Jump to content
salakv

ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ

Recommended Posts

Τελικά οι κάτοχοι των GT είναι ευχαριστημένοι απο το αυτοκίνητο τους? Βγάλαν προβλήματα? Υπάρχουν GT στο forum φορτωμένα με πολλά χλμ? Τα παιδια που έχουν προγραμμα αναβαινοντας στα 210 άλογα περίπου είναι όλα εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

εχω 32000 χιλιομετρα σε 14μηνες.κανενα προβλημα.θελω να βαλω προγραμμα αλλα δεν ξερω τι να βαλω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι κάτοχοι των GT είναι ευχαριστημένοι απο το αυτοκίνητο τους? Βγάλαν προβλήματα? Υπάρχουν GT στο forum φορτωμένα με πολλά χλμ? Τα παιδια που έχουν προγραμμα αναβαινοντας στα 210 άλογα περίπου είναι όλα εντάξει?

Μην ανησυχεις φιλε μου και αν δεν αντεχαν, θα ειχαν φροντισει πολλοι καλοθελητες να βγαλουν τη ειδηση οτι δεν αντεχουν.Οπως εκαναν οταν πρωτοκυκλοφορησε ο TSI που βγηκε η φημη οτι σπανε,κανουν,ρανουν.Τελικα αυτο που δεν αντεξε ηταν η ραδιοαρβυλα τους.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κανω τον συνηγορο του διαβολου και τον καλοθελητη...ποσα χρονια ειναι σε κυκλοφορια για να μπορεσουμε να κρινουμε το GT...

οταν αγοραζεις ενα αυτοκινητο, κανεις επενδυση και στον χρονο, εκτος αν τα φυσαει ο μπαμπας και αλλαζεις αυτοκινητο καθε 5 χρονια, για να μη πω 2...

καντε λιγο υπομονη...αυτο ελειπε να εσπαγαν απο τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κανω τον συνηγορο του διαβολου και τον καλοθελητη...ποσα χρονια ειναι σε κυκλοφορια για να μπορεσουμε να κρινουμε το GT...

οταν αγοραζεις ενα αυτοκινητο, κανεις επενδυση και στον χρονο, εκτος αν τα φυσαει ο μπαμπας και αλλαζεις αυτοκινητο καθε 5 χρονια, για να μη πω 2...

καντε λιγο υπομονη...αυτο ελειπε να εσπαγαν απο τωρα!!!

Ναι μη χασεις εσυ διαολακι ;):D;)

Εγω παντως μιλησα για μεχρι στιγμης ετσι;Μην παρεξηγηθω.Σε καποιο τοπικ παντως καποιος ειχε παραθεσει συγκριτικο αντοχης που εκανε ενα περιοδικο σε καποια αυτοκινητα και αναμεσα τους το Golf Gt.Τα εβαλαν για 6 ωρες μεσα στην πιστα και τους εβγαλαν το λαδι χωρις να σταματησουν παρα μονο για ανεφοδιασμο.Το Golf αψογο.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κανω τον συνηγορο του διαβολου και τον καλοθελητη...ποσα χρονια ειναι σε κυκλοφορια για να μπορεσουμε να κρινουμε το GT...

οταν αγοραζεις ενα αυτοκινητο, κανεις επενδυση και στον χρονο, εκτος αν τα φυσαει ο μπαμπας και αλλαζεις αυτοκινητο καθε 5 χρονια, για να μη πω 2...

καντε λιγο υπομονη...αυτο ελειπε να εσπαγαν απο τωρα!!!

+φωνω.και αυτο ισχυει και για μενα. 1.6Τ. γενικά πάντως όλες οι εταιρίες είναι στην μόδα με τα turbo tongue.gif η αντοχή θα φανεί στο μελον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.

GOLF GT 3θυρο 19 μήνες (από 30-6-2006) και 29500 χλμ στο Ηράκλειο Κρήτης. Οδηγημένο μάλλον γρηγορα (όχι κόφτες πάντως, και με σεβασμο όταν το μοτερ είναι κρυο..)

Κανένα πρόβλημα... Ελέγχω τα λάδια μου τακτικά.. Ούτε γραμμάριο κατανάλωση. Mε το σασμάν (γνωστο προβλημα με το συγχρονιζέ της 2ας σε άλλα GT) σε μένα όλα οκ.

regards

tsikalos.. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κανω τον συνηγορο του διαβολου και τον καλοθελητη...ποσα χρονια ειναι σε κυκλοφορια για να μπορεσουμε να κρινουμε το GT...

