Jump to content
leoangel

Golf Gti Mk4 180hp Vs Golf Mk5 Gt

Recommended Posts

εχω ανοιξει με gt κ το περασα σχετικα ευκολα αφου οπως καταλαβα στις ψηλες στροφες δεν παει!!!!εκκινηση ηταν λιγο μπροστα αλλα μετα.....bye-bye

Link to comment
Share on other sites

εχω ανοιξει με gt κ το περασα σχετικα ευκολα αφου οπως καταλαβα στις ψηλες στροφες δεν παει!!!!εκκινηση ηταν λιγο μπροστα αλλα μετα.....bye-bye

βασικά εσυ τι έχεις V gt ? γιατι από το όνομα και από το golf5 που γράφει στο προφίλ σου αυτό καταλαβαίνω .

επομένως πως άνοιξες με gt ? το gti mk4 που ακριβώς κολλάει???

εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ;) , αν θες πες τα πιο λεπτομερέστατα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι απλο.στα λιγα μετρα πρεπει να πηγαινουν μαζι,αλλα οταν ανεβαινουν τα χιλιομετρα πρεπει να μιλανε τα κυβικα και το 4αρι να καταπινει το 5αρι ευκολα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα πάνω κάτω ισχύουν αυτά: (εργοστασιακά αυτοκίνητα και νούμερα, ότι σημαίνει αυτο...)

mk5 GT (170)

βάρος 1350

0-100 7.9 (7,7dsg)

0-400m 15.7s

0-1000m 29s

mk4 GTi (180)

βάρος 1365

0-100 7,4 - 7,9

0-400m 15,3s

0-1000m 28,7s

** για το mk4 ας με διορθώσει κάποιος που έχει ή το έχει ψάξει περισσότερο

οπότε αν η διαφορά που είδες ήταν όντως μεγάλη υπέρ σου κάτι δεν έκανε σωστά ο φίλος σου με το 4αρι αλλιώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

από στάση ανοίξατε?

γενικά τα κυβικά αν θα μιλήσουν θα μιλήσουν πιο ψηλά

Link to comment
Share on other sites

Το 4 gti το οδηγαγα εγω μαζι με τον φιλο μου.Το αλλο παλικαρι ηταν αγνωστος στο δρομο και απλα ετυχε να ανοιξουμε απο φαναρι στην καβαλας.Μεχρι τα 120 τα αυτοκινητα ηταν σχεδον διπλα αλλα με το τελειωμα της τριτης το golf 4 ηταν δυο αυτοκινητα μπροστα απο το gt.Με τεταρτη και μετα αρχισε να χανεται.

Link to comment
Share on other sites

Το 4 gti το οδηγαγα εγω μαζι με τον φιλο μου.Το αλλο παλικαρι ηταν αγνωστος στο δρομο και απλα ετυχε να ανοιξουμε απο φαναρι στην καβαλας.Μεχρι τα 120 τα αυτοκινητα ηταν σχεδον διπλα αλλα με το τελειωμα της τριτης το golf 4 ηταν δυο αυτοκινητα μπροστα απο το gt.Με τεταρτη και μετα αρχισε να χανεται.

τώρα ναι συννενοηθήκαμε!!! ;):lol:

έτσι όπως τα είπες ακούγονται πιο φυσιολογικά και λογικά αυτές είναι και οι διαφορές τους

Link to comment
Share on other sites

μπα πως και δεν εγινε σφαγη????φτιαχνουμε χαρακτηρα βλεπω,παντως κατι παρομοιο μου ετυχε και εμενα και μπορω να επιβαιβεωσωο για πιο παλια 184 εγω το γτ με το εσπ αναμενο στα εγω και 1-2δυτερα με το εσπ οφφ τα ιδια 1-2 τριτη εφυγα

Link to comment
Share on other sites

Το 4 gti το οδηγαγα εγω μαζι με τον φιλο μου.Το αλλο παλικαρι ηταν αγνωστος στο δρομο και απλα ετυχε να ανοιξουμε απο φαναρι στην καβαλας.Μεχρι τα 120 τα αυτοκινητα ηταν σχεδον διπλα αλλα με το τελειωμα της τριτης το golf 4 ηταν δυο αυτοκινητα μπροστα απο το gt.Με τεταρτη και μετα αρχισε να χανεται.

Έτσι όπως τα λες, υπάρχει κ το ενδεχόμενο ο άλλος να μην τρελάθηκε κιόλας για να σας περάσει!!! :lol: Πέσανε κόρνες κ τέτοια!; ...ή έτσι απλά τα δώσατε στα φανάρια (ανοιγματάκι)!; :D

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες, υπάρχει κ το ενδεχόμενο ο άλλος να μην τρελάθηκε κιόλας για να σας περάσει!!! :lol: Πέσανε κόρνες κ τέτοια!; ...ή έτσι απλά τα δώσατε στα φανάρια (ανοιγματάκι)!; :D

Σωστος φιλε ++11

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια γνωμη εχω και εγω , δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα με ενα ανοιγματακι απο φαναρι σε δρομο με κινηση ( στα ποσα δηλαδη πρεπει να ανοιξετε, στα 200 ; καποια στιγμη θα κοψετε )

Link to comment
Share on other sites

αφου οι ροπες ειναι πολυ κοντα και τα αλογα παραπλησια φυσιολογικο στην αρχη να πηγαινουμε παρεα...!!

