Jump to content
mihalis19

Αλλαγη Πισω Πρoφηλακτηρα Απο Gti Σε Gt Sport 140Ps/122ps

Recommended Posts

και κανα 30ε βαψιμο? πηγα στα 60ε πανω....ειναι αμεσως αμεσως οι πεταλιερες μου που βρηκα..!

παρεπιπτοντως....βρηκα αυτο ...http://cgi.ebay.de/VW-Golf-5-V-GTI-Heckschurze-Stosstange-Spoiler-GT-TDI-/180547444216?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2a09775df8

βαλε βγαλε δεν ειναι ???? υπαρχει κανα how to???

Edited by Panos140
Link to comment
Share on other sites

και κανα 30ε βαψιμο? πηγα στα 60ε πανω....ειναι αμεσως αμεσως οι πεταλιερες μου που βρηκα..!

παρεπιπτοντως....βρηκα αυτο ...http://cgi.ebay.de/VW-Golf-5-V-GTI-Heckschurze-Stosstange-Spoiler-GT-TDI-/180547444216?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2a09775df8

βαλε βγαλε δεν ειναι ???? υπαρχει κανα how to???

Εχεις κολλήσει στο βαψιμο. οσο βάψιμο θελει του gt άλλο τοσο θέλει και του gti,

Παρεμπιπτόντως αυτος που βρήκες ειναι gti.

Link to comment
Share on other sites

μα φιλε μου απο το golf gt βαψιμο γιατι να θελει αφου το θελω οπως ειναι μαμα...

Καλημερα.

Και του GTI λεμε οτι δεν θελει βαψιμο αφου και αυτος ειμαι "μαμα".

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εχεις δικιο , σημερα ειδα ενα GTI κατω απο το σπιτι μου και οντως ειναι μαυρο αβαφο οπως παραγεται , και οι κωδικοι ειναι αυτοι που ειναι 2 σελιδες πισω σε post ...! Απο αντιπρωσοπεια ποσο καιρο κανουν να ερθουν? Η καλυτερα ebays????

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εχεις δικιο , σημερα ειδα ενα GTI κατω απο το σπιτι μου και οντως ειναι μαυρο αβαφο οπως παραγεται , και οι κωδικοι ειναι αυτοι που ειναι 2 σελιδες πισω σε post ...! Απο αντιπρωσοπεια ποσο καιρο κανουν να ερθουν? Η καλυτερα ebays????

Επιτέλους βρήκαμε την ακρη!!! :p

Τωρα παμε παρακατω, θα σου προτεινα να τον παρεις απο εδω και να τον βαψεις γιατι αργοτερα θε το μετανιωσεις.

Αφου κανεις που κανεις την αλλαγη καν' την σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Αχμμμμ λετε για αμεση αγορα εεεε, θελω και ενα εξατμισα να μου πεταξει και 2 μπουκες 76mm να γεμισει και απο πισω και ημαστε ενταξει..!

Link to comment
Share on other sites

εγω μολης σημερα τελιωσα με την μετατροπη του spoiler και της μπουκιες. το spoiler του gti το εβαψα κιολας και αλλαξε ολο το αμαξι. πιστευω οτι πρεπει να γινει γιατι ο κολος του golf 5 θελει λιγο σουλουπομα απο τον μαμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω μολης σημερα τελιωσα με την μετατροπη του spoiler και της μπουκιες. το spoiler του gti το εβαψα κιολας και αλλαξε ολο το αμαξι. πιστευω οτι πρεπει να γινει γιατι ο κολος του golf 5 θελει λιγο σουλουπομα απο τον μαμα.

Off Topic

Θα χαρούμε να το δούμε από κοντά και να σε γνωρίσουμε στην επόμενη συνάντηση μιας και είσαι από Θεσσαλονίκη .... για περισσότερες πληροφορίες http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38468 .... stay tuned :)
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εγω μολης σημερα τελιωσα με την μετατροπη του spoiler και της μπουκιες. το spoiler του gti το εβαψα κιολας και αλλαξε ολο το αμαξι. πιστευω οτι πρεπει να γινει γιατι ο κολος του golf 5 θελει λιγο σουλουπομα απο τον μαμα.

Ανέβασε καμια φωτο!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

Εχω κ εγω ενα Golf 5 Gt sport κ θελω να αλλαξω τον πισω προφυλαχτηρα.

Λεω να βαλω του GT(κουμπωνει ακριβως οπως διαβασα) για να βγαλω μια εξοδο πισω.

Αυτο που με νοιαζει ειναι:

Με το που βαζω τον νεο προφυλακτηρα,ταιριαζει γαντι η εξατμιση του αυτοκινητου.Απλα κοβει ο εξατμισας το κοματι(με τις δυο εξοδους) που γυριζει προς τα κατω κ προσθετει την μπουκα στο σημειο που εχει το κενο ο προφυλακτηρας του GT?

δεν κανει καποια μετατροπη στο τελικο/καταλυτη/καζανακι?σωστα? new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

(Για Πίσω Κάτω Spoiler Golf V)

Λοιπόν σήμερα πήγα αντιπροσωπεία και μου είπαν το αστρονομικό ποσό των 615 ευρό για του Edition 30.

Και λέω εγώ.Του GTI του απλού;

Και μου λένε του GTI με τον δικό σου (Golf V Gt-Sport)είναι ολόιδιοι,μόνο που του GTI είναι κομμένος για την διπλή απόληξη της εξάτμισης.

