Jump to content
BILL_EOS

Παραγγελία Ζαντών και εξάτμισης μέσω δικτύου?

Recommended Posts

Μήπως έχει πραγγείλει κανείς από Internet αυθεντικές ζάντες VW? Εχω μετανιώσει που δεν έδωσα ?1450 για τις westwood με τον αισθητήρα πίεσης ελαστικών και τωρα ψάχνομαι να βάλω μόνο τις ζάντες. Έψαξα λίγο σε ebay αλλά μόνο chicago και Le mans βρήκα!

Και κάτι ακόμα. Ξέρει/εχει τοποθετήσει κανείς σε 1.6 την διπλή εξάτμιση του 2.0Τ? Αν ναι, εχει μεγάλη φασαρία η εγκατάσταση και η μορφοποίηση του προφυλακτήρα?

ΥΓ θα αγόραζα τις chicago που ειναι πανεμορφες αλλα με 18" λογικα θα σέρνετε το αυτοκίνητο!!!

;)

Edited by BILL_EOS
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω το σκεφτομουνα ετσι στην αρχη...

αλλα να σε κρατησουν τα 16 αρια και να πληρωσεις 1700 τοτε μου ζητουσαν τα 18 αρια πηγαινε πολυ!

γι αυτο εδωσα λιγοτερα απο 1700 και πηρα replica rs4 18 αρες και εχω στην ακρη τις 16 αρες και τις πουλαω.καει και λιγο παραπανω να ξερεις!!!

οσο για την εξατμιση εχω παραγγειλει και την αλλη βδομαδα θα βαλώ.750 απο abt στην αθηνα.δεν χανεις ουτε εγγυηση και το κανει και αγριο.απο βδομαδα αν ολα πανε καλα θα δειτε και abt full body kit.πριν ρωτησεις οτιδηποτε στην abt στειλε μου ενα μηνυμα να μιλησω εγω πρωτα...μην το ξεχασεις

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο site της abt και είδα την εξάτμιση. Ωραία είναι αλλά σκεφτόμουν κάτι πιο low profile όπως την εργοστασιακή εξάτμιση (φωτό).

Εχεις το 1.6 η το 2.0? Ρωτάω για να δω αν αξίζει να βάλει κανείς τις 18" στο 1.6. Το ξέρω ότι είναι υπερβολικές οι chicago (φωτό) για το 1.6 αλλά είναι πανέμορφες!!!! Οταν τις έβαλες είδες διαφορά ώς προς την άνεση? Έγινε πιο "σκληρό" ως προς τις ανωμαλίες του δρόμου?

post-6535-1201760340_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.6 φιλε.δες προφιλ.ειχε διαφορα ως προς ανεση.ιδιως σε τρυπες

το αμαξι δειχνει γκαβλα ομως.οσο για την εξατμιση δεν ξερω ποσο κοστιζει η εργοστασιακη απο 2.0.δεν ξερω καν αν ειναι η ιδια απο gt νομιζω οπου πουλουσε ενασ φιλος εδω μεσα.βγαζει ακριβως την ιδια μπουκα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πραγγείλει κανείς από Internet αυθεντικές ζάντες VW? Εχω μετανιώσει που δεν έδωσα ?1450 για τις westwood με τον αισθητήρα πίεσης ελαστικών και τωρα ψάχνομαι να βάλω μόνο τις ζάντες. Έψαξα λίγο σε ebay αλλά μόνο chicago και Le mans βρήκα!

Ηθελα να ρωτησω πανω σε αυτο το εξης:

εχω παραγγειλει κι εγω το εοσ και εχει βγει εβδομαδα παραγωγης 12 μπορω να επεμβω στην παραγγελια και να κανω αλλαγες στον εξοπλισμο?

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πανω σε αυτο το εξης:

εχω παραγγειλει κι εγω το εοσ και εχει βγει εβδομαδα παραγωγης 12 μπορω να επεμβω στην παραγγελια και να κανω αλλαγες στον εξοπλισμο?

Εαν δεν εχει κλειδώσει η εβδομάδα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις. Τώρα το πότε κλειδώνει δεν ξέρω ακριβώς αλλά στην περίπτωσή μου κλείδωσε 1-1,5 εβδομάδα πριν την παραγωγή του!

Καλή αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πραγγείλει κανείς από Internet αυθεντικές ζάντες VW? Εχω μετανιώσει που δεν έδωσα ?1450 για τις westwood με τον αισθητήρα πίεσης ελαστικών και τωρα ψάχνομαι να βάλω μόνο τις ζάντες. Έψαξα λίγο σε ebay αλλά μόνο chicago και Le mans βρήκα!

Και κάτι ακόμα. Ξέρει/εχει τοποθετήσει κανείς σε 1.6 την διπλή εξάτμιση του 2.0Τ? Αν ναι, εχει μεγάλη φασαρία η εγκατάσταση και η μορφοποίηση του προφυλακτήρα?

ΥΓ θα αγόραζα τις chicago που ειναι πανεμορφες αλλα με 18" λογικα θα σέρνετε το αυτοκίνητο!!!

:wacko:

Εγω μετάνοιωσα που δεν έβαλα τις chicago..τωρα ψάχνω 18'' στο στυλ της chicago..αλλά το κόστος μαζι με χαμήλωμα θα ξεπεράσει τα 2000 ευρώ...θα κόψει το αυτοκίνητο αλλά όχι τραγικά..μην τρελένεσαι..αισθητικά θα ειναι τέλειο..

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ...υπαρχουν ζαντες οπως οι δικιες μου replica ιταλικες οπου ειναι ιδιες οι chicago

τις ειδα και εγω αλλα διαλεξα απο rs4...ηθελα να βαλω απο r8 αλλα το κενο στους δισκους θα ηταν μεγαλο.τιμες απο 700 ως 900 αναλογα την παλαμη του αλλου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ...υπαρχουν ζαντες οπως οι δικιες μου replica ιταλικες οπου ειναι ιδιες οι chicago

τις ειδα και εγω αλλα διαλεξα απο rs4...ηθελα να βαλω απο r8 αλλα το κενο στους δισκους θα ηταν μεγαλο.τιμες απο 700 ως 900 αναλογα την παλαμη του αλλου!!!!

Τις εχεις δει στο ιντερνετ? Έχεις να στειλεις καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

στο e bay ειδα δει του εος...γενικα πατα στο google replica απο οποια μαρκα θες και θα βρεις.link λιγο δυσκολα διοτι δεν θυμαμαι,πανε 6μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.