Jump to content
mihalis19

Αλλαγη Πισω Πρoφηλακτηρα Απο Gti Σε Gt Sport 140Ps/122ps

Recommended Posts

Ο πρωτος ειναι απο GTIκαι ο δευτερος απο GT

Ιδιοι είναι οι προφυλακτήρες απλώς ο ενας εναι βαμμένος σαν του GTI(o Πρώτος)

Την διαφορα την βλεπετε παρακάτω ο GTI εχει ενα "λουκι".

GT---------------------------------GTI

post-8372-1266002716,05_thumb.jpg

post-8372-1266002730,52_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοι είναι οι προφυλακτήρες απλώς ο ενας εναι βαμμένος σαν του GTI(o Πρώτος)

Την διαφορα την βλεπετε παρακάτω ο GTI εχει ενα "λουκι".

GT---------------------------------GTI

Το κενο στους θολους υσχυει και στους 2 προφυλακτηρες? η μονο στον gti?

Link to comment
Share on other sites

Το κενο στους θολους υσχυει και στους 2 προφυλακτηρες? η μονο στον gti?

Μονο για τον GTI

Link to comment
Share on other sites

Μονο για τον GTI

Ωραια, αρα θα προτιμησω του GT για να κουμπωνει ακριβως! και απομενει να βρω μπουκες ακομα...

εκει ειναι λιγο δυσκολια... αν τυχον (λεμε αν...) χρειαστει να πονταρει με την argon τις μπουκες πανω στο καζανι ο εξατμησάς πρεπει να βγαλω τον ακροκεκτη της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αρα θα προτιμησω του GT για να κουμπωνει ακριβως! και απομενει να βρω μπουκες ακομα...

εκει ειναι λιγο δυσκολια... αν τυχον (λεμε αν...) χρειαστει να πονταρει με την argon τις μπουκες πανω στο καζανι ο εξατμησάς πρεπει να βγαλω τον ακροκεκτη της μπαταριας?

Μην τυχον και αφησεις το "εξατμισα" να κολλήσει τις μπουκες επανω στο αυτοκινητο προς θεου, να κατεβάσει κατω το καζανακι.

Link to comment
Share on other sites

Μην τυχον και αφησεις το "εξατμισα" να κολλήσει τις μπουκες επανω στο αυτοκινητο προς θεου, να κατεβάσει κατω το καζανακι.

Ενοειται οτι δεν θα κολησει τις μπουκες επανω! Αλλα για να γινει το μονταρισμα σωστα, θα κανει κανα 2 τσιμπιματακια σιγουρα. Τεσπα μπορει να τα κανει και με το οξυγονο. Τωρα για μπουκες εχει να προτυνει κανεις τιποτα? Κατι που να μοιαζει με του gt.

Εριξα μια ματια, και ολες οι διπλες μπουκες ειναι στο στυλ Υ, δηλαδη απο μονή σωληνα την βγαζει σε διπλή. Στα fsi & tsi απ οτι ειδα στο τελικο καζανι βγαζει διπλη αποληξη, δηλαδη 2 σωληνες (καπως φαλτσο κομενο το καζανι στο σημειο αυτο) ξεχωριστες γυρισμενες προς τα κατω. Προτυνει κανεις καμια καλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοι είναι οι προφυλακτήρες απλώς ο ενας εναι βαμμένος σαν του GTI(o Πρώτος)

Την διαφορα την βλεπετε παρακάτω ο GTI εχει ενα "λουκι".

GT---------------------------------GTI

Ο πρωτος ειναι του GTI,τον ιδιο εχω και εγω στο δικο μου και στο ιδιο χρωμα!Εχω βαψει τον υπολοιπο και το κοματι με το λουκι το εχω αφησει μαυρο :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Για μπουκες στο τελικο εχει να προτυνει κανεις τιποτα καλο χωρις πολλα κοψε ραψε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αρα θα προτιμησω του GT για να κουμπωνει ακριβως! και απομενει να βρω μπουκες ακομα...