Link to comment
Share on other sites

ποτε ειναι αντικειμενικη μια κοντρα?...ανοιγεις με αλλο αυτοκινητο και σου λεει "ρε φιλε εχεις 16αρια" (δεδομενη κατασταση)

απο την αλλη μετα σου λενε "ρε φιλαρακι εισαι ελαφρυτερος" (δεδομενη κατασταση)

ο καθενας οδηγει κατι ξεχωριστο και το εχει οπως θελει αυτος...οποτε αντικειμενικοτητα στα ανοιγματα ειναι, ετρεξες?...εχασες? γεια....

και οσον αφορα το θεμα golf 180ps vs golf GT απο εμπειρια μπορω να πω οτι πανε μαζι με ελαφρυ προβαδισμα του MK4...

εχω ανοιξει ουκ ολιγες φορες στο παρελθον, με GT (και τα δυο αυτοκινητα μαμισια) καμια φορα δε με περασε το GT...

με κερασε ομως οταν εβαλε προγραμμα tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με GT και TSI τα περναω απο πανω.

Μονο 1ες 2ες λιγο μαζι διοτι λογω ροπης σπινιαρω .

Τωρα πληροφοριακα και τα GTi μαμα μεχρι 3ες μαζι,μετα φευγω αρκετα

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου...Αλλα εσυ εχεις 210 και οχι 180 αλογα.Αν δεν τα περναγες να το πεταγες .

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου...Αλλα εσυ εχεις 210 και οχι 180 αλογα.Αν δεν τα περναγες να το πεταγες .

+1000

ρε μεγαλε εδω μιλαμε για μαμα και οχι φτιαγμενα !!!

και εγω ξερω ενα gt με 230 που σε πηγαινει κ@@@φερατζα .... αλλα ειπαμε ΜΑΜΑ

Link to comment
Share on other sites

παντως αναφορικα με τα παραπανω η κοντρα ηταν στο ENTRE στην Καβαλας!!!διπλα διπλα στο φαναρι κ ανοιγμα μαζι!!!!οθτε κινηση μπροστα ουτε τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με GT και TSI τα περναω απο πανω.

Μονο 1ες 2ες λιγο μαζι διοτι λογω ροπης σπινιαρω .

Τωρα πληροφοριακα και τα GTi μαμα μεχρι 3ες μαζι,μετα φευγω αρκετα

σπινιαρεις λογω ροπης 1η 2α,ε?πρεπει να ειναι πολυ δυνατο το αμαξι σου φιλε :);):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο??τα περισσοτερα με 180 αλογα και χωρις αντισπιν σπινιαρουν στην 1 και 2.το χω δει αμετρητες φορες και με μαξιμουμ τις 3000 στροφες...που ειναι ομως υπερκετες για να σπινιαρει..

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο??τα περισσοτερα με 180 αλογα και χωρις αντισπιν σπινιαρουν στην 1 και 2.το χω δει αμετρητες φορες και με μαξιμουμ τις 3000 στροφες...που ειναι ομως υπερκετες για να σπινιαρει..

ασε μας ρε φιλε η ασχετοσυνη οργιαζει...ο αλλος εχει 200 αλογα και 1350 κιλα και νομιζει οτι ξεμπαζωνει την ασφαλτο,ελεος.

Link to comment
Share on other sites

ξεμπαζωνει την ασφαλτο.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

γιατι τι ειπε το παιδι?...οτι σπινιαρει...δεν ειπε οτι πεταει!!!!

για διαβασε καλυτερα αφου λεει οτι τα περναει απο πανω τα GT..... :blink::blink:

ασε μας ρε φιλε μου σπινιρει κιολας με 200 αλογα ολη η 1η και ολη 2ερα,απλα δεν ξερει να το ξεκιναει η' παει σε παγοδρομια.

λυπηθειτε μας,εχουμε μεινει λιγοι που διαβαζουμε...

Link to comment
Share on other sites

για διαβασε καλυτερα αφου λεει οτι τα περναει απο πανω τα GT..... :blink::blink:

ασε μας ρε φιλε μου σπινιρει κιολας με 200 αλογα ολη η 1η και ολη 2ερα,απλα δεν ξερει να το ξεκιναει η' παει σε παγοδρομια.

λυπηθειτε μας,εχουμε μεινει λιγοι που διαβαζουμε...

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

εμενα παντως σπινιαρει η δευτερα...σοβαρα σου μιλαω...αφου οταν βαζω κοντρα τα λαστιχα καπνιζουν...πολυ ροπη :lol: :lol: :lol:

εγω με 176ps(μπορεις να δεις και την δυναμομετρηση μου) ημουν μπροστα απο GT με 180ps...μεχρι και η εξατμιση μαμα σε μενα (στο GT οχι ομως)

εμενα μ αρεσε παντως απο επιδοσεις το GT...ξερεις ποια ηταν μονο η διαφορα με τον 20VT?...οχι τοσο οι επιδοσεις οσο το οτι εγω μπορουσα να τρεχω μεχρι το πρωι...το GT εβρασε!!!! :lol: :lol: :lol:

Edited by golfakias1983
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.