Jump to content
tribal

ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ?

Recommended Posts

Φίλε tribal, αναβαίνοντας την Κωνσταντινουπόλεως στην γέφυρα της καβάλας κάνεις αριστερά (προς καβάλας) και κάτω από την γέφυρα στα δεξιά σου είναι ένα γωνιακό μαγαζί που φτιάχνει δέρματα. Όνομα δεν θυμάμαι αλλά ξέρω ότι κάνει καλή δουλειά και συνεργάζεται και με κάποια αντιπροσωπεία της Mercedes (έχει και ταμπέλα Mercedes απέξω). Από τιμή είναι ανάλογα το τι δέρμα θα βάλεις, και πόσο θα χρειαστεί. Να υπολογίζεις πάνω από 2000 ευρώ…

Edited by tolias
Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Εγώ έχω έναν στο Ίλιον αν σε ενδιαφέρει να ρωτήσω τιμή...αν θυμάμαι καλα 1500 μου είχε πεί για το δικό μου που είναι 2πορτο και με επένδηση στις ταπετσαρίες!

Link to comment
Share on other sites

Βενέτη αμα αποφασίσεις να βάλεις δέρμα πήγαινε να βάλεις Connoly μην βάλεις μ@@@κιες. Θα τα πούμε και στο meeting από κοντά. Θα πληρώσεις κάτι παραπάνω αλλά θα γίνει σωστή δουλειά και θα τα έχεις για μια ζωή. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!!Λοιπον ξερω 2εταιριες!!!Η μια λεγεται VADO kαι η αλλη λεγεται CARRERA και ντυνει τα αμαξια!!!Εγω που ειχα ρωτησει για μενα κοντα στα 1000ευρω!!!

Αμα μαθω διευθυνσεις κλπ σας ξαναενημερωνω,οκ????

Dr.Montoya(Polo tuner)

Edited by Montoya
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα απο εμενα...

Αυτο που θα πω ειναι λιγο-οχι πολυ ασχετο με το παρων τοπικ αλλα οκ..

Τελευταια με την καταστροφη της εργοστασιακης φουσκας του λεβιε ταχυτητων, μου μπηκε η ιδεα να φτιαξω μια φουσκα μονος μου! Θα βαλω και μπλε ραφουλες επειδη ειναι μπλε το αμαξι.. love.gif

Αλλα μπορειτε να μου πειτε ΠΟΥ μπορω να βρω πχ 50cmx50cm δερμα? Να παω σε αυτα τα καταστηματα που ειπατε και να ζητησω να μου δωσουν? Απο κοστος αγορας του δερματος τι παιζει?! :thumbsup:

Ευχαριστω εκ των προτερων, αν και πολλοι θα βρουν χαζη την ιδεα μου αλλα δεν με πειραζει..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα απο εμενα...

Αυτο που θα πω ειναι λιγο-οχι πολυ ασχετο με το παρων τοπικ αλλα οκ..

Τελευταια με την καταστροφη της εργοστασιακης φουσκας του λεβιε ταχυτητων, μου μπηκε η ιδεα να φτιαξω μια φουσκα μονος μου! Θα βαλω και μπλε ραφουλες επειδη ειναι μπλε το αμαξι..          love.gif

Αλλα μπορειτε να μου πειτε ΠΟΥ μπορω να βρω πχ 50cmx50cm δερμα? Να παω σε αυτα τα καταστηματα που ειπατε και να ζητησω να μου δωσουν? Απο κοστος αγορας του δερματος τι παιζει?!      :thumbsup:

Ευχαριστω εκ των προτερων, αν και πολλοι θα βρουν χαζη την ιδεα μου αλλα δεν με πειραζει.....          :thumbsup:

Εμένα μου αρέσει η ιδέα σου αρκεί να πιάνει το χέρι σου από τέτοια. Δεν πιστεύω οτι θα έχεις πρόβλημα να σου δώσουν δέρμα αυτά τα καταστήματα. Δεν ξέρω πόσο πάει ούτε στο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Μωρέ δεν είναι χαζή ιδέα αλλά γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα να πάρεις έτοιμη δερμάτινη φούσκα?

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Η καλήτερη λύση θα είναι να πας σε ένα κατάστημα με υφάσματα,καλά υφάσματα δλδ,για να βρείς ήτε καλό δέρμα ήτε καλή δερματίνη και σε ότι πάχος σε βολεύει για να κάνεις τις ραφές...

Μόνο κοίτα να μην είναι πολύ χοντρό το ύφασμα-δέρμα που θα πάρεις γιατί να θυμάσαι οτι πρέπει να βάλεις και λαστιχάκι κάτω και μετά θα έχει πολύ πάχος και ίσως δεν μπαίνει στην βάση.

Link to comment
Share on other sites

για επενδυση στις πορτες δεν μπορω λογω χρηματων να βαλω δερμα και εχω σκεφτει δερματινη.

εχει κανει κανενας σας κατι αναλογο-ξερει αν αντεχει η' αν ξεκολλαει μετα απο λιγο?

επαναλαμβανω-οχι δερμα δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

η δερματινη ειναι πολυ καλη και δεν χαλαει ευκολα.Ισως να κραταει και περισσοτερο απο το δερμα.Την βαζουν και πολλοι ταριφες.

