Jump to content
Guest dubbeR_Stoilas

Dubber_Stoilas-Το Κουβαδάκι Μου

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas

dsc0058resizegb1.jpg


Ας κάνω κι εγώ μια mini παρουσίαση το μικρό κουβά μου.

Ξεκίνησε από το εργοστάσιο σαν ένα ταπεινό 1.4 με 75 ολόκληρα άλογα και πάνω κάτω με τα ίδια έχει παραμείνει μέχρι και σήμερα.

Υπήρξαν σοβαρές βλέψεις για αλλαγή κινητήρα αλλά λόγω άλλων προτεραιοτήτων έμεινε πίσω το project και μάλλον αναβλήθηκε μόνιμα μέχρι την αλλαγή του με κάποιο άλλο, μεγαλύτερο. Στο πίσω μέρος του μυαλού πάντα υπάρχουν βλέψεις για την μετατροπή αλλά βλέεεεεπουμε...

¶ρα λοιπόν οι μόνες αλλαγές που έγιναν ήταν αισθητικές.

Πάμε λοιπόν εξωτερικά:



-Αλλαγή προφυλακτήρα με αυτόν της γερμανικής Mattig.

-Αλλαγή των εμπρός φαναριών με αυτά της FK.

-Μετατροπή στην εμπρός μάσκα, κόβοντας τις 2 μεσαίες λωρίδες, προσθήκη σίτας και βάψιμο του σήματος σε μαύρο.

34623462frontblur2resizjx7.jpg




Για το σωστό φωτισμό, μπήκε κιτ Xenon 8000Κ και το αποτέλεσμα ήταν κάτι παραπάνω από θετικό

Αλλαγή του πίσω κάτω κομματιού του προφυλακτήρα με αυτό του GTi. Επίσης, για να μην μείνει άδειο το κόψιμο το spoiler, μπήκε ένα δίμπουκο και έδεσε.


29102006329452resizeur0.jpg




Μπήκαν επίσης τα πλαϊνά spoliers του GTi


2910200632953resizejr2.jpg


Πίσω αλλάχτην επίσης τα φώτα με την μάυρη έκδοση αυτών του Polo 9N3 και βάφτηκε το σήμα κι αυτό μάυρο.

3464rearlastresizeuk0.jpg




Τέλος οι ζάντες αλλάχτηκαν με 17άρες ρεπλίκες από το τελευταίο RS4 με λάστιχα διάστασης 215/40/17
Το αμάξι χαμήλωσε με τις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις Hicon GT της Weitec.



1572006122017resizekj7.jpg



dsc0053resizeti7.jpg


1372006102015resizeed4.jpg1372006102031resizexm3.jpg

1572006122158cropiu3.jpg

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχω καιρο να το δω το αμαξι σου και απο οτι βλεπω το εχεις κανει σουπερ. Εξυπνες ιδεες + μερακι+ ευρω [ δυστυχως τα ατιμα ειναι αναγκαια] == Και γ@#@@ το αμαξι. Κατσε να συνελθω απο την μεταμοσχευση και θα κανω το γκολφακι σβουριχτο [ εννοειται οχι καραγκιοζη ]

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

απο τα πιο ομορφα που υπαρχουν φτου φτου να το χαιρεσε ρε

[θυμαμαι οταν προτογνωριστικαμε το 2004 που ηταν 1 κοινο και ταπεινο πολακι τωρα απλα δεν παιζετε] ;):D;)

Edited by VeeDub Latou
Link to comment
Share on other sites

dsc0058resizegb1.jpg

Δεν ξέρω τί έχει αυτή η φώτο, αλλά μόλις την είδα κατέβασα σαγόνι!!!!!

Μου αρέσει τρελά αυτό το χρωματακι, είναι και πολύ προσεγμένο και βοθάει πολύ πιστεύω η επαγγελματική μηχανή που έχει ο Κώστας (αν θυμάμαι καλά...)

Μπράβο Κώστα, έκανες πολύ καλή δουλειά και χαίρομαι πάρα πολύ που έχουμε τέτοια ΟΜΟΡΦΑ αυτοκίνητα στο club!

Link to comment
Share on other sites

hellooooo,

πολι ομορφο το κουβαδακι ;) σου αφεντικο!!!! :D

τα φαναρια προτι φορα τα βλεπο και μου αρεσαν αλα και το μπλε χρωμα δεν πεζετε!!!!

για τι μετατροπι....κανε τα λεφτα ικονομια και παρε κανενα Τ3 που ανεφερες τις προαλες να γινουμε 3 στο φορουμ....

αντε καλες γιορτες!!!!

στεργιος

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω δει κι από κοντά, το αμαξάκι είναι απλά γ@μ@το, αλλά με χαλάνε τα μαύρα σηματάκια ρε Κώστα...

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Thanx όλους για τα καλά σας λόγια, όλα έγιναν μέσα στα 4 περίπου χρόνια που έχω το αμάξι, αργά, με μεράκι και γούστο (το δικό μου τουλάχιστον).

Να πω και 2 λόγια για τις αλλαγές μέσα.

- Momo λεβιές ταχυτήτων

- Sparco μεταλλικά πεντάλ

- Μεταλλικά δαχτυλίδια στα όργανα και στα χειριστήρια a/c και φώτων

- Κρυφός φωτισμός στον κεντρική κονσόλα και στα πόδια

210200695745resizees8.jpg

2712006115935resizecb1.jpg

2812006120103resizeyr3.jpg

Στο θέμα του ήχου τώρα, πηγή παίζει ένα Pioneer MP80, εμπρός ένα σετ διαιρούμενα Magnat, πίσω 2 οβάλ Boschmann, ένα 12άρι sub ίδιας μάρκας και όλα αυτά οδηγούνται από έναν 6κάναλο ενισχυτή Xetec.