οταν αγοραζεις ενα αυτοκινητο, κανεις επενδυση και στον χρονο, εκτος αν τα φυσαει ο μπαμπας και αλλαζεις αυτοκινητο καθε 5 χρονια, για να μη πω 2...

καντε λιγο υπομονη...αυτο ελειπε να εσπαγαν απο τωρα!!!

Δηλαδή περίπτωση να πληρώνουν από μόνοι τους όσοι αλλάζουν αυτοκίνητο κάθε 2-5 χρόνια δεν υπάρχει? Μόνο αν πληρώσει ο μπαμπάς???

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι παντος οτι το αυτοκινητο θα σε προσεξει ,οσο το προσεξεις και εσυ. B)

Δηλαδή περίπτωση να πληρώνουν από μόνοι τους όσοι αλλάζουν αυτοκίνητο κάθε 2-5 χρόνια δεν υπάρχει? Μόνο αν πληρώσει ο μπαμπάς???

+1

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλησπερα σε ολα τα παιδια...

Δεν θα ηθελα να αναφερθω στο αν τα GT ειναι εντελει καλα και αντεχουν γιατι ακομη δεν τα εχω δει ολα.. :blink:

Σε προηγουμενα θεματα μου εχω αναφερθει λεπτομερως για προβληματα που αντιμετωπισα ελπιζωντας απο τοτε οτι θα ημουν απλως τυχερη... :baby:

και δεν θα ξανα αντιμετωπισω αλλα προβληματα...το ευχομουν δηλαδη..γιατι ειλικρινα μου αρεσει πολυ και δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να το δωσω.. new_love.gif

Με εχει ταλαιπωρησει ομως βρε παιδια...εδικα τον τελευταιο μηνα καθε τρεις και λιγο περναω και μια βολτα απο το συνεργειο...

Αγορα στις 17/03/2006...

μεχρι στιγμης εχει 47.500km.....και εκτος απο αμορτισερ.ελατηρια(χαμηλωμα) και φιλτρο(JR)...ειναι μαμα... :wub:

16.000km αλλαγη σασμαν(οχι αντικατασταση)...

43.000km αλλαγη σκαστρας..(χωρις να εχω αντιμετωπισει προβλημα - το εδειξε το διαγνωστικο-)....

Στο μεταξυ το αμαξι μπηκε για το καθιερωμενο σερβις και ανεφερα προβλημα που αντιμετωπιζω εδω και ενα μηνα χωρις αποτελεσμα..

Τους ειπα το προβλημα μου (εδω και ενα μηνα το αμαξι στις 2000 στροφες 2200...με σταθερο σε αυτες τις στροφες το γκαζι.(και σε καθε ταχυτητα)..κανει σαν...σαν να μπερδευετε και κομπιαζει οχι τραγικα..αλλα το καταλαβαινεις αρκετα..ειδικα οταν το αμαξι ειναι ακομη κρυο..(παρ'οτι πριν ξεκινισω περιμενω να πεσουν οι στροφες και +4 λεπτα).....αλλα και οταν ειναι ζεστο...

Αυτο ειχα ....μεχρι προχθες που με 130km και με 4η στισ 4.500 στροφες μου κανει ενα τιναγμα και δεν μου αρεσε καθολου.... :unsure:

Επανελημενα μετα απο δικη μου επιμονη ειχα πει να το ελενξουν εξονυχιστικα αλλα (πως γινετε συνεχεια αυτο??)...δεν βρηκαν τιποτα..δηλαδη..το διαγνωστικο δεν εδειξε τιποτα...και αυτοι δεν βαζουν χερι με τιποτα επανω.. ;) ..

στο μεταξυ το αμαξι σιγουρα δεν παει καλα...

Χθες ξαναμπηκε για ελενγχο και βρηκαν 3-4 ''΄βλαβουλες'' rocket.gif (οπως ειπαν)....στο κυλινδρο κτλ ...να μην σας κουραζω ...μου ειπαν αλλαγη πολλαπλασιαστη..Οκ...κανενα προβλημα..εγγυηση εχω..μια χαρα...

