Jump to content
mixalisnaxos

Rns510

Recommended Posts

Παιδια βοηθηστε λιγο...Μπορω να βρω καποιο RNS 510 γυρω στα 1200-1400 ευρω?? Ψαχνω στο ebay και βλεπω μερικους που πουλανε , αλλα τα στελνουν απο hong kong αλλα απο Πολωνια και αλλα απο Γερμανια και Αγγλια..Υπαρχεις κανεις αξιοπιστος να το παραγγειλω αλλα να μη δωσω και 1700 ευρω που ζητανε καποιοι..Επισης την εγκατασταση μπορω να την κανω σε αντιπροσωπεια της Vw?? Και τι παιζει με το navi, θα λειτουργει χωρις την ειδικη κεραια που βαζει η Vw?? Σας ευχαριστω εκ των προτερων!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε λιγο...Μπορω να βρω καποιο RNS 510 γυρω στα 1200-1400 ευρω?? Ψαχνω στο ebay και βλεπω μερικους που πουλανε , αλλα τα στελνουν απο hong kong αλλα απο Πολωνια και αλλα απο Γερμανια και Αγγλια..Υπαρχεις κανεις αξιοπιστος να το παραγγειλω αλλα να μη δωσω και 1700 ευρω που ζητανε καποιοι..Επισης την εγκατασταση μπορω να την κανω σε αντιπροσωπεια της Vw?? Και τι παιζει με το navi, θα λειτουργει χωρις την ειδικη κεραια που βαζει η Vw?? Σας ευχαριστω εκ των προτερων!! ;)

Στα 1700 αγοραζεις και την αξιοπιστια..... :lol:

Λιγο δυσκολο να βρεις κατω απο 1500 ,και να εισαι απολυτα υσυχος....

Κοιτα ...στην αντιπροσωπεια μπορεις να το βαλεις ,αλλα δεν υπαρχει λογος για μενα.Μπορει να στο βαλει και ενας οποιοςδηποτε ηλεκτρολογος ή ακομα και μονος σου ,αφου ειναι plug & play!! Βγαζεις την φυσα απο το ενα και την βαζεις στο rns510 + την κεραια gps και εισαι ετοιμος!!

Η "ειδικη" κεραια που βαζει η VW ειναι ειδικη μονο στο να μην φενεται...... tongue.gif:D Κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το χτυπησεις εδω: http://cgi.ebay.es/Navegador-VW-RNS-510-MF...1QQcmdZViewItem

αυτος ειναι απο ισπανια το email του ειναι navivag@hotmail.com.Ειναι πολυ καλος,εγω απο αυτον πηρα το RNS510 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!Τωρα για την τοποθετηση καλυτερα να την κανεις μονος σου,ειναι πολυ ευκολο!Αν θελεις κατι αλλο εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

1275 ευρω μου το αφηνει ο Ισπανος...Τι λετε καλη ειναι η τιμη??? tongue.gif

Μια χαρα ειναι!!!!!

Και εγω απο αυτον το πηρα και ηρθε σε 5 μερες!!

Αν θελεις πες του να σου στειλει αν εχει και εκτος ebay ωστε να σου αφαιρεση και την προμηθεια του ebay..... :thumbsup:

Εμενα μου εκοψε αλλα 50 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι!!!!!

Και εγω απο αυτον το πηρα και ηρθε σε 5 μερες!!

Αν θελεις πες του να σου στειλει αν εχει και εκτος ebay ωστε να σου αφαιρεση και την προμηθεια του ebay..... :lol:

Εμενα μου εκοψε αλλα 50 ευρώ!!

Το rns 510 ειναι στο δρομο!!! Τελικα μου κοστισε 1377 ευρω απο τον Ισπανο με καταθεση χρηματων σε τραπεζα..Γλυτωσα ετσι και τα 40 ευρω του Paypal (ουσιαστικα 28 ειναι αφου 12 μου πηρε η τραπεζα..απατεωνες...). Σωστος μου φανηκε ο Marc και ελπιζω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να το εχω στην κατοχη μου...Επειδη δε θελω να κανω την τοποθετηση μονος μου ξερετε κανεναν καλο ηλεκτρολογο ή να παω σε κανα Ρωρρη?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το rns 510 ειναι στο δρομο!!! Τελικα μου κοστισε 1377 ευρω απο τον Ισπανο με καταθεση χρηματων σε τραπεζα..Γλυτωσα ετσι και τα 40 ευρω του Paypal (ουσιαστικα 28 ειναι αφου 12 μου πηρε η τραπεζα..απατεωνες...). Σωστος μου φανηκε ο Marc και ελπιζω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να το εχω στην κατοχη μου...Επειδη δε θελω να κανω την τοποθετηση μονος μου ξερετε κανεναν καλο ηλεκτρολογο ή να παω σε κανα Ρωρρη?? :lol:

