Jump to content
mixalisnaxos

Rns510

Recommended Posts

Ρε παιδια , να ρωτησω κατι; Ωραια ολα αυτα με τα WITSON Universal devices κτλπ. ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ , με αυτες τα πολυλειτουργικα συστηματα , τα οποια να ειναι αυθεντικα απο την VW ή απο αλλη επισημη εταιρεια, δεν υπαρχουν;(εκτος απο τα rns510).

Δηλαδη η μονη λυση ειναι ο Κινεζος; Ποσο αξιοπιστος ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , να ρωτησω κατι; Ωραια ολα αυτα με τα WITSON Universal devices κτλπ. ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ , με αυτες τα πολυλειτουργικα συστηματα , τα οποια να ειναι αυθεντικα απο την VW ή απο αλλη επισημη εταιρεια, δεν υπαρχουν;(εκτος απο τα rns510).

Δηλαδη η μονη λυση ειναι ο Κινεζος; Ποσο αξιοπιστος ειναι;

http://www.zenec.com/ :aftermarket multimedia center made in Germany (NC2010 and MC2000)

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στο RNS2 DVD του Touareg ενός φίλου αλλά μου λέει incompatible dvd.

Εχει RNS510 το Touareg?...γιατι αυτοι οι χαρτες ειναι μονο για αυτο!!

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Αραγε να εχεις επισημο αντιπροσωπο στην Ελλαδα;Ειναι πολυ ενδιαφερον!

Ναι έχει αντιπρόσωπο http://www.audiopulse.gr/ και έχει σέρβις και δύο χρόνια εγγύηση,σκέφτομαι να χτυπήσω το MC2000 με το navi NA 2000N

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Μακριά!!!!

Sorry για τα συνεχομενα post,

ας τα συγχωνευσει καποιος mod!

Τι εννοείς μακριά!!!!. Δεν το προτείνεις??? έχει κάποιο πρόβλημα, για δώσε καμία πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μακριά!!!!. Δεν το προτείνεις??? έχει κάποιο πρόβλημα, για δώσε καμία πληροφορία.

Νικο σε 3 αυτοκινητα που βαλαμε τα 2 ειχαν προβληματα με την πλακετα.

Μπορει βεβαια να ηταν και τυχαιο!!

Μην ρωτησεις παραπανω..... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε 3 αυτοκινητα που βαλαμε τα 2 ειχαν προβληματα με την πλακετα.

Μπορει βεβαια να ηταν και τυχαιο!!

Μην ρωτησεις παραπανω..... :whistling:

ΟΚ thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικό της VW υποστηρίζει Bluetooth??? Ξέρει μήπως κάποιος τιμή???

Εχεις το RNS510??

Αν ναι υπολόγιζε κανένα 400αρι (πίκρα κακή) για Bluetooth

http://cgi.ebay.de/Bluetooth-Volkswagen-FS...93%3A1|294%3A50

Edit

Sorry δεν το πρόσεξα Κάτια καλώς όρισες

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ειναι συσκευες βραβευμενες με EISA.... οποτε δενπαιζει να ιεναι μαπα...

Θα το ψαξω φνεται πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το RNS510??

Αν ναι υπολόγιζε κανένα 400αρι (πίκρα κακή) για Bluetooth

http://cgi.ebay.de/Bluetooth-Volkswagen-FS...93%3A1|294%3A50

Edit

Sorry δεν το πρόσεξα Κάτια καλώς όρισες

Σ ευχαριστώ πολύ Νίκο... και για τις πληροφορίες αλλά και για το καλωσόριμα!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ενα κολπακι για το rns 510 αν θελετε να βλεπετε dvd εν κινησει.. Βαζετε το dvd να παιζει. Μολις κινηθει το αυτοκινητο μαυριζει η οθονη κ σας γραφει το κλασσικο μηνυμα. Σταματατε παλι. Μολις αρχιζει να δειχνει παλι η οθονη πατατε πρωτα το μικρο κουμπακι i που ειναι πανω δεξια και αμεσως μετα το setup Θα ακουσετε ενα φωνητικο μηνυμα και μετα μπορειτε να κινηθειτε για οση ωρα θελετε βλεποντας το ωραιο σας dvd. :)

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω καποιο car gps , οπως της witson , θα χασω την εγγυηση της Karenta?

τα σπαει το μηχανημα της witson και με μολις 400$!!! κατευθειαν απο την εταιρια να το αγορασεις.