Ποιος μου λεει ομως πως αυτο ειναι το προβλημα και δεν ειναι κατι αλλο που θα μου εμφανιστει σιγουρα και αργοτερα?? ...και οχι τιποτα αλλο...το εχω εντοπισει εδω και ενα μηνα και κανεις δεν ξερει τι να πει και να κανει...και οχι τιποτα αλλο...φοβαμαι μην ειναι τιποτα σοβαρο και δεν το προλαβω...Εχω ακουσει(μεσα απο εξουσιοδοτημενο)...οτι μερικα κολλησαν...γι'αυτο καταργητε και η εκδοση GT με τα 170....(αληθευει??....το ακουω συνεχεια) glare.gif

Εχω 3 φιλους, οι 2 με GT και ο ενας με TSI140....ολα μαμα.

To παιδι με το Τsi δεν μου εχει αναφερει κατι ιδιαιτερο(μονο το γνωστο με το σασμαν)....εχει και λιγα χιλιομετρα...μακαρι να μην βγαλει τιποτα..

Τα αλλα δυο παιδια ο ενας σασμαν , σκαστρα, πολλαπλασιαστη, καποιος αισθητηρας δεν θυμαμαι κωδικο(Ν79 αλλα δεν ειμαι σιγουρη), βαλβιδα compressora...(50.000km)

και ο αλλος σασμαν....(αναφερομαι παντα σε ατομα με συνετη χρηση στο αυτοκινητο)....

Ειλικρινα ειμαι απογοητευμενη οχι για την επιλογη μου..(ηξερα τι ρισκο επαιρνα οταν το αγορασα)....αλλα γιατι μου προδωσε ολα αυτα που πιστευα για την VW...η ιδια η VW.. new_lol.gif

Δεν θα επρεπε να το εχουν μελετησει λιγο παραπανω πριν το βγαλουν στην παραγωγη??? withstupid.gif

Ας ωψεται βεβαια ο ανταγωνισμος γιατι ολα τελικα για το κερδος ειναι...μεχρι και η VW πια....

Παντως...χωρις προβληματα θα μπορουσε να χαρακτιριστει μονο ως super..

Το εχω αγαπησει τοσο πολυ...που οπως και να εχει θα ανεχτω καθε τερτιπι του... love.gif ...μεχρι να ληξει η εγγυηση...γιατι μετα..χμ..δυσκολα τα πραγματα..!

Ελπιζω σε ολους τα προβληματα να μειωνονται και οχι να αυξανονται...

Να ειστε καλα..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλησπερα σε ολα τα παιδια...

Δεν θα ηθελα να αναφερθω στο αν τα GT ειναι εντελει καλα και αντεχουν γιατι ακομη δεν τα εχω δει ολα.. :lol:

Σε προηγουμενα θεματα μου εχω αναφερθει λεπτομερως για προβληματα που αντιμετωπισα ελπιζωντας απο τοτε οτι θα ημουν απλως τυχερη... :lol:

και δεν θα ξανα αντιμετωπισω αλλα προβληματα...το ευχομουν δηλαδη..γιατι ειλικρινα μου αρεσει πολυ και δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να το δωσω.. new_love.gif

Με εχει ταλαιπωρησει ομως βρε παιδια...εδικα τον τελευταιο μηνα καθε τρεις και λιγο περναω και μια βολτα απο το συνεργειο...

Αγορα στις 17/03/2006...

μεχρι στιγμης εχει 47.500km.....και εκτος απο αμορτισερ.ελατηρια(χαμηλωμα) και φιλτρο(JR)...ειναι μαμα... :lol:

16.000km αλλαγη σασμαν(οχι αντικατασταση)...

43.000km αλλαγη σκαστρας..(χωρις να εχω αντιμετωπισει προβλημα - το εδειξε το διαγνωστικο-)....

Στο μεταξυ το αμαξι μπηκε για το καθιερωμενο σερβις και ανεφερα προβλημα που αντιμετωπιζω εδω και ενα μηνα χωρις αποτελεσμα..

Τους ειπα το προβλημα μου (εδω και ενα μηνα το αμαξι στις 2000 στροφες 2200...με σταθερο σε αυτες τις στροφες το γκαζι.(και σε καθε ταχυτητα)..κανει σαν...σαν να μπερδευετε και κομπιαζει οχι τραγικα..αλλα το καταλαβαινεις αρκετα..ειδικα οταν το αμαξι ειναι ακομη κρυο..(παρ'οτι πριν ξεκινισω περιμενω να πεσουν οι στροφες και +4 λεπτα).....αλλα και οταν ειναι ζεστο...

