Jump to content
kostast

Kostast-Golf V Tsi 140Ps Pp-Tuning Project

Recommended Posts

Η βελτιωση ξεκινησε απο 28/11/2007

Παραλαβη του golf μετα απο 4 μηνες.

Golf V TSI 140 Highline μαυρο με extra clima , ESP.

1)Προσθηκη τεμπελη after market

2)Καθρεπτες νικελ In Pro

3)Φαναρια πισω μαυρα original VW

4)Μεμβρανες LUMAR

5)Προφυλακτηρας εμπρος GTI

6)Προφυλακτηρας πισω GT με την εξατμηση

7)Φλας στους καθρεπτες IN PRO

:)Ζαντες 18" λαστιχα fulda 225/40/18

9)Angel Aye by FK

10)Τιμονι GTI

11)Tοποθετηση αναρτησης Απο GTI Edision 30

12)Tοποθετηση 2DIN CAR Gps navi TV DVD mp3 ipod με Destinetor 7

gallery_6095_9_49691.jpg

gallery_6095_9_84979.jpg

gallery_6095_7_44072.jpg

gallery_6095_7_173247.jpggallery_5239_201_938626.jpggallery_6095_20_392955.jpggallery_6095_20_299641.jpg

gallery_6095_9_99358.jpg

Edited by kostast
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εκτος περιοχης μου και δεν εχω καλη συνδεση (56Κ στο vodaphone 3G)

για να ανεβασω φωτο αλλα θα προσπαθησω.

RGRDS

Edited by kostast
Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα στη γερμανια απο R32 . Τα ειχε βαλει σαν extra και ειναι original VW TUV και εχουν γνησιο κωδικο επανω.

Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα στη γερμανια απο R32 . Τα ειχε βαλει σαν extra και ειναι original VW TUV και εχουν γνησιο κωδικο επανω.

signomi ala mou fenete totes oti tin patises....

den einai original tis vw. einai bamena me ena idiko mauro hroma. o kodikos mpori na einai gnisios apla einai apo ta kanonika to noumero...

edo sti germania apagoreuonte auta kai einai kai sosto giati den iparki o fotismos apo fota/frena.....

Link to comment
Share on other sites

Τα φις στα μικρα φαναρια δεν ταιριαζαν και τα ειχα παραγκειλει.

Πηγα λοιπον στην VW και βρηκαμε οτι τα ΦΑΝΑΡΙΑ ειναι ΓΝΗΣΙΑ του R32 εκδοση R Line περιγραφη Σκουρο χρωμα .(Δεν ηξερα οτι υπηρχαν τετοια)

Για οποιον εδιαφερεται ο κωδικος σε ενα απο αυτα ειναι 1Κ6 945 094 Κ .

Οτα ν τα αναβω φαινονται κανονικα .

Εμενα μου αρεσουν και δεν τα βγαζω.

Edited by kostast
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.είμαι καινουριος στο σιγκεκριμενο φορουμ.εχο ενα ταπεινο tsi(το πρώτο που έφτασε στο νομό σερρών) και μπήκα για να με βοηθήσετε πανώ σε κατι προσθήκες(και όχι βελτιωσεις όπως τισ ονομαζουν μερικοι.Ηθελα να ρωτησω αν κάποιος κατάγεται απο θεσσαλονικη και ξέρει ενα καταστημα που λέγεται δράκος η καπώς ετσι.Και κάτι ακομα.Πιστευω πως η πως φοτο με τιν μασκα απο gti ειναί άλλο αυτοκινιτο και όχι το tsi του κώστα....

Edited by Todis
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακομα.Πιστευω πως η πως φοτο με τιν μασκα απο gti ειναί άλλο αυτοκινιτο και όχι το tsi του κώστα....

ενδιαφερον...για να λεσ κατι τετιο θα πρεπει να εχεισ και σιγουρεσ στιχεια ι ποσ το καταλαβεσ???

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη προφυκτηρα εμπρος

Αλλαγη προφυκτηρα πισω

Φίλε kostast, πολύ ωραίο! :D

Πόσο σου βγήκε κ που το έκανες!; Εγώ ρώτησα στον Παζαρόπουλο στην Αθήνα κ μου έβγαλε κοστος ανταλλακτικά κ εργασία 1.680 Ευρώ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.είμαι καινουριος στο σιγκεκριμενο φορουμ.εχο ενα ταπεινο tsi(το πρώτο που έφτασε στο νομό σερρών) και μπήκα για να με βοηθήσετε πανώ σε κατι προσθήκες(και όχι βελτιωσεις όπως τισ ονομαζουν μερικοι.Ηθελα να ρωτησω αν κάποιος κατάγεται απο θεσσαλονικη και ξέρει ενα καταστημα που λέγεται δράκος η καπώς ετσι.Και κάτι ακομα.Πιστευω πως η πως φοτο με τιν μασκα απο gti ειναί άλλο αυτοκινιτο και όχι το tsi του κώστα....

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...40&start=40

(Nεες φωτο στο πρωτο post)

Ωραια μου αρεσε αυτο :);):lol::lol:

Ειναι το TSI μου ομως το γραφει πισω..

Το κοστος ηταν 580 Ε κομπλε (WWW.EBAY.DE) ο μπροστινος προφυλακτηρας +150 το βαψιμο μαζι με τον πισω απο GT και την αλλαγη εξατμησης (τα εβαλα μαζι με τον μαστορα).

Πισω απο GT με την εξατμηση GT αγορασμενο απο τον THEO 170 E

Ετοιμαζω ζαντες με 225/40/18 και RADIO/CD/TV/MP3/DVD/VIDEO/KAI GPS ME ? AN ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ DESTINATOR.

Και φυσικα συντομα αναρτηση .

Τελος θα αφησω την αναβαθμηση σε 180 με 190ps απο PP-Τuning.

Να το στρωσω λιγο αν και σε 10 μερες εκανα 2600χλ.

Edited by kostast
Link to comment
Share on other sites

ορεο παι να γινει...μεγια.

τορα να αλαζεσ και τα ψευτορ32φαναρια και θα ειτανε λουκουμακι.

Προτεινε κατι σε μαυρο απο το Ebay.de ή κατι που να υπαρχει εδω .

Thanks

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Προτεινε κατι σε μαυρο απο το Ebay.de ή κατι που να υπαρχει εδω .

Thanks

Κωστας

κανονικα ειμαι φιλος οποσ ειναι αυθεντικο το αυτοκινιτο αλλα μια αναμεσι λισι επιδι σου αρεσι και μαυρεσ κανε κλικ εδω

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε κάνει και σε όλα τα υπόλοιπα θέματα αυτής της κατηγορίας, έτσι και εδώ κλειδώνω το θέμα αυτό μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση.

Σε περίπτωση που ο δημιουργός του επιθυμεί να κάνει ένα update σχετικά με το αυτοκίνητό του, ας με ενημερώσει με ένα p.m. ώστε να το ανοίξω και να συνεχίσει.

Ευχαριστώ.

---

edit: Ανοίγει και πάλι, μιας και ο Κώστας έχει νέες "μοντιφιές" στο αυτοκινητό του και θα μας ενημερώσει σχετικά :)

Link to comment
Share on other sites

Φλας στους καθρεπτες IN PRO οκ

Ζαντες 18" λαστιχα fulda 225/40/18 οκ

Αναμενεται τοποθετηση αναρτησης Απο GTI Edision 30

Edited by kostast
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.