εκει ειναι λιγο δυσκολια... αν τυχον (λεμε αν...) χρειαστει να πονταρει με την argon τις μπουκες πανω στο καζανι ο εξατμησάς πρεπει να βγαλω τον ακροκεκτη της μπαταριας?

να προτιμησεις του gti γιατι κανουν τα ιδια λεφτα και επιπλεον μπορεις και να το βαψεις αν θες και να εχει ωραιο σχεδιο.αν ειναι να βαλεις gt τοτε κανε απλα ενα κοψιμο στον προφυλακτηρα που εχεις και ειναι το ιδιο.θα σου μεινουν και 90 ευρω! επειδη κολλας στη βιδα στο θολο θα σου το εξηγησω λιγο.ο προφυλακτηρας απο gti δεν ακουμπαει το θολο οποτε μενει ενα κενο μεταξυ τους περιπου 1εκατοστο.μπορεις να βαλεις ενα λαμακι για να καλυψει το κενο και να περασεις μια βιδα μετα.αλλα και ετσι να το αφησεις οπως δεκαδες αλλοι εχουμε κανει δεν παει πουθενα!!! 100% σιγουρο.αν θες να σου πω για τον εξατμισα που πηγα εγω και εκανε καλη δουλεια τοτε pm.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που εχει ΕΤΚΑ το part number απο το κατω κομμάτι του πισω προφυλακτήρα του GTI.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που εχει ΕΤΚΑ το part number απο το κατω κομμάτι του πισω προφυλακτήρα του GTI.

Δικο σου, 1Κ6 807 521 D και 1Κ6 807 441 Β η ταπα για το γαντζο..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Δικο σου, 1Κ6 807 521 D και 1Κ6 807 441 Β η ταπα για το γαντζο..

Εμένα μου το δίνει και με άλλο κωδικό ...

1K6 807 433 B 9B9 : 64,38 + 25% = 80,47 ¤

1Κ6 807 441 Β 9Β9 : 4,64 + 25% = 5,80 ¤

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δηλαδη τρεις κωδικους???

1. 1Κ6 807 521 D

2. 1K6 807 433 B 9B9 : 64,38 + 25% = 80,47 ¤

3. 1Κ6 807 441 Β 9Β9 : 4,64 + 25% = 5,80 ¤

...και οι τρεις διαφερουν μεταξυ τους!!! τι γινεται?? Το 3 τι είναι??

Εδιτ

Τα γκουκλάρω τα παραπάνω και πεφτω εδω πανω

1K6 807 433

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το δίνει και με άλλο κωδικό ...

1K6 807 433 B 9B9 : 64,38 + 25% = 80,47 ¤

Εχω την εντυπωση, Speedy, πως αυτος ο κωδικος ειναι για αυτοκινητα με δυνατοτητα ρυμουλκησης...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση, Speedy, πως αυτος ο κωδικος ειναι για αυτοκινητα με δυνατοτητα ρυμουλκησης...

Μαλλον εχεις δικιο γιατι αν δεις τις τελευταιες φώτο ειναι πολυ τρύπιος ο προφυλακτήρας.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δηλαδη τρεις κωδικους???

1. 1Κ6 807 521 D

2. 1K6 807 433 B 9B9 : 64,38 + 25% = 80,47 ¤

3. 1Κ6 807 441 Β 9Β9 : 4,64 + 25% = 5,80 ¤

...και οι τρεις διαφερουν μεταξυ τους!!! τι γινεται?? Το 3 τι είναι??

Εδιτ

Τα γκουκλάρω τα παραπάνω και πεφτω εδω πανω

1K6 807 433

Το τρίτο είναι η τάπα :D

Εχω την εντυπωση, Speedy, πως αυτος ο κωδικος ειναι για αυτοκινητα με δυνατοτητα ρυμουλκησης...

Ναι , εμείς τι θέλουμε ? Δεν θέλουμε να έχουμε και δυνατότητα ρυμούλκησης ? Τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης του κωδικού της τάπας ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εμείς τι θέλουμε ? Δεν θέλουμε να έχουμε και δυνατότητα ρυμούλκησης ? Τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης του κωδικού της τάπας ?