Αυτο ειχα ....μεχρι προχθες που με 130km και με 4η στισ 4.500 στροφες μου κανει ενα τιναγμα και δεν μου αρεσε καθολου.... :lol:

Επανελημενα μετα απο δικη μου επιμονη ειχα πει να το ελενξουν εξονυχιστικα αλλα (πως γινετε συνεχεια αυτο??)...δεν βρηκαν τιποτα..δηλαδη..το διαγνωστικο δεν εδειξε τιποτα...και αυτοι δεν βαζουν χερι με τιποτα επανω.. :o ..

στο μεταξυ το αμαξι σιγουρα δεν παει καλα...

Χθες ξαναμπηκε για ελενγχο και βρηκαν 3-4 ''΄βλαβουλες'' rocket.gif (οπως ειπαν)....στο κυλινδρο κτλ ...να μην σας κουραζω ...μου ειπαν αλλαγη πολλαπλασιαστη..Οκ...κανενα προβλημα..εγγυηση εχω..μια χαρα...

Ποιος μου λεει ομως πως αυτο ειναι το προβλημα και δεν ειναι κατι αλλο που θα μου εμφανιστει σιγουρα και αργοτερα?? ...και οχι τιποτα αλλο...το εχω εντοπισει εδω και ενα μηνα και κανεις δεν ξερει τι να πει και να κανει...και οχι τιποτα αλλο...φοβαμαι μην ειναι τιποτα σοβαρο και δεν το προλαβω...Εχω ακουσει(μεσα απο εξουσιοδοτημενο)...οτι μερικα κολλησαν...γι'αυτο καταργητε και η εκδοση GT με τα 170....(αληθευει??....το ακουω συνεχεια) glare.gif

Εχω 3 φιλους, οι 2 με GT και ο ενας με TSI140....ολα μαμα.

To παιδι με το Τsi δεν μου εχει αναφερει κατι ιδιαιτερο(μονο το γνωστο με το σασμαν)....εχει και λιγα χιλιομετρα...μακαρι να μην βγαλει τιποτα.Τα αλλα δυο παιδια ο ενας σασμαν , σκαστρα, πολλαπλασιαστη, καποιος αισθητηρας δεν θυμαμαι κωδικο(Ν79 αλλα δεν ειμαι σιγουρη), βαλβιδα compressora...(50.000km)

και ο αλλος σασμαν....(αναφερομαι παντα σε ατομα με συνετη χρηση στο αυτοκινητο)....

Ειλικρινα ειμαι απογοητευμενη οχι για την επιλογη μου..(ηξερα τι ρισκο επαιρνα οταν το αγορασα)....αλλα γιατι μου προδωσε ολα αυτα που πιστευα για την VW...η ιδια η VW.. new_lol.gif

Δεν θα επρεπε να το εχουν μελετησει λιγο παραπανω πριν το βγαλουν στην παραγωγη??? withstupid.gif

Ας ωψεται βεβαια ο ανταγωνισμος γιατι ολα τελικα για το κερδος ειναι...μεχρι και η VW πια....

Παντως...χωρις προβληματα θα μπορουσε να χαρακτιριστει μονο ως super..

Το εχω αγαπησει τοσο πολυ...που οπως και να εχει θα ανεχτω καθε τερτιπι του... love.gif ...μεχρι να ληξει η εγγυηση...γιατι μετα..χμ..δυσκολα τα πραγματα..!

Ελπιζω σε ολους τα προβληματα να μειωνονται και οχι να αυξανονται...

Να ειστε καλα..

To παιδί με το Τsi δεν μου έχει αναφέρει κάτι ιδιαίτερο(μόνο το γνωστό με το σασμάν)....έχει και λίγα χιλιόμετρα...μακάρι να μην βγάλει τίποτα..(Εμένα αγαπητέ δύο φίλοι μου που έχουν TSI140 τους έβγαλε πρόβλημα το σασμάν και τα ηλεκτρικά του αμαξιού -πχ- παράθυρα κατεβαίνουν ενώ δίνει εντολή να ανέβουν κατεβαίνουν και συν ότι ανάβει η ένδειξη EPC ενώ όλα είναι οκ από τους έλεγχους της αντιπροσωπίας)

