Jump to content
COSTAS_

Φωτισμός Δαπέδου (Footwell Lights)

Recommended Posts

βρε εννοω εαν υπαρχουν μαμα θέσεις να καθισει η πλαφονιερα!!!

αντε κάντε το να εχω δουλεια να κανω το σκ!! LoL

Παίρνεις 2 πλαφονιέρες σαν τις μπροστινές, καλώδιο και όλα τα άλλα είναι εύκολα.

Μπαίνουν στην ειδική οπή στο κάτω μέρος του καθίσματος.

6scqiijo82awk4iagqz8_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εξειγηστε μου κ μενα τα εχω διαβασει ολα αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει απο που θα παρω ρευμα για να αναβει οταν ανοιγω τις πορτες η οταν θελω εγω οπως η μπλαφονιερα δηλαδη τα καλωδια που θα τα παω να δωσω ρευμα στη μπλαφονιερα στον ουρανο?

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεμπέρδεψα και με το cc και πέρασα και τα προβολάκια (Dis και Costas) worthy.gif

λέω να προσπαθήσω και για το φωτισμό για τα μπροστά μόνο, καθώς έχω τρίθυρο,

αλήθεια είναι δύσκολο ? Είχα διαβάσει πριν καιρό τον οδηγό...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Να και φωτό από το δικό μου , με τις πλαφονιέρες πίσω σε 3θυρο...

27032008623.jpg

Μπάβο φίλε. Αρκετά όμορφο

Link to comment
Share on other sites

οκ. :D μόλις βρω χρόνο θα το πραγματοποιήσω...

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμα και τα δικά μου... Special THNX Costas - Dis
post-5289-0-04489800-1413230727_thumb.jp

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

λοιπον και εγω τα τελειωσα ουφφφφφ...

ΚΩΣΤΑ σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.... και για τον καφε (σημερα παρηγγειλα και για τα πισω καθισματα)

ΔΗΜΗΤΡΗ να'σαι καλα για τις επιπροσθετες πληροφοριες που μου εστειλες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον και εγω τα τελειωσα ουφφφφφ...

ΚΩΣΤΑ σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.... και για τον καφε (σημερα παρηγγειλα και για τα πισω καθισματα)

ΔΗΜΗΤΡΗ να'σαι καλα για τις επιπροσθετες πληροφοριες που μου εστειλες

Εγω σε ευχαριστώ (μια και εσύ κέρασες τον καφέ) και δεσμεύομαι να κεράσω εγώ τον επόμενο.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,

εχει 6L0947415 και 7L0947415 ποια η διαφορα?

golf gt sport 3-θυρο ειναι 2008.

Δεν έχουν διαφορά. Είναι τα ίδια.

Να και όλο τo set από τα απαιτούμενα:

footwelllightcopy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα πρέπει να ευχαριστήσω δημοσίως και από τα βάθη της καρδιάς μου εδώ τον αγαπητό και φίλο μου Κώστα για όλες τις πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες του. Χωρίς αυτές δεν θα μπορούσα να κάνω τίποτα.

Έρχομαι τώρα στο ζουμί, προχτές παιδιά τοποθέτησα με επιτυχία τα φώτα δαπέδου μπροστά και πίσω στο Golf μου και είχα ένα δισταγμό μήπως δεν τα υποστηρίζει ο εγκέφαλος άνεσης,

Ώμος το project πέτυχε και τα φώτα λειτουργούνε κανονικά. Για όσους θέλουνε να το επιχειρήσουνε σε Golf 5 1,6 Fsi 2005 Ιούλιος, με μικρή οθώνη παίζουνε κανονικά. Επίσης κανονικά παίζουνε και οι λειτουργείς Coming και Leaving Home light

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να προσθέσω φωτισμό δαπέδου στο Golf VΙ μου αλλά δεν έχω βρεί κάποιον οδηγό. Έχει πάρει τίποτα το μάτι σας?