Μια μόνο παρατήρηση. Διακινδυνεύεις το συνολο των 1377 Ευρω που έδωσες για να γλυτώσεις το paypal αλλά αμα σου κάτσει μια στραβή θα τα χάσεις ολα!!!!

Οσο για ηλεκτρολόγο όταν το πάρεις με το καλο πήγαινε στον Φιλοσιδη

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Μια μόνο παρατήρηση. Διακινδυνεύεις το συνολο των 1377 Ευρω που έδωσες για να γλυτώσεις το paypal αλλά αμα σου κάτσει μια στραβή θα τα χάσεις ολα!!!!

Οσο για ηλεκτρολόγο όταν το πάρεις με το καλο πήγαινε στον Φιλοσιδη

Kαλα κανεις την παρατηρηση αλλα αν δεν εισαι γνωστης της συγκεκριμενης καταστασης τοτε πολλες φορες πεφτεις εξω..Εκτος του οτι εχει στειλει ηδη πραγματα σε ατομα που συμμετεχουν στο τοπικ, υπαρχουν ολα τα στοιχεια του , η τραπεζα εχει ελεγξει το λογαριασμο καταθεσης, ειχαμε ακομα και τηλεφωνικη επiκοινωνια και πιστεψε με ειναι πιο ασφαλης διαδικασια απο αυτην του διαδικτυου και το λεω εγω που εχω παρει εκατονταδες πραγματα μεσω ιντερνετ.. :lol: Παρολα αυτα σιγουρα ολοι μας λιγο πολυ δε βαζουμε και το χερι μας στη φωτια για τετοιες συναλλαγες..Οσο για Φιλοσιδη η αληθεια ειναι οτι πεφτει λιγο μακρια για μενα..thanks anyway

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και μην ανησυχεις....ο "Ισπανος" ειναι αξιοπιστος!!!

Μια συμβουλη μονο....πρεπει να στο ειπε και ο Marc...ισως

Οταν με το καλο το βαλεις και καποια στιγμη πας σε αντιπροσωπεια για οτιδηποτε,προσεξε μην σου κανουν καποιο update οπως αυτο που κυκλοφορει τωρα για τα tsi ,γιατι μπορει να εχει μεσα και update για περιφερειακα ,οπως το rns και να στο κλειδωσει!!!

Επειδη το rns ουσιαστικα δεν εχει "συδεθει" με το vin του αυτοκινητου σου το βρισκει και στο κλειδωνει.Σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να το ξεσυνδεσεις πριν κανεις το update.Σε περιπτωση ομως που γινει το "κακο"......απλως το στελνεις στον Marc και το ξεκλειδώνει..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Max δεν υπαρχει προβλημα με το update που κανουν στον εγκεφαλο.Εκανα service προχθες και τους το ειπα,και δεν εχει καμια σχεση.Απλως δεν πρεπει να γινει κωδικοποιηση μεσω εγκεφαλου για το RNS510,γιατι αν γινει κλειδωνει!Το τοποθετεις και παιζει αμεσως χωρις κανενα προβλημα.Τωρα οσο αφορα την τοποθετηση ειναι πολυ ευκολο,γνωμη μου ειναι να την κανεις εσυ ο ιδιος σε 20 λεπτα το πολυ τελειωσες! Οσο αφορα τον Ισπανο ειναι πολυ ενταξει,στο πρωτο που μου εστειλε του εκανα κωδικοποιηση και κλειδωσε,του το εστειλα πισω και μου το αντικατεστησε με καινουργιο.Καλοριζικο φιλε andain,ειναι απλα φοβερο!

