Jump to content
mixalisnaxos

Rns510

Recommended Posts

Sorry..πα...ρια εγραψα.. Μου ειπε να παω για να το ενεργοποιησουν. Εχει ενα serial number που αμα γινει καμια πατατα μετα τρελαινονται ολα τα ηλεκτρονικα..Πρεπει λοιπον πρωτα να ενεργοποιηθει και μετα μπορει να το ψαξει απο το vag com και να το αλλαξουμε..

Τι εκδοση vag com χρησιμοποιει?

Αν ειναι κατω απο την 711 τοτε δεν μπορει να το δει με τιποτα!!

Αν το εχεις βαλει εκ των υστερων το rns μην ανακατευτεις με τιποτα serial και τετοια....γιατι μπορει να σου κλειδωσει.Το serial σχετιζετε με το vin του αυτοκινητου και αν δεν ειναι απο το εργοστασιο τοποθετημενο κλειδωνει!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοση vag com χρησιμοποιει?

Αν ειναι κατω απο την 711 τοτε δεν μπορει να το δει με τιποτα!!

Αν το εχεις βαλει εκ των υστερων το rns μην ανακατευτεις με τιποτα serial και τετοια....γιατι μπορει να σου κλειδωσει.Το serial σχετιζετε με το vin του αυτοκινητου και αν δεν ειναι απο το εργοστασιο τοποθετημενο κλειδωνει!!

Το ξερω..! Ακριβως αυτο μου ειπε κι εκεινος..Εχω την εντυπωση οτι ειναι κατω απο 711 γι αυτο μαλλον και δε το βλεπει..Μαλλον δεν εχει να κανει με ενεργοποιηση αλλα με το vag com..Τhanks MaxSto. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς σας κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει την τοποθετήση τον εργοστασιακών navigation για αυτοκίνητα vw-audi?

To κάνει αυτό και κάποια επίσημη αντιπροσωπεία??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς σας κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει την τοποθετήση τον εργοστασιακών navigation για αυτοκίνητα vw-audi?

To κάνει αυτό και κάποια επίσημη αντιπροσωπεία??

Παιδιά κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλύτερα να το κάνεις μόνος σου. Είναι πολύ απλό και σίγουρα κάποιος από δω μέσα με VAG-COM θα βρεθεί να σε βοηθήσει. Υπάρχουν DIYs με φωτογραφίες σε πολλά forα στο ιντερνετ και ουσιαστικά είναι τυφλοσούρτης.

Αν τα χέρια σου δεν πιάνουν καθόλου και θες όπωσδήποτε να το τοποθετήσεις έξω, πες μου να σου στείλω ενα pm για μερικά που μπορώ να προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλύτερα να το κάνεις μόνος σου. Είναι πολύ απλό και σίγουρα κάποιος από δω μέσα με VAG-COM θα βρεθεί να σε βοηθήσει. Υπάρχουν DIYs με φωτογραφίες σε πολλά forα στο ιντερνετ και ουσιαστικά είναι τυφλοσούρτης.

Αν τα χέρια σου δεν πιάνουν καθόλου και θες όπωσδήποτε να το τοποθετήσεις έξω, πες μου να σου στείλω ενα pm για μερικά που μπορώ να προτείνω.

Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο χάρτης δεν είναι μόνο ότι είναι ελλειπής (εκτός των μεγάλων πόλεων) αλλά έχει καί πάρα πολλά λάθη.

Εχθές ήμουν στο Αιγάλεω και είχε σχεδόν όλους τους μονόδρομους ανάποδα!!!

Πάμε για V4 άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο χάρτης δεν είναι μόνο ότι είναι ελλειπής (εκτός των μεγάλων πόλεων) αλλά έχει καί πάρα πολλά λάθη.

Εχθές ήμουν στο Αιγάλεω και είχε σχεδόν όλους τους μονόδρομους ανάποδα!!!

Πάμε για V4 άμεσα

Που θα τον βρεις?

Link to comment
Share on other sites

Που θα τον βρεις?

Που να τον βρω....θα περιμένω να βγει..... :)

αν και κάπου πήρε το μάτι μου ότι φτιάχνουν χάρτες από το DVD της BMW με κάτι κόλπα. Οταν βρω χρόνο θα το ψάξω

Edited by aris71
Link to comment
Share on other sites

Που να τον βρω....θα περιμένω να βγει..... B)

αν και κάπου πήρε το μάτι μου ότι φτιάχνουν χάρτες από το DVD της BMW με κάτι κόλπα. Οταν βρω χρόνο θα το ψάξω

Οποτε το "αμεσα" ...σβηστο.... ;)tongue.gif Navteq ειναι αυτη.....

