Jump to content
emperor

Φθηνα Online Stores για αγορες...

Recommended Posts

εγω παιδια παντωσ εχω κανει μαζι με το κολλητο μου πανω απο 220 αγοραπωλησιες μεσω e-bay.Μονο σε 2 (μικρησ αξιασ) αντιμετωπισαμε προβλημα.με λιγη προσοχη και τσεκ-αρισμα του αλλου συναλλασομενου δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απο τα παραπάνω,και αφού κοίταξα δυο sites,έχω δύο απορίες:

1.Στο voltshop στα προιοντα που έχει τη σήμανση "δωρεάν αποστολή" εννοεί οτι δεν πληρώνω τίποτα περισσοτερο απο την τιμή του προιόντος που αναφέρεται ? (στα υπόλοιπα είδη,προφανώς είναι 40 ευρώ ταχυδρομικά έξοδα)

2.Στο caraudio-versand,όταν φτάνεις στο τρίτο στάδιο της αγοράς,προσθέτει,μετά τα ταχυδρομικά έξοδα, και tax 19%.Επειδή δεν ξέρω γερμανικά, τελική τιμή δηλ. είναι και μετά απο αυτό το φόρο?

Link to comment
Share on other sites

Ο kalogeropoulos exei to pioneer multimedia τελευταιο μοντελο avic hdbt1 3100€ με τοποθετηση και το γερμανικο σαιτ το πουλαει 2600. 500 ευρω ειναι καλη διαφορα, αν βαλεις ομως και την τοποθετηση σου ερχετε λιγη η διαφορα χρηματων πιστευω.

Σκεφτομαι κ γω για αγορα απο εξωτερικο αλλα με προβληματιζει αυτο το γεγονος.

Συν το οτι αν παθει κατι το μηχανημα εχεις καποιον να βριζεις! Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια: αν βαλω ενα τετοιο multimedia system χανω καμια εγγυηση απο το passat μου, λογω παρεμβασης σε εργοστασιακες ρυθμισείς (πχ κουμπια τιμονιου κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

http://www.12voltshop.eu/gr

βρηκα το kenwood 6029 ,750 ευρω τιμη πααααααααρα πολυ καλη σε σχεση με ελλαδαρα 1100 εδω

ειναι αξιοπιστο το μαγαζι?

εχει παρει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ :

http://www.chrisdr.com/220.htm

δειται αυτην την σελιδα κ πιο συγκεκριμενα εδω www.chrisdr.com/878(2).htm παιδια η γνωμη σας ειναι πολυ συμαντικη τη παιζει εκει κατι τοσο ολοκληρομενο κ μονο σ'αυτη την τιμη.εποικινωνησα μαζι του κ λεει ειναι απο ξανθη κ τα μηχανηματα ειναι κομπλε σας παρακαλω βοηθειστε με το ζορι κρατιεμαι να μην παραγγειλω υποψιν ειναι no name αλλα με ενα χρονο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι No-Name, γι' αυτό είναι φτηνά. Μην περιμένεις τρελή ποιότητα ήχου.

www.duw.de

πρόσφατα εντόπισα αυτό το σαιτ. Φίλος μου μεγαλωμένος στην Γερμανία μου είπε ότι είναι αξιόπιστο.Προσωπικά δεν έχω εμπειρία.

Για τους μη γνώστες γερμανικής όπως εγώ: μπείτε στο car design shop και μετάθαέχετε επιλογή μετάφρασης όλης της σελίδας στα αγγλικα.Έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ καλές τιμές κατάτην γνώμη μου. Προσοχή: όταν ψάχνετε κάτι στην αναζήτηση αφήστε το στα γερμανικά γιατί σας δίνει περισσότερες επιλογες.

Π.χ. για πόλο στα γερμανικά δίνει όλατα μοντέλα ενώ στα αγγλικά δίνει μόνο το 9Ν.

φιλικά Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο site, κατα την γνωμη μου, που δεν αναφερθηκε ειναι το www.skroutz.gr .

το συγκεκριμενο δεν ειναι ηλεκτρονικο καταστημα, αλλα μηχανη αναζητησης και συγκρισης τιμων ηλεκτρονικων καταστηματων.

ριξτε μια ματια αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο http://www.chrisdr.com/883(1).htm εχει κανενας ψωνισει?

Πολυ φοβερες τιμές φαινεται να χει αλλα δεν ειναι brands.

Ε και? Αμα ειναι να κνεισ τη δουλιτσα σου.....

Για πεστε εντυπωσεις καποιος που εχει αγοράσει απο κει

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε παιδια, τα παντα παιζουν...Οταν το JVC 701 το πουλανε στην Ελλαδα 700 ευρα και το παιρνεις απο Γερμανια 388...ειναι μεγαλος ο πειρασμος, ασε που να ξερεται εφοσον το ηχοσυστημα ειναι ευρωπαικης προελευσης (δηλαδη προερχεται απο επισημο αντιπροσωπο του εκαστοτε κατασκευαστη στην Ευρωπη και οχι απο παραεισαγωγες, πχ Αμερικη), το service στην Ελλαδα ειναι "υποχρεωμενο" να στο φτιαξει σε περιπτωση βλαβης...

Δηλαδη εαν ερθει ενας Γερμανος, και κατι του χαλασει στην Ελλαδα, θα παει πισω στην Γερμανια να το φτιαξει? Το προβλημα ειναι πως, στην Ελλαδα, οι καραγκιζηδες αντιπροσωποι σου λενε, αααα..δεν ειναι απο εμας, αρα δεν το αναλαμβανω...το οποιο φυσικα ειναι ελληνικη πατεντα (ή πονιρια), δυστηχως. Ασε δηλαδη που αμφιβαλω αν ξερουν κιολας να φτιαξουν κατι τα εδω service του εκαστοτε αντιπροσωπου...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο ότι έτσι συμβαίνει. Γι' αυτό και στέλνεις e-mail στη μαμά εταιρία και επιμένεις να μιλήσουν αυτοί με τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα αλλιώς θα γίνει της π@$#*(*)#ας. Συνήθως βγάζεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.