Jump to content
PKOUMAK

Caddy 1.9 Tdi

Recommended Posts

γεια σας νεοι μου φιλοι.δεν εχω vw αλλα θελω να αποκτησω ενα.εχω βαλει στο ματι ενα kaddy 1.9 tdi.το μονο μου προβλημα ειναι οτι οπου και να ειπα οτι θελω να παρω αυτο το αμαξι μου ειπαν φυγε μακρυα.οτι εχει λεει προβληματα.ξερει κανεις κατι γι αυτο?ειναι αληθεια?εχει οντως προβληματα?σαν νεος ελευθερος επαγγελματιας ειναι μεγαλη επενδυση να το παρω και να βγει προβληματικο ετσι?σας παρακαλω βοηθηστε οσοι ξερετε κατι.ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

Edited by PKOUMAK
Link to comment
Share on other sites

γειασου φιλε,

πιο caddy λεσ? το κενουριο που ειναι παρομιο με το touran?

δεν εχο ακουσι κατι κακο για αυτο το αυτοκινιτο εδο στι γερμανια αλα δεν μπορι και να ειναι και τοσο προβλιματικο. ο κινιτιρασ τον ξερο ειναι σταθεροσ, γενικα τα μιχανικατου ειναι παρομια με γολφ και αλα vw.

ι λεσ για καπιο μεταχιρισμενο???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με τον Porschemultivan.

Ασε που εχουν βγει σκληρα αμαξια αυτου του ειδους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι κινητήρες 1,9 tdi καίνε λάδια!!!!!!!!!! Γι αυτό και γω ψάχνω το νεο caddy σε βενζίνα και 1600.... αυτό που έχω τώρα είναι 1,4 8v....(ΑΕΧ)

δεν καινε παραπανο απο τουσ αλουσ turbodiesel κινητηρεσ. στην πελατιαμου εχο αρκετα tdi (1900ari kai 2dilitra) και μαλιστα ενα 1,9 παι για τα 600000χμ και εγο ο ιδιοσ ειχα golf tdi και μπορο να πο οτι εαν κανισ τα service που πρεπι (imanta prosohi megali) δεν εχουνε κανενα σοβαρο προβλιμα.

Edited by Porschemultivan
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ.ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ CADDY.ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑ ΧΡΥΣΑΦΙ ΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.21500.ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΡΗ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΚ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ.ΦΙΛΕ porschemultivan ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕΝΕΙΣ ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι κινητήρες 1,9 tdi καίνε λάδια!!!!!!!!!! Γι αυτό και γω ψάχνω το νεο caddy σε βενζίνα και 1600.... αυτό που έχω τώρα είναι 1,4 8v....(ΑΕΧ)

Γιατί το λές αυτό?

¶λλο το φυσιολογικό τσίμπημα(γιατί είναι και turbo) και άλλο η κατανάλωση λαδιού.

Τουλάχιστον τα 19ρια δοκιμαστήκανε πάρα πολυ με τα ταξί(βλέπε passat,octavia,toledo)

και απο ταρίφα δεν άκουσα ποτέ παράπονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.