Jump to content
mixalisnaxos

Rns510

Recommended Posts

Δεν ειχε μεσα κανενα dvd και ο χαρτης που εδειχνε σιγουρα δεν ηταν Ελλαδα.Στις επιλογες επισης δεν ειχε πουθενα επιλογη χωρας.Αν κανεις γνωριζει περισσοτερα ας το πει γιατι τωρα που το ειδα και στην πραξη μου αρεσε.....

Δεν χρειαζεται να εχει dvd μεσα....οι χαρτες πρεπει να ειναι περασμενοι στον σκληρο!!

Παντως δοκιμασε to zoom out που ειπε και ο φιλος παραπανω .....αλλα το κυριοτερο ειναι οτι οταν κανει fix το στιγμα σου ,πρεπει να σου βγαλει την θεση ακριβως!!

Πάντως το αποκλειω να ειναι ο χαρτης μονο της γερμανιας!!

Εναλλακτικα βαλε ενα προορισμο στην Ελλάδα ακόμα και να μην εχεις κανει fix με τους δορυφορους.Θα σου βγαλει την διαδρομη.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εχει dvd μεσα....οι χαρτες πρεπει να ειναι περασμενοι στον σκληρο!!

Παντως δοκιμασε to zoom out που ειπε και ο φιλος παραπανω .....αλλα το κυριοτερο ειναι οτι οταν κανει fix το στιγμα σου ,πρεπει να σου βγαλει την θεση ακριβως!!

Πάντως το αποκλειω να ειναι ο χαρτης μονο της γερμανιας!!

Εναλλακτικα βαλε ενα προορισμο στην Ελλάδα ακόμα και να μην εχεις κανει fix με τους δορυφορους.Θα σου βγαλει την διαδρομη.... :)

Γραψτε λαθος!! Εννοειται πως εχει μεσα στο σκληρο και το χαρτη της Ελλαδας απλα αργησε λιγο να το φορτωσει..Απλα οταν το βαλαμε ηταν ακομα τα πρωτα λεπτα και δε το ψαξαμε ιδιαιτερα..Σ'ευχαριστω παντως MaxSto για την προθεση σου να μου δανεισεις..Οσον αφορα την sd card μαλλον πρεπει να την παρω εγω ε?? Υπαρχει αλλος τροπος να περασω τραγουδια μεσα στον σκληρο?? Εχει περιπου 18 gb ελευ8ερο χωρο ακομα.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλος τροπος να περασω τραγουδια μεσα στον σκληρο?? Εχει περιπου 18 gb ελευ8ερο χωρο ακομα.. tongue.gif

Ναι γραψε ενα cd ή dvd με mp3 βαλτο μεσα και αντιγραψε τα στον σκληρο!!... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν Rns510 και θελουν parking sensors και με οπτικη ενδειξη....υπάρχει λυση ....εργοστασιακη,που ηδη δινετε σαν επιλογη σε νεα μοντελα!!

post-5168-1214337717_thumb.jpg

το εβαλε ηδη καποιος Ισπανος σε golf και παιζει μια χαρα...

Μολις μαθω ...θα σας πω τι κοματια χρειαζονται και τους κωδικους τους...για οποιον θελει.

Το μονο κακο ειναι οτι θελει το VCDS 805 για την κωδικοποιηση.....οποτε παμε και για αλλη αναβαθμιση....(Δημήτρης ακουει...? tongue.gif )

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάρω εγώ το VCDS και θα μου πάρεις εσύ το RNS...και χωρίς parking sensors....δε θέλω....!!! Στρέει ??? :excl:

Κερδισμένος θα βγείς....θα σου πάρω ένα γράμμα περισσότερο....με ρίχνεις !

Δικαιο ακουγετε...... tongue.giftongue.giftongue.gif:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξτε εδω!! Three Display Variants are available thru VAG-COM programming

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=38445

Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε το χρωμα στα γραφικα του display..!!! Ξερει καποιος κατι γι 'αυτο??? Το sportsline ειναι superrrrr!

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξτε εδω!! Three Display Variants are available thru VAG-COM programming

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=38445

Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε το χρωμα στα γραφικα του display..!!! Ξερει καποιος κατι γι 'αυτο??? Το sportsline ειναι superrrrr!

Ναι υπάρχει.....αν βεβαια εχεις το καλωδιο VCDS (vag-com)απο εκδοση 711 και πανω..... :D

Γίνετε και στην αντιπροσωπεια βεβαια ,αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχουν ιδέα ...... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εγκατέστησα και εγώ το RNS510!!!

καμία σχέση με το μουντό και αδιάφορο RCD300. Ο ήχος, η οθόνη, τα γραφικά...τα πάντα

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος..μόνη παραφωνία το ότι έβαλα την κεραία κάτω από τον κεντρικό αεραγωγό μαζί με το πολύ μακρύ καλώδια (μασούρι) και δεν έχω πολύ καλό σήμα...δεν ξέρω και πόσο καλή είναι η κεραία

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εγκατέστησα και εγώ το RNS510!!!

