Jump to content
Thanospc

Πόσο κοστίζει η μετατροπή από Polo 16v σε Polo 8v?

Recommended Posts

Πόσο θα κοστίσει να ξυλώσω ότι υπάρχει πάνω σε ένα polo 6n 16v και να τα βάλω στο δικό μοu 8v?? Και εννοώ απο ταμπλώ πλεξούδες κινητήρα abs αεροσακους ηλεκτρικους καθρεπτες προωολακια πισω και μπροστα άκρα αναρτησεις κτλ?? Αυτη η μετατροπή μαζί και με έν γενικό service πόσο θα κοστίσει?

Link to comment
Share on other sites

Θανο πανω απο 3000¤ δεν νομιζω να στοιχισει.

Παιζει βεβαια ποσο εχεις βρει το 16v και μετα ειναι θεμα μαστορα και ηλεκτρολογου στο τι θα παρει.

Link to comment
Share on other sites

To έχω βρει από ενα φίλο 1000 eurw. Είναι τρακαρισμένο από τημ μερια τοθ ρεζερβουαρ έχει μπεί όλο μέσα έχει στραωώσει κ λίγο η ζαντα αλλά δεν εχει στραβώσει ο άξονας καιαυτός μου το ποθλάει για ανταλλάχτικά.

Link to comment
Share on other sites

¤1000 ειναι πολυ καλα νομιζω.

Δεν παιζει να δωσεις πολλα ακομα για να περασεις τα πραγματα πανω.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν πουλησεις πες το δικο σου 4000 και βαλεις και αλλα 1000 που λες να δωσεις περνεις 16v ετοιμο χαλαρα.εκτος αν το εχεις φταξει τπτ εξωτερικα και θες να κρατησεις το αμαξωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο billy, επίσης γενικά για εργασία υπολογίζεις από 1000-1500 ευρώ.

¶ποψή μου είναι πως μόνο τα μηχανικά (μοτέρ, σασμάν, πλεξούδα, εγκέφαλο, ABS, A/C) χρειάζεσαι και τα όργανα από το δικό του. Τα άλλα (πλεξούδα καμπίνας, ταμπλό) παραμένουν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το 1.4 8v pi;anei 4000.To δικό μου ειναι μαμα εξωτερικά αν εξερέσεις τα αngel eyes to 2πορτο με τα πανελ στις πορτες και τους μονοκόμματους προφυλλάκτιρες.Αυτό με 90000 χιλιομετρα πόσο πιάνει αν το πουλήσω?Το είχα σκεφτεί να το κάνω όπως ο είπε ο billy.Συμφέρει περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

ε οχι δεν αξιζει για 16v μοτερ γιατι θα δωσεις 2000 το λιγοτερο για ολη την ιστορια.πουλα το και παρε ενα ετοιμο με λιγοτερα.το σκεφτομουνα και εγω το ολο σκηνικο αλλα τελειωνω τη σχολη το καλοκαιρι και παω στρατο οποτε το αφησα.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν πουλησεις πες το δικο σου 4000 και βαλεις και αλλα 1000 που λες να δωσεις περνεις 16v ετοιμο χαλαρα.εκτος αν το εχεις φταξει τπτ εξωτερικα και θες να κρατησεις το αμαξωμα.
Σωστός ο billy, επίσης γενικά για εργασία υπολογίζεις από 1000-1500 ευρώ.

¶ποψή μου είναι πως μόνο τα μηχανικά (μοτέρ, σασμάν, πλεξούδα, εγκέφαλο, ABS, A/C) χρειάζεσαι και τα όργανα από το δικό του. Τα άλλα (πλεξούδα καμπίνας, ταμπλό) παραμένουν τα ίδια.

ε οχι δεν αξιζει για 16v μοτερ γιατι θα δωσεις 2000 το λιγοτερο για ολη την ιστορια.πουλα το και παρε ενα ετοιμο με λιγοτερα.το σκεφτομουνα και εγω το ολο σκηνικο αλλα τελειωνω τη σχολη το καλοκαιρι και παω στρατο οποτε το αφησα.

+100000

αν μου ελεγες πως ηθελες 1600 για να το πειραξεις η ενα μεγαλητερο μοτερ απο γκολφ [1.8Τ] θα ελεγα οκ μαζι σου αλλα αμα μιλαμε για τετοιες διαφορες και σε τιμες συμφωνω με τα παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.