Jump to content
COSTAS_

Φωτισμός Δαπέδου (Footwell Lights)

Recommended Posts

Το 46 central convenience έχει συγχωνευθεί στο 09 central electronics στα εξάρια.

Αφού είναι highline, μήπως μπορείς να το ενεργοποιήσεις από την MFI, χωρίς καλώδιο?

Δες λίγο εδώ για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει checkbox:

http://forums.vwvort...are-not-present

ΕΓΩ ΕΧΩ TO 5ΑΡΙ ΕΚΔΟΣΗ TSI 140 GT SPORT ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑ ΠΙΟ BYTE NA ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΑΠΕΔΟΥ . ΒΑΓΓΕΛΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδου το νεο look

pc170004n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pc170006o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τελικα σημερα εκανα το φωτισμο να αναβει και να σβηνει με τα υπολοιπα φωτα τις καμπινας παντα με τον προβλεπομενο τροπο και vag com παντως πολυ ωραιο το αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?

με τον προβλεπομενο τροπο παντα τα φωτα δαπεδου αναβουν μονο οταν ανοιγη η πορτα η και οταν αναβουμε τα υπολοιπα φωτα μεσω του διακοπτη του ουρανου?

Link to comment
Share on other sites

εγω που το εχω κανει χωρις vag com και εχω παρει ρευμα απο την μπλαφονιερα,στα ποδια αναβουν μονο οταν ανοιγουν οι πορτες ή οταν βγενει το κλειδι απο πανω και με το ξεκλειδωμα!!

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο κόπο.. έβαλα σήμερα φωτισμό δαπέδου στο TSi.

Το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό, τόσο με τον φωτισμό καμπίνας όσο και χωρις αυτόν.

golfn.jpg

Κόστος ανταλλακτικών : €20

Κώστας

ρε φιλε να κανω μια ερωτηση?

με τον προβλεπομενο τροπο παντα τα φωτα δαπεδου αναβουν μονο οταν ανοιγη η πορτα η και οταν αναβουμε τα υπολοιπα φωτα μεσω του διακοπτη του ουρανου?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε να κανω μια ερωτηση?

με τον προβλεπομενο τροπο παντα τα φωτα δαπεδου αναβουν μονο οταν ανοιγη η πορτα η και οταν αναβουμε τα υπολοιπα φωτα μεσω του διακοπτη του ουρανου?

Ανάβουν μόνο όταν ανοίγει η πόρτα.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ανοιγω τον διακοπτη κανει 2 φλασαρισματα μηπως επειδη ειναι led???

και πως μπορω να το εξαλειψω

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ανοιγω τον διακοπτη κανει 2 φλασαρισματα μηπως επειδη ειναι led???

και πως μπορω να το εξαλειψω

ετσι ακριβος φιλε μου τα Led ακνουνε το φλασαριζμα. βαλε μαμα λαβεσ και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ανοιγω τον διακοπτη κανει 2 φλασαρισματα μηπως επειδη ειναι led???

και πως μπορω να το εξαλειψω

Βγάλε το cold diagnosis με το vagcom και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις μέσα στον central electronics 09 και θα το βρεις.Εύκολο είναι.

Ωραίος ο Professor.

Πάντως το footwell lighting και τα door lights, είναι από τα εξτρά που πραγματικά χαίρομαι εδώ και τόσα χρόνια 4.5+ που τα έβαλα.

Ένα μπράβο πάλι στον Costa που κάθισε και έγραψε τόσο όμορφο DIY.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Εαν είχες βάλει και τα λαμπάκια στους καθρέπτες .. θα ήσουν και εσύ στο πνεύμα των χριστουγένων..

dsc9903001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Εαν είχες βάλει και τα λαμπάκια στους καθρέπτες .. θα ήσουν και εσύ στο πνεύμα των χριστουγένων..

dsc9903001.jpg

Kαλή Χρονιά Κώστα!!!

Και τα λαμπάκια πολύ ωραία αλλά να φθηνήνουν στο εβαυ λίγο οι καθρέφτες και θα τα βάλουμε και αυτά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια!αυριο παω να παρω φωτισμο δαπεδου και πορτες να περασω!

το προβλημα μου ειναι οτι καλο ειναι να τα εχω ενεργοποιηση πριν για να δω κι ολας οτι τα βαλα σωστα μην καναξεκουμπωνω!

υπαρχει κανεις απο αθηνα προς ανατολικα που να μπορει να με βοηθησει με vagcom?και δεν εχω και δεν το κατεχω τοσο γιατι δεν εχω ασχοληθει εχω βρει ομως τους κωδικους για πορτες! κτλ

στις πορτες τα κλιπ ξαναχρησημοποιουνται?η ειναι καλο να τα αλλαξω ολα?δεν θελω τριγμους μετα!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα σακουλάκι, νομίζω δέκα έχει μέσα γιατί σίγουρα κάποια θα σπάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το γνωριζουν υπαρχει πλεον κωδικοποιηση για αυτοκινητα με κοκκινη οθονη ωστε να αναβουν και το βραδυ οταν εχουμε τα φωτα αναμενα και οδηγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το γνωριζουν υπαρχει πλεον κωδικοποιηση για αυτοκινητα με κοκκινη οθονη ωστε να αναβουν και το βραδυ οταν εχουμε τα φωτα αναμενα και οδηγουμε.

για πες ρε φιλε πως το κανουμε???

Link to comment
Share on other sites

για πες ρε φιλε πως το κανουμε???

Ανοιγουμε το vagcom

Στο module 09 ,

coding 07

long coding helper

byte 16

και τικαρουμε το

bit 7 Ambient lighting via Footwell lighting active

Aν εχουμε παλιο vag com και δεν βλεπουμε το bit 7 τοτε πειραζουμε το binary code και απο

00000000 το κανουμε 10000000

 

πηγη vweos . gr

Edited by NIKITAS TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.