Jump to content
mixalisnaxos

Rns510

Recommended Posts

Παιδια σημερα παρελαβα και τοποθετησα το RNS510.To αγορασα απο ebay απο τον navivag ειναι ισπανος.Στοιχεισε 1555ευρω με τα εξοδα αποστολης.Η μοναδα ειναι ολοκαινουργια (κατασκευη 27/10/2007) και μαλιστα επειδη με την πρωτη αντιμετωπισα "προβλημα" μου την αλλαξε με αυτη.Ειναι πολυ ωραιος και ευχρηστος πλοηγος.Αν θελετε να ρωτησετε κατι εδω ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα και τοποθετησα το RNS510.To αγορασα απο ebay απο τον navivag ειναι ισπανος.Στοιχεισε 1555ευρω με τα εξοδα αποστολης.Η μοναδα ειναι ολοκαινουργια (κατασκευη 27/10/2007) και μαλιστα επειδη με την πρωτη αντιμετωπισα "προβλημα" μου την αλλαξε με αυτη.Ειναι πολυ ωραιος και ευχρηστος πλοηγος.Αν θελετε να ρωτησετε κατι εδω ειμαι...

Κοιτα συμπτωση.......

Και εγω σήμερα το παρελαβα απο τον ίδιο....

Μόνο που με πολυ παζάρι του το πήρα 1400 μαζι με τα εξοδα αποστολης.

Αυριο θα το τοποθετησω και θα προσπαθήσω να ανεβασω φωτό....(Δημήτρη εσενα θα σου στείλω ολόκληρο πακέτο... ;) )

Καλοριζικο μας ευχομαι...... :D:D;)

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι απλα φοβερο!Για μεσα στην Αθηνα που το δοκιμασα.Βασικα μου αρεσει γιατι ειναι γρηγορο και ευκολο στη χρηση! Αυριο θα ανεβασω φωτο να δειτε.Επισης κατι που αρεσε πολυ ειναι οτι και την ημερα φαινεται πολυ καλα ο χαρτης.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και μερικες φωτο

Μιχαλη απλα τελειο!

Στην τοποθετηση σε κουρασε καθολου??

Χρειαζεται να εχει το αυτοκινητο οθονη plus και χειριστηρια στο τιμονι για να λειτουργησει το navi??

Αν μπορεις δωσε μου ενα link απο αυτον που το πηρες.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη απλα τελειο!

Στην τοποθετηση σε κουρασε καθολου??

Χρειαζεται να εχει το αυτοκινητο οθονη plus και χειριστηρια στο τιμονι για να λειτουργησει το navi??

Αν μπορεις δωσε μου ενα link απο αυτον που το πηρες.

Ευχαριστω!

Ειναι πολυ ευκολο στην τοποθετηση,δεν χρειαζεται να εχεις οθονη plus ουτε χειριστηρια στο τιμονι.Αν εχεις ομως θα πρεπει να βαλεις και can-bus 1.6-2.0 που στοιχειζει γυρω στα 140ευρω.Το link του ειναι http://stores.ebay.de/Navivag-Navegacion-Grupo-VAG τωρα που κοιταξα δεν εχει αν περιμενεις το πολυ σε 4-5 μερες θα εχει.Το email του ειναι navivag@hotmail.com

Edited by mixalisnaxos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, το 510 παιζει και dvd?? Μπορεις δλδ να δεις ταινια στην οθονη?? Επισης ξερετε αν εχει bluetooth??

Ευχαριστω!

και βεβαια παιζει ταινιες dvd!!!

Οχι δυστυχώς δεν εχει bluetooth..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και οι φωτογραφίες που χρώσταγα απο το MFD3 RNS510.Υποσχομαι να ανέβασω και νυχτερινές...αλλα και οταν θα συνδέσω την καμερα οπισθοπορείας.... :lol::lol:

dsc03260cw5.jpg

mp3 απο σκληρό δίσκο...σε λίστα(ολα τα λεφτα!!!!!)

dsc03263ss4.jpg

Λειτουργία radio FM

dsc03264tl7.jpg

dsc03264tl7.686ee2105b.jpg

αναπαραγωγή mp3 απο σκληρό δίσκο

dsc03266sv0.jpg

dsc03267bj7.jpg

Navigation.....Γενική αποψη χάρτη και θεσης του οχηματος.

Ο χάρτης με τον οποιο ήρθε το rns510 δεν ειναι τιποτα το αξιολογο για εκτος αθήνας.Οπως το περίμενα και οπως μου τα είχαν πει.

Ομως πριν απο 2 μηνες εβγαλε νεο DVD (V2 West Europe) στο οποίο η Navteq εχει κανει σοβαρή ανανέωση στην εκτος Αθήνας Ελλάδα.Το αγόρασα απο ebay και το περιμένω.Περισσότερα σε οποιον ενδιαφερεται οταν ερθει!!

dsc03268qt9.jpg

Tone setup.

