Jump to content
gkb tsi

Please Help

Recommended Posts

περασα στο jetta μου πηγη dvd 2 ηχεια πισω 2 μπροστα 2 τελικους κ 1sub 15in τα καλωδια ρευματος τα περασα απ την πλευρα του οδηγου κ τα rsa κ μια απ τις 2 κεραιες του tv tuner τα περασα απ το συνοδιγο οταν γυρναω το διακοπτη στην 1 σκαλα η βαζω μπροστα την μηχανη περναει ενα σφυρηγμα στα ηχεια τα πισω.ομως παροτι κ τα μπροστα με τελικο πεζουν δεν κανει το ιδιο τη μπορει να φταιει μπορειτε να με βοηθησετε?εντομεταξει οταν κλεινεις τον διακοπτη δεν σβηνει τοdvd λενε οτι τα vw δεν εχουν διακοπτομενο ρευμα.παρακαλω οποιον γνωριζει καλα απ αυτα ας βοηθεισει κ αν καποιος ξερει κατι πιο πολυ ας στειλει pm να εποικινωνισω μαζι του. ειδα ακομα οτι οταν γυρνας το διακοπτη εκει που αναβουν τα λαμπακια κανει ενα συνεχη θορυβο σαν σφυριγμα μεσα στη μηχανη κ μαλλον αυτο περναει στα ηχεια.το κανει κ σ΄αλλους αυτο?πεστε μου κατι θα με σκασει αυτο το πραγμα.

Edited by gkb tsi
Link to comment
Share on other sites

Πες μου κατι μπροστα και πισω ηχεια παιζουν με τον ιδιο ενισχυτη ?

Οταν λες σβηνεις τον διακοπτη ποιον διακοπτη εννοεις ? για τα φωτα? γιατι δεν εχει καμια σχεση με την τροφοδοσια της πηγης. Αν εννοεις της μιζας, οταν γυρνας το κλειδι και σβηνεις την μηχανη η πηγη συνεχιζει να παιρνει ρευμα και διακοπτεται μολις βγει το κλειδι και παντα εφοσον εχεις παρει ρευμα απο την παροχη για την πηγη.

Τα σφυριγματα παντως γενικοτερα ειναι συνηθως θεμα γειωσης

Το θεμα μεταφερθηκε στα ηχεια οπου και ανηκει...

Edited by Pery
Link to comment
Share on other sites

Πες μου κατι μπροστα και πισω ηχεια παιζουν με τον ιδιο ενισχυτη ?

Οταν λες σβηνεις τον διακοπτη ποιον διακοπτη εννοεις ? για τα φωτα? γιατι δεν εχει καμια σχεση με την τροφοδοσια της πηγης. Αν εννοεις της μιζας, οταν γυρνας το κλειδι και σβηνεις την μηχανη η πηγη συνεχιζει να παιρνει ρευμα και διακοπτεται μολις βγει το κλειδι και παντα εφοσον εχεις παρει ρευμα απο την παροχη για την πηγη.

Τα σφυριγματα παντως γενικοτερα ειναι συνηθως θεμα γειωσης

Το θεμα μεταφερθηκε στα ηχεια οπου και ανηκει...

οχι φιλε μου τα μπροστα ηχεια παιζουν με αλλον ενισχυτη τα πισω κ το sub με τον ιδιο.οσο για τον διακοπτη της μιζας εννοω.ακομα κ οταν βγαζεις το κλειδι αυτο παιζει.ρωτησα 2 ηλεκτρολογους κ μου ειπαν οτι τα vw δεν εχουν διακοπτομενο ρευμα θα μου πεις το 300 γιατι εσβυνε τι να σου πω θα σε γελασω.οσο για την γειωση την εβαλα παντου μεχρι κ απ την μπαταρια πειρα δεν αλλαξε τιποτα.το θεμα ειναι οτι κ το αμαξι στον χωρο της μηχανης καπου εκει κοντα στην τουρμπινα μολις γυρνας μιζα κατι σφυριζει σαν να δουλευει η τρομπα συνεχως.τι να κανω δεν ξερω οταν ακους σιγα μουσικη ακουγετε στα ηχεια κ ειναι ενοχλητικο πολυ.αυριο θα παω στην αντυπροσωπια να μου σβυσουν το λαμπακι του αεροσακου που ανναψε αν δεν ξερουν κατι σε ηλεκτρολογο κ βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο για το διακοπτομενο ρευμα για τα VW, εχω εγκαταστησει πηγες σε πανω απο 30 VAG group και ολα εχουν, μαλλον δεν εχουν παρει ρευμα απο την σωστη παροχη μπορεις να το τσεκαρεις απο την ασφαλειοθηκη βγαλε την ασφαλεια που αντιστοιχει στην πηγη αν συνεχιζει να ειναι αναμενο τοτε η παροχη ειναι λαθος.

Ερωτηση (παλι ;) ) ο ενισχυτης που παιζει τα πισω και το sub ειναι με διαφοροποιηση σε καναλια για το sub ? συνηθως προτιμουμε το sub να εχει ανεξαρτητο ενισχυτη.

Γειωση για καθε ενισχυτη με οσο το δυνατον χοντροτερο και μικροτερο καλωδιο και εκει που θα γειωσεις πρεπει να προσεχεις να εχεις καθαρο σασι οχι σε μια απλη βιδα. Τωρα βεβαια ως προς τον θορυβο παιζει και η ποιοτητα του ενισχυτη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.