Ευχαριστώ

Φίλε μου αναλυτικές οδηγίες θα βρεις εδώ, δεν ξέρω εάν στο Golf 6 προβλέπονται τα φώτα δαπέδου, λογικά θα προβλέπονται, εσύ ψηλάφησε λίγο με τα χέρια σου στα πόδια του συνοδηγού κάτω δεξιά καθώς και στο κάτω μέρος πίσω από τα καθίσματα οδηγού και συνοδηγού να δεις άμα υπάρχουνε ορθογώνιες εγκοπές ανοιγμένες. Εάν όλα αυτά υπάρχουνε τότε πιστεύω πως μπορώ να σε καθοδηγήσω φυσικά πάντα με τις πολύτιμες συμβουλές του φίλου μας Κώστα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19127

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αναλυτικές οδηγίες θα βρεις εδώ, δεν ξέρω εάν στο Golf 6 προβλέπονται τα φώτα δαπέδου, λογικά θα προβλέπονται, εσύ ψηλάφησε λίγο με τα χέρια σου στα πόδια του συνοδηγού κάτω δεξιά καθώς και στο κάτω μέρος πίσω από τα καθίσματα οδηγού και συνοδηγού να δεις άμα υπάρχουνε ορθογώνιες εγκοπές ανοιγμένες. Εάν όλα αυτά υπάρχουνε τότε πιστεύω πως μπορώ να σε καθοδηγήσω φυσικά πάντα με τις πολύτιμες συμβουλές του φίλου μας Κώστα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19127

απο οτι θυμάμαι έχει ήδη τις θέσεις. θα ξανατσεκάρω αύριο.

μένει να βρούμε τί πρέπει να παραγγείλω απο Καρέντα και κάπου να κάνω την κωδικοποίηση στην Κρήτη (μένω Μάλια) ειδάλλως να αγοράσω καλώδιο αν υπάρχει φθηνό

δεν με ενδιαφέρει για τα πίσω καθίσματα.

το golfάκι μου είναι 3θυρο και το δουλεύω σαν 2θέσιο new_lol.gif

Υπόσχομαι οδηγό για το Golf VI εάν τα καταφέρω!

Edited by teodor_ch
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να προσθέσω φωτισμό δαπέδου στο Golf VΙ μου αλλά δεν έχω βρεί κάποιον οδηγό. Έχει πάρει τίποτα το μάτι σας?

Ευχαριστώ

Προχώρα με τον οδηγό του GOLF 5.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα με τον οδηγό του GOLF 5.

Κώστας

τα parts για να παραγγείλω είναι τα ίδια?

τη Δευτέρα θα πάω στη VW.

Και με την κωδικοποίηση τί θα κάνω?

επίσης απο τη μεριά του οδηγού δεν υπάρχει ξεκάθαρο μέρος για να μπεί το φώς. Έχω αερόσακο γονάτων και απλά έχει μία εγκοπή στη δεξιά πλευρά (προς την κεντρική κονσόλα) απο ότι είδα. Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτογραφία αργότερα σήμερα.

---------------------

Photos:

με δυσκόλεψαν γιατί ο φακός της μηχανής έχει ελάχιστη απόσταση για focus 0.38m

Μάλλον η θέση του είναι ΑΚΡΙΒΩΣ κάτω απο τη θύρα vag-com

http://dl.dropbox.com/u/920141/footwell/DSC_2714.JPG

Edited by teodor_ch
Link to comment
Share on other sites

γίνεται κάποιος με ETKA να τσεκάρει τους κωδικούς για το Golf VI παρακαλώ?

στην Καρέντα δεν είναι και πολύ εξυπηρετικοί σε DIY projects για ευνόητους λόγους!

Και με την κωδικοποίηση πώς θα το φτιάξω? Πληρώνω έξοδα αποστολής για να δανειστώ καλώδιο!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το Elsa και πάλι δεν έβγαλα άκρη!

Τα parts κάνουν και για το Golf VI για να συνεχίσω το Project?

  • 6L0947415 + 7L0947415 (light) Ισχύει
  • 1J0971972 (flat connector housing) Ισχύει
  • Tο 000979131 εχει αντικατασταθεί απο το 000979131E (1 set single wires each with 2 contacts,in bag of 5 'order qty. 5' )
  • Το 000979025 εχει αντικατασταθεί απο το 000979025E (1 set single wires each with 2 contacts,in bag of 5 'order qty. 5' )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.