Jump to content
emperor

Φθηνα Online Stores για αγορες...

Recommended Posts

http://www.audio-warehouse.com/

pedes afto ine USA alla mexri stigmis agorasa enan SYNAGERMO TIS PYLE ME STARTER K REMOTE CONTROL ME LCD k mou stixise mazi me ta metaforika 159e ... mias k h isotimia euro dolariou ine sinexia poio isxirh B)

sigrina times apo to germaniko site sas k me afto apo USA o idios enisxiths deite diafora...

Rockford Fosgate T10001bd 1 Channel (Mono) 1000 Watt Amplifier

--------------------------------------------------------------------------------

USA 499$ +50 METAFORIKA

GERMANY 749.00 € ..

ti na leme...egw pantos emina efxaristimenos apolyta .. se 7 meres ixa ton sinagermo  :thumbsup:

Με το ελληνικο τελωνειο τι εγινε;

Δε σε επιασε;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τους ευρωπαικους κανονισμους, οποιοδηποτε ηλεκτρονικο εξαρτημα αγοραστει απο οποιαδηποτε χωρα της ευρωπαικης ενωσης εχει τις κανονικες πανευρωπαικες εγγυησεις του παντου, αν εχει φυσικα πανευρωπαικη εγγυηση απο το εργοστασιο! Ειναι αναγκασμενοι δηλαδη να παρεχουν εγγυηση... Επισης ΟΛΑ τα ηλεκτρονικα εξαρτηματα που αγοραζονται εντος ΕΕ εχουν εγγυηση 2 χρονων υποχρεωτικα με κανονισμο της ΕΕ!

Το θεμα ειναι οτι στο ellada δε καταλαβαινουν απο τετοια και λενε 1002 π**ες για να αποφυγουν την παροχη εγγυησης..

Πολλα περισσοτερα για το θεμα υπαρχουν στο φορουμ του www.dpgr.com (για ερασιτεχνικη φωτογραφια για οσους δε το ξερουν), οπου τα παιδια παιρνουν συνεχεια απεξω πραγματα και το εχουν ψαξει.. Επισης πληροφοριες για τελωνια κτλ αν ειναι για αμερικη

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Και καποια πραγματα που ρωτησα σημερα, στην αντιπροσωπεια της Pioneer εδω (Intersys S.A.). Μου ειπαν απλα οτι δεν καλυπτουν εγγυηση εαν το προιον εχει αγοραστει εκτος του... δικτυου της! Εχω ηδη στειλει email στην Pioneer για το αν κατι τετοιο ισχυει και περιμενω απαντηση.

Και οριστε φιλτατοι συναδελφοι η επισημη απαντηση της Pioneer, που αποδεικνυει αυτο που ολοι πιστευαμε....

Dear Mr. Constantinos, 

We regret this issue occurs.  Warranty for bought Pioneer equipment remains for at least one year (depending on the country), and this for whole Europe.  Only when travelling outside Europe, the warranty is not valible anymore.  For this reason, if you should have let repair the unit in Europe, please bring along your purchase documents, so the repair centre (for instance Intersys SA) can repair this unit free of charge within the same year.

We forwarded this to our people who are responsible for warranty issues.  They will contact our representatives in Greece, who will help you further.
In case of any other questions, do not hesitate to contact us.

Kind regards,

Chris Versonnen
European Customer & Service Support Section
European Service Division


30/06/2005 11:42

       
       To:        <info@pioneer-eur.com>
       cc:        
       Subject:        Pioneer product warranty.

Link to comment
Share on other sites

Θατους βάλουν κωλόχερο popeye.gif και πολύ μ'αρέσει!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η πλακα ειναι αλλη!!!! Απο οτι καταλαβα ολοι οι local dealers κανουν την ιδια π0υ8τια tongue.gif

Στελνω το ιδιο μαιλ στην Pioneer Γερμανιας (οχι την Pioneer Europe) και σε πρωτη φαση μου απαντανε:

Dear Mr Konstantinos, 

yes, thats correct. In case of a failure within the warranty period, you have to contact the dealer you bought the product from or any other national service dealer. [B][U]There is no european warranty[/U][/B] because of illegal imports.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mit freundlichen Grüßen
Maik Hildebrandt
Pressereferent

Pioneer Electronics Deutschland GmbH
Hanns-Martin-Schleyer-Str. 35
47877 Willich

Infobüro:
Tel: 02154 - 913-276
Fax: 02154 - 913-273
Mobile: 0173 - 2129926

Εννοειται οτι τους απανταω, με attached το eimail της Pioneer Europe πιο πανω και τους τα χωνω! Τωρα η απαντηση τους ειναι εντελως διαφορετικη!!!!!!