Απο οσο ξερω απο τα dvd της BMW προσθετουν poi (points of interest)και speedcameras,αλλα ειναι πολυ μπερδεμα.

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω κάποιες πολύ γρήγορες ερωτήσεις σχετικά με το RNS 510 και την παραγγελία του από Internet.

1) Μία τιμή 850¤ είναι επικίνδυνη; Την πέτυχα στο Ιταλικό ebay.

2) Τι επιπλέον χρειάζεται για να παίξει και TV; Κόστος;

3) Τι επιπλέον χρειάζεται για να παίξει και bluetooth; Κόστος;

4) Το DVD V2 με καλή χαρτογράφηση Ελλάδας το βρίσκω εύκολα Ελλάδα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω κάποιες πολύ γρήγορες ερωτήσεις σχετικά με το RNS 510 και την παραγγελία του από Internet.

1) Μία τιμή 850¤ είναι επικίνδυνη; Την πέτυχα στο Ιταλικό ebay.

2) Τι επιπλέον χρειάζεται για να παίξει και TV; Κόστος;

3) Τι επιπλέον χρειάζεται για να παίξει και bluetooth; Κόστος;

4) Το DVD V2 με καλή χαρτογράφηση Ελλάδας το βρίσκω εύκολα Ελλάδα;

Ευχαριστώ.

1. Χμμμ....αυτον τον καιρο παιζει γυρω στο χιλιαρικο.Δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα.

2. Ενα Extra module (tv tuner) OEM = 500 με 700 ευρω με πλεονεκτημα οτι ειναι και αναλογικο και ψηφιακό ,και after market γυρω στα 200 -250 στο ebay.

3. Oem bluetooth = 500 με 700 (2 εκδοσεις) ,αλλα υπαρχει πολυ καλο after market που ειναι μονο για το RNS510 με 380 περιπου ευρώ.

4. Η V2 ειναι παλια πλεον.Εχει βγει η V3 την οποια την βρισκεις στα γνωστα μαγαζια.... :D

Link to comment
Share on other sites

1. Χμμμ....αυτον τον καιρο παιζει γυρω στο χιλιαρικο.Δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα.

2. Ενα Extra module (tv tuner) OEM = 500 με 700 ευρω με πλεονεκτημα οτι ειναι και αναλογικο και ψηφιακό ,και after market γυρω στα 200 -250 στο ebay.

3. Oem bluetooth = 500 με 700 (2 εκδοσεις) ,αλλα υπαρχει πολυ καλο after market που ειναι μονο για το RNS510 με 380 περιπου ευρώ.

4. Η V2 ειναι παλια πλεον.Εχει βγει η V3 την οποια την βρισκεις στα γνωστα μαγαζια.... :D

thanks MaxSto!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει και πριν στο φορουμ αλλα στο www.car-gps.gr θα βρειτε ενα Look Alike του RNS 510 με περισσοτερα προσοντα και χαμηλοτερη τιμη. Δεν χρειαζεται καμια μετατροπη για να μπει και κουμπωνει στην εργοστασιακη καλωδιωση.

Εγω εχω παραγγειλει το VW CG-7301 που ειναι ιδιο εξωτερικα με το RNS 510 και περιμενω να μου ερθει για να το τοποθετησω και να πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει και πριν στο φορουμ αλλα στο www.car-gps.gr θα βρειτε ενα Look Alike του RNS 510 με περισσοτερα προσοντα και χαμηλοτερη τιμη. Δεν χρειαζεται καμια μετατροπη για να μπει και κουμπωνει στην εργοστασιακη καλωδιωση.

Εγω εχω παραγγειλει το VW CG-7301 που ειναι ιδιο εξωτερικα με το RNS 510 και περιμενω να μου ερθει για να το τοποθετησω και να πω εντυπωσεις!

Φίλε μου σε τι τιμή το βρήκες και απο που???

Thanx!

;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε τι τιμή το βρήκες και απο που???

Thanx!

B)

Το πήρα απο το site που εγραψα και πριν: www.car-gps.gr στην τιμη των 850¤ με ΦΠΑ και δωρεάν μεταφορικα. Το περιμενω μες στην βδομαδα γιατι δεν ειχε σε stock πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε τι τιμή το βρήκες και απο που???

Thanx!

B)

Έχει και ΕΔΩ Για δείτε, όποιος ενδιαφέρετε.

Edit

Aν ψάξετε με αυτό "VW GOLF GPS DVD" στο ebay θα βρείτε πολλά.

