Jump to content
PanosEngineer

16' ή 17'

Recommended Posts

θα έρθει η στιγμή που θα αλλάξω τις 14αρες ζαντούλες του polo 9n3

και θέλω να ζητήσω γνώμες και πληροφορίες!

16αρα που είναι πιο σίγουρη για τους ελληνικούς κ@@@δρομους με το 45 προφίλ?

ή 17αρα που το αμάξι θα γίνει κ@@λα?

και αν 17' τι προφίλ λάστιχο?

το cross polo έχει διαστάσεις 205/40/17

ενώ σε κάποια άτομα εδω μέσα έχω δει 205/35/17

με λίγα λόγια σε περίπτωση 17αρας 35 ή 40??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

θα έρθει η στιγμή που θα αλλάξω τις 14αρες ζαντούλες του polo 9n3

και θέλω να ζητήσω γνώμες και πληροφορίες!

16αρα που είναι πιο σίγουρη για τους ελληνικούς κ@@@δρομους με το 45 προφίλ?

ή 17αρα που το αμάξι θα γίνει κ@@λα?

και αν 17' τι προφίλ λάστιχο?

το cross polo έχει διαστάσεις 205/40/17

ενώ σε κάποια άτομα εδω μέσα έχω δει 205/35/17

με λίγα λόγια σε περίπτωση 17αρας 35 ή 40??? :blink:

το 35 ειναι υπερβολη,θα σκοτωσεις και την ζαντα στα πεζοδρομια-λακουβες και το αμαξι με τους δρομους μας.....ακομα και το 40 πρεπει να διαλεξεις λαστιχο με σκληρο πλαινο για να αποφυγεις οσο μπορεις αυτα που σου προειπα,

Link to comment
Share on other sites

το 35 ειναι υπερβολη,θα σκοτωσεις και την ζαντα στα πεζοδρομια-λακουβες και το αμαξι με τους δρομους μας.....ακομα και το 40 πρεπει να διαλεξεις λαστιχο με σκληρο πλαινο για να αποφυγεις οσο μπορεις αυτα που σου προειπα,

το 35 το ανέφερα γιατί το έχω δει σε μερικά άτομα εδώ μέσα...

για τη 16άρα πήγαινα αλλά μου μπήκανε ιδέες για 17 όταν είδα σε ένα

περιοδικό 17' ειδικά για polo(της vw η ζάντα)!

επειδή υπάρχει χρόνος μέχρι τότε!

θα μαζεύω ιδέες και προτάσεις από τα παιδιά του club!

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. 17-άρα εννοείται. Εγώ έχω βάλει 16άρα και το σκέφτομαι για 17-άρα τώρα που θέλω να αλλάξω λάστιχα.

Όσο για διάσταση ή θα πας σε 205-40-17 ή σε 215-40-17.

Link to comment
Share on other sites

17αρα στο πολο ρε παιδια?λιγο μεγαλη δεν ειναι?αν θες να βαλεις και spor αναρτηση και χαμηλωσει τοτε τι γινετε?θα χαθει το λαστιχο μεσα στο θολο? tongue.gif

Edited by Billy the kid
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δε μας λες και σε τι αλογα εισαι?

χωρις δευτερη σκεψη 17,στο λεμε οσοι ειχαμε 16 φαντασου ετσι κ αλλιως το αμαξι μας δεν ειναι για να τρεχεις καντο μαματο τουλαχιστον να το χαιρεσαι

μονο σε 40 προφιλ να πας οχι μικροτερα

Link to comment
Share on other sites

τι κοπο δηλαδη θελει?γτ εγω χαμηλωμενο με 17αρα π εχω δει το λαστιχο δεν φαινοταν και δν μ αρεσε.και ας μας πει και ποσα κυβικα ειναι.γτ αν ειναι και 1000αρι θα τον περνανε και τα τρολευ. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

τι κοπο δηλαδη θελει?γτ εγω χαμηλωμενο με 17αρα π εχω δει το λαστιχο δεν φαινοταν και δν μ αρεσε.και ας μας πει και ποσα κυβικα ειναι.γτ αν ειναι και 1000αρι θα τον περνανε και τα τρολευ. tongue.gif

Ισως να ειδες 6Ν η 6Ν2 και να μην φαινοταν το λαστιχο.Εγω εχω το 9Ν(ιδιο με το 9Ν3 σε θολους) με 16αρες 45 προφιλ και 3,5 ποντους ελατηρια και οχι μονο δν γεμιζει ο θολος αλλα ξενερωνω κιολας.Μετανιωνω που δν εβαλα 17αρες...

Link to comment
Share on other sites

τι κοπο δηλαδη θελει?γτ εγω χαμηλωμενο με 17αρα π εχω δει το λαστιχο δεν φαινοταν και δν μ αρεσε.και ας μας πει και ποσα κυβικα ειναι.γτ αν ειναι και 1000αρι θα τον περνανε και τα τρολευ. tongue.gif

Καλησπερα.Παιδια φοραω 18αρες με αναρτιση της ΚW variante 2 κ ειμαι αρκετα χαμηλωμενος.Εννοω κοπο κ αρκετα ευρω!!Ας μας πει κ ο φιλος ποσα κυβικα ειναι για να εχει νοημα αυτο που συζηταμε κ να τν βοηθησουμε κ οσο μπορουμε.Παντως εχω μια αναρτιση με 5ποντα ελατηρια τν οποια αν την θελει μπορω να του τν δωσω πολη φτηνα.Ειναι ΑΡΕΧ με 5ποντα ventura ελατηρια.Ευχαριστω κ sorry αν βγηκα off........