Dear Mr. Constantinos, 

there are different regulations across europe. [B][U]Pioneer gives 12 months european wide warranty.[/U][/B] Pioneer Germany offers 24 months warranty. So in your case, if there is a warranty failiure with your product after 12 months you have to sent the product back to germany.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mit freundlichen Grüßen
Maik Hildebrandt
Pressereferent

Pioneer Electronics Deutschland GmbH
Hanns-Martin-Schleyer-Str. 35
47877 Willich

Infobüro:
Tel: 02154 - 913-276
Fax: 02154 - 913-273
Mobile: 0173 - 2129926

Αυτο θα πει... αλλαγη γραμμης :):D

Οσο για την ελληνικη Pioneer, σιγα μην κανω τον κοπο να τους ξαναπαρω τωρα... upyours.gifupyours.gifupyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας να βρω καλες τιμες για Pioneer στη γερμανια, πετυχα ενα πολυ καλο site. Τουλαχιστον στα πραγματα που θελω ειναι πιο φθηνο και εχει πιο λίγα μεταφορικα για Ελλαδα! http://www.caraudio24.de

παραδειγμα, το Pioneer DEH-P7700MP το εχει ¤211.50 και τα ηχεια Pioneer TS-E176C ¤98 !!! Αντιστοιχες τιμες εδω ειναι 280-300 και 160 αντιστοιχα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα μεταφορικα ειναι ¤20 για Ελλαδα!!!!!

Μπορω να πω ειναι οτι καλυτερο και φθηνοτερο εχω βρει ως τωρα, check it out :)

Link to comment
Share on other sites

Θατους βάλουν κωλόχερο popeye.gif και πολύ μ'αρέσει!!!!!!!!!!!!

Ε ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ :):thumbsup::whistling::lol::lol::lol:

Dear Mr Konstantinos,

Thank you for your mail and your interest in wanting to purchase the

Pioneer DEH-P7700MP.

The Pioneer European warranty scheme will cover service claims in a country

other than that of the original purchase by consumers within the countries

specified on the warranty card supplied with the product.  Therefore

should you have reason to require service for products that you have

purchased in Germany it is possible for Intersys to complete any repair at

no cost to you, providing you can supply a copy of the original sales

receipt and the claim is within the specified warranty period.

I have spoken today with Mr D. Zivas of Intersys regarding your comments

and it appears that there may have been some misunderstanding regarding

your request for warranty information. Should you experience any difficulty

in the future you may contact him directly.

I apologise for any mis-communication and hope that this resolves the

situation to your satisfaction.

With kind regards,

John Salmon

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και απο μενα....ειναι η πρωτη φορα που γραφω.. παρακολουθω πολυ καιρο

ομως τις συζητησεις σας....συνεχιστε ετσι παιδια ειστε οι καλυτεροι!!!

ειμαι και εγω κατοχος 2 VW ( VENTO GL 60hp :D KAI POLO 6n 16v 101hp το ντιζατο!! :D;) ) Προσφατα κοσμει το Vento ενα

Kenwood radiocd-mp3

KDC-W6527 214 ¤

+μεταφορικα UPS 44.90¤

συνολο 258.90¤!!!

το αγορασα απο το www.caraudio-versand.de

(τιμη καταλογου στον Καλογεροπουλο ειχε 600¤ και το εδινε προσφορα 500¤ knife.gif αν θυμαμαι καλα (τωρα εχει πεσει απ'οτι ειδα)

Σ'αυτους το συστημα δουλευει ως εξης... κανεις την παραγγελια σου στελνουν με email τα στοιχεια του λογαριασμου τους και το μονο που εχεις να κανεις ειναι ενα εμβασμα εξωτερικου απο μια τραπεζα... το εμβασμα κανει να φτασει περιπου 2-3 μερες και το πακετο 4-5 μερες με UPS... παιδια αφοβα παραγγειλετε οτι θελετε οι τιμες ειναι απο τις καλυτερες και το ΦΠΑ 16% !!!! (περιλαμβανονται και εγγυησεις μαζι με οτιδηποτε παραγγειλετε οι οποιες ισχυουν και στην Ελλαδα!!!! ) Ηρθε ωρα τωρα να "ντυθει" και το Polaki!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια ερωτησουλα.... Ξερει κανενας τι παιζει με το e-bay? Βρηκα πολυ χαμηλες τιμες σε καποια car-monitor αλλα δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι ασφαλες να αγορασει κανεις απο εκει??? Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να παιζεται κατι σαν πληστηριασμος και οταν φτασει η ληξη του (και εφοσον εχεις δωσει καλη τιμη) μαλλον δινεις και τα στοιχεια της πιστωτικης σου για να στο στειλουν? Ειναι ασφαλες site? Αυτα που πουλανε ειναι καινουρια ή μεταχειρισμενα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια ερωτησουλα.... Ξερει κανενας τι παιζει με το e-bay? Βρηκα πολυ χαμηλες τιμες σε καποια car-monitor αλλα δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι ασφαλες να αγορασει κανεις απο εκει??? Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να παιζεται κατι σαν πληστηριασμος και οταν φτασει η ληξη του (και εφοσον εχεις δωσει καλη τιμη) μαλλον δινεις και τα στοιχεια της πιστωτικης σου για να στο στειλουν? Ειναι ασφαλες site? Αυτα που πουλανε ειναι καινουρια ή μεταχειρισμενα?