καμία σχέση με το μουντό και αδιάφορο RCD300. Ο ήχος, η οθόνη, τα γραφικά...τα πάντα

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος..μόνη παραφωνία το ότι έβαλα την κεραία κάτω από τον κεντρικό αεραγωγό μαζί με το πολύ μακρύ καλώδια (μασούρι) και δεν έχω πολύ καλό σήμα...δεν ξέρω και πόσο καλή είναι η κεραία

Πόσο πήγε???

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πήγε???

Λίγο παραπάνω από 1000 μαζί με τα μεταφορικά, από ebay

η περιγραφή έλεγε μεταχειρισμένο, αλλά τελικά είναι σε πολύ καλή κατάσταση, κατασκευής Νοεβ.2007

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει.....αν βεβαια εχεις το καλωδιο VCDS (vag-com)απο εκδοση 711 και πανω..... :)

Γίνετε και στην αντιπροσωπεια βεβαια ,αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχουν ιδέα ...... tongue.giftongue.gif

Μα πως το καταλαβες πως δε θα εχουν ιδεα...Στην αντιπροσωπεια??? Τσ τσ τσ....

Εννοειται οτι δεν εχουν ιδεα...Πηγα προχτες για το πρωτο sevice στον Παζαροπουλο (και τελευταιο..) και βεβαια δεν ειχαν ιδεα...Μιλησα με τον Head- Ηλεκτρολογο ( καλο ατομο παρολα αυτα) και μου ειπε οτι δεν τους εχουν ενημερωσει σχετικα με το αν μπορουν να κανουν τη ρυθμιση αυτη, ουτε η Κosmocar γνωριζει κατι..Ελεος..Υπαρχει καποιος που να παω και να γνωριζει??? Εχουν vag-com οι αντιπροσωπειες ή δουλευουν με αλλο διαγνωστικο???

Link to comment
Share on other sites

Μα πως το καταλαβες πως δε θα εχουν ιδεα...Στην αντιπροσωπεια??? Τσ τσ τσ....

Εννοειται οτι δεν εχουν ιδεα...Πηγα προχτες για το πρωτο sevice στον Παζαροπουλο (και τελευταιο..) και βεβαια δεν ειχαν ιδεα...Μιλησα με τον Head- Ηλεκτρολογο ( καλο ατομο παρολα αυτα) και μου ειπε οτι δεν τους εχουν ενημερωσει σχετικα με το αν μπορουν να κανουν τη ρυθμιση αυτη, ουτε η Κosmocar γνωριζει κατι..Ελεος..Υπαρχει καποιος που να παω και να γνωριζει??? Εχουν vag-com οι αντιπροσωπειες ή δουλευουν με αλλο διαγνωστικο???

:):) Ημουν σιγουρος!!

Δυστυχως οι αντιπροσωπειες δουλευουν μονο με το VAS.

Και που να δεις πλακα οταν ειχα βαλει τα εργοστασιακα φαναρια xennon.Πυροσβεστικο το ειχαν κανει το αυτοκινητο!!! tongue.giftongue.gif

Αναβοσβηνε οτι εχει λαμπα.Αν δεν πηγαινα με το laptop και το vag-com (και με τις οδηγιες φυσικα το φιλου Kpill.... worthy.gif ) ακομα θα εψαχνε ο ηλεκτρολογος!!

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε?? Υπαρχει καποιος που μπορει να κανει αυτη τη δουλεια?? Αν ξερεις τη διαδικασια μαχ πεσ μου να την πω στον ηλεκτρολογο μπας και τον ξεστραβωσω...

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε?? Υπαρχει καποιος που μπορει να κανει αυτη τη δουλεια?? Αν ξερεις τη διαδικασια μαχ πεσ μου να την πω στον ηλεκτρολογο μπας και τον ξεστραβωσω...

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε?? Υπαρχει καποιος που μπορει να κανει αυτη τη δουλεια?? Αν ξερεις τη διαδικασια μαχ πεσ μου να την πω στον ηλεκτρολογο μπας και τον ξεστραβωσω...

Κοιτα...

Ο ηλεκτρολογος σιγουρα δεν θα ξερει να δουλεψειι vagcom οσο και αν σου φενεται περιεργο.Εχουν συνηθισει με το δικο τους.

Μια λυση ειναι να βρεις καποιο παιδι απο το club sthn Αθήνα που εχει καλωδιο και να το ρυθμισετε μονοι σας...δεν ειναι τιποτα δυσκολο(τσεκαρεις διαφορες επιλογες που σου εξηγει τι ειναι η καθε μια,στην αναλογη διευθυνση που αφορα το rns510)... :lol:

Οτι και να σου πω εγω ...δεν προκειτε ο ηλεκτρολογος να σε βοηθησει γιατι πολυ απλα ο τροπος με τον οποιο γινετε με το vas ειναι διαφορετικος απο το vag com(διαφορετικα προγραμματα)...και δυστυχως του vas δεν τον ξερω.....

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας τον V3 χάρτη?

αξίζει η αναβάθμιση από τον V2?