μη τυχον το αγορασεις απο Ελλαδα. εκτος αν θελεις απο Ελλαδα, οποτε ελα σε μενα. σου φερνω οποτε θελεις ενα witson και θα στο δωσω 100 ευρω φτηνοτερα απο αυτον που τα πουλαει Λαμια.

οσο αναφορα το bluetooth , βαλτε parrot. απλα κορυφαιο και συνεργαζεται μετα μαμαισια rns 300

βεβαια αν βαλεις witson εχει και bluetooth

Link to comment
Share on other sites

τα σπαει το μηχανημα της witson και με μολις 400$!!! κατευθειαν απο την εταιρια να το αγορασεις.

μη τυχον το αγορασεις απο Ελλαδα. εκτος αν θελεις απο Ελλαδα, οποτε ελα σε μενα. σου φερνω οποτε θελεις ενα witson και θα στο δωσω 100 ευρω φτηνοτερα απο αυτον που τα πουλαει Λαμια.

οσο αναφορα το bluetooth , βαλτε parrot. απλα κορυφαιο και συνεργαζεται μετα μαμαισια rns 300

βεβαια αν βαλεις witson εχει και bluetooth

για ποιο μιλας για το WS 6530?αυτος στη λαμια στο δινει με χαρτες και ενα χρονο εγγυηση.Εγω ενδιαφερωμαι για το ws6530.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το zenec και μετά Απο 8 μήνες έχω να πω τα εξής. Η εξωτερική εμφάνιση και ποιότητα είναι πολύ καλή όπως πολύ καλός είναι και ο ήχος χωρίς παραμορφωσεις πράγμα στο οποίο βεβαια βοηθούν και τα ηχεία αλλά και ηκαλη ηχομονωση . Είχα ένα θεματακι όπου ενώ κρατούσε στην μνήμη τις συχνότητες των σταθμών έχανε το όνομα , με την αναβάθμιση όμως του firmware είναι όλα καλά. Πήρα το ρίσκο και εβαλα την κεραία του gps μέσα στον κεντρικό αεραγωγο και η αλήθεια είναι ότι σε δρόμους όπως η Δροσσοπουλου (στενοί και με ψηλά κτίρια ) έχει τυχει αρκετές φορές να χάσει το σήμα αλλά όσο καιρό το είχα στο παράθυρο δεν το έχασε ποτέ. Οι χάρτες που έχει προεγκατεστημενοι είναι ψιλοαπαραδεκτοι αφού στοιχεία έχουν μόνο Αθηνα Σαλονικη. Έκανα όμως update τον πλήρη χάρτη της Ελλαδας (29¤) και τώρα είναι υπερπληρης. Το Bluetooth δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το iPhone ενώ με το Nikia δουλεύει κανονικοτατα . Απο την αντιπροσωπεία υπάρχει πλήρης υποστήριξη και εχθές πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για tv tuner το οποίο θα είναι διαθέσιμο κατα δήλωση τους στα τέλη Νοεμβριου ( ψηφιακό. Κωδικοποίηση mpeg 4) όπως αυτή που θα εκπέμπουν τα κανάλια στην Αθηνα. Επίσης με ρώτησαν αν είμαι ικανοποιημένος και νε συμβουλεψαν να περάσω Απο εκεί για να κάνουν δωρεάν έλεγχο. Σαν συμπέρασμα για μένα είναι εφαμιλλο με το rns510 , σαν αισθητική χάνει στα σημεία Απο αυτό αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα wiston witson η datsun ( γιατί περί αυτού πρόκειται) Και εν τελεί νομίζω ότι κατα μέσο όρο έχουμε δώσει πάνω Απο 20.000¤ για τα αυτοκίνητα μας ας μην τσιγκουνρυτουμε 500¤ και πάμε σε λύσεις monkey όπως κατα την άποψη μου είναι τα wiston η τέλος πάντων όπως τα λένε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα πριν 1.5 μήνα,την αναβάθμιση στη κάρτα του navi την έκανες στην εταιρεία ή μόνος σου.Γνωρίζουμε περίπου τιμή για την ψηφιακή tv,θα υποστηρίζει χειρισμό απο την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την εκανα μόνος μου, κατέβασα απο την σελίδα naviextras.com το προγραμματάκι που έχει και έκανα download. Για το tv-tuner μου είπαν περίπου 200ευρώ καθώς ακόμα δεν έχουνε έρθει για να ξέρουν ακριβώς την τιμή.

