Jump to content
muffinman

Vw Vento 1.8 Gl

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

είπα να ξεκινήσω να ρωτάω και εγώ κάποιες ερωτησούλες σχετικά με το κάρο μου.

Θα ξεκινήσω ρωτώντας αν μπορώ να το τουρμπίσω και αν ναι αξίζει να το κάνω; Θα πέσω σε δυσκολίες και θα παρουσιαστούν προβλήματα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

τι μοτερ φορας φιλε μου? 8v η 16v?

και στις 2 περιπτωσεις υπαρχουν πραγματα να κανεις αλλα ουσιαστικα δεν αξιζει τον κοπο.μεγαλο το κοστος για μικρη αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

τι μοτερ φορας φιλε μου? 8v η 16v?

και στις 2 περιπτωσεις υπαρχουν πραγματα να κανεις αλλα ουσιαστικα δεν αξιζει τον κοπο.μεγαλο το κοστος για μικρη αποδοση.

Από όσο γνωρίζω και όσο το έψαξα στο internet το συγκεκριμένο μοντέλο (1994) φοράει τον 8V.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω ρωτώντας αν μπορώ να το τουρμπίσω και αν ναι αξίζει να το κάνω; Θα πέσω σε δυσκολίες και θα παρουσιαστούν προβλήματα;

γειασου,

σιγουρα γινετε αλα οποσ και εσι σοστα αναροτιεσε, αξιζει???

οχι, σιγουρα ειναι πιο φτινα να βρισ εναν απο γολφ 4 ι κατι παρομιο τον 1,8Τ κινιτιρα και να τον περασισ πανο στο δικοσου με ολα τα απαρετιτα οποσ φρενα, σαζμαν και οτι αλο...

πιο αξιοπιστο και μελετιμενο απο τι ι δοκιμεσου που θα κανεισ....για το χαβαλε αλαζουνε τα πραματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις μετα την μετατροπη ''παιδικες ασθενειες '' οι οποιες καποια στιγμη θα γιατρευτουν αλλα το κυριοτερο ειναι οτι θα εισαι συνεχεια στο ''χωσε,ρυθμισε κτλ ''. πρωσοπικα η θα το πουλαγα και θα επερνα κατι ετοιμο η θα μαζευα χρημα για κατι καλυτερο οταν αυτο θα ηταν εφικτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το σίγουρο είναι ότι το αμαξάκι θα το κρατήσω αρκετό καιρό ακόμα.Αν αποφασίσω να κάνω κάτι (βλέπε turbo) πόσα άλογα θα μπορέσω να πάρω?? Για τί κόστος μιλάμε? Γνωρίζετε κάποιον στον οποίο θα μπορούσα να απευθυνθώ για περαιτέρω λεπτομέρειες? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοστος κανα 3000 + αλλα σκεψου και τη λυση που σου προτεινε ο Porschemultivan 1.8Τ και θα εισαι τουμπανο αλλα με μεγαλυτερο κοστος και πιο ξεκουραστο κινητηρα

Οτι και να κανεις καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

εγο επιμενο ακομι για τον 1.8Τ.

για σκεψου (μιλαο απο εμπιρια) ποσα αλα προβλιματα θα σου διμιουργισι το τουρμπο.

σιμπλεκτι χριαζεσε ενισχιμενο, σαζμαν θα τα πεξι,εξατμισι χριαζεσε αλι, προγραμμα και και και. πιοσ εμπιστοσ θα σου τα κανι ολα αυτα να λιτουργουνε σοστα και να αντεξουνε στο χρονο και να μιν σε αφινι καθε λιγο και λιγακι το αυτοκινιτοσου.

παρε κατι ετοιμο μελετιμενο και να εχεισ το κεφαλισου ισιχο.

τα εχο τραβιξι αυτα ολα σε πιο νεα μου χρονια με διαφορα αυτοκινιτα για αυτο λεο να τα γλιτοσισ...

αλα ισοσ πρεπει και εσι να τα περασισ αυτα για να γινισ "αντρασ" :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, θα τα βάλω κάτω, θα σκεφτώ κάποια πραγματάκια και το σίγουρο είναι ότι θα σας κρατώ ενήμερους.

Ευχαριστώ και πάλι B)

Link to comment
Share on other sites

θα τα βάλω κάτω, θα σκεφτώ κάποια πραγματάκια και το σίγουρο είναι ότι θα σας κρατώ ενήμερους.

το καλιτερο που μπορισ να κανισ!!!! και οτι και να κανισ περιμενουμε pics!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, δεν θα ήταν ακόμα καλύτερα να κουμπώσω επάνω ενα κινητήρα από Golf 3 GTI (16v 2000 κυβικά 150 άλογα). Δεν θα κάτσει ποιό εύκολα στο δικό μου σασί και χωρίς πολλές μετατροπές; Ποιά η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.