Jump to content
kouliss

Εβδομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Φίλε και Φίλη,

της μεγαλύτερης ανοικτής κοινότητας Volkswagen στην Ελλάδα σε καλούμε να κάνεις ένα δώρο ζωής!

Δώσε 15 λεπτά απο το χρόνο σου αυτή την εβδομάδα και σώσε ένα συνάνθρωπό σου!

Δώστε αίμα σε οποιοδήποτε κέντρο αιμοδοσίας υπέρ της τράπεζας αίματος "ΛΕΣΧΗ HELLENIC VWCLUB" του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ.

Μην ξεχνάτε να αναγράφεται σωστά το όνομα της τράπεζας και το νοσοκομείο που διατηρεί την τράπεζα.

Φροντίστε να ενημερώσετε την επιτροπή αιμοδοσίας της λέσχης ώστε να καταγραφεί η αιμοδοσία σας και να διατηρήσετε το δικαίωμα λήψης μονάδων αίματος αν σας παραστεί ανάγκη. Μπορείτε να επικοινωνείτε με την επιτροπή αιμοδοσίας στο aimodosia@vwclub.gr ή για όσο διαρκεί η εβδομάδα εθελοντικής αιμοδοσίας στο τηλέφωνο 6944 712 713.

Να σας ενημερώσουμε ότι όσα μέλη είναι στην Αττική μπορούν να δώσουν απευθείας αίμα στην τράπεζα της λέσχης VWClub στο νοσοκομείο της Νίκαιας στο κέντρο αιμοδοσίας. Το κέντρο αιμοδοσίας είναι ανοικτό και τις Κυριακές από 08:30 έως 14:00.

Το κέντρο θα το βρείτε πηγαίνοντας αριστερά απο την κεντρική πύλη, στο εκκλησάκι δεξιά και τέρμα κάτω στα δεξιά είναι το κέντρο αιμοδοσίας.

Τα τηλέφωνα των κέντρων αιμοδοσίας ανά την Ελλάδα θα τα βρείτε στο θέμα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17399

Τους κανόνες της τράπεζας αίματος θα τους βρείτε στο θέμα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17694

Παρακαλούμε για την συμμετοχή όλων σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα!

Με εκτίμηση,

το Δ.Σ. της Ελληνικής Αγωνιστικής - Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων VW

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι κάτι στο οποίο θα πρέπει όλοι μας να δώσουμε μεγάλη σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη της παρέας μας θα πρέπει να δώσετε όλοι το παρόν σε αυτό το κάλεσμα που σας κάνουμε γιατί είναι ένα μήνυμα ανθρωπιάς που θα πρέπει να δώσουμε και να ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμά μας.....

Ποτέ να μην μας χρειαστεί αλλά όταν γίνει θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι.....ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα να δωσω και εγω μιας και εχω απο τις καλες ομαδες αιματος ο+ , αλλα βλεπετε απαγορευται δια ροπαλου λογω της γνωστης ιστοριας. Ασε που οποιος παρει απο το αιμα μου παει αδιαβαστος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....

...αλήθεια... έχει ευαισθητοποιηθεί κανείς για αυτό το θέμα;

Πολύς κόσμος ήταν θετικός όταν είχε γίνει η πρόταση, και όλοι λέγατε "μπράβο" και πως "ναι είναι κάτι πολύ σημαντικό να υπάρχει και αχρείαστο να είναι", αλλά δεν είδα κανέναν να αναφέρει πως πήγε να δώσει αίμα.

Εγώ προσωπικά αύριο πρωί θα πάω στο νοσοκομείο της Νίκαιας για να δώσω αίμα για την τράπεζά μας, με συνοδεία βέβαια ένα φίλο (kouliss) γιατί κακά τα ψέματα με τις βελόνες δε τα πάω καθόλου καλά, αλλά αφού είναι για εμάς θα το κάνω... και... αχρείαστο να είναι.

Μακάρι να μη μας χρειαστεί ποτέ γιατί αν μας χρειαστεί... δε θα ξέρουμε από που να πρωτοπάρουμε τόσοι πολλοί που δώσανε... τι να πω... κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....

...αλήθεια... έχει ευαισθητοποιηθεί κανείς για αυτό το θέμα;

Πολύς κόσμος ήταν θετικός όταν είχε γίνει η πρόταση, και όλοι λέγατε "μπράβο" και πως "ναι είναι κάτι πολύ σημαντικό να υπάρχει και αχρείαστο να είναι", αλλά δεν είδα κανέναν να αναφέρει πως πήγε να δώσει αίμα.

Εγώ προσωπικά αύριο πρωί θα πάω στο νοσοκομείο της Νίκαιας για να δώσω αίμα για την τράπεζά μας, με συνοδεία βέβαια ένα φίλο (kouliss) γιατί κακά τα ψέματα με τις βελόνες δε τα πάω καθόλου καλά, αλλά αφού είναι για εμάς θα το κάνω... και... αχρείαστο να είναι.