Edited by Stamos T
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,

μια ερωτησουλα.... πως βρισκουμε ποια εκδοση firmware εχουμε στο rns 510 ????

και αλλη μια bonus ερωτηση απο που κατεβαζουμε το τελευταιο firmware gia to rns 510

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,

μια ερωτησουλα.... πως βρισκουμε ποια εκδοση firmware εχουμε στο rns 510 ????

και αλλη μια bonus ερωτηση απο που κατεβαζουμε το τελευταιο firmware gia to rns 510

Εχω κανει αναβαθμιση στο rns στο 1100/1102 θελει ομως προσοχη.Δες εδω http://www.my-gti.com/497/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-1100 αν περιμενεις λιγο βγαινει η 2700.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αναβαθμιση στο rns στο 1100/1102 θελει ομως προσοχη.Δες εδω http://www.my-gti.com/497/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-1100 αν περιμενεις λιγο βγαινει η 2700.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΤΗΝ 26ΧΧ την εχω κατεβασει αλλα δεν νομιζω να την περασω, ο λογος ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι BETA .....

αλλα θα ηθελα αν ξερεις πως βλεπουμε την τρεχουσα εκδοση που εχουμε στο μηχανακι μας?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το zenec και μετά Απο 8 μήνες έχω να πω τα εξής. Η εξωτερική εμφάνιση και ποιότητα είναι πολύ καλή όπως πολύ καλός είναι και ο ήχος χωρίς παραμορφωσεις πράγμα στο οποίο βεβαια βοηθούν και τα ηχεία αλλά και ηκαλη ηχομονωση . Είχα ένα θεματακι όπου ενώ κρατούσε στην μνήμη τις συχνότητες των σταθμών έχανε το όνομα , με την αναβάθμιση όμως του firmware είναι όλα καλά. Πήρα το ρίσκο και εβαλα την κεραία του gps μέσα στον κεντρικό αεραγωγο και η αλήθεια είναι ότι σε δρόμους όπως η Δροσσοπουλου (στενοί και με ψηλά κτίρια ) έχει τυχει αρκετές φορές να χάσει το σήμα αλλά όσο καιρό το είχα στο παράθυρο δεν το έχασε ποτέ. Οι χάρτες που έχει προεγκατεστημενοι είναι ψιλοαπαραδεκτοι αφού στοιχεία έχουν μόνο Αθηνα Σαλονικη. Έκανα όμως update τον πλήρη χάρτη της Ελλαδας (29¤) και τώρα είναι υπερπληρης. Το Bluetooth δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το iPhone ενώ με το Nikia δουλεύει κανονικοτατα . Απο την αντιπροσωπεία υπάρχει πλήρης υποστήριξη και εχθές πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για tv tuner το οποίο θα είναι διαθέσιμο κατα δήλωση τους στα τέλη Νοεμβριου ( ψηφιακό. Κωδικοποίηση mpeg 4) όπως αυτή που θα εκπέμπουν τα κανάλια στην Αθηνα. Επίσης με ρώτησαν αν είμαι ικανοποιημένος και νε συμβουλεψαν να περάσω Απο εκεί για να κάνουν δωρεάν έλεγχο. Σαν συμπέρασμα για μένα είναι εφαμιλλο με το rns510 , σαν αισθητική χάνει στα σημεία Απο αυτό αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα wiston witson η datsun ( γιατί περί αυτού πρόκειται) Και εν τελεί νομίζω ότι κατα μέσο όρο έχουμε δώσει πάνω Απο 20.000¤ για τα αυτοκίνητα μας ας μην τσιγκουνρυτουμε 500¤ και πάμε σε λύσεις monkey όπως κατα την άποψη μου είναι τα wiston η τέλος πάντων όπως τα λένε

οταν δινεις 20000 για ολοκληρο αμαξι ε το να δωσεις 1χιλιαρικο για το 510 ειναι χαζομαρα.

με την λογικη σου, πιστευω πως τρως μονο στο γνησιο πιατο και πινεις απο γνησιο ποτηρι.

το witson αξιζει εξισου οσο και το zenec και δεν ειναι datsun

απο την αλλη αν εσυ δεν τσιγκουνευεσαι, ελα να παρεις ψωμι 5 ευρω απ ογνωστο μου. αλλα μιλαμε για γνησιοπ ψωμι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.