Αλλο η δυνατοτητα ρυμουλκησης σε περιπτωση εκτακτης αναγκης αλλου οχηματος και αλλο η εγκατασταση κοτσαδορου και δυνατοτητα ρυμουλκησης τροχοσπιτου...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο η δυνατοτητα ρυμουλκησης σε περιπτωση εκτακτης αναγκης αλλου οχηματος και αλλο η εγκατασταση κοτσαδορου και δυνατοτητα ρυμουλκησης τροχοσπιτου...

σωστά αυτά που λες , η διαφορά τους είναι αυτή : http://www.dubfoto.com/albums/userpics/10003/Trailer_Hitch_Install_1.jpg

Απ' ότι ξέρω ένα 2008 gti αμερικάνικο φοράει τον κωδικό 1Κ6 807 521 Ε 9Β9 : 75 €

και την τάπα αυτή : 1Κ6 807 441 Β 9Β9 : 5,80 €

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

σωστά αυτά που λες , η διαφορά τους είναι αυτή : http://www.dubfoto.c...h_Install_1.jpg

Απ' ότι ξέρω ένα 2008 gti αμερικάνικο φοράει τον κωδικό 1Κ6 807 521 Ε 9Β9 : 75 ¤

και την τάπα αυτή : 1Κ6 807 441 Β 9Β9 : 5,80 ¤

Ειναι σα να μου λες εβαλες λαθος προφυλακτηρα..:D :D Ριξε μια ματια εδω εχει κωδικο και εικονα http://www.motor-talk.de/forum/uebersicht-ueber-die-heckschuerzen-t1911493.html#post16822004 .. Οσο για το αμερικανικο διαφερει διοτι εχει αλλο σχημα για την πινακιδα.. Εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σα να μου λες εβαλες λαθος προφυλακτηρα..:D :D Ριξε μια ματια εδω εχει κωδικο και εικονα http://www.motor-talk.de/forum/uebersicht-ueber-die-heckschuerzen-t1911493.html#post16822004 .. Οσο για το αμερικανικο διαφερει διοτι εχει αλλο σχημα για την πινακιδα.. Εχεις pm

χαχα lol ! :D

Ok , το σωστο είναι το 1K6 807 521 D 9B9 : 74,41 ¤

1K6 807 441 B 9B9 : 5,80¤

Link to comment
Share on other sites

χαχα lol ! :lol:

Ok , το σωστο είναι το 1K6 807 521 D 9B9 : 74,41 ¤

1K6 807 441 B 9B9 : 5,80¤

:rolleyes: :rolleyes: :yahoo:

Επιτέλους τα βρήκαμε

1K6 807 521 D 9B9 : 74,41¤ (προφυλακτήρας GTI Golf5)

1K6 807 441 B 9B9 : 5,80¤ (τάπα ρυμούλκησης GTI Golf5)

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :rolleyes: :yahoo:

Επιτέλους τα βρήκαμε

1K6 807 521 D 9B9 : 74,41¤ (προφυλακτήρας GTI Golf5)

1K6 807 441 B 9B9 : 5,80¤ (τάπα ρυμούλκησης GTI Golf5)

Ειναι τελικα αυτοι οι κωδικοι Νικο, γτ κατι εχω στο νου :lol:new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελικα αυτοι οι κωδικοι Νικο, γτ κατι εχω στο νου :rolleyes:new_lol.gif

ΑΥΤΟΙ ΕΙΠΑΜΕ!!!!

Τι εγινε θα αλλάξουμε ολοι τους προφυλακτήρες τώρα, μηπως να τους πάρουμε χοντρική??

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΙ ΕΙΠΑΜΕ!!!!

Τι εγινε θα αλλάξουμε ολοι τους προφυλακτήρες τώρα, μηπως να τους πάρουμε χοντρική??

Δεν κανουμε κανα group buy :rolleyes::rolleyes: ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.