενα οπως βλεπετε(εχω μια θεση κενη,τι ειναι πιο σημαντικο να βαλω για την τουρμπινα,(μπαρομετρο πηρα και κατι που μετραει πιεση λαδιου )τωρα τι πιεση του λαδιου γιατι χρεαζετε να την ξερουμε???

Μπαρόμετρο, Πίεση λαδίου, Θερμοκρασία λαδιού, Πηρόμετρο νομίζώ αυτά τα 4 είναι απαρέτιτα... ιδικά για τα Turbaτα... <_<

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως 2 οργανα για το λαδι ειναι υπερβολι αλλα δεν ειναι κακο!

βασικα θερμοκρασια λαδιου χρειαζεται...

σκεψου οτι ετσι εχουμε ουσιαστικα 2 οργανα διοτι ειναι γνωστο οτι,οσο ανεβαινει ι θερμοκρασια η πιεση μειωνεται!

Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο οργανακι υποψην μπλε με κοκκινη βελονα???για θερμοκρασια???και η διαφορα απτο πυρομετρο?(το εχω ξανακουσει αυτο)τι κανει?μηπως ειναι ποιο σημαντικο απτην θερμοκρασια.μια θεση εχω ακομη...

οσο για τον προφυλακτηρα που με ρωτανε.τον πηρα απο ενα φιλαρακι στην θεσσαλονικη απο αλλο κλαμπ.μου τον εφερε απο εξω μεσω εβαυ .απο ποιοτητα ειμαι ικανοποιημενος δεν σπαει και λυγιζει.απο εφαρμογη ειναι ρ32.αν εχεις υποψην σου οι ρ32 ειναι για τα ρ32.σε εμας τα υπολοιπα αμαξια μπαινου με λιγο πιεση στα πλαγια.γιαυτο εξαλλου εχουμε και προβλημα στους θολους που ο καθενας μας το αντιμετωπιζει και διαφορετικα.αλλοι κοβουν απο παλιους θολους κομματι να βαλουν στο κενο που δημιουργειται αφου ο ρ32 ειναι πιο μεγαλος απτον μαμα και βγαινει πιο εξω.και αλλοι αγοραζουν τους θολους που πουλαει η μαμα vw στην αντιπροσωπεια .μιλαμε για δυο κομματια πλαστικου μικρα σκεψου που καλυπτουν το κενο εκει που τελειωνει ο κανονικος θολος με το προφυλακτηρα σου για να βιδωθει απανω του.κανει γυρω στα 25 ευρο το καθενα.προσωπικα πιστευω αξιζουν γιατι καθεται πιο ομαλα ο προφυλκτηρας πανω στο αμαξι.(εγω ακομη δεν τα πηρα λογω οτι δεν περπαταω σε κανα 15 θα τα παρω και αυτα τορτε θα περπατησω ξανα)και θα τα βαλω και θα ειναι ακομη πιο ωραιο..οτι αλλο θελετε εδω .πμ ειναι για οταν τους βριζουμε....αν θες τους κωδικους των κομματιων πεσμου εδω.τους βρηκα....

αλλο project

λοιπον σκεφτομαι για το μασκακι κατι διαφορετικο.εγω θα ηθελα και το τεσσαρι να εχει κατι απτην κοκκινη γραμμη των gti μοντελων που ειχαν οι υπολοιπες σειρες..και σκεφτομαι να παρω την μαμα γριλια και να κανω κατι κοκκινο στις γριλιες κατι σαν κοκινη γραμμη μπροστα απτι γρυλιες και μαζι και το κοκκινο σημα της (μαρεσει το δεξιο τελειως) B):D

:vgc: 6078_custom_emblems.jpg

η μονο το σημα..

λοιπον θα ηθελα γνωμες και προτασεις στο παρων...

greddyintcoolerGOLFsmallred.jpg

greddyintcoolerGOLFsmallred2.jpg

greddyintcoolerGOLFsmallred1.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις μια μασκούλα χωρίς σήμα, με δύο μπάρες και να κάνεις προέκταση στο καπό, αλλά με σωστή δουλειά, δηλ. στοκαρισμένο κ βαμένο, όχι απλό κόλλημα στο χειλάκι. Νομίζω το συγκεκριμένο look είναι απίστευτο, αλλά θέλει αρκετό χρήμα. Βέβαια γούστα είναι αυτά. Πάντως αν πας για αυτό που λές, θα σου πρότεινα να μη βάψεις απλό κόκκινο, αλλά ένα σκούρο προς μπορτνό και να είναι σίγουρα μεταλλικό κ με διπλή στρώση βερνικιού. Αλλιώς πιστεύω θα δείχνει σαν να πήρες ανταλλακτικό από κόκκινο αμάξι κ να το έβαλες έτσι πανω. Αλλά ξαναλέω γούστα είναι αυτά. tongue.gif