Ρυθμίσεις σε οτι εχει σχέση με τον ήχο

dsc03269df6.jpg

Γενικό setup για ολες τις λειτουργίες του RNS510

dsc03271on5.jpg

Εχω να βαλω ακόμα...!!!!!! :lol:

dsc03270we7.jpg

Απο αυτο το menu ενεργοποιουμε την AUX είσοδο

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και τι να πω :lol: μου τρεχουν τα σαλια!!!!

μια ερωτησουλα ομως : παιζει divx;

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και τι να πω μου τρεχουν τα σαλια!!!!

μια ερωτησουλα ομως : παιζει divx;

Νομίζω πως οχι...

Πολύ ωραίο...!Μεγειά...

Εισόδους για ενισχυτή έχει?Η γίνεται με τον κλασσικό τρόπο όπως στο mfd2?

Με τον κλασσικό....... :)

Link to comment
Share on other sites

ζηλευω..... :wub::wub::lol:

edit..............

να ρωτησω ......

για να μπει στο golf 5 χρειαζεται να μπει αυτος ο ανταπτορας can bus 1.6- 2.0 ????

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=320183657748

εχω πολυλειτουργικο τιμόνι με κουμπακια και υπολογιστη ταξιδιου plus..

και αν οχι, αυτος ο ανταπτορας για που χρειάζεται?? για αυτοκίνητα που δεν εχουν can bus εγκεφαλο?? (leon1, ibiza κτλ??)

αντε γιατί ο αι βασίλης θέλει να μου το κάνει δώρο!!!!! :(

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

ζηλευω..... :wub::wub::lol:

edit..............

να ρωτησω ......

για να μπει στο golf 5 χρειαζεται να μπει αυτος ο ανταπτορας can bus 1.6- 2.0 ????

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=320183657748

εχω πολυλειτουργικο τιμόνι με κουμπακια και υπολογιστη ταξιδιου plus..

και αν οχι, αυτος ο ανταπτορας για που χρειάζεται?? για αυτοκίνητα που δεν εχουν can bus εγκεφαλο?? (leon1, ibiza κτλ??)

αντε γιατί ο αι βασίλης θέλει να μου το κάνει δώρο!!!!! :(

Χμμμ...

Απο οτι βλέπω πρεπει να τον χρειαζεσαι για το πολυλειτουργικο τιμόνι......

With this module you have the possibility of blocking VOLKSWAGEN the MFD3 RNS-510 into vehicles with CAN BUS 1,6. The CAN of 1,6 signals into CAN 2,0 signals are converted.

VOLKSWAGEN MFD3 RNS-510

The following signals are supported:

- speed

- lighting

- reverse gear

- ignition

- multi-function steering wheel

Για πιο σίγουρα ...στείλτους και ένα mail... μην σε παρω και στο λαιμό μου :lol:

Εγώ δεν εχω πολυλειτουργικο...και επαιξε κατευθείαν.

Ωραιος ο Αη Βασίλης...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρονια πολλά και καλή χρονιά!!

Προχθες παρέλαβα το DVD με τους νέους χάρτες για το RNS510 (VW V2 west Europe) και εμεινα με ανοικτο το στομα με την ανανεωση που εχει γίνει!! τουλαχιστον για την Πάτρα οσο εχω κοιτάξει!!

Σε σχεση με τον V1 μέρα με την νύχτα.

Για οποιον ενδιαφερεται να το αγορασει και θελει να δει την κάλυψη της περιοχης του μπορει να το κάνει εδώ:

http://mapreporter.navteq.com/dur-web-exte...amp;language=en

Link to comment
Share on other sites

Ειναι touch screen η οθονη?

Χρειαζεται καμια ειδικh κεραια για το gps,η δουλευει με την υπαρχουσα?

Ναι η οθονη ειναι touchn sreen.Ναι θελει και κεραια,ομως στην δινουν μαζι με το navi.Ειναι φθηνη 20ευρω εχει.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπαν στην vw τα εργοστασιακα navi συνεργαζονται πιο σωστα μεσω του can bus με το navi.Π.χ. οταν βρισκεσαι σε τουνελ δεν χανει το σημα,μετραει ταχυτητα και δινει πιο ακριβη στιγμα.Α,και κατι ακομα συγκριτικα με το htc700 ,αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται,δεν εχει καμια σχεση.Εχει λιγο καλυτερους χαρτες,ομως καθυστερη παρα πολυ σε σχεση με το RNS.Το RNS σου δειχνει το σωστο στιγμα με πολυ μεγαλη ακριβεια και ταχυτητα.

Edited by mixalisnaxos
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ομως οι χαρτες απεχουν πολυ ακομα απο πχ τις NGI που δειχνουν και καθε χωματοδρομο σε καθε ερημοχωρι...

Εγω θα το επαιρνα μονο για την εμφανιση και για τις δυνατοτητες Hard disk και ετσι αλλα οχι για το navigator του..

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.