Μακάρι να μη μας χρειαστεί ποτέ γιατί αν μας χρειαστεί... δε θα ξέρουμε από που να πρωτοπάρουμε τόσοι πολλοί που δώσανε... τι να πω... κρίμα!

Doggy δυστυχως αυτη ειναι η πικρη αληθεια!!! Αλλα οταν χρειαστουμε [ αχρειαστο ] τοτε σκοτωνομαστε για να βρουμε. Και οπως ανεφερα πιο πανω μακαρι να μπορουσα να δωσω, αλλα λογω της ιστοριας μου απαγορευεται. Το εχω περασει το σκηνικο να ψαχνουν οι δικοι μου συγγενεις, να δωσουν αιμα για να σωθω . Κριμα και παλι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ρε Παναγιώτη, είναι κρίμα!!!!

¶ντε να δούμε μπας και ευαισθητοποιηθεί κανείς τους γιατί ειδάλλως σε κάθε meeting θα κουβαλάω σύριγκες και μπουκάλες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ρε Παναγιώτη, είναι κρίμα!!!!

¶ντε να δούμε μπας και ευαισθητοποιηθεί κανείς τους γιατί ειδάλλως σε κάθε meeting θα κουβαλάω σύριγκες και μπουκάλες μαζί...

εγω αυτο που ξερω ειναι πως αμα ειχαμε μιτινγκ ολοι θα γραφανε +1 +2 κτλ. εγω εδωσα προσφατα και λογο δουλειας δεινω συχνα αλλα το πιο λυπητερο απο ολα ειναι πως κανεις δεν γραφει εστω πως δεν μπορει να δωσει για καποιο λογο εξαιρουμενου του σβουρα

σε ολους αυτους που προαναφερω βαζω και τον εαυτο μου ενοειτε

προσωπικα ζητω ΣΥΓΝΩΜΗ εκ μερους μου που δεν αναφερθηκα στο οτι δεν ειναι δυνατο να δωσω για τους λογους που προανεφερα

ευαισθητοποιηση δεν ειναι μονο το να δωσουμε αιμα αλλα και να ενδιαφερθουμε απλα να το αναφερουμε να πουμε ναι μπορω η οχι δεν μπορω ελπιζω τουλαχιστον καποιοι να ειναι εκει εστω κι αν δεν δωσουν αιμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκτός από εμένα πήγε κανένας άλλος να δώσει;

Ο λόγος που τα ρωτάω όλα τα παραπάνω και "τα παίρνω στο κρανίο" είναι γιατί αν δε κάνω λάθος 5-6 άτομα όταν προτείναμε την δημιουργία Τράπεζας Αίματος, είχατε πάρει φόρα και λέγατε "ναι, μπράβο, χρειάζεται, θα δώσουμε" και άλλες <μη πω τι>... γιατί τελικά μάλλον <μη πω τι> λέγατε...

Ντροπή!

Απλά αυτό και μακάρι να μη χρειαστεί κανείς μας αίμα ποτέ γιατί με μία μπουκάλα να δω ποιός θα πρωτοπάρει...

..............

Αλήθεια... παίδες, εσείς τι λέει; Όλα καλά; Κάνατε κάτι ή μπα;

Υπολογίστε κι εμένα.

Περιμένω ενημέρωση για το πού, πότε και πώς.

Υπολογίστε κι εμένα
Υπολογιστε και εμενα. Ειμαι εθελοντης αιμοδοτης αλλα εχω παρα πολυ καιρο να δοσω αιμα και θα ηθελα. Περιμενω περισσοτερες πληροφοριες.
Ας δραστηριοποιηθουν οι υπευθυνοι να οργανωσουμε με τον καινουργιο χρονο μια αιμοδοσια.....
προετοιμαστειτε .....εγω παιδια σ αυτες τις ημερομηνιες θα δω ποτε πεφτει κυριακη γιατι

τις καθημερινες ειναι λιγο δυσκολο.....

Τα παραπάνω τα έχω κάνει quote από τα νέα του club στο θέμα σχετικά με την πρόταση δημιουργίας τράπεζας αίματος.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα την παρασκευή να δώσω όπως είπα και στον doggy αλλά επειδή είχα χαμηλό αιματοκρίτη μου πήρανε αίμα λίγο για μία εξέταση και ενώ μου είπανε να περιμένω λίγο τελικά δεν έδωσα....Το απαγόρευσε ο γιατρός...και έφυγα έτσι άπραγος.....

Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω αν πήγανε ή όχι αλλά πολύ θα χαρώ να μάθω πως ναι....μιας και 15 λεπτά από τον χρόνο τους θα δίναναε....τπτ παραπάνω....

Ας ελπίσουμε λοιπόν......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είναι εύκολο αυτό τον καιρό γιατί είμαι στρατιώτης μόλις απολυθώ θα συμμετέχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.