Jump to content
Guest dubbeR_Stoilas

Dubber_Stoilas-Το Κουβαδάκι Μου

Recommended Posts

Κατσε ρε Stoila.Τοσο καιρο που ειχες τα 8000Κ δεν ηταν καγκουρια???Επειδη ξαφνικα τα εβαλε ολη η Ελλαδα γινανε καγκουρικα??

Τεσπα ωραιες οι καινουργιες σου λαμπες στα 4300κ,οντως δινουν ενα πιο εργοστασιακο look.Λογικα πρεπει να εχουν μεγαλυτερη φωτεινοτητα ετσι?Αν επιτρεπεις ποσο κοστισαν?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Και πριν καγκούρικα ήταν. Μου άρεσαν και μου αρέσουν όμως. Επειδή όμως ήθελα να ξεκαγκουρίσω τις έβγαλα. 30¤ περίπου κόστισαν.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Καγκούρικα είναι και δυστυχώς δεν αλλάζει. Αν δεν ήταν μπορεί και να τα κρατούσα. 9/10 φορές όταν σε περνάει κάποιος με 8άρια xenon συνοδεύεται από ποδιές, αεροτομές και lexus φανάρια.

Αυτό για μένα είναι αρκετό + ότι δεν φοράνε 8άρια εργοστασιακά μοντέλα. Είναι περισσότερο εφέ παρά αποτέλεσμα. Φυσικά αν δεν βάλεις το σωστό χρώμα δεν θα το καταλάβεις, απλά θα επιμένεις ότι φέγγουν μια χαρά.

Ε λοιπόν το μια χαρά δεν αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα 6000Κ φέγγουν περισσότερο και καλύτερα αλλά με τα angel σάν άσπρα τα βλέπω και γώ.Δέν έχουν μεγάλη διαφορά.

Για τα 8000Κ που λές σίγουρα για λίγο εφέ τα βάζουμε αλλά μήν ξεχνάς οτι για τα αυτοκίνητα που λές με ξένον και λέξους και τέτοια οτί τα είχες βάλει και σύ αυτά.¶ν ξεφεύγουν και μου έχουν διπλές εξατμίσεις σε γκόλφ με τάσια και τεράστια αεροτομή λές και είναι κανα EVO εντάξει είναι πολύ κάγουρες.Βέβαια είναι θέμα γούστου γενικά όλα πιστεύω.Sorry για το off topic απλά απάντησα στα προηγούμενα που είχαν λεχθεί.

Τώρα για τα 4300 που έβαλες τί να σου πώ.Γούστα είναι αυτά.Εγώ πιστεύω θα ήταν καλύτερο να βάλεις 6000Κ.

Link to comment
Share on other sites

δε βρισκω και κανενα νοημα σε αυτη τη διαφωνια..

τα ορια της καγκουριας κ γενικα ο ορος καγκουρια για τον καθενα ειναι διαφορετικα..

γι αυτο εχουμε κ πολλες επιλογες..

αλλος θα παρει 10ρια..

αλλος 8ρια..

κ αλλος 4.300..

περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Όσο ανεβαίνουν τα Κ, αυξάνονται και οι χριστοπαναγίες από τους απέναντι - μπροστινούς ....

Ακριβως για αυτον το λογο μετα απο 3 μηνες συμβιωσης με ενα απλο κιτακι xenon (6000K) τα πεταω και βαζω τα εργοστασιακα φαναρια xenon!!

To Προβλημα Δημήτρη ειναι για μενα κυριως στους μπροστινους.!! Ο απεναντι θα "τυφλωθει" για 3-4 δευτερα και τελειωσε....ο μπροστα ομως.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά να τυφλωθεί?Τι σχέση έχει αυτό με τα κέλβιν?Υποτίθεται παίρνεις xenon για να φωτίζουν καλύτερα και πιό δυνατά.¶ν έχεις angel eyes δέν τυφλώνεις κανέναν.

Εγώ είπα απλά οτι ο κάγουρας είναι υποκειμενικό.Και άν αναφέρεσαι σε μένα εγώ δέν είπα ποτέ οτι δέν είμαι.Κάγουρας είναι αυτός που αλλάζει κάθε τι εργοστασιακό με κάτι άλλο.¶ρα όσοι ασχολούνται με την βελτίωση και όλο και κάτι έχουν βάλει στο αμάξι τους είναι κάγουρες,απλά.Δέν είναι προσβολή.Απο κεί και πέρα υπάρχουν καλόγουστοι και κακόγουστοι κάγουρες.Αυτά.

