Jump to content
emperor

Φθηνα Online Stores για αγορες...

Recommended Posts

Ειχε ηδη παρει φιλος απο το συγκεκριμενο καταστημα, χωρις προβλημα, εχει και Ελληνικο support, εμαθα πως ηδη εχει 100 υπαλληλους, η παγκοσμια αγορα του Internet στο μεγαλειο

Link to comment
Share on other sites

Είχα ψωνίσει και εγώ απο το Nomatica το καλοκαίρι μία ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Είναι πολύ αξιόπιστο και σε πολύ καλές τιμές. Το μόνο που με ψιλοχάλασε ήταν ότι έλεγαν ότι θα την είχα μέσα σε μία βδομάδα, αλλά τελικά ήρθε σε δύο.

Γενικά είναι πολύ καλό, έχουν ελληνικό support και πολύ βασικό τα στέλνουν με Fedex.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο εξυπηρετηση...ετσι οπως πανε θα κλεισουνε ολες οι δικες μας κολοεταιρειες////

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο εξυπηρετηση...ετσι οπως πανε θα κλεισουνε ολες οι δικες μας κολοεταιρειες////

Καλά θα τους κάνουνε Κώστα, μπας και βάλουνε ,μυαλό. Το έχουνε παρακάνει ορισμένοι rocket.gifrocket.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Η πλάκα είναι ότι τους είχα κάνει και ρόμπα! Είχα στείλει σε όλα τα online stores link με συγκεκριμένα προϊόντα που πουλάει και το nomatica και τους ρώταγα γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά. Όπως καταλαβαίνετε μου απάντησας άλλς μάρες κουκουνάρες

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα που ξερω ειναι οτι καταρχιν υπαρχει διαφορετικος ΦΠΑ στην Γαλλια (νομιζω 16%), ισως να πουλανε και τρελες ποσοτητες οποτε παιρνουν και καλυτερες τιμες, παντως εμενα δεν με χαλαει, να εχω παντα τις καλυτερες τιμες, και οι εδω να ξυπνησουν γιατι οπως πανε τα πραγματα θα βαρεσουν μπιελες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΠΑΝΤΑ οταν αγοραζουμε κατι απο εξωτερικο, αυτο τιμολογητε με βαση το ΦΠΑ της χωρας του Αγοραστη και οχι του Πωλητη. Δηλαδη 18% για την Ελλαδα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Για το ΦΠΑ δεν ειμαι και σιγουρος 100%, θα κοιταξω το τιμολογιο που μου στειλανε και θα δω, παντως οπως και να ειναι, οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απο τα δικα μας online shops

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να κάνετε κάποια απλά πραγματάκια για να βρείτε πάρα πολλά φθηνά ονλάην μαγαζιά! πολύ απλά βάζετε το αντικείμενο που θέλετε σε κάποιο άμαζον! βρίσκετε τα αποτελέσματα και αυτο που σας κάνει το ψάχνετε παραπάνω! βρίσκετε την σελίδα του μαγαζιού και απο εκεί αγοράζετε κανονικά(γιατί το άμαζον δεν στέλνει ελλάδα ηλεκτρονικά είδη!) επίσης μπορείτε να ζητήσετε την βοήθεια του μαρίνου να μπείτε στα σάητ kelkoo.de guenstiger.de δεν μου έρχεται κάποιο άλλο τώρα να βάλετε αυτό που θέλετε και να σας βρεί τα φθηνότερα και πού είναι! οπότε μετά μπαίνετε και αγοράζεται! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Παιδια ΠΑΝΤΑ οταν αγοραζουμε κατι απο εξωτερικο, αυτο τιμολογητε με βαση το ΦΠΑ της χωρας του Αγοραστη και οχι του Πωλητη. Δηλαδη 18% για την Ελλαδα :)

ΛΑΘΟΣ!!! Μπες στο versand και κάνε μια εικονική παραγγελεία ενός στερεοφωνικού. Θα δεις στο τέλος ότι το φπα στο αφαιρούν, δεν το πληρώνεις. Το μόνο extra που πληρώνεις είναι τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα εντος ευρωπαικης ενωσης ειναι υποχρεωμενα με νομουν να σου χρεωσουν το ΦΠΑ που αναλογει στην χωρα σου. Σε περιπτωση που δε το κανουν, ή σε περιπτωση καταστηματων εκτος ε.ε., το ΦΠΑ αυτο χρεωνεται στο Τελωνειο οταν ερθει ελλαδα. Απαγορευεται να αγορασεις οτιδηποτε και να ΜΗ πληρωσεις ΦΠΑ ελλαδας! Ειναι φοροδιαφυγή, σε πανε μέσα! Και ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να γινει.. Ακομα και να στο αφαιρεσουν, θα το χρεωθεις στην ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα εντος ευρωπαικης ενωσης ειναι υποχρεωμενα με νομουν να σου χρεωσουν το ΦΠΑ που αναλογει στην χωρα σου. Σε περιπτωση που δε το κανουν, ή σε περιπτωση καταστηματων εκτος ε.ε., το ΦΠΑ αυτο χρεωνεται στο Τελωνειο οταν ερθει ελλαδα. Απαγορευεται να αγορασεις οτιδηποτε και να ΜΗ πληρωσεις ΦΠΑ ελλαδας! Ειναι φοροδιαφυγή, σε πανε μέσα! Και ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να γινει.. Ακομα και να στο αφαιρεσουν, θα το χρεωθεις στην ελλαδα..