Edited by Black Diamond
Link to comment
Share on other sites

Αν το καλοσκεφτείς, από τη στιγμή που τα αυτοκίνητα έγιναν τόσο πολύπλοκα οι βλάβες πολλαπλασιάστηκαν ραγδαία. Αυτό δεν είναι 'προνόμιο' της VW όμως. Έχω εναν καλό φίλο που δουλεύει στον Λαϊνόπουλο. Ο άνθρωπος μου διηγείται σημεία και τέρατα ακόμη και για τη νέα C-Class για την οποία η Mercedes έκανε υπερπροσπάθεια όσον αφορά την αξιοπιστία και την ποιότητα των υλικών. Χθες έτυχε να πάω για service το X5 στον Σφακιανάκη στην Ε.Ο. Είδα μια καινούργια X3 με διαλυμένο σασμάν ενώ πριν ενα εξάμηνο είχαν μια 3λιτρη Ζ4 με διψήφιο αριθμό Km και κατεβασμένο διαφορικό λόγω κατασκευαστικού λάθους (είχε μεγάλη διαρροή σε βαλβολίνες). Έχεις ακούσει -φαντάζομαι πως ναι- για μοτέρ Μ3 που σπάνε και για SMG που πεισμώνουν σε αυτοκίνητα αξίας 90.000 Ευρώ? Έχεις μπει στο Miniclub να διαβάσεις για προβλήματα? Η μπάλα όμως έχει αρχίσει και παίρνει και τους Γιαπωνέζους. Δε θα μιλήσω για το εμετικό Avensis που κατέρριψε τον μύθο της Toyota. Θα μιλήσω για το νέο RAV4 που παρεπιπτόντως οδηγώ μέρα παρά μέρα: Μπες στο RAV4 Club, φτιάξε καφέ, πάρε κουλουράκια και διάβασε στο Topic 'Προβλήματα'...

Συμφωνώ απολύτως με την προτελευταία σου φράση πάντως. Κι εγώ το έχω αγαπήσει και θα ανεχτώ τα τερτίπια του μέχρι να λήξει η εγγύηση. Τα VW σε αποζημειώνουν για τα προβληματάκια τους με την ασφάλειά τους, το κύρος τους, την αναγνωρισιμότητά τους. Τα πέντε αστέρια του Megane στα 62 km/h του NCAP δε μου λένε ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ μπροστά στο γεγονός ότι γνωστός-άγνωστος έφυγε με το GTI του με ΠΟΛΛΑ (και εννοώ ΠΟΛΛΑ) στο Riba's και βγήκε περπατώντας χωρίς την παραμικρή αμυχή, χωρίς καν διάσειση. Όπως δε μου λέει τίποτα και η αξιοπιστία μιας Corolla μπροστά στην αίσθηση αυτοκινήτου -και όχι κουτιού με ρόδες- που έχει ενα Golf. Κι αν το επόμενό μου αυτοκίνητο είναι γιαπωνέζικο -που θα είναι-, αυτό το λέω γνωρίζοντας πως ΚΑΙ προβλήματα πρόκειται να αντιμετωπίσω αλλα ΚΑΙ θα αναγκαστώ να συμβιβαστώ ως προς την ασφάλεια. Τα προβλήματα λοιπόν ας τα θεωρούμε δεδομένα, αλλού λιγότερο κι αλλού περισσότερο, και ας κοιτάξουμε τι άλλο ζητάμε από ενα αυτοκίνητο.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα παραπανω που ειπωθηκαν αλλα το γεγονος που παραμενει ειναι οτι στο τελος ποιος την πληρωνει?

ισως ειμαι απο τους ποιο ατυχους εχω 36000 χιλ και μεχρι στιγμης εχω αλαξει 2 σασμαν(το πρωτο στα 11000χιλ και το δευτερο 30000) δισκο πλατω,τρομπακια συμπλεκτη,μηχανισμο παραθυρου ,2 αντλιες νερου η μια σημερα ,σκαστρα n75, οπως καταλαβατε σιγα σιγα καινουργιο θα γινει tongue.gif προσπαθω να ειμαι ψυχραιμος αλλα ως ποτε.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα παραπανω που ειπωθηκαν αλλα το γεγονος που παραμενει ειναι οτι στο τελος ποιος την πληρωνει?

