Jump to content
mihalis19

Αλλαγη Πισω Πρoφηλακτηρα Απο Gti Σε Gt Sport 140Ps/122ps

Recommended Posts

Μερικές ερωτήσεις πριν κάνω την αλλαγή του πίσω προφυλακτήρα

1. Μπορώ να βαλω "parking sensor" στο ΠΙΣΩ κάτω μέρος του προφυλακτήρα, γιατί βλέπω ότι μπαίνουν στο πάνω κομμάτι.

2. Ξέρετε κανένα καλό εξατμισά με "αργκον" για να κάνω μετατροπή στην εξάτμιση μου και να βγάλω τις μπούκες έξω.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο μονο ξερω οτι δεν γινεται για μερικους λογους οπως οτι ειναι αρκετα χαμηλα και θα μπερδευονται οι αισθητηρες (δηλ η ευαισθησια τους), οτι το σημειο ειναι πιο επιρρεπες σε χτυπηματακια που μπορει να προκαλεσουν βλαβη στους αισθητηρες, οτι απο την μεσα μερια οι αισθητηρες δεν ειναι στεγανα προστατευμενοι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!!!οριστε και ενα αποτελεσμα απο εμενα.. ειναι το tsi μου του 2007.

δειτε εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=18051

Edited by Thunder!!!
Link to comment
Share on other sites

βλεπω που βαζετε το πισω σποηλερ απο το gti και το βαφεται. δεν γινεται μπιμπικιασμενο στο βαψημω ? γιατι το σποηλερ αφτο δεν ειναι για βαφει πιγα το αγορασα σημερα με προιποθεσει οτι θα το βαψω αλλα ο λαμαρινασ μυ με ειπε οτι δεν ειναι βαφομενω και οτι αν το βαψω θα γινει χαλια. ρωτησα στην αντιπροσοπια αν βγενει και βαφομενω και με ειπαν οχι. εσει πως το βαφεται? η βαζετεκαπιο αλλο σποηλερ?

Link to comment
Share on other sites

βλεπω που βαζετε το πισω σποηλερ απο το gti και το βαφεται. δεν γινεται μπιμπικιασμενο στο βαψημω ? γιατι το σποηλερ αφτο δεν ειναι για βαφει πιγα το αγορασα σημερα με προιποθεσει οτι θα το βαψω αλλα ο λαμαρινασ μυ με ειπε οτι δεν ειναι βαφομενω και οτι αν το βαψω θα γινει χαλια. ρωτησα στην αντιπροσοπια αν βγενει και βαφομενω και με ειπαν οχι. εσει πως το βαφεται? η βαζετεκαπιο αλλο σποηλερ?

Γείτονα πηγενε στην γεφυρα μοσχάτου στον Δημο

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

και αστα τα προβλήματα σε αυτον θα στα λύση ολα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι απο αθινα. απο θεσσαλονικη ειμαι. πηρα τηλεφονω παλη στην αντιπροσοπεια και μου ειπαν οτι πρεπει να ασταροθει για να βαφτει. ειπα τον λαμαρινα μου και με ειπε οτι αμα το κανουμε ετσι θα εχει διαφορα στο χρωμα. εσεις πωσ τα κανατε? εχεται διαφορα στο χρωμα?

Edited by pants_
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι απο αθινα. απο θεσσαλονικη ειμαι. πηρα τηλεφονω παλη στην αντιπροσοπεια και μου ειπαν οτι πρεπει να ασταροθει για να βαφτει. ειπα τον λαμαρινα μου και με ειπε οτι αμα το κανουμε ετσι θα εχει διαφορα στο χρωμα. εσεις πωσ τα κανατε? εχεται διαφορα στο χρωμα?

Σορρυ νομιζα Αθηνα εισαι. Οχι δεν υπαρχει καμια διαφορά και η δουλεια ειναι τέλεια.

Ρωτα τον Professor μιας και εισαι θεσσαλονικη αυτος και η παρεα του εκει πανω σιγουρα θα ξερουν να σου πουν

ΥΓ Ξέχνα την αντιπροσωπεία.

Γιώργο ακους!!!!!!!!!!!!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ νομιζα Αθηνα εισαι. Οχι δεν υπαρχει καμια διαφορά και η δουλεια ειναι τέλεια.

Ρωτα τον Professor μιας και εισαι θεσσαλονικη αυτος και η παρεα του εκει πανω σιγουρα θα ξερουν να σου πουν

ΥΓ Ξέχνα την αντιπροσωπεία.

Γιώργο ακους!!!!!!!!!!!!!!