Link to comment
Share on other sites

Το rns 510 ειναι στο δρομο!!! Τελικα μου κοστισε 1377 ευρω απο τον Ισπανο με καταθεση χρηματων σε τραπεζα..Γλυτωσα ετσι και τα 40 ευρω του Paypal (ουσιαστικα 28 ειναι αφου 12 μου πηρε η τραπεζα..απατεωνες...). Σωστος μου φανηκε ο Marc και ελπιζω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να το εχω στην κατοχη μου...Επειδη δε θελω να κανω την τοποθετηση μονος μου ξερετε κανεναν καλο ηλεκτρολογο ή να παω σε κανα Ρωρρη?? :)

Ο ρωρρης στην λυκοβρυση εχει εναν καλο ηλεκτρολογο τον Παναγιωτη. (Προς θεου δεν κανω διαφημιση, ουτε εχω κανενα οφελος!)

Link to comment
Share on other sites

Ο ρωρρης στην λυκοβρυση εχει εναν καλο ηλεκτρολογο τον Παναγιωτη. (Προς θεου δεν κανω διαφημιση, ουτε εχω κανενα οφελος!)

Φτασαμε στο σημειο οταν προτεινουμε εναν αξιοπιστο ανθρωπο να το θεωρουν μερικοι διαφημιση..Σ'ευχαριστω Σβουρα μαλλον εκει θα το παω αν και με αυτα που μου λενε τα παιδια θα το επιχειρησω και μονος μου πρωτα..Μαx και mixalisnaxos thanks για τις συμβουλες :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Max δεν υπαρχει προβλημα με το update που κανουν στον εγκεφαλο.Εκανα service προχθες και τους το ειπα,και δεν εχει καμια σχεση.Απλως δεν πρεπει να γινει κωδικοποιηση μεσω εγκεφαλου για το RNS510,γιατι αν γινει κλειδωνει!Το τοποθετεις και παιζει αμεσως χωρις κανενα προβλημα.Τωρα οσο αφορα την τοποθετηση ειναι πολυ ευκολο,γνωμη μου ειναι να την κανεις εσυ ο ιδιος σε 20 λεπτα το πολυ τελειωσες! Οσο αφορα τον Ισπανο ειναι πολυ ενταξει,στο πρωτο που μου εστειλε του εκανα κωδικοποιηση και κλειδωσε,του το εστειλα πισω και μου το αντικατεστησε με καινουργιο.Καλοριζικο φιλε andain,ειναι απλα φοβερο!

Μιχαλη ....

απλως λεω οτι σε ενα ενδεχομενο update ,οπως αυτο που κυκλοφορει τωρα για τον κινητηρα του tsi να υπαρχουν μεσα σαν πακετο και update για διαφορα περιφερειακα,για προφανεις λογους.

Δεν υποστηριζω οτι αυτο εχει!!

Επισης να εισαι σιγουρος οτι τα πραγματα που αναβαθμιζει ενα update εκτος απο το κυριο λογο για τον οποιο το στελνουν λιγοι τα ξερουν ...σε ολες σχεδον τις αντιπροσωπειες!

Αυτο με την κωδικοποιηση δεν το καταλαβα....τι εννοεις μονο με κωδικοποιηση κλειδωνει?...Για πες...για πες... ;)

Στο can Gateway το εχεις δηλωσει το RNS?....

Link to comment
Share on other sites

Hρθε!!!!!!! Το RNS αναπαυεται στο γραφειο μου :D Το κακο ειναι οτι πρεπει να περιμενω μεχρι τη Δευτερα τωρα...Firmwire 1020 εχει ολοκαινουριο ειναι Απριλιου!! Καμια προταση για την κεραιουλα που εχει?? Τοποθετειται ευκολα και σε ποιο σημειο??? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω πως η σωστη λυση προυποθετει και δουλεια στην ταπετσαρια της οροφης????? Αν ειναι ετσι καλυτερη η ευκολη λυση..Εχει καποιο μειονεκτημα να μπει στον αεραγωγο??

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους μπηκε το navigation!! Λεπτομερειες αργοτερα απλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα..Σβηνω το RNS σβηνω και τον κινητηρα, βγαζω και τα κλειδια και συνεχιζει να ακουγεται ενας ηχος απο το rns σαν ανεμιστηρακι που δε σταματαει να δουλευει...Τι κανουμε τωρα?? SOS!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνουμε. Το ανεμιστηράκι του είναι. Προβλέπεται...