Φιλε stefanos.f το ebay θελει παρα πολυ προσοχη οσον αφορα τις αγοραπωλησίες....

γενικα εγω δεν θα εμπιστευομουν πλεον να αγορασω μεσω ebay γιατι την επαθα μια φορα πηγα να αγορασω το Samsung D500 και μου εφαγαν 170¤!!!! γι'αυτο μεγαλη προσοχη...καλυτερα δοκιμασε στα site που προτεινονται απο τα αλλα παιδια του forum...

εγω παντως ανεπιφυλακτα www.caraudio-versand.de

φιλικα poseidon

Link to comment
Share on other sites

Αν προσεχεις και το ebay ειναι πολυ καλο. Υπαρχουν καποιες συμβουλες που μπορουν να σε οδηγησουν σε μια απολυτα αξιοπιστη και ασφαλη συναλλαγη. Μην ξεχνας οτι οι περισσοτεροι που βαζουν δημοπρασιες εχουν και τα δικα τους e-shops. Εγω π.χ. απο το ebay ειχα βρει το caraudio24.de αλλα την αγορα την εκανα απο το δικο τους site.

Προσωπικα δεν εχω ασχοληθει ακομα με ebay, αλλα φιλοι μου λενε οτι θελει προσοχη στον πωλητη και θα εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

στο ebay από τη στιγμή που ο πωλητής είναι power-user και το δέμα σταλεί ασφαλισμένο, τότε ο αγοραστής είναι 100% ότι δε θα χάσει τα λεφτά του (πέρα από τα λεφτά της αποστολής).

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στην Nomatica. Η εταιρια παει προς πωληση. Οποιαδηποτε παραγγελια εαν βαλετε δεν θα σταλει μεχρι να ολοκληρωθει η εξαγορα της εταιριας απο μια μεγαλυτερη.

Πριν παραγγειλετε τηλεφωνηστε!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που παραγγείλω κάποια πράγματα απο το e-bay σε πόσο μέρες περίπου από την παραγγελία θα καταφθάσουν σπίτι μου?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εξαρτάται πως τα στέλνει ο πωλητής. Οι Γερμανοί συνήθως τα στέλνουν με απλό και κάνει περίπου 3 εβδομάδες. Αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα απο το seatclub.gr αλλα νομιζω οτι εχει φοβερες τιμες, οποτε αν ενδιαφερετε καποιος...

http://www.caraudio-versand.de/ :)

Απο ειπανε τα παιδια στελνει και ελλαδα, Εδω ειναι το αντιστοιχο thread στο seatclub B)

me pistotiki einai ekei H me antikataboli ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, γιατί απλά τα Γερμανικά τα κοιτάω όπως η αγελάδα το περίπτερο, αντικαταβολή δε δέχετε κανένας στο εξωτερικό (έτσι και εδώ). Είναι Ελληνικό φαινόμενο ακόμα αυτό και έξω οι πιο πολλοί δέχονται αγορές με πιστωτική απ ευθείας ή Paypal το οποίο το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές με ιδιαίτερη προσοχή στον πωλητή, τι καπνό φουμάρει.

Link to comment
Share on other sites

me pistotiki einai ekei H me antikataboli ?

Ειναι με εμβασμα εξωτερικου σε λογαριασμο που θα σου στειλει το site με mail

2- 3 μερες κανει να παει το εμβασμα και 5 μερουλες περιπου να ερθουν τα πραγματα!!!

ειναι εμπιστος ο πωλητης...... καντο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω και με αυτοκαλοσοριζω μιας και ειμαι νεος στο φορουμ!

Αυτο το site το γνωριζετε?Απο αυτο ειχα παρει το alpine για το avensis και χθες πηρα το pioneer DEH-30mp μαζι με το τηλεκοντρολ για το golf V.Οι τιμες φαινονται καλες και το service τους ειναι παρα πολυ καλο.

Cheers!!!!

ΥΓ:Καταπληκτικο και πολυ οργανομενο το site παιδες!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω και με αυτοκαλοσοριζω μιας και ειμαι νεος στο φορουμ!