ισως ειμαι απο τους ποιο ατυχους εχω 36000 χιλ και μεχρι στιγμης εχω αλαξει 2 σασμαν(το πρωτο στα 11000χιλ και το δευτερο 30000) δισκο πλατω,τρομπακια συμπλεκτη,μηχανισμο παραθυρου ,2 αντλιες νερου η μια σημερα ,σκαστρα n75, οπως καταλαβατε σιγα σιγα καινουργιο θα γινει tongue.gif προσπαθω να ειμαι ψυχραιμος αλλα ως ποτε.

Και καλα οταν εισαι μεσα στην εγγυηση, λες οκ θα μου το φτιαξουν. Δεν σε πολυνοιαζει...

Αλλα οταν ληξει η εγγυηση τι γινεται ρε παιδια???

Φαντασου να πηγαινεις στην αντιπροσωπεια να πληρωνεις τα μαλλια σου, να μην λυνεται το προβλημα, τοτε τι κανεις??

Τελος παντων....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με την προτελευταία σου φράση πάντως. Κι εγώ το έχω αγαπήσει και θα ανεχτώ τα τερτίπια του μέχρι να λήξει η εγγύηση. Τα VW σε αποζημειώνουν για τα προβληματάκια τους με την ασφάλειά τους, το κύρος τους, την αναγνωρισιμότητά τους. Τα πέντε αστέρια του Megane στα 62 km/h του NCAP δε μου λένε ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ μπροστά στο γεγονός ότι γνωστός-άγνωστος έφυγε με το GTI του με ΠΟΛΛΑ (και εννοώ ΠΟΛΛΑ) στο Riba's και βγήκε περπατώντας χωρίς την παραμικρή αμυχή, χωρίς καν διάσειση. Όπως δε μου λέει τίποτα και η αξιοπιστία μιας Corolla μπροστά στην αίσθηση αυτοκινήτου -και όχι κουτιού με ρόδες- που έχει ενα Golf. Κι αν το επόμενό μου αυτοκίνητο είναι γιαπωνέζικο -που θα είναι-, αυτό το λέω γνωρίζοντας πως ΚΑΙ προβλήματα πρόκειται να αντιμετωπίσω αλλα ΚΑΙ θα αναγκαστώ να συμβιβαστώ ως προς την ασφάλεια. Τα προβλήματα λοιπόν ας τα θεωρούμε δεδομένα, αλλού λιγότερο κι αλλού περισσότερο, και ας κοιτάξουμε τι άλλο ζητάμε από ενα αυτοκίνητο.

Σωστος

Link to comment
Share on other sites

Και καλα οταν εισαι μεσα στην εγγυηση, λες οκ θα μου το φτιαξουν. Δεν σε πολυνοιαζει...

Αλλα οταν ληξει η εγγυηση τι γινεται ρε παιδια???

Φαντασου να πηγαινεις στην αντιπροσωπεια να πληρωνεις τα μαλλια σου, να μην λυνεται το προβλημα, τοτε τι κανεις??

Τελος παντων....

το πουλας και ησυχαζεις... B)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.

GOLF GT 3θυρο 19 μήνες (από 30-6-2006) και 29500 χλμ στο Ηράκλειο Κρήτης. Οδηγημένο μάλλον γρηγορα (όχι κόφτες πάντως, και με σεβασμο όταν το μοτερ είναι κρυο..)

Κανένα πρόβλημα... Ελέγχω τα λάδια μου τακτικά.. Ούτε γραμμάριο κατανάλωση. Mε το σασμάν (γνωστο προβλημα με το συγχρονιζέ της 2ας σε άλλα GT) σε μένα όλα οκ.

regards

tsikalos.. B)

Εχει συζητηθεί αυτό το θέμα κάπου στο forum? Ένα link όποιος μπορεί παρακαλώ. Τωρα τελευταία αρχίζει και μου γδέρνει η δευτέρα....

Link to comment
Share on other sites

Guest akoro
Εχει συζητηθεί αυτό το θέμα κάπου στο forum? Ένα link όποιος μπορεί παρακαλώ. Τωρα τελευταία αρχίζει και μου γδέρνει η δευτέρα....

Θα χρειαστεί αλλαγή συγχρονιζέ 2ας όπως στους περισσότερους!

Link to comment
Share on other sites

το πουλας και ησυχαζεις... :blush:

Kαλα τα λες, αλλα ξερεις τη χασουρα θα εχεις??

