Jump to content
PanosEngineer

16' ή 17'

Recommended Posts

φιλε μου αυτο ειπα.με ειδικη παραγγελεια σου βαζουνε και καφετιερα αμα θες επανω.και ξαναλεω,η VW δεν το προτεινει με 17αρες αλλο τι θες εσυ να σου βαλουν επανω.εγω στο επισημο site δεν βλεπω να εχει 17αρα και παλι.

Edited by Billy the kid
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο ειπα.με ειδικη παραγγελεια σου βαζουνε και καφετιερα αμα θες επανω.και ξαναλεω,η VW δεν το προτεινει με 17αρες αλλο τι θες εσυ να σου βαλουν επανω.εγω στο επισημο site δεν βλεπω να εχει 17αρα και παλι.

Θα συμφωνησω!!! Οι ζαντες που αναφερει ο Polakias ειναι σε μια λιστα με αξεσουαρ κτλ. για το αυτοκινητο, και δεν μπορεις να τις παρεις πακετο με το αμαξι καινουργιο! Η μεγαλυτερη ζαντα που μπορεις να το παραγγειλεις ειναι 16" και ειναι η 5ακτινη που βαζουν τωρα στο ΤSΙ(+380ευρα) και μια αλλη παλι 16" διαιρουμενη με +1600ευρα !!!

Μονο το κρος βγαινει με 17" (αν και το θεωρω μεγαλο λαθος, γιατι με 215 λαστιχο που να παει....το 80αρι) και το καπ φυσικα που ειναι και 180 ιππους!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος από 'δω μέσα έχει να βάλει 17αρα να μας

πει τη γνώμη του?

Νομίζω θα βοηθούσε αρκετά!

Οπως και να το κανουμε με την 17αρα θα γινεις πολυ μουρατος..

αλλά ίσως στο φανάρι να θες σπρώξιμο :):huh:

Link to comment
Share on other sites

το cup edition ειναι 400 κιβυκα και 80 αλογα παραπανω και φωραει 17αρες.δεν ειναι μεγαλη για το θολο και το αμαξι γενικοτερα,αλλα για το μοτερ του.γτ δε βγαινει 9n3 100αρι με 17ρες απο το εργοστασιο?κατι ξερουν...

και το cross POLO που ειναι 1400 cc και 80 ατια γιατι φοραει 17αρες???

με 0-100 12.3sec μετρημενο απο 13.5sec που λεει η VW!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο ειπα.με ειδικη παραγγελεια σου βαζουνε και καφετιερα αμα θες επανω.και ξαναλεω,η VW δεν το προτεινει με 17αρες αλλο τι θες εσυ να σου βαλουν επανω.εγω στο επισημο site δεν βλεπω να εχει 17αρα και παλι.

στο επισημο σιτε στην ελλαδα δεν εχουν!

δοκιμασε www.volkswagen.de και με λιγο ψαξιμο θα πας στους καταλογους με τα γνησια ανταλακτικα και αξεσουαρ!

Link to comment
Share on other sites

και το cross POLO που ειναι 1400 cc και 80 ατια γιατι φοραει 17αρες???

με 0-100 12.3sec μετρημενο απο 13.5sec που λεει η VW!

στο επισημο σιτε στην ελλαδα δεν εχουν!

δοκιμασε www.volkswagen.de και με λιγο ψαξιμο θα πας στους καταλογους με τα γνησια ανταλακτικα και αξεσουαρ!

καταρχας δεν μιλησα για το cross.και να και η κριτικη που λες για της επιδοσεις του cross."Ο γνώριμος 16βάλβιδος 1.400άρης των 80 ονομαστικών ίππων κινεί ικανοποιητικά το μικρό γερμανικό αυτοκίνητο, προσδίδοντάς του μέτριες επιδόσεις, κυρίως στις επιταχύνσεις εν κινήσει. Η λειτουργία είναι συνολικά πολιτισμένη, παρΆ ότι πάνω από τις 4.000 στροφές υπάρχει ένας λογικά πιο αυξημένος θόρυβος. Στον τομέα της κατανάλωσης, τέλος, τα 6,7 λτ. ανά 100 χλμ. εργοστασιακής τιμής είναι μια αρκετά καλή επίδοση." autotriri.gr

VW Polo 1,4 80ps 0-100 11,2

VW Cross polo 1,4 80ps 0-100 12,3 <<---ΓΤ ΤΟΣΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

στο site που μ ειπες λεει αυτο "Die abgebildeten 14"-Leichtmetallräder "Misano" im Neun-Speichen-Design mit 185er Reifen und Radsicherungen signalisieren ihre dynamischen Qualitäten auch optisch. Der Polo Sportline TDI mit 96 kW (Kraftstoffverbrauch: 5,2 l/100km; CO2-Emission: 137 g/km)* fährt vor mit 15"-Leichtmetallrädern "Charade" im sportiven Sechs-Speichen-Design mit 195er Reifen. Freuen Sie sich auf die Strecke, die vor Ihnen liegt."