Σωστα τιποτα δεν κανουμε!! Απλα νομιζα οτι δε σταματαει ποτε αλλα μετα απο λιγα λεπτα σταματησε!! Περιττο να πω οτι ειναι σα να αγορασα καινουριο αυτοκινητο..Ειναι τελειο και αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιας δεκαρας..Πολλα μπραβο και στο Βασιλη που δουλευει στο Ρωρρη στο Παλιο Ηρακλειο, εκανε και μια μαγκια και μου περασε την κεραια αριστερα κατω απο την Α PILLAR , εχει λαμαρινα εκει και πιανει δυνατα ο μαγνητης της κεραιας δε κουνιεται με τιποτα , ουτε τριζει εννοειται..Εννοειται επισης οτι δε φαινονται καλωδια κτλ.. Δυο ερωτησουλες εχω να κανω

- Η sd card δεν προβλεπεται μαζι με το rns ετσι?? Πρεπει να την αγορασω και ποσο παει περιπου ??

- Μεσα εχει περασμενο το χαρτη της Γερμανιας.. Πως μπορω να βρω χαρτη της Ελλαδας? Εχει κανεις το cd να μου το αντγραψει?

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο και στον Πετρο που δουλευει στο Ρωρρη στο Παλιο Ηρακλειο, εκανε και μια μαγκια και μου περασε την κεραια αριστερα στο κολονακι του οδηγου, εχει λαμαρινα εκει και πιανει δυνατα ο μαγνητης της κεραιας δε κουνιεται με τιποτα , ουτε τριζει εννοειται..Εννοειται επισης οτι δε φαινονται καλωδια κτλ..

Για πρωτη φορα καλα τα πηγα...

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τιποτα δεν κανουμε!! Απλα νομιζα οτι δε σταματαει ποτε αλλα μετα απο λιγα λεπτα σταματησε!! Περιττο να πω οτι ειναι σα να αγορασα καινουριο αυτοκινητο..Ειναι τελειο και αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιας δεκαρας..Πολλα μπραβο και στο Βασιλη που δουλευει στο Ρωρρη στο Παλιο Ηρακλειο, εκανε και μια μαγκια και μου περασε την κεραια αριστερα κατω απο την Α PILLAR , εχει λαμαρινα εκει και πιανει δυνατα ο μαγνητης της κεραιας δε κουνιεται με τιποτα , ουτε τριζει εννοειται..Εννοειται επισης οτι δε φαινονται καλωδια κτλ.. Δυο ερωτησουλες εχω να κανω

- Η sd card δεν προβλεπεται μαζι με το rns ετσι?? Πρεπει να την αγορασω και ποσο παει περιπου ??

- Μεσα εχει περασμενο το χαρτη της Γερμανιας.. Πως μπορω να βρω χαρτη της Ελλαδας? Εχει κανεις το cd να μου το αντγραψει?

Μονο χαρτη Γερμανιας?.... <_<:o:o:o

Εισαι σιγουρος?

Δεν το εχω ξανακουσει αυτο......συνηθως εχει ολης της Ευρωπης μεσα(Αντολικη ή Δυτικη) ,αλλα ποτε μιας χωρας μεμονωμενα!!

Τεσπα.....αν θελεις μπορω να σου δανεισω ενα DVD..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μονο χαρτη Γερμανιας?.... <_<:o:o:o

Εισαι σιγουρος?

Δεν το εχω ξανακουσει αυτο......συνηθως εχει ολης της Ευρωπης μεσα(Αντολικη ή Δυτικη) ,αλλα ποτε μιας χωρας μεμονωμενα!!

Τεσπα.....αν θελεις μπορω να σου δανεισω ενα DVD..... ;)

Δεν ειχε μεσα κανενα dvd και ο χαρτης που εδειχνε σιγουρα δεν ηταν Ελλαδα.Στις επιλογες επισης δεν ειχε πουθενα επιλογη χωρας.Αν κανεις γνωριζει περισσοτερα ας το πει γιατι τωρα που το ειδα και στην πραξη μου αρεσε.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε μεσα κανενα dvd και ο χαρτης που εδειχνε σιγουρα δεν ηταν Ελλαδα.Στις επιλογες επισης δεν ειχε πουθενα επιλογη χωρας.Αν κανεις γνωριζει περισσοτερα ας το πει γιατι τωρα που το ειδα και στην πραξη μου αρεσε.....

Για δοκίμασε να του βάλεις να σου δίξει το στίγμα σου. Συνήθως απο εκεί ξεκινάνε τα GPS..

Μία άλλη εναλλακτική είναι να κάνεις zoom out όσο πάει κ αν δεις την Ελλαδα μας, έχει καλώς.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.