Jump to content
yannis78

Polo 2007 - 1.4 100ps Sportline

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλό ΣΚ!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας παρακαλώ πολύ....

Πρόκειται να προχωρήσω σε αγορά ενός Polo 1.4 100PS (μοντέλο 2007) στην έκδοση Sportline (μεταχειρισμένο). Έχω βρει το αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω τι να προσέξω ώστε να διαπιστώσω αν είναι όντως η έκδοση με τα 100 άλογα και άν είναι η Sportline (μη με πιάσει κότσο δηλαδή).

Δεν ξέρω γιατί έχουν μπει ψίλοι στα αυτιά μου, ίσως γιατί όταν τον ρώτησα αν φοράει δισκόφρενα πίσω μου είπε πως όχι... (ενώ στον επισημο καταλογο της kosmocar, οι πίσω δίσκοι είναι στάνταρ στο συγκεκριμένο μοντέλο)

Εαν γνωρίζετε τα χαρακτηριστικά την συγκεκριμμένης έκδοσης του 2007, οι απαντήσεις σας είναι ευπρόσδεκτες.

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Τη χρονολογία την επαλήθευσα απο το VIN, αλλά όλα τα άλλα δεν μπορώ να τα δω...

Link to comment
Share on other sites

f_forinfo1m_fe2734f.jpg

f_forinfo2m_62cdb05.jpg

f_forinfo3m_448c932.jpg

Μερικά απο τα σημεία που μπορούν να αποδίξουν ότι είναι sportline είναι αυτά.

Επίσης το sportline έχει standard τύπου μπάκετ καθίσματα και ζάντες αλουμινίου.

Για το άν είναι το 100άρι ή όχι το μόνο που μπορείς να δείς είναι άν έχει το σηματάκι 16ν

στη θέση που σου δείχνω στη φωτό και να το γράφει και μέσα στο καπάκι αλλά να ξέρεις

ότι αυτά μπορεί να τα βάλει και μετά.

Οι φωτό που βλέπεις είναι απο polo μοντέλο 6/2006 100hp sportline αλλά να τονίσω ότι

οι συγκεκριμένες ζάντες είναι extra, οι κανονικές του είναι λίγο πιό μικρές.

Είναι το "παλίο" μου καμάρι!!!!!

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Phantom σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...

Στα χαρτιά του αυτοκινήτου αναφέρεται πουθενά η έκδοση, ο κινητήρας και η ιπποδύναμη?

Βασικά εχω σκαλώσει τώρα γιατι αυτός μου είπε οτι δεν έχει δίσκους πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο βιβλιο του αυτοκινητου, ή στο πορτμπαγκαζ. Υπαρχει ενα λευκο ταμπελακι που γραφει τον αριθμο πλαισιου με μεγαλα γραμματα καθως και τους κωδικους του εξοπλισμου. Καπου λοιπον γραφει και την ισχυ του κινητηρα. Εαν γραφει 74 kW τοτε ειναι ο 100αρης κινητηρας.

Επισης στο στροφομετρο υπαρχει οθονη πολλαπλων ενδειξεων, που δειχνει αυτονομια, καταναλωση καυσιμου, χιλιομετρικες αποστασεις και διαρκεια ταξιδιου. Αυτη η λειτουργια ειναι στανταρ στο sportline.

Το θεμα μεταφερεται στο subforum του Polo.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αμαξι εφοσων εχει ταμπουρο εινα 75 αλογα... απο το 6ν2 και μετα ολα τα 100 ειναι με δισκοφρενο πησω......... σου λεει ψεματα φιλε.......... :D

Link to comment
Share on other sites

Εαν πληκτρολογησεις www.vw.gr και κλικαρεις στα πολο σου βγαζει την καθε εκδοση που θελεις με τον εξοπλισμο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Νεμο! 100 χωρις δισκοφρενα ΔΕΝ υπαρχει!!!