Παντως εαν μετα την εγγυηση μου αρχισει τιποτα τρελα....δεν το συζητω θα σκοτωθει και θα ναι μερα μεσημερι... :thumbsup:

Μετα?? Τζιπακι diesel.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ το αμαξι μπηκε για το καθιερωμενο σερβις και ανεφερα προβλημα που αντιμετωπιζω εδω και ενα μηνα χωρις αποτελεσμα..

Τους ειπα το προβλημα μου (εδω και ενα μηνα το αμαξι στις 2000 στροφες 2200...με σταθερο σε αυτες τις στροφες το γκαζι.(και σε καθε ταχυτητα)..κανει σαν...σαν να μπερδευετε και κομπιαζει οχι τραγικα..αλλα το καταλαβαινεις αρκετα..ειδικα οταν το αμαξι ειναι ακομη κρυο..(παρ'οτι πριν ξεκινισω περιμενω να πεσουν οι στροφες και +4 λεπτα).....αλλα και οταν ειναι ζεστο...

Αυτο ειχα ....μεχρι προχθες που με 130km και με 4η στισ 4.500 στροφες μου κανει ενα τιναγμα και δεν μου αρεσε καθολου.... :D

Επανελημενα μετα απο δικη μου επιμονη ειχα πει να το ελενξουν εξονυχιστικα αλλα (πως γινετε συνεχεια αυτο??)...δεν βρηκαν τιποτα..δηλαδη..το διαγνωστικο δεν εδειξε τιποτα...και αυτοι δεν βαζουν χερι με τιποτα επανω.. :D ..

στο μεταξυ το αμαξι σιγουρα δεν παει καλα...

Χθες ξαναμπηκε για ελενγχο και βρηκαν 3-4 ''΄βλαβουλες'' rocket.gif (οπως ειπαν)....στο κυλινδρο κτλ ...να μην σας κουραζω ...μου ειπαν αλλαγη πολλαπλασιαστη..Οκ...κανενα προβλημα..εγγυηση εχω..μια χαρα...

Ποιος μου λεει ομως πως αυτο ειναι το προβλημα και δεν ειναι κατι αλλο που θα μου εμφανιστει σιγουρα και αργοτερα?? ...και οχι τιποτα αλλο...το εχω εντοπισει εδω και ενα μηνα και κανεις δεν ξερει τι να πει και να κανει...και οχι τιποτα αλλο...φοβαμαι μην ειναι τιποτα σοβαρο και δεν το προλαβω...Εχω ακουσει(μεσα απο εξουσιοδοτημενο)...οτι μερικα κολλησαν...γι'αυτο καταργητε και η εκδοση GT με τα 170....(αληθευει??....το ακουω συνεχεια) glare.gif

Πολυ καλησπερα και παλι,

Συνεχιζω απο εκει που εμεινα...

Προχθες το αμαξι μπηκε συνεργειο για τον ''υποτιθεμενο'' πολλαπλασιαστη....

Απο τις 8 το πρωι( δεν αναφερω που, αν και ειναι πασιγνωστο) μεχρι τις 3 το μεσημερι δεν εχω καμια ενημερωση και αποφασιζω να παρω εγω τηλεφωνο να μαθω τι γινετε...

Η απαντηση ειναι πως κανεις δεν ξερει τιποτα και οσοι ασχολουνται ειναι απο το πρωι στο αμαξι...

4 η ωρα θα επρεπε να παρω το αμαξι...Παω να το παρω...και ρωταω αν το αμαξι ειναι οκ και πιο ηταν το προβλημα....Η απαντηση αδιευκρινιστη με σαφεις τασεις στο οτι το προβλημα προηλθε πιθανοτατα απο το προηγουμενο συνεργειο(ιδιας επωνημιας)..µΩραια λεω...οποτε πιο ηταν τελικα το προβλημα??.....εεε...και ξανα..εε...''κοιταχτε μου λεει....δεν μπορω να σας πω ακριβως...θα σας πω μονο ...εε..ενα κομμενο καλωδιο''...(προφανως οχι τελειως...αλλα μαλλον λιωμενο θα το ελεγα εγω)...

