Jump to content
mihalis19

Αλλαγη Πισω Πρoφηλακτηρα Απο Gti Σε Gt Sport 140Ps/122ps

Recommended Posts

εσυ θα τον βαλεις?δεν ειναι κ πολυ δυσκολο αλλα καλο ειναι το αμαξινα το πας σε μια ραμπα να το σηκωσεις για να μπει ο προφυλακτηρας

τα +6 ευρω ειναι μηπως η ταπα για τον γαντζο ρυμουλκησης.ανεβηκε ενα 10ρικο η τιμη απο περσυ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

ναι τα 6 ευρω ειναι για την ταπα ρυμουλκησης,ρωτησα σημερα αλλα εχω την εξης απορια κ οποιος γνωριζει,please help.1ον θα βαλω τον προφυλακτηρα του gti και θα τον βαψω.μου ζητησαν γυρω στα 200ευρω,ολα μαζι,εργασια κ ανταλλακτικα.πως σας φαινεται σαν τιμη? κ 2ον,ο εξατμισας μου ζητησε 50ευρω για να κοψει το τελειωμα κ να βαλει μπουκες ή 110ευρω για να κοψει οτι περισσευει απο το καζανακι κ πισω κ να βαλει το τελικο της εξατμισης! ;) .ποια η διαφορα ρε παιδια? γιατι να μη βαλω μονο τις μπουκες?

Link to comment
Share on other sites

Εχωντας υποψη οτι ο προφηλακτηρας κανει 75 + 140 επεξεργασια κ βαψιμο και + κανα 40αρι κοπο βγαινουν παραπανο απο'τι σοθ'πανε κομπλε οποτε συμφερει.

Για τις μπουκες δεν εχει καμια διαφορα! βαλε τις μπουκες με ενα 50αρικο οπως κανανε οι περισοτερι εδω μεσα κ εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
Εχωντας υποψη οτι ο προφηλακτηρας κανει 75 + 140 επεξεργασια κ βαψιμο και + κανα 40αρι κοπο βγαινουν παραπανο απο'τι σοθ'πανε κομπλε οποτε συμφερει.

Για τις μπουκες δεν εχει καμια διαφορα! βαλε τις μπουκες με ενα 50αρικο οπως κανανε οι περισοτερι εδω μεσα κ εισαι οκ

σε ευχαριστω φιλε attnos. σιγουρα για την τιμη ειναι καλη κ ο μαστορας super, αλλα ο εξατμισας με εστειλε λιγο.ποια η διαφορα σε αυτο που μου ειπε κ στις μπουκες? γιατι να δωσω παραπανω,υπαρχει καποιο οφελος ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη εξατμισης (οχι απλα το τελικο καζανι)με μεγαλυτερη διαμετρο χωρις προγραμμα χανεις

αλλαγη τελικου σε σχεση με μπουκες δεν εχει διαφορα εκτος της εμφανισης που κ εκει δυσκολα θα καταλαβεις διαφορα

στην τελικη εσυ μονο θα το ξερεις αλλα αυτο ειναι που μετραει πιο πολυ κ οχι τι θα πουν οι αλλοι αφου εσυ πληρωνεις

το θεμα ειναι τι σου αρεσει εσενα πιο πολυ κ αν ο εξατμισας σου θα κανει καλη δουλεια απλα αν βαλεις μπουκες βαλε καλες

για να μην σκουριασουν

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

φιλε mourh δε σε επιασα ακριβως τι εννοεις.δε ειμαι κ πολυ σχετικος,sorry. ο εξατμισας λεει οτι εχω 2 επιλογες.1ον αλλαζω τις μπουκες με 50ευρω ή 2ον κοβει τις 2 αποληξεις απο το τελικο καζανακι κ πισω κ βαζει ενα καινουργιο κομματι που εχει μια αποληξη αλλα στο τελειωμα του χωριζει κ βγαζει διπλη εξατμιση με κοστος 110ευρω.εχει διαφορα στον ηχο ή στην αποδοση γιατι εμφανισιακα το ιδιο ειναι. :D:cry: με εμπλεξε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

η 2 λυση μου ακουγεται οτι νανε

αν κρατησεις το ιδιο τελικο που εχεις απλα βαλε 2 μπουκες ομορφες κ οχι πολυ μεγαλες

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

κ μενα καπως ετσι μου φανηκε.δεν εχω καταλαβει τη σκοπιμοτητα της, οποτε θα βαλω μονο τις μπουκες.θα αλλαξει καθολου ο ηχος,μπα ε?

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που θα ειναι οι μπουκες προς τα εξω κ οχι προς τα κατω απλα θα μπορεις να ακουσεις το ρελαντι σου οταν θα εισαι εξω απο το αυτοκινητο σου

στον δρομο ομως καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

για το τελικο του gt που θελω δεν εχω δει καποιος να πει τιμη.ξερει κανεις κατι?οταν ειχα παει στην ατιπροσωπεια μου ειχαν πει κατι κουφα του στυλ 900 ευρω περιπου για τελικο απο gt και πισω προφυλακτηρα gt.αλλα ο τυπος που ηταν εκει το εψαχνε πολυ το θεμα και δεν τον ειδα και πολυ μαχιμο.κατι εκανε λαθος μαλλον.μ,ε λιγα λογια ποσο υπολογιζετε να θελω για τελικο και πισω προφυλακτηρα απο gt + εργασια???/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία φωτό πριν και μετά την τοποθέτηση;

Τελικά, αν κάποιος κάνει αλλαγή το κάτω μέρος του gt sport προφυλακτήρα με αυτό του gti + διπλή απόληξη, το συνολικό κόστος πόσο πάει;

Ευχαριστώ!

