Jump to content
vwbeelee

Λαστιχα-Σινεμπλοκ

Recommended Posts

Έχω λάστιχο στο Βοra 215/45/17. Από τότε που έβαλα αυτής τις διαμέτρου λάστιχο, έχει σπάσει 3 φορες το σινεμπλοκ, ύστερα από σχετικά μικρό ζόρισμα στο αυτοκίνητο (Σπινιάρισμα). Το πέρασα Κτεο τις προάλλες και διαπίστωσαν ότι το αυτοκίνητο έχει πρόβλημα με αυτά τα λάστιχα. Μετά τις γιορτές θα παω να το κοιτάξω σε συνεργείο και θα σας ενημερώσω για επιπλέον πληροφορίες και πως θα λυθεί το πρόβλημα. Εύχομαι να μην το έχετε και άλλοι.

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Τι αναρτησεις εχεις???? Μηπως το εχεις χαμηλωσει πολυ με λαθος αναρτησεις. Ελατηρια??

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαμηλωμένο 3,5 cm μονο (Η&R). Μπορεί και να βρίσκει στους θόλους, δεν ξέρω. Θα το κοιτάξω από βδομάδα σε συνεργείο.

Η&R ελατήρια και αμορτισέρ Bilstein.

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest pappoulis

Κι εγώ χαμηλωμένο το έχω, με Bilstein Sprint και H&R 35mm. Φοράω επίσης silent blocks (συνεμπλόκ) από το καινούργιο Ibiza Cupra (τα προηγούμενα ήταν τα μαμά και δεν τα είχα αλλάξει ποτέ στα 3 χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

Το golf μου ειναι 4 ποντα πεσμενο με 225/45/17

ολη μερα αφηνω κανα κιλο λαστιχο και τπτ... ψαχτο κατι αλλο θα ναι..

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάστιχο στο Βοra 215/45/17. Από τότε που έβαλα αυτής τις διαμέτρου λάστιχο, έχει σπάσει 3 φορες το σινεμπλοκ, ύστερα από σχετικά μικρό ζόρισμα στο αυτοκίνητο (Σπινιάρισμα). Το πέρασα Κτεο τις προάλλες και διαπίστωσαν ότι το αυτοκίνητο έχει πρόβλημα με αυτά τα λάστιχα. Μετά τις γιορτές θα παω να το κοιτάξω σε συνεργείο και θα σας ενημερώσω για επιπλέον πληροφορίες και πως θα λυθεί το πρόβλημα. Εύχομαι να μην το έχετε και άλλοι.

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

περιεργο πρωτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites

περιεργο πρωτη φορα το ακουω

Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι λόγω μικρής μετωπικής σύγκρουσης του αυτοκινήτου, βγήκε ο κινητήρας στο συνεργείο, αλλά δεν επανατοποθετήθηκε σωστά, δεν βιδώθηκε σωστά. Ή το καλιμπράρισμα δεν έγινε σωστά και άρα δε μπήκε ίσια ο κινητήρας. Είχα στραβιά μούρη και κάπου δεχόταν πίεση από τα ψαλίδια, από το συνεμπλόκ, κάπου εκεί τέλος πάντων. Και με το παραμικρό ζόρισμα, τα πέταγε όλα! Εδώ Δράμα σε 4 διαφορετικούς πήγα και κανένας δε μπόρεσε να μου το κάνει! Στη Θεσσαλονίκη στον Μπέτο μου έκαναν το αμάξι. Με το που είπα 10 λέξεις, μου είπε και την απάντηση! Και αυτό ήταν τελικά. Τον συνιστώ ανεπιφίλακτα. Είναι επαγγελματίας με αρχ...ια! :thumbsup:

Edited by vwbeelee
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.