Απο πλευρας χαρτογραφησης και νεων δεδομενων δεν εχει κατι πιο καινουργιο απο τον V2 .To μονο που διορθωθηκε ηταν ενα προβλημα με την εισαγωγη προορισμου μεσω ΤΚ....και αυτο περιισοτερο για την Αγγλια.... ;)

Οποτε εν αναμονη του V4....

Link to comment
Share on other sites

Απο πλευρας χαρτογραφησης και νεων δεδομενων δεν εχει κατι πιο καινουργιο απο τον V2 .To μονο που διορθωθηκε ηταν ενα προβλημα με την εισαγωγη προορισμου μεσω ΤΚ....και αυτο περιισοτερο για την Αγγλια.... ;)

Οποτε εν αναμονη του V4....

Ευχαριστώ.

Πάντως ο V2 εκτός Αθήνας τις μεγαλύτερες πόλεις έχει μόνο την Εθνική Οδό!

Link to comment
Share on other sites

Ο V2 για την Ελλάδα ...ειναι για κλαματα....

Με μπερδεύεις τώρα, γιατί νόμισα, από την απάντηση σου, ότι είναι το ίδιο πράγμα με τον V3.

Edited by aris71
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύεις τώρα, γιατί νόμισα, από την απάντηση σου, ότι είναι το ίδιο πράγμα με τον V3.

Πάντως βρήκα ένα torrent με τον V3. Είναι 3.5GB και έχει 2 αρχεία μέσα (το ένα έχει κατάληξη mdf και το άλλο mds). Θα το βάλω να κατέβει

Οχι Αρη μην μπερδευεσαι...o V3 εχει στην χαρτογραφηση οτι και ο V2 ...αρα και V3 ειναι για κλαματα.Δεν νομιζω να εισαι ικανοποιημενος απο τα δεδομενα που εχουν για τον Ελλαδικο χωρο...

Παντως αν το κατεβασεις πες μας αν δεις καμια διαφορα ,που δεν το νομιζω,για την ελλάδα εννοω ....γιατι μπορει να κανω και λαθος.....

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Οχι Αρη μην μπερδευεσαι...o V3 εχει στην χαρτογραφηση οτι και ο V2 ...αρα και V3 ειναι για κλαματα.Δεν νομιζω να εισαι ικανοποιημενος απο τα δεδομενα που εχουν για τον Ελλαδικο χωρο...

Παντως αν το κατεβασεις πες μας αν δεις καμια διαφορα ,που δεν το νομιζω,για την ελλάδα εννοω ....γιατι μπορει να κανω και λαθος.....

Ναι, τελικά, V2 και V3 εκτός των μεγάλων πόλεων, η Ελλάδα είναι μια απέραντη έρημος :-(

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...

Ο ηλεκτρολογος σιγουρα δεν θα ξερει να δουλεψειι vagcom οσο και αν σου φενεται περιεργο.Εχουν συνηθισει με το δικο τους.

Μια λυση ειναι να βρεις καποιο παιδι απο το club sthn Αθήνα που εχει καλωδιο και να το ρυθμισετε μονοι σας...δεν ειναι τιποτα δυσκολο(τσεκαρεις διαφορες επιλογες που σου εξηγει τι ειναι η καθε μια,στην αναλογη διευθυνση που αφορα το rns510)... :D

Οτι και να σου πω εγω ...δεν προκειτε ο ηλεκτρολογος να σε βοηθησει γιατι πολυ απλα ο τροπος με τον οποιο γινετε με το vas ειναι διαφορετικος απο το vag com(διαφορετικα προγραμματα)...και δυστυχως του vas δεν τον ξερω.....

Πηγα σημερα στη Revo και βρηκα το φιλαρακι vag-com , ειχε το ομωνυμο διαγνωστικο αλλα μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να περασω απο την αντιπροσωπεια για να μου το "ξεκλειδωσουν" η κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως την εκφραση..ετσι ωστε να μπορεσουμε μετα να το αλλαξουμε με το vag...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη Revo και βρηκα το φιλαρακι vag-com , ειχε το ομωνυμο διαγνωστικο αλλα μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να περασω απο την αντιπροσωπεια για να μου το "ξεκλειδωσουν" η κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως την εκφραση..ετσι ωστε να μπορεσουμε μετα να το αλλαξουμε με το vag...

Τι να σου πω...δεν ξερω να παιζει κατι τετοιο.Εγω με καλωδιο παντως VCDS (Vag-com) εκδοση 711,ενος φίλου, το εκανα χωρις προβλημα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...δεν ξερω να παιζει κατι τετοιο.Εγω με καλωδιο παντως VCDS (Vag-com) εκδοση 711,ενος φίλου, το εκανα χωρις προβλημα.... ;)

Sorry..πα...ρια εγραψα.. Μου ειπε να παω για να το ενεργοποιησουν. Εχει ενα serial number που αμα γινει καμια πατατα μετα τρελαινονται ολα τα ηλεκτρονικα..Πρεπει λοιπον πρωτα να ενεργοποιηθει και μετα μπορει να το ψαξει απο το vag com και να το αλλαξουμε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.