Υ:ΓΕχει βάλει κανείς στα Γιάννενα;;

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

για τον ge@zax & τον mihalis19 : αυτο που λετε μολις το εκανα.τελικο κοστος 310ευρω. 1η φωτο μετα την τοποθετηση προφυλακτηρα post-12679-1249566127_thumb.jpg

κ η 2η & 3η μετα κ την εξατμιση.post-12679-1249566257_thumb.jpg

post-12679-1249566271_thumb.jpgτο πριν το βλεπετε αν κοιταξετε το δικο σας gt sport. :lol:

Edited by ksalex
Link to comment
Share on other sites

για τον ge@zax & τον mihalis19 : αυτο που λετε μολις το εκανα.τελικο κοστος 310ευρω.

Φαντάζομαι 310 σου πήγε μαζί με εξάτμιση.

Αν δεν σου ειναι κόπος και έχεις χρόνο, μπορείς να μας πεις πόσο κόστισε κάθε τμήμα; Πχ προφυλακτήρας-βάψιμο-εξάτμιση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

κανενας κοπος. :D εχουμε κ λεμε: 80 προφυλακτηρας+90 βαψιμο+30 τοποθετηση=200ευρω ο φανοποιος.πηγα εκει ,πηραμε δειγμα για το χρωμα κ οταν ηταν ετοιμο πηγα κ εγινε η τοποθετηση σε μιση ωριτσα. επισης 110 ευρω πηρε ο εξατμισας.κατεβασε το καζανακι κατω,εκοψε τις αποληξεις,εβαλε προσθετο κομματι κ στα δυο ανοιγματα κ στο τελος κολλησε αυτο που φαινεται.φυσικα το εβαψε κιολας.μου φανηκε λιγο ακριβος ο δευτερος αλλα εκανε καλη δουλεια κ εφαγε περιπου 2ωρες.

Edited by ksalex
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ακομα.πηρα τηλ στην autonet στην βαρης κορωπιου που το εχω παρει και μου ειπαν.Τελικο 370 και πισω προφυλακτηρας gt (μονο το κατω κομματι) 75.ο προφυλακτηρας ειναι οκ.αλλα 370 δεν ειναι πολλα?λετε να παω σε καμια αλλαη αντιπροσωπεια??Βηθηστε αν το εχετε βρει πουθενα αλλου πιο φτηνο το τελικο σε αντιπροσωπεια πειτε μου και δωστε και τηλ.Ευχαριστωωω!

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
μια βοηθεια ακομα.πηρα τηλ στην autonet στην βαρης κορωπιου που το εχω παρει και μου ειπαν.Τελικο 370 και πισω προφυλακτηρας gt (μονο το κατω κομματι) 75.ο προφυλακτηρας ειναι οκ.αλλα 370 δεν ειναι πολλα?λετε να παω σε καμια αλλαη αντιπροσωπεια??Βηθηστε αν το εχετε βρει πουθενα αλλου πιο φτηνο το τελικο σε αντιπροσωπεια πειτε μου και δωστε και τηλ.Ευχαριστωωω!

συγγνωμη ρε φιλε,να σε ρωτησω κατι?οταν λεμε τελικο,εννοουμε το κομματι απο το καζανακι (το μεγαλο,μεσα απο τον προφυλακτηρα) κ πισω μεχρι τις μπουκες? αυτο το εβαλα με 110ευρω !!

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε τελικο εννουμε το τελικο καζανακι.οχι να αλλαξω μονο τις μπουκες που ειναι γυρισμενες προς τα κατω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
προσωπικα το θεωρω γυφτια και τσαπατσουλια.ισως να κανω λαθος.μην παρεξηγηθω δεν υπονοω κατι για εσενα.

τι εννοεις γυφτια κ τσαπατσουλια? B) . νομιζω οτι κανεις λαθος .δες λιγο τη φωτο.εξαλλου το καζανακι ειναι πισω απο τον προφυλακτηρα,δεν φαινεται καθολου ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

κανενας κοπος. :lol: εχουμε κ λεμε: 80 προφυλακτηρας+90 βαψιμο+30 τοποθετηση=200ευρω ο φανοποιος.πηγα εκει ,πηραμε δειγμα για το χρωμα κ οταν ηταν ετοιμο πηγα κ εγινε η τοποθετηση σε μιση ωριτσα. επισης 110 ευρω πηρε ο εξατμισας.κατεβασε το καζανακι κατω,εκοψε τις αποληξεις,εβαλε προσθετο κομματι κ στα δυο ανοιγματα κ στο τελος κολλησε αυτο που φαινεται.φυσικα το εβαψε κιολας.μου φανηκε λιγο ακριβος ο δευτερος αλλα εκανε καλη δουλεια κ εφαγε περιπου 2ωρες.

έχω την εντύπωση οτι σε %$^#*&^^% λιγο

πολύ ακριβά τα πλήρωσες, εμένα μου βγήκαν 75 σποιλερ + 50 βαφή + 40 μπούκες = 165

το σπόιλερ το πέρασα μονος μου δεν ήταν και κάτι το δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

γεια οσους ενδιαφερονται να βαλουν το τελικο καζανακι απο το gt και τον πισω προφηλακτηρα απο gt το κοστος ειναι 515.το εκανα σημερα και το αποτελεσμα εναι ΤΕΛΕΙΟ.εχω ενθουσιαστει.θα ανεβασω και photo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.