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφια τι λαστιχο 17' υπαρχει που μπορει να το ζεστανει?

Ολα με δεικτη W βγαινουν (εκτος απο κατι χιονολαστιχα με V).Αν μιλαμε κιολας για κανενα 1000αρακι η ακομα και 1.4 με τα 75ps ακομα κ το Η μπορει να θεωρηθει "ψιλοσκληρο"...

Οποτε δικη μου αποψη ειναι 16αρα max..

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά πείτε και γίνει για 17αρα με 205/40/17

θα τραβάει το polaki ή θα θέλει και βοήθεια?

tongue.giftongue.giftongue.gif;):lol:

Πολύ σωστό...Αν την σηκώνει βάλτη...Αλλιώς...Δεν είναι μόνο οι λακούβες και η εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!

ελειπα τόσο καιρό και δν είχα πρόσβαση στο internet...

το polo είναι όπως είπα το 9Ν3 με τα 100 αλόγατα!!!

επανέρχομαι επομένως: με τη 17αρα θα τραβάει ή όχι?

(υπάρχουν σκέψεις και για πρόγραμμα εξάτμιση στο μέλλον)

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια στο 100αρι 17αρες?Ελεος...Εγω δεν βαζω με τιποτα 17αρες...Ουτε που να χτυπιεμαι κατω.Και ξερετε πολυ καλα οτι δεν το κανω για να μην κοψει το αμαξι γιατι ενταξει με 200+ αλογα δεν κοβει πολυ αλλα ειναι πολλοι αλλοι παραγοντες που ΔΕΝ βαζω 17αρα!

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια στο 100αρι 17αρες?Ελεος...Εγω δεν βαζω με τιποτα 17αρες...Ουτε που να χτυπιεμαι κατω.Και ξερετε πολυ καλα οτι δεν το κανω για να μην κοψει το αμαξι γιατι ενταξει με 200+ αλογα δεν κοβει πολυ αλλα ειναι πολλοι αλλοι παραγοντες που ΔΕΝ βαζω 17αρα!

Το γεγονός ότι δεν θα κόβει είναι προφανές νομίζω στην περιπτωσή σου φίλε..

Αν οι λόγοι που δε βάζεις 17 είναι οι ελληνικοί δρόμοι και οι λακούβες τότε μαζί σου..

αλλά αν θεωρείς ότι για το polo είναι τεράστια η ζάντα, σκέψου ότι η ίδια η εταιρία βγάζει

το cup edition και το crosspolo με 17αρες!

το ερώτημα μου είναι αν θα με πηγαίνει ικανοποιητικά το αυτοκίνητο όπως τώρα

ή θα δω τεράστια διαφορά???

Link to comment
Share on other sites

το cup edition ειναι 400 κιβυκα και 80 αλογα παραπανω και φωραει 17αρες.δεν ειναι μεγαλη για το θολο και το αμαξι γενικοτερα,αλλα για το μοτερ του.γτ δε βγαινει 9n3 100αρι με 17ρες απο το εργοστασιο?κατι ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

μα εγω σου λεω τι λεει τι λεει η VW.μεχρι 16αρες το πολυ εχει προτινομενες για polo το 100αρι.απο 14 μεχρι και 16.νταξει αν καποιος θελει να πληρωσει και να κανει διαφορα αυτο εινα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

το cup edition ειναι 400 κιβυκα και 80 αλογα παραπανω και φωραει 17αρες.δεν ειναι μεγαλη για το θολο και το αμαξι γενικοτερα,αλλα για το μοτερ του.γτ δε βγαινει 9n3 100αρι με 17ρες απο το εργοστασιο?κατι ξερουν...

Ποιος σου πε ότι δε βγαίνει? Απλώς είναι στα extra! Και στο 9Ν και στο 9Ν3 στο φέρνουνε αν το παραγγείλεις έτσι! Μάλιστα κάποιες εκδόσεις εκτός Ελλάδας, είχαν στάνταρ τις 17άρες.

Και μάλιστα αν θες τους κωδικούς να το επαληθεύσεις:

Leichmetallfelge

>> Exor STP 7J x 17" : No: 6Q0 071 492 666

>> Avignon 7,5J x 17" : No: JNV 601 025 A QQ9

>> Sevilla 7,5J x 17" : No: JNV 601 025 B QQ9

>> Evolo STP 7,5J x 17" : No: 1J6 071 492 666

>> R - Line 7,5 x 17" : No: JNV 601 025

>> Delta X 7,5 x 17" : No: 1J9 071 492 666

>> Siata 7J x 17" : No: 1J5 071 492 1ZL

ΥΓ. Όποιος θέλει το PDF αρχείο με τα extra για Polo 9N3 (πολλά είναι και για Polo 9N), απλά στείλτε μου ένα pm.

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.