1610200560739resizexn1.jpg

1610200561203resizevh4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
Thanx όλους για τα καλά σας λόγια, όλα έγιναν μέσα στα 4 περίπου χρόνια που έχω το αμάξι, αργά, με μεράκι και γούστο (το δικό μου τουλάχιστον).

Να πω και 2 λόγια για τις αλλαγές μέσα.

- Momo λεβιές ταχυτήτων

- Sparco μεταλλικά πεντάλ

- Μεταλλικά δαχτυλίδια στα όργανα και στα χειριστήρια a/c και φώτων

- Κρυφός φωτισμός στον κεντρική κονσόλα και στα πόδια

Στο θέμα του ήχου τώρα, πηγή παίζει ένα Pioneer MP80, εμπρός ένα σετ διαιρούμενα Magnat, πίσω 2 οβάλ Boschmann, ένα 12άρι sub ίδιας μάρκας και όλα αυτά οδηγούνται από έναν 6κάναλο ενισχυτή Xetec.

κωστα αν και ποτε δεν σε ειχα παινεψει για τιποτα,αυτην την φορα θα το κανω

το polaki σου απλα ειναι απιθανο και λιγη ειναι η εννοια αυτης της λεξης

θα πω μια λεξη που δεν την λεω συχνα και ποσο μαλλον σε σενα

ενα μεγαλο ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by VeeDub Latou
Link to comment
Share on other sites

Ισως το ποιο ομορφο που εχω δει!!!!!

Ουτε καγκουριες,ουτε γυφτιες.

ΑΨΟΓΟΣ!!!!!!! :thumbsup:

+1 και απο μενα.Πολυ καλή και προσεγμένη δουλειά.Αντε και το μοτέρ τώρα για να κάνεις τέλειο.Μπραβο!Αν και είμαι κατα των body-kits(κάνουν το αμάξι καγκούρικο) το δικό σου είναι πολύ καλό.Συγχαλητήρια και πάλι :D:D

Link to comment
Share on other sites

Μακραν το πιο ομορφο 9Ν που εχω δει μεχρι σημερα. Προκλητικα αψογο και προσεγμενενο σε καθε λεπτομερια. Παντος θα ηταν κριμα να το δωσεις και απο την αλλη αν κανεις την μετατροπη θα ειναι δυσκολο να το δωσεις. Τεσπα πολυ ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

ωπ παρουσιαση το stoilaμαξο!!!!! :o:o

αυτα ειναι πολυ καλο ρε κωστακη το εχεις πενα το polaki σου!!!!!!

να εισαι καλα και να το χαιρεσαι παντα.......

:lol::lol::rolleyes::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Μια τελευταία φωτογραφία από το εσωτερικό:

dsc0082bpx8.jpg

Το βραδάκι το θέμα θα κλειδώσει βάσει του τί γίνεται με όλες τις παρουσιάσεις αυτοκινήτων μελών.

Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. I'll be back :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε την τελευταία φωτό Κώστα, γιατί εμφανίζει μόνο ένα κόκκινο κουτάκι με το Χ μέσα... Κάτι δεν παράθεσες σωστά

Να σας ζητήσω αι συγνώμη για τις επεξεργασίες στα ποσταρίσματά σας. Το έκανα για να μην εμφανίζετε στις παραθέσεις με τα σχόλιά σας και τις ίδιες φωτό, και διπλασιάζετε έτσι τσάμπα το bandwidth του server!

Edited by VeeDub Latou
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει και ο Κώστας και πέρνουμε και εμείς καμία ιδέα..

Όλα ωραία στο polaki αλλά αυτό το χρώμα με χαλάει... :angry::huh:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ta misa lefta apo auta pou exeis petaksi apo edo kai apo ekei an ta erixnes sto moter tora tha petages...Tora apla sernese...kati oi 17'' kati ta sub...de tha pigainei mia...kai sta leo auta giati eixa ena tetoio polaki me 100 alogakia kai pigaine ton kolo tou...Einai krima na sou kolane oloi sto dromo gia kamia kontra kai esi na kaneis ton kineza h na les pao bolta paidia de goustaro ktlktlktl

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι θέλει ο καθένας φίλε μου...

¶λλος γουστάρει γκάζια και δεν τον απασχολεί η εμφάνιση και άλλος το αντίθετο.

Πάντως όσα λεφτά και να ρίξεις στα μηχανικά πάλι κάποιος θα σε περνάει.

Το θέμα είναι να έχεις τα φράγκα να πάρεις δυνατό αμάξι με τη μία.Αλλιώς ότι και να κάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Ta misa lefta apo auta pou exeis petaksi apo edo kai apo ekei an ta erixnes sto moter tora tha petages...Tora apla sernese...kati oi 17'' kati ta sub...de tha pigainei mia...kai sta leo auta giati eixa ena tetoio polaki me 100 alogakia kai pigaine ton kolo tou...Einai krima na sou kolane oloi sto dromo gia kamia kontra kai esi na kaneis ton kineza h na les pao bolta paidia de goustaro ktlktlktl

Αν ήθελα κοντράδικο αυτοκίνητο θα έπαιρνα κοντράδικο αυτοκίνητο και αυτό δεν είναι το polo, ούτε το 100άρι είναι και σίγουρα ό,τι και να είχες κάνει στο δικό σου, ΔΕΝ πήγαινε τον κώλο του :whistling:

Κλειδώνει, ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ένα μικρό update:

Εδώ και αρκετό καιρό, αλλάχτηκαν οι λάμπες από 8.000Κ σε 4.300Κ για πιο εργοστασιακό look.

Και μια φωτογραφία όπου φαίνεται η διαφορά:

012resizemw1.jpg

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.