Sorry για τα off topic.Να σβηστούν.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ανεβαίνουν τα Κ, ανεβαίνει η ένταση της λάμπας και πέφτει η φωτεινότητα. Τα 8000Κ έχουν πολύ μεγάλη ένταση και για αυτό τυφλώνουν τους πάντες. Με τέτοια λάμπα και προτζέκτορα να έχει κανείς, τυφλώνει. Και η φωτεινότητα πάει περίπατο. Το ιδανικό για ξένον είναι 5200Κ. Τέτοιες λάμπες βάζει η BMW, Merc, Porsch και άλλες πολλές εταιρείες. Σε τέτοια θερμοκρασία λάμπας έχεις και την ένταση που θέλεις αλλά και την φωτεινότητα.

Και εξάλλου το είπε ο Κώστας ότι με τα 4300 βλέπει καλύτερα από ότι με τα 8000Κ.

Link to comment
Share on other sites

τα ορια της καγκουριας κ γενικα ο ορος καγκουρια για τον καθενα ειναι διαφορετικα..

περι ορεξεως...

+1 ;)

πολυ ομορφο το πολακι με η χωρις τα 8ρια στα φωτα

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα 6000Κ φέγγουν περισσότερο και καλύτερα αλλά με τα angel σάν άσπρα τα βλέπω και γώ.Δέν έχουν μεγάλη διαφορά.

Για τα 8000Κ που λές σίγουρα για λίγο εφέ τα βάζουμε αλλά μήν ξεχνάς οτι για τα αυτοκίνητα που λές με ξένον και λέξους και τέτοια οτί τα είχες βάλει και σύ αυτά.¶ν ξεφεύγουν και μου έχουν διπλές εξατμίσεις σε γκόλφ με τάσια και τεράστια αεροτομή λές και είναι κανα EVO εντάξει είναι πολύ κάγουρες

κοιταξε να δεις γενικα το να εισαι καγκουρας ειναι επιστιμη ,δεν ειναι κακο να εισαι καγκουρας το θεμα ομως ειναι να το παραδεχεσε! ο κα8ενας κανει οτι γουσταρει στο αμαξι του και εμενα μ λενε τι τα θες τα xenon αφου εχεις τασια?τα xenon με βοηθαν στην οδηγηση να βλεπω καλυτερα κτλ , το ζαντικο τι θα μ προσφερει?θα ριξω καμια γκομενα?

δεν ειναι τα angel αλλα ο projectoras π εχουν ta angel και οχι ο καθρευτης π ειχαν τα φαναρια σου παλια!

ρωτηστε κε εμενα την εχω σπουδαει τη καγκουρια ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

μεγια τα νεα φωτα. Εγω εχω τα 6000Κ και ειναι και αυτα τελειως λευκα, αλλα για μενα ουτε τα 8000 ειναι καγκουρια, απο εκει και πανω ομως κατι μωβ και κατι αηδιες ειναι πολυ καγκουρια και δεν φεγγουν και καθολου

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να δεις γενικα το να εισαι καγκουρας ειναι επιστιμη ,δεν ειναι κακο να εισαι καγκουρας το θεμα ομως ειναι να το παραδεχεσε! ο κα8ενας κανει οτι γουσταρει στο αμαξι του και εμενα μ λενε τι τα θες τα xenon αφου εχεις τασια?τα xenon με βοηθαν στην οδηγηση να βλεπω καλυτερα κτλ , το ζαντικο τι θα μ προσφερει?θα ριξω καμια γκομενα?

δεν ειναι τα angel αλλα ο projectoras π εχουν ta angel και οχι ο καθρευτης π ειχαν τα φαναρια σου παλια!

ρωτηστε κε εμενα την εχω σπουδαει τη καγκουρια ΛΟΛ

Όταν λέω angel eyes εννοώ με τον projector πάνω φυσικά.Όχι τα σκέτα δαχτυλίδια.

Link to comment
Share on other sites

Locking it μιας και ο Κωστής έχει γράψει τις αλλαγές που έκανε & τελείωσαν και οι σχολιασμοί περί αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Thanx για το άνοιγμα Κωνσταντίνε.

Τίποτα ιδιαίτερο, απλά να βάλω κι εδώ τις φωτογραφίες από τις ζάντες μετά το βάψιμο.

DSC_3352_resize.jpg

DSC_3354_resize.jpg

DSC_3356_resize.jpg

Επίσης είδα προχτές στο Polo9n.info ότι έχουν βάλει φωτογραφία του αυτοκινήτου μου στην κεντρική τους σελίδα (πάνω δεξιά). Μετά από μερικα refresh βγαίνει, έχουν 5-6 που κάνουν κύκλους B)

Είμαι παλιό μέλος εκεί και έχω κάνει παρουσίαση του αυτοκινήτου με αριθμό σειράς 291, όταν το curretn είναι #4495!

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.