Jump to content
Σπύρος

Αυτόματο κλείδωμα ασφαλειών

Recommended Posts

Μπορείς να την ενεργοποιήσεις την ρύθμιση όποτε θες, αρκεί να βρεις κάποιον που να έχει το πρόγραμμα και laptop ή palmtop!

Εχω laptop και θελω να βρω το καλοδιο και το προγραμμα .Ξερεις που?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Εχω laptop και θελω να βρω το καλοδιο και το προγραμμα .Ξερεις που?

                                       

                                            thanks

EΔΩ θα το βρεις και μπορεις να διαβασεις και το topic που εχουμε ανοιξει και το οποιο θα βρειςεδω. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Επκικοινώνησε με τον koukouroukou, έχει το καλώδιο και το πρόγραμμα.

@polakias: με palm είναι λίγο δύσκολο καθώς χρειάζεσαι 9pin σειριακή θύρα

Link to comment
Share on other sites

Ωπ γεια χαρα!

Οποιος θελει βοηθεια εδω ειμαι παιδια!

Μην κοιτατε, δεν ξερω να το χειριζομαι καλα το VAG-Com αλλα εχω το καλωδιο και μια εκδοση του προγραμματος καπως πιο παλια (αλλα για την δουλεια μας κανει)!

Αν μπορω να βοηθησω καποιον ας πμ !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει κκανεις να μου φτιαξει το 4αρι μου να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει αυτοματα?αλλα να μην κανουμε πειραματα να ξερει.

Αύριο το πρωί στο ΝΑΙ έχει συνάντηση το skodaclub. Εγώ θα είμαι εκεί κατά τις 10:30.

Αν θέλει κανείς ευχαρίστως να του το φτιάξω. :lol:

Αλέξανρε (Pacific) ακούς ???????????? :lol:

ΥΓ. Στα 5άρια δεν μπορώ. :lol::excl:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εμεις αυριο εχουμε την πανελληνια συναντηση και δεν θα μπορω

ή η πανελλήνια συνάντηση είχε πολύ κόσμο, :thumbsup:

ή κανένας δεν ήθελε να ενεργοποιήσει το κλείδωμα.

Στο Ναι πάντως δεν ήρθε κανείς. :D

deciblel, στείλε μου πμ να κανονίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την επίθεση ληστείας στον πατέρα της Polita θα ήθελα να βάλω να κλειδώνουν αυτόματα οι ασφάλειες του αυτοκινήτου μόλις αυτο ξπερνάει κάποια χλμ/ώρα. Σε μερικά αυτοκίνητα μεσαίας κατηγορίας και πάνω διατίθεται. Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το βάλουμε στα VW μας και πόσο κοστίζει περίπου?

ξεθαβω το θεμα παιδια κ σας παρακαλω να βοηθησετε.πηγα σημερα στην αντυπροσωπια χαλκιδος να σβησουν κατι σφαλματα κ το λαμπακι απ τον αεροσακο γιατι αλλαξα το ρcd κ αναψε ρωτησα το παιδι αν γινεται να κλειδωνουν μονες τους οι πορτες στο jetta μετα τα 15-20 χλμ κ μου ειπε οχι ενω την γλωσσα μου την αλλαξε ξερετε αν γινετε τοσα γινονται στο δρομο

Link to comment
Share on other sites

ξεθαβω το θεμα παιδια κ σας παρακαλω να βοηθησετε.πηγα σημερα στην αντυπροσωπια χαλκιδος να σβησουν κατι σφαλματα κ το λαμπακι απ τον αεροσακο γιατι αλλαξα το ρcd κ αναψε ρωτησα το παιδι αν γινεται να κλειδωνουν μονες τους οι πορτες στο jetta μετα τα 15-20 χλμ κ μου ειπε οχι ενω την γλωσσα μου την αλλαξε ξερετε αν γινετε τοσα γινονται στο δρομο

Γίνεται.Εδώ γίνεται στο polo του 2003 στο jetta λες να μή γίνεται.Απλά δεν ήξερε πώς να το κάνει.Αν έχεις την μεγάλη οθόνη μπορείς να το κάνεις νομίζω και μόνος σου.Είναι στις ρυθμήσεις comfort

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω φτιάξει να κλειδώνει μετά τα 15-20 χλμ ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται με το που βγάζω τα κλειδιά από τη μηχανή να ανοίγουν οι ασφάλειες?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Αν και το έχω φτιάξει να κλειδώνει μετά τα 15-20 χλμ ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται με το που βγάζω τα κλειδιά από τη μηχανή να ανοίγουν οι ασφάλειες?