κοιτα δε ξερω γερμανικα αλλα με 14αρες και 15αρες δε το δινει?ασε τα αξεσουαρ αυτο ειπα και πιο πανω.

μα ο chp το πε "Μονο το κρος βγαινει με 17" (αν και το θεωρω μεγαλο λαθος, γιατι με 215 λαστιχο που να παει....το 80αρι) και το καπ φυσικα που ειναι και 180 ιππους!!!"

Link to comment
Share on other sites

καταρχας δεν μιλησα για το cross.και να και η κριτικη που λες για της επιδοσεις του cross."Ο γνώριμος 16βάλβιδος 1.400άρης των 80 ονομαστικών ίππων κινεί ικανοποιητικά το μικρό γερμανικό αυτοκίνητο, προσδίδοντάς του μέτριες επιδόσεις, κυρίως στις επιταχύνσεις εν κινήσει. Η λειτουργία είναι συνολικά πολιτισμένη, παρΆ ότι πάνω από τις 4.000 στροφές υπάρχει ένας λογικά πιο αυξημένος θόρυβος. Στον τομέα της κατανάλωσης, τέλος, τα 6,7 λτ. ανά 100 χλμ. εργοστασιακής τιμής είναι μια αρκετά καλή επίδοση." autotriri.gr

VW Polo 1,4 80ps 0-100 11,2

VW Cross polo 1,4 80ps 0-100 12,3 <<---ΓΤ ΤΟΣΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

στο site που μ ειπες λεει αυτο "Die abgebildeten 14"-Leichtmetallräder "Misano" im Neun-Speichen-Design mit 185er Reifen und Radsicherungen signalisieren ihre dynamischen Qualitäten auch optisch. Der Polo Sportline TDI mit 96 kW (Kraftstoffverbrauch: 5,2 l/100km; CO2-Emission: 137 g/km)* fährt vor mit 15"-Leichtmetallrädern "Charade" im sportiven Sechs-Speichen-Design mit 195er Reifen. Freuen Sie sich auf die Strecke, die vor Ihnen liegt."

κοιτα δε ξερω γερμανικα αλλα με 14αρες και 15αρες δε το δινει?ασε τα αξεσουαρ αυτο ειπα και πιο πανω.

μα ο chp το πε "Μονο το κρος βγαινει με 17" (αν και το θεωρω μεγαλο λαθος, γιατι με 215 λαστιχο που να παει....το 80αρι) και το καπ φυσικα που ειναι και 180 ιππους!!!"

α επισης

CROSS POLO 80PS (17ρες)

0-100 χλμ./ώρα (δλ.) 12,3

60-100 χλμ/ώρα (δλ.) 13,2

80-120 χλμ/ώρα (δλ.) 25,6

POLO 80PS(14αρες)

0-100 χλμ./ώρα (δλ.) 11,2

60-100 χλμ/ώρα (δλ.) 11,8

80-120 χλμ/ώρα (δλ.) 20,6

Link to comment
Share on other sites

Το πολακι(9ν3) ερχεται στην ελλαδα με τις παρακατω ζαντες:

misano 14" : ειναι η γνωστη σε ολους ζαντα που εχει το sporline με 185

charade 15" : κοστιζει στον προαιρετικο 170 ευρουλακια και ειναι αυτη που εχω εγω και εχει λαστιχο 195/55 garage

varano 16" :ειναι η γνωστη επισης σε ολους ζαντα που βαζουν στο TSI το golf και κοστιζει 350 ευρω περιπου με ελαστικα 205/45 R16

και τελος

San Marino 16" :ειναι και καλα μια διαιρουμενη και κατι ακομα που δεν θυμαμε η οποια κοστιζει 1400 ευρω (too much) με ελαστικα 205/45 R16