Και με γύρισαν το Μυαλό και τους λέω θα μπω στο Club θα ρωτήσω τα παιδιά, γιατί εγώ ήξερα για 76ευρό ότι κάνει θα σας ξανά ρθω με περισσότερα στοιχεία ...

Λοιπόν παίδες ακούω τι έκανα λάθος ή τι είπα λάθος

και τι κάνω από δω και πέρα.

Α και εάν έχετε κωδικό παραγγελίας θα ήταν καλύτερα...

Περιμένω φώτα ευχαριστώ προκαταβολικά Παίδες

, Ευστράτιος

Edited by Tatos GT-SPORT
Link to comment
Share on other sites

(Για Πίσω Κάτω Spoiler Golf V)

Λοιπόν σήμερα πήγα αντιπροσωπεία και μου είπαν το αστρονομικό ποσό των 615 ευρό για του Edition 30.

Και λέω εγώ.Του GTI του απλού;

Και μου λένε του GTI με τον δικό σου (Golf V Gt-Sport)είναι ολόιδιοι,μόνο που του GTI είναι κομμένος για την διπλή απόληξη της εξάτμισης.

Και με γύρισαν το Μυαλό και τους λέω θα μπω στο Club θα ρωτήσω τα παιδιά, γιατί εγώ ήξερα για 76ευρό ότι κάνει θα σας ξανά ρθω με περισσότερα στοιχεία ...

Λοιπόν παίδες ακούω τι έκανα λάθος ή τι είπα λάθος

και τι κάνω από δω και πέρα.

Α και εάν έχετε κωδικό παραγγελίας θα ήταν καλύτερα...

Περιμένω φώτα ευχαριστώ προκαταβολικά Παίδες

Ευστράτιος

Αν διάβαζες λιγο το θεμα θα τα έβρισκες ολα!!

Κωδικοί GTi

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19656&view=findpost&p=370062

Διαφορές GTi-GT

GTi

image012club.jpg

GT

66358eb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τότε τι μου τσαμπουνούσε τις (*&^%$%^&*)ότι μόνο του Edition 30 και καλά είναι διαφορετικός και του Gti-Gt&Gt-Sport είναι ολόιδιοι;

Οπότε εγώ του δίνω τον πρώτο κωδικό μόνο και του λέω είναι από Gti (όχι από Edition 30)σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

Και τότε τι μου τσαμπουνούσε τις (*&^%$%^&*)ότι μόνο του Edition 30 και καλά είναι διαφορετικός και του Gti-Gt&Gt-Sport είναι ολόιδιοι;

Οπότε εγώ του δίνω τον πρώτο κωδικό μόνο και του λέω είναι από Gti (όχι από Edition 30)σωστά;;;

Σωστα, αλλα θα παρεις και την ταπα ρυμουλκησης GTI Golf5.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες.Και μετά από αυτό πάει η εξάτμιση, θέλω διπλή απόληξη Inox έχετε κανένα link για παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

αν θέλουμε να προμυθευτούμε κάποιον aftermarket πίσω προφυλακτήρα τι πρέπει να προσέξουμε για να είναι καλή ποιότητα. βρήκα διάφορα στο ebay look r32 που σκέφτομαι και σε αρκετά καλή τιμή αλλά θέλω ότι βάλω πάνω στο αυτοκίνητο να έχει και ποιότητα πέραν της εμφάνισης... οι περισσότεροι προφυλακτήρες απο ebay λένε στα specs οτι είναι απο πλασικό abs. αυτό είναι καλό υλικό? και ο μαμά το ίδιο είναι???

Link to comment
Share on other sites

εγω θα τον βγαλω τον προφυλακτηρα του GTI γιατι απλα δεν μου αρεσει..ισως βρω κατι απο ebay ισως κατι custom σε λιγο καιρο θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα αναρτησω ξεχωριστη αγγελία στις προσφορές ενημερώνω λόγω συζήτησης ότι πουλάω τον προφ μου gti φορεμένος 4 μηνες βαμένος κοκκινος (πραγμα που σημαίνει οτι εχει δεχτει ήδη επεξεργασία , τριψιμο , σταρωμα κτλ.) Τον αγόρασα απο αντιπροσωπεια 80 ευρώ και λόγω αλλαγής του σε καμιά βδομάδα με αυτον του r32 τον δίνω κανενα 60ευρω . sorry για off topic

Link to comment
Share on other sites

αν θέλουμε να προμυθευτούμε κάποιον aftermarket πίσω προφυλακτήρα τι πρέπει να προσέξουμε για να είναι καλή ποιότητα. βρήκα διάφορα στο ebay look r32 που σκέφτομαι και σε αρκετά καλή τιμή αλλά θέλω ότι βάλω πάνω στο αυτοκίνητο να έχει και ποιότητα πέραν της εμφάνισης... οι περισσότεροι προφυλακτήρες απο ebay λένε στα specs οτι είναι απο πλασικό abs. αυτό είναι καλό υλικό? και ο μαμά το ίδιο είναι???

Ναι φιλε abs ειναι το ευλυγιστο πλαστικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενοι και οι μαμα προφυλακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

ποσο πηγε το βαψιμο?

κοιτα δεν ξερω να σου πω ακριβος γτ εβαψα και το φτερο μαζι και με εκανε και εκτωση ο βαφεας. οποτε δεν μπορω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.