Νίκο κάτι σου έκαναν λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Να του πεις στα σεμινάρια να μην χαζεύει ή να μην βαριέται να σε εξυπηρετήσει. 2 λεπτά δουλειάς στο VAS είναι. ¶κου εκεί δεν γίνεται.

φιλε dis σ'ευχαριστω πολυ καλα τα λες κ γω καπου στεναχωριθηκα κ ειπα γιατι μου φανηκε παραξενο.δυστηχως δεν εχω την plus οθονη κ νω ηξερα το ποσο καλι ειναι λογο του passat του πατερα μου βιαστηκα πολυ να το παρω λογο του οτι ετημοπαραδωτο(παρασκευη παραγκελια τεταρτη παραλαυη)κανενα εχτρα κ μπεζ σαλονι (πολυ λιμο)που δεν το πολυ ειθελα αλλα ολα οκ.θα παω σε αλλη αντυπροσωπια κ θα το κανω κ παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την οθόνη plus δεν χάνεις και πολλά, βέβαια δεν κοστίζει και πολλά να την βάλεις αλλά τί να κάνουμε. Κι εγώ έκανα κάποιους συμβιβασμούς για να πάρω ετοιμοπαράδοτο. Ευτυχώς είχε beige σαλόνι.

Πήγαινε καλύτερα στον ίδιο !!!. Εγώ αυτό θα έκανα. Για να του δώσεις να καταλάβει πρώτον ότι δεν είναι ντροπή να λες : "δεν ξέρω" και δεύτερον ότι είναι περισσότερα κιλά μαλάκ*ς απ' ότι θεωρεί αυτός εσένα.

Ζήτησέ το στον σύμβουλο service της αντιπροσωπεία και άστους να κόψουν το λαιμό τους να το κάνουν.

σωστος ο dis δεν ειναι κ ασχημη ιδεα να σε καλα φιλε μου για οτι νεωτερω θα επανελθω. Α κ τι εννοεις οτι δεν ειναι πολλα για την οθονη μπαινει σιγουρα καποιος ελεγε οτι παει μαζι με το κοντερ αν ξερεις πες μου ποσο.

Edited by gkb tsi
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορρυ που ξεθάβω το θέμα.. αλλα δεν νομίζεται οτι είναι επικίνδυνο αυτό που κάνετε; Σε περίπτωση τροχαίου δεν θα ήταν προτιμότερο οι πόρτες να ήταν ξεκλείδωτες...;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορρυ που ξεθάβω το θέμα.. αλλα δεν νομίζεται οτι είναι επικίνδυνο αυτό που κάνετε; Σε περίπτωση τροχαίου δεν θα ήταν προτιμότερο οι πόρτες να ήταν ξεκλείδωτες...;;;

Σε περίπτωση τροχαίου ξεκλειδώνουν αυτόματα οι ασφάλειες. Το ξέρω σίγουρα γιατί ένα φιλαράκι μου τράκαρε (με GOLF V GT) και ξεκλείδωσαν αυτόματα. Ελπίζω να βοήθησα :D

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση τροχαίου ξεκλειδώνουν αυτόματα οι ασφάλειες. Το ξέρω σίγουρα γιατί ένα φιλαράκι μου τράκαρε (με GOLF V GT) και ξεκλείδωσαν αυτόματα. Ελπίζω να βοήθησα :D

Καλαμάτα έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Ε να μην το ξεθάψω κι εγώ; Στο Polo 6R (TSI) πρέπει να γίνεται έτσι; Από τη μαμά του δεν κλείνουν αυτόματα οι πόρτες, γι αυτό μεταξύ άλλων αγόρασα vagcom και καλώδιο και περιμένω να μου έρθουν για να το δοκιμάσω. Κατά τα άλλα στο menu του vagcom οι ρυθμίσεις θα είναι ίδιες έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.