Οι παραπανω τιμες ειναι για παραγγελεια του αυτοκινητου και προστιθενται στην αξια της εκδοσης.Να σημειωσω πως για να μπορεσει καποιος να βαλει καποια απο τις παραπανω θα πρεπει να εχει ηδη εκδοση sportline !Στην περιπτωση της comfortline υπαρχει επιλογη μονο της charade η της varano (δεν θυμαμε ποια απο τις δυο , παντως μονο μια απο αυτες σιγουρα) με κοστος γυρω στο 800αρι

Αυτα ισχυαν το μαιο και μεχρι και τις αρχες γεναρη σιγουρα! :thumbsup:

Τωρα για την 17" την EXOR ,δεν μπαινει σε παραγγελεια :rolleyes: !!!Πρεπει να την παρεις μετα και να την πληρωσεις εξολοκληρου!Ουτε στην γερμανια δεν την εχεις στις προαιρετικες επιλογες!!!

Στο attachment εχω δυο pdf το ενα εχει τους κωδικους και εικονες απο ολα τα accesories(ζαντες σποιλερ κτλ) που προερχονται απο την μαμα εταιρεια και το αλλο τις τιμες του στην γερμανια!!!

Ενδεικτικα η EXOR κανει 200¤ ,μαλλον η μια!

Τωρα αν μπαινει 17" πιστευω οτι μπορεις να τη βαλεις ,αλλα θα σπασει σε μια εβδομαδα απο τις λακουβες,θα καιει τα κερατιατικα του το αμαξι με 215 λαστιχο, και θα

θες τουρμπινες για να ξεκινησεις στο φαναρι :thumbsup:

εχει και τα καλα του φρεναρισμα και κρατημα!

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το 195/55 με τη charade 15, και γνωμη μου ειναι πως δεν πρεπει να ξεπερναμε τη 16 και το 205 σε πελμα!

Sorry για το μεγαλο ποστ!

accesories.zip

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

α επισης

CROSS POLO 80PS (17ρες)

0-100 χλμ./ώρα (δλ.) 12,3

60-100 χλμ/ώρα (δλ.) 13,2

80-120 χλμ/ώρα (δλ.) 25,6

POLO 80PS(14αρες)

0-100 χλμ./ώρα (δλ.) 11,2

60-100 χλμ/ώρα (δλ.) 11,8

80-120 χλμ/ώρα (δλ.) 20,6

Με POLO 1.4 80αρι sportline με 185/60 R14

μετρησα σημερα το 80-120 με 5η 2 φορες απο Δελτα φαληρου προς Σ.Ε.Φ και το αναποδο!

13.5 sec τη μια και 14 sec την αλλη! οχι 20.6!!!θα κοιταξω και το 60-100 με 4η και θα ξαναστειλω!!!

Edited by Akleftos
Link to comment
Share on other sites

Με POLO 1.4 80αρι sportline με 185/60 R14

μετρησα σημερα το 80-120 με 5η 2 φορες απο Δελτα φαληρου προς Σ.Ε.Φ και το αναποδο!

13.5 sec τη μια και 14 sec την αλλη! οχι 20.6!!!θα κοιταξω και το 60-100 με 4η και θα ξαναστειλω!!!

Και εγω καπου στο 14 με 195/55

Link to comment
Share on other sites

Με POLO 1.4 80αρι sportline με 185/60 R14

μετρησα σημερα το 80-120 με 5η 2 φορες απο Δελτα φαληρου προς Σ.Ε.Φ και το αναποδο!

13.5 sec τη μια και 14 sec την αλλη! οχι 20.6!!!θα κοιταξω και το 60-100 με 4η και θα ξαναστειλω!!!

το autotriti ta τα λεει αυτα.αλλα και παλι τοσο το χειροτερο...δες διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανείς σας αυτές τις ζάντες σε replica???

200gc4.th.jpg

Αν όχι γνωρίζετε πόσο κάνουν περίπου στην αντιπροσωπεία???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανείς σας αυτές τις ζάντες σε replica???

200gc4.th.jpg

Αν όχι γνωρίζετε πόσο κάνουν περίπου στην αντιπροσωπεία???

νικολα τσεκαρε και ψαξε λιγο εδω! www.volkswagen-zubehoer-shop.de

τις χρεωνουν 199 Ε / τεμαχιο!

εδω σε αντιπροσωπεια υπολογισε κανα 100 πανω ανα τεμαχιο!

για μενα καλυτερα παρτες απ'εξω και βαλτες εδω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανείς σας αυτές τις ζάντες σε replica???

200gc4.th.jpg

Αν όχι γνωρίζετε πόσο κάνουν περίπου στην αντιπροσωπεία???

ΚΑλημερα...

Οι Sienna δεν ειναι αυτες; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.