Αρκει να βρεις καποια που να φαινεται καλη,να μην φαινεται πλαστικουρα,και να γινει καλη δουλεια.Ειχα κανει στο παλιο 80αρι μου και ολοι λεγανε οτι ειναι δερματινα καθισματα!!!

κοστος,τα μισα λεφτα περιπου.

Ισως να σου την σπασει λιγο το γεγονος οτι οι κοντινες επιφανειες κανουν θορυβο σε λακουβες οταν τριβονται,αλλα με λιγη βαζελινη,ολα θεραπευονται!!!

Link to comment
Share on other sites

:)-Ναι ? ευχαριστω φιλε μου,προς το παρον θελω στις πορτες γιατι τα καθισματα μαλλον θα αλλαχτουν.Εχω ακουσει οτι η δερματινη δεν παταει καλα γιατι πισω εχει φοδρα που την εμποδιζει να κολλησει με την βενζινοκολλα στην ''μαμα'' επιφανεια-ισχυει ?

-ρωτησα ενα μαγαζι με ταπετσαριες εδω και μου ειπε οχι δερματινη αλλα κατι σαν ''μουσαμα'' αριστης ποιοτητας που μοιαζει απο μακρια με δερμα αλλα πισω ειναι καλυτερος απο δερματινη.Ειπε οτι κολλαει καλυτερα απο αυτην και ειναι πιο αντοχης,οντως το ακουμπησα και ηταν στοιβαρο σαν ''πλαστικο'' δερμα-ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα.

Στα σημεια που πρεπει γινοντε ειδικες ραφες που σε περιπτωση συγκρουσης σκιζοντε

για να μπορεσουν να ανοιξουν πληρως οι αεροσακοι.

Αυτο ισχυει για ολες τις μεγαλες εταιριες που φτιαχνουν δερματινα σαλονια αυτοκινητου,

τωρα αμα πας στον 'μπαρμπα-μητσο' της γειτονιας... thumbsdown.gif δεν ξερω τι παιζει.......! :D

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον μουσαμα που λες,δεν τον ξερω.Σιγουρα ομως θελεις κατι για τις πορτες που να κολλαει,οποτε αν σου κανει σε ποιοτητα,προτιμησε το.

Link to comment
Share on other sites

αν κανω την δουλεια μονος μου θα κολλησει καλα η βενζινοκολλα η' θα ξεκολλησει μεσα στον χρονο?

θυμασαι εσυ που το ειχες παει για τα πλαινα σου-εχεις τηλ η' διευθυνση φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην κανουμε μαλακια δουλειες και βεβαια δινουμε αδικα λεφτα ακουστε εδω!!!Εταιριες με ονομα και ποιοτητα στην δερματινη επενδυση ειναι οι εξης 2

1)VADOO

2)CARRERA

Τιμες απο οτι εχω ακουσει και εχω συζητηση ειναι απο 700ευρω και πανε μεχρι 1500 ευρω αλλα μιλαμε για τρελλη δουλεια!!Σαν να ειναι εργοστασιακο!!!Εκει τα ντυνει ο αντιπροσωπος της VW εδω στην χιο κατοπιν βεβαια παραγγελιας και καπελο στην τιμη του αυτοκινητου!!!Εχω δει που ειχαν στιλει ενα GOLF V και ενα GOLF IV GTI θα χασετε την μπαλα αμα τα δειτε ρε!!!

Θα μαθω διευθυνση και τηλ και θα σας ενημερωσω για τα περαιτερω!!!

Montoya.

Link to comment
Share on other sites

MONTOYA ευχαριστουμε αλλα αυτες ντυνουν ΟΛΟ το σαλονι του αυτοκινητου και ιδιως η δευτερη κατω απο 1200 δεν πεφτει γιατι με 6-700 δεν βαζεις καλη ποιοτητα δερμα φιλε μου αλλα ημιμετρα --_-

εμεις λεμε για να ντυσουμε τα πλαινα στις πορτες αρχικα (εστω και DIY ) και βλεπουμε για μετα

αν μαθεις διευθυνσεις,ιστοσελιδες πες μας τες να ρωτησουμε μηπως μας κανουν επιλεκτικα οτι ζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Tsakhs ασε τις δερματινες και βαλε κανα καλο δερμα στο αμαξι αν δεν θες να το καταντησεις Ταμτακος :) Θα συμφωνησω με τα παιδια που ειπαν για collony,carrera...αξιζουν τα λεφτα τους!!

Εγω θα πω και για μια αλλη εταιρεια που ειδα στην Εκθεση αυτοκινητου στο ελληνικο!την

Rellas.απο δουλεια που ειδα αρκετα καλη..καλο δερμα!!και πολυ ωραια σχεδια!!

για τιμη που ρωτησα για το δικο μου 2πορτο μου ειπε 1300 Ε και παραδοση σε 2 εργασιμες!

η τιμη ειναι για ντυσιμο καθησματων-λεβιε-χειροφρενο-τυμονι-υφασματων πορτας!

παρτε και το site www.rellas.com

Το μονο που μου εκανε εντυπωση ηταν οταν τους ρωτησα για ντυσιμο ολοκληρης της πορτας μου ειπαν οτι δεν γινεται,οτι θα τριζει μετα,και κατι τετοια..δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο!!? closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.