Αυτο το site το γνωριζετε?Απο αυτο ειχα παρει το alpine για το avensis και χθες πηρα το pioneer DEH-30mp μαζι με το τηλεκοντρολ για το golf V.Οι τιμες φαινονται καλες και το service τους ειναι παρα πολυ καλο.

Cheers!!!!

ΥΓ:Καταπληκτικο και πολυ οργανομενο το site παιδες!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! worthy.gif

rocket.gifnew_killother.gifprotest.gif

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rocket.gifnew_killother.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Βασικα βρισκω πολυ καλες τις τιμες στο http://www.caraudio-versand.de/. Η ερωτηση μου ειναι η εξης : Δεν καταλαβαινω γρι απο Γερμανικα ..... :lol::lol: Υπαρχει κανα link που να το μετατρεπει σε αγγλικα ????

Και κατι αλλο ακομα μαγκες τι ειναι το εμβασμα ????

Ευχαριστω!!! Θάνος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Βασικα βρισκω πολυ καλες τις τιμες στο http://www.caraudio-versand.de/. Η ερωτηση μου ειναι η εξης : Δεν καταλαβαινω γρι απο Γερμανικα ..... :blink::baby: Υπαρχει κανα link που να το μετατρεπει σε αγγλικα ????

Και κατι αλλο ακομα μαγκες τι ειναι το εμβασμα ????

Ευχαριστω!!! Θάνος!

Μπορείς να διαλέξεις το μοντέλο που θέλεις στην τιμη που θέλεις και μετα να το δεις στην μαμα εταιρία σε αλλο site. πχ www.kenwood-europe.com....

Όσο για το έμβασμα..... όταν θα διαλέξεις το μοντέλο και συμπληρώσεις τα στοιχεία που θες να σου το στείλουν θα σου στείλουν mail με τραπεζικα στοιχεία των λογαριασμών τους. Πάς σε μία τράπεζα και λές θέλω να στείλω ένα έμβασμα εξωτερικού στα στοιχεία που σου στείλαν με το mail (αριθμός IBAN αν θυμαμε καλά χρειάζετε θα τα δείς στο mail που θα σου στείλουν.

σαν σχόλιο στο έμβασμα βάλτους να γράψουν το μοντέλο που παρήγγειλες και το όνομα σου..

Αυτό ήταν σε περιπου μία βδομαδα θα έχεις ότι παρήγγηλες......

μίλα και μαζί τους με mail είναι πολύ εξυπηρετικοί!!! και αξιόπιστοι όπως είπα πιό πάνω

GOOD LUCK

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαλέξεις το μοντέλο που θέλεις στην τιμη που θέλεις και μετα να το δεις στην μαμα εταιρία σε αλλο site. πχ www.kenwood-europe.com....

Όσο για το έμβασμα..... όταν θα διαλέξεις το μοντέλο και συμπληρώσεις τα στοιχεία που θες να σου το στείλουν θα σου στείλουν mail με τραπεζικα στοιχεία των λογαριασμών τους. Πάς σε μία τράπεζα και λές θέλω να στείλω ένα έμβασμα εξωτερικού στα στοιχεία που σου στείλαν με το mail (αριθμός IBAN αν θυμαμε καλά χρειάζετε θα τα δείς στο mail που θα σου στείλουν.

σαν σχόλιο στο έμβασμα βάλτους να γράψουν το μοντέλο που παρήγγειλες και το όνομα σου..

Αυτό ήταν σε περιπου μία βδομαδα θα έχεις ότι παρήγγηλες......

μίλα και μαζί τους με mail είναι πολύ εξυπηρετικοί!!! και αξιόπιστοι όπως είπα πιό πάνω

GOOD LUCK

Φιλε μου ευχαριστω για την βοηθεια. Απλα θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο. Αξιοπιστο site ειναι μονο αυτο ? Μηπως ξερεις και καποιο αλλο για ηχεια ??? Βασικα ψαχνω τα PCS57N και PCS69N της soundstream και αυτο το site http://www.caraudio-versand.de δεν τα εχει. Επισεις το email που θα τους στελνω οταν επικοινωνω στα Αγγλικα ετσι ??? Ειμαι λιγο επιφυλακτηκος μωρε γιατι δεν εχω ξανακανει αγορα απο εξω. Αργουνε ?.

Αυτα. ΑΑΑ εχω βρει και αυτο http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/Pr...ProductID=16324 .... δεν ξερω αν ειναι γνωστο αλλα εχει καλες τιμες και μου φαινεται αξιοπιστο.

Ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σου...

Με εκτιμηση, ΘΑΝΟΣ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.