Ακομα το 100 εχει κοφτη κοντα στις 6000 στροφες ενω το 75 στις 5700 περιπου !

Οσο για το αν ειναι sportline, εφοσον δεν ειναι εισαγωγης, ξεχωριζει αμεσως απο το τιμονι και μονο, απο το καπακι στην θηκη πανω απο το ταμπλω και την χρωμιομενη μασκα, οπως προαναφερθηκε αλλα και απο τις ταπετσαριες που εχουν τα καθισματα με μαυρες γραμμες κατα μηκος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Νεμο! 100 χωρις δισκοφρενα ΔΕΝ υπαρχει!!!

Ακομα το 100 εχει κοφτη κοντα στις 6000 στροφες ενω το 75 στις 5700 περιπου !

Οσο για το αν ειναι sportline, εφοσον δεν ειναι εισαγωγης, ξεχωριζει αμεσως απο το τιμονι και μονο, απο το καπακι στην θηκη πανω απο το ταμπλω και την χρωμιομενη μασκα, οπως προαναφερθηκε αλλα και απο τις ταπετσαριες που εχουν τα καθισματα με μαυρες γραμμες κατα μηκος!!!!!

το 100αρι έχει κόφτη 6700 και το στροφόμετρο κοκκινίζει στις 6500...

επίσης το στροφόμετρο φτάνει μέχρι τις 8000...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αγαπητοί,

Τελικά το αυτοκίνητο είναι η έκδοση Sportline, 16v με τα 80 άλογα και το πήρα, οπότε καλωσήρθα στο Club!

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις, να είστε σίγουροι οτι δεν πήγαν χαμένες για τι τον ψιλοκόλλησα στον τοίχο και κατέβασα αρκετά την τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη και καλοτάξιδη η polara...

καλωσήρθες και στη παρέα μας!

σε περιμένουμε με τη πρώτη ευκαιρία σε κάποια συνάντηση...

Edited by Panos777
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αγαπητοί,

Τελικά το αυτοκίνητο είναι η έκδοση Sportline, 16v με τα 80 άλογα και το πήρα, οπότε καλωσήρθα στο Club!

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις, να είστε σίγουροι οτι δεν πήγαν χαμένες για τι τον ψιλοκόλλησα στον τοίχο και κατέβασα αρκετά την τιμή....

Καλορίζικο λοιπόν και καλά χιλιόμετρα χωρίς απρόοπτα!!!!

Ώς αμοιβή στη βοήθειά μας θα θέλαμε να σε γνωρίσουμε κι απο κοντά σε κάποιο meeting!!!

Νά 'σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και από μένα!!!!!

Νέος στο Forum.....Με ένα καινούργιο Polo 100 Ps SportLine :mellow::excl::blink: , οπότε μπορώ να βοηθήσω και τον φίλο μας.

Ο Phantom τα περιέγραψε τέλεια......

Έτσι ακριβώς είναι η έκδοση των 100 Ps SportLine.

Το σημαντικό σε αυτήν την περίπτωση είναι ότι δεν σε έπιασαν κότσο, οπότε όλα καλά~!!!!

Καλωρίζικο και από μένα και καλούς δρόμους!!!!

Edited by SpyrosA1985
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και από μένα!!!!!

Νέος στο Forum.....Με ένα καινούργιο Polo 100 Ps SportLine :D :D :D , οπότε μπορώ να βοηθήσω και τον φίλο μας.

Ο Phantom τα περιέγραψε τέλεια......

Έτσι ακριβώς είναι η έκδοση των 100 Ps SportLine.

Το σημαντικό σε αυτήν την περίπτωση είναι ότι δεν σε έπιασαν κότσο, οπότε όλα καλά~!!!!

Καλωρίζικο και από μένα και καλούς δρόμους!!!!

κι εσυ καλωσηρθες στο club μας...ευχομαι η διαμονη σου να ειναι ευχαριστη και απροβληματιστη... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.