Η φωτο που έβαλα είναι με μάσκα με 1 μπάρα της rieger, αλλά με δύο είναι κατά τη γνώμη μου πιο όμορφο, γιατί η μία μπάρα από τις δύο που θα φαίνεται, είναι περίπου στη μέση του κενού από το καπό ως τον προφυλακτήρα. Επίσης αυτή η μάσκα της rieger για να δείξει όμορφα θέλει στοκάρισμα κ βάψιμο στον προφυλακτήρα, ενώ οι διπλές μπαίνουν απλά σαν ανταλακτικό κ είναι και πολύ πιο φτηνές (από 15 εώς 45 ευρώ, Fk mattig κτλ) ενώ η rieger 150

post-2110-1250855923_thumb.jpg

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

nai αλλα δεν λεω να βαψω εντελως τις γριλιες αλλα μονο την μπροστινη επιφανεια και οχι ολοκληρες κοκκινες,απλα στην ζωγραφικη μου βγηκε καπως να ξερει κανενας με photoshop να κανει μια προσπαθεια να δουμε πως θα βγει το αποτελεσμα....το σηματακι τα σπαει ομως ...

οσο για το αλλο καπως ετσι σκεφτομαι θα γινει απο ασημι χρωματισμο αυτο στην εικονα εινια και αλουμινιο

BTN232kKGrHgoH-CEEjlLl0F63BKbj2YGzW.jpg

BTN4EwCGkKGrHgoH-EEjlLl0TJBKbj2ddet.jpg:)B):D<_<<_<

to pυρομετρο ποιο ειναι???

http://www.revotechnica.com/meter.htm

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

προτίμησε τα APEXi B) (μαζί με το εγγεφαλάκι) λίγο ακριβά αλλά μακράν τα καλύτερα :angry2:

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση τωρα και βλεπουμε ποτε θα εκτελεστει..

εχω πλεον το 20βτ χωρις προγραμμα ,μαμα.εχει αλλαχτει η κο3 σε κο3s!

εχει την εξατμιση 63.5 ολη και εχει αφαιρεθει το μεσαιο καζανακι και εχει και 100 τρυπες καταλυτη και εχει dpipe 63.5 και ενα φιλτρο ελευθερας στο φιτροκουτι και μια N75 F.(μου φερανε αυτη και καλα απο σ3)

τι ειναι καλυτερο να παω για προγρμμα(πρωτο σταδιο) ετσι?, η να περιμενω να παρω και τα υπολοιπα(αναρωτιεμαι θα μετρησουν τα αλλα υπερ μου)

λοιπον βρηκα απο αλλα σεταπ οτι καλο ειναι να εχω αυτα για το ποιο ασφαλες τσιτα πρωτο σταδιο..

N75J

4 Bar Fuel Pressure Regulator 4bar http://www.034motorsport.com/product_info....oducts_id=19082

AΝΤΛΙΑ Τρομπα WALBRO in tank 255lt/h αξιζει ;) γιατι ακουω οτι και καλα κανει πολυ θορυβο και δεν ειναι καλυτερη απτης fpr που ειναι και καλα πιο αξιοπιστη(στην σεατκλαμπ την θαβουν ολοι)

μαφ???απο σ3 τον χρειαζομαι??? με κο3s?που βρισκω???

μπεκ σ3???τα χρειαζεται μετην παραπανω αντλια???που βρισκω???μαντρα γνωστη??

μπεκ απο S3 8L BAM τα μπεκ ο τυπος να ειναι EV-6

και εγω ρωταω αυτα κανουν http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_I...ne/Fuel/ES2919/ σε εμας οπως ειναι???

http://www.usrallyteam.com/content/tech/18t_injectors.html

αγελαδα forge (ερχεται)

next year

ιντερκοολερ αποφασισα αλλα τωρα δεν παιζουν αλλο λεφτα παει για του χρονου(greddy)

v flow

iσχυουν? απο αποδωση (οτι δωσουν σιγουρα θα ειναι πανω απο 220) και και κατω απο 240 πιστευω

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.