εγώ είτε απο αγγλία αγόραζα είτε απο γερμανία πληρώνω το φπα της εκάστοτε χώρας και όχι το 18% της ελλαδάρας! (16% και πολύ είναι στην γερμανία!)

Link to comment
Share on other sites

εγώ είτε απο αγγλία αγόραζα είτε απο γερμανία πληρώνω το φπα της εκάστοτε χώρας και όχι το 18% της ελλαδάρας! (16% και πολύ είναι στην γερμανία!)

Εγω ξέρω οτι όταν κάνεις αγορές από χώρα μέλος της Ε.Ε. δεν πληρώνεις ΦΠΑ εκεί αλλά εδω στην Ελλάδα. Τώρα τι να σας πω. Δεν έχω ψωνίσει ποτέ από αυτό το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest minas

http://www.audio-warehouse.com/

pedes afto ine USA alla mexri stigmis agorasa enan SYNAGERMO TIS PYLE ME STARTER K REMOTE CONTROL ME LCD k mou stixise mazi me ta metaforika 159e ... mias k h isotimia euro dolariou ine sinexia poio isxirh :D

sigrina times apo to germaniko site sas k me afto apo USA o idios enisxiths deite diafora...

Rockford Fosgate T10001bd 1 Channel (Mono) 1000 Watt Amplifier

--------------------------------------------------------------------------------

USA 499$ +50 METAFORIKA

GERMANY 749.00 € ..

ti na leme...egw pantos emina efxaristimenos apolyta .. se 7 meres ixa ton sinagermo :D

Edited by minas
Link to comment
Share on other sites

Πολυ φθηνο ελληνικο eshop στα car audio, www.dotshop.gr . Παρα πολυ καλες τιμες στις πηγες pioneer για παραδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Απορω που τις εχει το dotshop.gr τις καλες τιμες στις πηγες pioneer!!! Ειναι τουλαχιστον 50-60 ευρω πιο ακριβο απο τα υπολοιπα sites που αναφεραμε, για να μην πω τα 100+ ευρω πιο ακριβο απο τα αμερικανικα.

Link to comment
Share on other sites

μα μιλαω παντα για ελληνικα eshop, οχι nomatica σε γαλλια και αλλα σε γερμανια! Προσωπικα δεν εχω δει καλυτερες τιμες σε ελληνικο eshop, παρα μονο αντιστοιχες σε ενα δυο.

για παραδειγμα το Pioneer DEH-5730MP το εχει 200ε με ΦΠΑ, ενω στο www.kalogeropoulos.gr το εχει 230ε..

Βεβαια εγω αν επαιρνα απο εξω θα επαιρνα.. :D (που το συγκεκριμενο για παραδειγμα κανει γυρω στα 160e -_-

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Μονο που πλεον ολοι κοιτανε και την αγορα στο εξωτερικο. Για παραδειγμα το nomatica αποτελει πιο φθηνο και αξιοπιστο καταστημα απο πολλα ελληνικα. Οποτε μονο προς οφελος μας ειναι αυτο.

Και καποια πραγματα που ρωτησα σημερα, στην αντιπροσωπεια της Pioneer εδω (Intersys S.A.). Μου ειπαν απλα οτι δεν καλυπτουν εγγυηση εαν το προιον εχει αγοραστει εκτος του... δικτυου της! Εχω ηδη στειλει email στην Pioneer για το αν κατι τετοιο ισχυει και περιμενω απαντηση.

Βασικα το θεωρω απαραδεκτο κατι αγορασμενο νομιμα μεσα στην ΕΕ να μην καλυπτεται απο εγγυηση στην Ελλαδα. Πολλες αλλες εταιριες προσφερυν πληρη ευρωπαικη εγγυηση και δεν εχεις κανενα προβλημα.

Εαν ειναι ετσι προτιμω να παρω απο Αμερικη ενα καλυτερο μοντελο τουλαχιστον στη μιση τιμη απο οτι εδω και να εχω γραμμενη την εγγυηση τους. Αλλωστε 5 χρονια εχω ενα Pioneer ποτε δεν την χρειαστηκα. Γιατι μου φαινεται μας πιανουν καλα κοροιδα εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.