Jump to content
mihalis19

Αλλαγη Πισω Πρoφηλακτηρα Απο Gti Σε Gt Sport 140Ps/122ps

Recommended Posts

γεια σας!!εχω που λετε,εδω και 3 μηνες περιπου ενα πανεμορφο golfaki gt sport.το μονο που του εχω κανει ειναι να του βαλω ενα ωραιο φιμε! και εκτος απο αυτο σκεφτομαι λιγο πιο μετα να του βγαλω την διπλη που εχει απεξω.αυτο ομως οπως ξερετε για να γινει πρεπει να κοπει προφυλακτηρας και βεβαια να βαλω και μια διπλη.φυσικα,κοψιματα δεν υπαρχει περιπτωση να κανω.πλαισιο στο κομενο μερος και γυφτιες.λεω λοιπον να βαλω προφυλακτηρα απο gt η gti.τι λετε να κανω?και ποσο θα μου παει περιπου για την καθε περιπτωση?περιμενω γνωμες και σχολια!!!!!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να βαλεις του gt κοψε τον δικο σου σε καλο μαστορα η βρες καποιον με gt που θελει να αλλαξει προφυλακτηρα και παρτον σε καλη τιμη

αν ειναι να βαλεις του gti κανει 75 ευρω σαν ανταλακτικο και καποιον να στο βαλει

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να βαλεις του gt κοψε τον δικο σου σε καλο μαστορα η βρες καποιον με gt που θελει να αλλαξει προφυλακτηρα και παρτον σε καλη τιμη

αν ειναι να βαλεις του gti κανει 75 ευρω σαν ανταλακτικο και καποιον να στο βαλει

Σήμερα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι κοστίζει 230E ο πίσω προφυλακτήρας του GTI για να βάλω k γω στο GT Sport μου..που υπάρχει 75E?επίσης μου ειπαν πως μπορεί να μην ταιριάζει κατευθείαν και χρειάζεται και το πάνω μέρος του προφυλακτήρα του GTI....

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Simera sthn antiproswpeia mou eipan oti kostizei 230E o pisw profylaktiras tou GTI gia na valw k gw sto GT Sport mou..pou yparxei 75E?epishs moueipan pws mporei na mhn tairiazei kateytheian kai xreiazetai kai to panw meros toy profylaktyra tou GTI....

τι κλεφτες ειναι ρε γαμωτο... 75 ευρα κανει, τον εχω αγορασει εγω,και πολλα αλλα μελη απο εδω μεσα,και ταιριαζει κουτι. πηγαινε σε αλλη αντιπροσωπεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλαν στην τιμή και το πάνω κομμάτι?? Μόνο το κάτω χρειάζεται πες τους και κάνει 70 το πολύ!

Κ Λ Ε Φ Τ Ε Σ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλαν στην τιμή και το πάνω κομμάτι?? Μόνο το κάτω χρειάζεται πες τους και κάνει 70 το πολύ!

Κ Λ Ε Φ Τ Ε Σ!!!!!

Προφανώς κ βάλανε στην τιμή ολόκληρο τον πίσω προφυλακτήρα!!! :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

70 ευρώ με τοποθέτηση....φαντάζομαι όχι.......

Ποιος σας τον τοποθέτησε?????στην αντιπροσωπία???

75 εχει το κομματι.για τοποθετηση μου πηραν ενα 10 ευρω tongue.gif .ναι,στην αντιπροσωπεια. συνολο 85 :D

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μόνο στο σποιλεράκι κάνει 75Ε. Ο υπόλοιπος προφυλακτήρας είναι ίδιος.

Το σπόιλερ μορείς να το βγάλεις πολύ απλά. Βγάζουμε τις βίδες και την πινακίδα και τραβάμε απο την άκρη. Σιγά σιγά θα ξεκουμπώσει όλος και με τον ίδιο τρόπο θα κουμπώσεις τον άλλον.