''Πρωτη φορα μας ετυχε κατι τετοιο και γι αυτο χρειαστηκαμε τοσες ωρες.....το αμαξι παντως τωρα ειναι μια χαρα''...Να το δω και να μη το πιστευω... popeye.gif

Καποιο χαρτι παρακαλω για τιν επισκευη-αποκατασταση??......''μα δεν εγινε τιποτα απο ολα αυτα'' μου λεει....''αλλωστε ειναι στην εγγυηση''.....ναι μα θα ηθελα ενα χαρτι μα τις βλαβες που εδειξε προχθες το αμαξι και με το τι ακριβως βρηκατε και φτιαξατε σημερα....εεε...''δεν υπαρχουν οι βλαβες γιατι τις σβησαμε''...και ''καλο θα ηταν να μην το επεκτεινουμε αλλο γιατι το θεμα ειναι απο μονο του σοβαρο''...

Εγω παροτι υποτιθετε ηταν και γνωστος γνωστου και τα λοιπα ''Ελληνικα'' με απετρεψε στο να ψαξω περετερω βαζοντας μου ιδεες οτι συνεβει κατι αρκετα σοβαρο που δεν θα ηθελαν με τιποτα να μαθουν προς τα εξω(προφανως επειδη ειναι της ιδιας αντιπροσωπειας??).....

Αυτα προς το κομματι του service....

Το αμαξι απο την αλλη πραγματικα ειναι οπως το πρωτοπηρα....ειχα ξεχασει πως πηγαινε....και αυτο γιατι σε προηγουμενο ποστ μου το σεπτεμβριο(δεν θυμαμαι και καλα)....

ελεγα οτι το μοτερ κοχλαζει επικινδινα ειδικα οταν ειμαι σε σταση....και με αποπηραν οτι ετσι κανουν τα τουρμπο κτλ...ελα ομως που οπως ειχα αναφερει..το κοχλασμα ηταν παραπανω απο οτι επρεπε και αυτο προσπαθουσα να εξηγησω...εε..λοιπον αυτο με συνοδευε 8 ολοκληρους μηνες και μεσα σε 2 service και ποσους επανελενχους κανεις δεν παρατηρουσε τιποτα...

Εγω λεω ευτηχως που το κυνηγησα και δεν ακουγα κανεναν.... - γιατι ποιος ξερει αν ηταν οντως κομμενο καλωδιο - τι μπορει να παθαινα σε ενα ταξιδι οπουδηποτε...

Οσον αφορα για την καταργηση του GT απο οτι μαθαινω και απο τι δουλεια( ενοικοιασεις) ..παραλαμβανουμε τα τελευταια στοκ GT και απο τι μας ειπαν μεχρι το τελος του ετος θα τα εχουν δωσει ολα...οποτε προφανως η παραγωγη εχει σταματησει για το εν λογω μοντελο.... :D

Τον ρωτησα γιατι??....

''Γιατι εριξε πολυ τις πωλησεις σε αλλα μοντελα της και ειδικα του 2000cc...+ πολλα δυσβασταχτα προβληματα''.......

Μπορουν ατα τα προβληματα να μεινουν μακρια απο εμενα?? worthy.gif

Αλλα και απο ολους....

Τωρα που καταργηθηκε λες να γινει και συλλεκτικο?? :lol:

Να ειστε καλα...!

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί αλλαγή συγχρονιζέ 2ας όπως στους περισσότερους!

Ρε παιδιά υπάρχει καποιο ανοιχτό θέμα γι αυτό το πρόβλημα. Έχω ψάξει όλο το forum και δεν έχω βρει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Προς Nickey GT

Μιλας για καταργηση του GT!

Τι ακριβως αννοεις??

Γιατι εαν καταργουν το GT λογω του TSI τοτε πρεπει να αποσυρη απο την αγορα η VW ολο το στολο της!!

Υπαρχει αλλος λογος που το κανουν και ενω μεχρι και εχθες το αμαξι διαφημιζεται?? (βατραχος VS κουνουπι)

Δεν βρισκω λογικη σε αυτο που γραφεις.....εαν θες να μας το τεκμηριωσεις λιγο καλυτερα θα σου ημουν ευγνωμων... :blush:

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

karlos αν γινει καταργηση θα γινει φανταζομαι στους κινητηρες 140 και 170 ps kai οχι στον tsi 125, tsi 160 kai tfsi200.οσοι δηλαδη δεν εχουν kompressor....ετσι φανταζομαι...αλλιως δεν εχει νοημα....αν και δεν το πιστευω γιατι βγαλανε το tuigan με tsi150ps.ο χρονος θα δειξει......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.