φυσικα και οχι αντιπροσωπεια. ο λαμαρινας μου ειπε οτι θα το τριψει θα το ασταροσει 2 φορες και θα και για ενα αλλο σπει κατι με ειπε οτι θα βαλει πλαστικοπιοιτη πρεπει να το ειπε . για να γινει καλι δουλεια. θα δειξει το αποτελεσμα περιμενω πως και πως να ευκερισει για ν μου το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

επειδη ειμαι απο Επαρχια κ την αλλη βδομαδα ανεβαινω αθηνα.Ξερει κανεις κανα καταστημα που να αναλαμβανει να μου κοψει τον πισω προφηλακτηρα απο το TSI μου να μου βγαλει διπλη εξοδο?δεν θελω να αλλαξω τελικο.Την εξοδο κ κοψιμο προφυλακτηρα.....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

επειδη ειμαι απο Επαρχια κ την αλλη βδομαδα ανεβαινω αθηνα.Ξερει κανεις κανα καταστημα που να αναλαμβανει να μου κοψει τον πισω προφηλακτηρα απο το TSI μου να μου βγαλει διπλη εξοδο?δεν θελω να αλλαξω τελικο.Την εξοδο κ κοψιμο προφυλακτηρα.....

ευχαριστω

θελεις δυο συνεργεία φαρνατση και εξατμισα.

Link to comment
Share on other sites

θελεις δυο συνεργεία φαρνατση και εξατμισα.

ελεγα μηπως υπαρχει καποιος που να τα αναλμβανε και τα δυο...μαλλον δεν θα χω πολυ χρονο για τρεξιμο,,,

Link to comment
Share on other sites

ελεγα μηπως υπαρχει καποιος που να τα αναλμβανε και τα δυο...μαλλον δεν θα χω πολυ χρονο για τρεξιμο,,,

Γι' αυτο στο ειπα ειναι λιγο δυσκολο, καλλίτερα να αλλαξεις το πισω κομματι με του GTI και μετα βαλε και τις μπουκες.

Τα κοψίματα δεν τα βλεπω με καλο ματι.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεε παιδια καλησπερα σας ....το πισω κομματι το μαυρο που ειναι ετοιμο κομμενο που ειναι απο Golf GT τι κωδικο εχει , να το παραγγειλω? Σκεφτηκα την λυση του Gti αλλα δεν θελω να μπλεξω με βαψιματα .

Ευχαριστω ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα την λυση του Gti αλλα δεν θελω να μπλεξω με βαψιματα .

Γιατί του gti δεν μπορείς να τον αφήσεις άβαφο ? Αν πάρεις άλλον πάρε του gti μπορεί να μην είναι ωραίος άβαφος αλλά τουλάχιστον είναι πιο ωραίος από του gt !

Link to comment
Share on other sites

@Κοσμα εεε βασικα τωρα αβαφο...το αμαξι μου ειναι χρωμα ποντικι δεν θα το ειχα σαν καλη λυση , επεισης θελω να κουμπωσει ακριβως βαλε βγαλε, ξερω οτι και του GTI ειναι ετσι εκτος απο μια βιδα στο πισω κομματι. Απλα τον κωδικο ζητησα για να δω τι με συμφερει..!

Link to comment
Share on other sites

του gti ειναι μονοδρομος

Ολα ειναι σχετικα....το αμαξι ειναι σαν την γυναικα...σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι...ετσι και το αμαξι, το ξερω οτι ειναι ωραιος αλλα στην παρουσα φαση θα βολευτω με το GΤ αν βρω τον κωδικο.!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα....το αμαξι ειναι σαν την γυναικα...σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι...ετσι και το αμαξι, το ξερω οτι ειναι ωραιος αλλα στην παρουσα φαση θα βολευτω με το GΤ αν βρω τον κωδικο.!!

Εχω την εντυπωση πως ειναι ο 1Κ6 807 521 Α ...

Βρηκα κ μια σχετικη αγγελια απο ebay που το αναφερει: http://cgi.ebay.de/Heckschurze-Spoiler-hinten-Golf-V-1K6-807-521-A-9B9-/130427753482?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1e5e19940a

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ειναι ο 1Κ6 807 521 Α ...

Βρηκα κ μια σχετικη αγγελια απο ebay που το αναφερει: http://cgi.ebay.de/Heckschurze-Spoiler-hinten-Golf-V-1K6-807-521-A-9B9-/130427753482?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1e5e19940a

Αν θελεις τους κωδικους δες μια σελιδα πισω απο εδω που γραφουμε.

Δεν διαβασες καθολου το θεμα εστι?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις τους κωδικους δες μια σελιδα πισω απο εδω που γραφουμε.

Δεν διαβασες καθολου το θεμα εστι?

Για GT δεν ρωτησε το παληκαρι;

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι απο GT

του gt ειναι αυτος που βρικες στο εβαι δεν ειναι κριμα για 20-30 ευρω να μην βαλεις του gti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.