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Έχει και ΕΔΩ Για δείτε, όποιος ενδιαφέρετε.

Edit

Aν ψάξετε με αυτό "VW GOLF GPS DVD" στο ebay θα βρείτε πολλά.

.

Μια και ήρθε η κουβέντα για τιμές, σας παραθέτω την τελευταία μου επικοινωνία με το εργοστάσιο στην Κίνα, για να πάρετε μια ιδέα από ποιά τιμή ξεκινά.

Κώστας

Dear Costas ,

Thanks for your fast reply !

That is good to hear that you confirm the golf5 can fit for that !

These day we do the promote for our AS-7301 just sell 390usd with full funtion but next week we will increase the price around 450usd.

Here i attached its more real pics for your refernce and you confirm if want to try it !

One question if you gong to buy for personal use for company resell ?

Waitting fo your news

Lily

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Ετυχε χθες να επικοινωνησω για το συγκεκριμενο μαζι τους καθοτι ειχα αυτη την προσφορα τον Δεκεμβριο αλλα τωρα ισχυει το 450 + 10 (αντεννα) + 98!! (αποστολη), οποτε τους ζητησα καλυτερη τιμη.

Περιμενω αν και κανονικα πρεπει να το κανουν γιατι με αυτη τη τιμη + τελωνειο (αν χρειαστει) + εγκατασταση + εγγυηση (αντε να βρεις ακρη αν γινει κατι στραβο) ειναι τελειως ασυμφορο.

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε χθες να επικοινωνησω για το συγκεκριμενο μαζι τους καθοτι ειχα αυτη την προσφορα τον Δεκεμβριο αλλα τωρα ισχυει το 450 + 10 (αντεννα) + 98!! (αποστολη), οποτε τους ζητησα καλυτερη τιμη.

Περιμενω αν και κανονικα πρεπει να το κανουν γιατι με αυτη τη τιμη + τελωνειο (αν χρειαστει) + εγκατασταση + εγγυηση (αντε να βρεις ακρη αν γινει κατι στραβο) ειναι τελειως ασυμφορο.

Ετσι το σκεύθηκα και εγώ. 550 USD είναι πολλά, με ρίσκο να περάσει από τελωνείο και να πάει ακριβότερα.

Εκπτωση κάνει για > 10 κομμάτια. Πιστεύω ότι για μαϊμού, ο κινέζος βγαίνει εκτός "αγοράς".

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

μην περιμενετε

o gazofonias λεει κατι ωραιο

κοιταξτε εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=276912

530,00 και το εχει στην πορτα σου

το απολυτο εργαλειο

το επισημο site

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1305

Edited by kontiki
Link to comment
Share on other sites

μην περιμενετε

o gazofonias λεει κατι ωραιο

κοιταξτε εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=276912

530,00 και το εχει στην πορτα σου

το απολυτο εργαλειο

το επισημο site

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1305

Το εχεις αγορασει εσυ ή καποιος αλλος με 530¤ χωρις αλλα εξοδα οπως μεταφορικα και τελωνιο? Εγω παντως που αγορασα κατι αλλο (ρολοι και κινητο) απο Κινα (κοστους 80 -και καλα- δολαρια) πληρωσα περιπου 50¤ στο τελωνιο μεσω UPS.

Παντως δεν εχει το RNS 510 look alike,απο οσο κοιταξα στο site.

Αρα τα 850¤ που εδωσα εγω και εχω και 1 χρονο εγγυηση απο την Ελλαδα και οχι απο Κινα δεν ειναι κακη αγορα αν σκεφτεις το θεμα της εγγυησης και οχι μονο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις αγορασει εσυ ή καποιος αλλος με 530¤ χωρις αλλα εξοδα οπως μεταφορικα και τελωνιο? Εγω παντως που αγορασα κατι αλλο (ρολοι και κινητο) απο Κινα (κοστους 80 -και καλα- δολαρια) πληρωσα περιπου 50¤ στο τελωνιο μεσω UPS.

Παντως δεν εχει το RNS 510 look alike,απο οσο κοιταξα στο site.

Αρα τα 850¤ που εδωσα εγω και εχω και 1 χρονο εγγυηση απο την Ελλαδα και οχι απο Κινα δεν ειναι κακη αγορα αν σκεφτεις το θεμα της εγγυησης και οχι μονο.

ναι το αγορασα εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. 530,00 και σε 8 μερες τοχα στο χερι. ενα χρονο εγγυηση, (εδω που τα λεμε ειναι να μην παθει τιποτα αλλιως και εδω να ζητησης service στην κινα θα στο στειλουν).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.