Για να μην απογοητευτείς όμως, το προστατευτικό εσωτερικά των θόλων είναι μικρότερο και θα υπάρχει ένα κενό.....που φαίνεται λίγο ;)

Edited by Black badge project
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχαν υπολογησει λαθος..75 Ε κανει το μαυρο πλαστικο μερος.δεν πολυ καταλαβα αυτο με τον θολο..επισης το νυχακι που εχει μπροστα το σποιλερ του GTI ερχεται ολοκληρο και οχι 2 κομματια..κοστιζει 350Ε το ειδα με τα ματακια μου!!γινεται να βρω μονο το κατω κεντρικο σποιλερ που δεν υπαρχει στο TSI και να το τοποθετησω??

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αν έχεις τον προφυλακτήρα απο το Gt sport ή Gt, μπροστά έχει το μαύρο (άβαφο) σποϊλεράκι στο τέλος

του προφυλακτύρα χαμηλά!

Η διαφορά που έχει με το GTI είναι ένα επιπλέον "νυχάκι".

Αυτό κάνει γύρω στα 54Ε και κουμπώνει πάνω στο δικό σου (στη μέση)

Το μόνο που θέλεις είναι κλίπς για να βάλεις τος βίδες, καθώς και....βίδες!

Αν εννούμε το ίδιο, πές μου για να ψάξω μήπως έχω κωδικό.

¶ν θές φωτό με το κενό που δεν καταλαβαίνεις στο πίσω σπόιλερ (διαφορά tsi-Gt με Gti)

πες μου να σηκώσω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχαν υπολογησει λαθος..75 Ε κανει το μαυρο πλαστικο μερος.δεν πολυ καταλαβα αυτο με τον θολο..επισης το νυχακι που εχει μπροστα το σποιλερ του GTI ερχεται ολοκληρο και οχι 2 κομματια..κοστιζει 350Ε το ειδα με τα ματακια μου!!γινεται να βρω μονο το κατω κεντρικο σποιλερ που δεν υπαρχει στο TSI και να το τοποθετησω??

Δεν ταιριάζει ακριβώς στους πίσω πλαστικούς θόλους .Κανονικά θέλουν αλλαγή. Εκτός κι αν στο βάλουν με ένα λαμάκι όπως έχω δει σε ένα άλλο golf. Γιατί κι εγώ το σκέφτομαι αλλά μάλλον θα αλλάξω και τους θόλους.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εβαλα την ποδια του GTI στο GT sport που εχω και η τελευταια βιδα στον θολο δεν κουμπωνει αλλα δεν με χαλασε .τωρα αγορα θολων γιατι και ποσο θα σου στοιχισει>?

Link to comment
Share on other sites

και εγω εβαλα την ποδια του GTI στο GT sport που εχω και η τελευταια βιδα στον θολο δεν κουμπωνει αλλα δεν με χαλασε .τωρα αγορα θολων γιατι και ποσο θα σου στοιχισει>?

μια χαρά είναι και το κοψιματάκι...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τιμη αλλα δες στις αγγελιες δεινει ο activious τι δικη του 30ευρω και σε 3 μερες και εγω τι δικη μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....προφυλακτήρας GT 73 γιούρια....+ 70 γιούρια η τοποθέτηση.......

Τι έχετε να πείτε????

Στην αντιπροσωπία δεν είναι στα καλά τους μου φαίνεται.......νομίζουν οτι τα ευρώ είναι μαρουλόφυλα..

Μάλλον το κοψιματάκι με μια ωραία μπουκίτσα, νομίζω είναι η καλύτερη λύση...αλλά τι γίνεται με την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

μπα.δεν νομιζω να παιζει κατι.ουτως ή αλλος ολα τα αμαξια(σχεδον) σημερα εχουμε αλλαγμενες εξατμισεις

Link to comment
Share on other sites

μπα.δεν νομιζω να παιζει κατι.ουτως ή αλλος ολα τα αμαξια(σχεδον) σημερα εχουμε αλλαγμενες εξατμισεις

Το πρόβλημα είναι το κόψιμο.....

Link to comment
Share on other sites

ε,τοτε οχι.αποκλειεται.αν δηλαδη σε χτυπησει καποιος απο πισω ,τοσο οσο χρειαζεται για να σπασει ισα ισα ο προφυλακτηρας,τοτε χανεις την εγγυηση.?

οχι δεν παιζει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.