Jump to content
macklin

Ποσα Eos εχουν κυκλοφορησει ως τωρα;

Recommended Posts

Παιδια σημερα ημουν στο αυτοκινηση και εκανα την σχετικη ερωτηση στο ιδιοκτητη,ο οποιος δεν μπορουσε να μου δωσει την αναλογη απαντηση διοτι δεν μπορει να ρωτησει καπου.Την ιδεα μου την κολλησε ενας γνωστος που το ειδε προσφατα(κλεινω χρονο 31-1)και μου ειπε οτι δεν εχει δει πολλα να κυκλοφορουν.και τον ειπα οτι απο το καλοκαιρι του 2006 ξεκινησε η πωληση τους στη Ελλαδα.Εμεινε εκπληκτος και απορησε.Οπως και εγω μιας και δεν το εχει δει.Ετσι μου δημιουργηθηκε αυτη η απορια σχετικα με τα EOS που κυκλοφορουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ημουν στο αυτοκινηση και εκανα την σχετικη ερωτηση στο ιδιοκτητη,ο οποιος δεν μπορουσε να μου δωσει την αναλογη απαντηση διοτι δεν μπορει να ρωτησει καπου.Την ιδεα μου την κολλησε ενας γνωστος που το ειδε προσφατα(κλεινω χρονο 31-1)και μου ειπε οτι δεν εχει δει πολλα να κυκλοφορουν.και τον ειπα οτι απο το καλοκαιρι του 2006 ξεκινησε η πωληση τους στη Ελλαδα.Εμεινε εκπληκτος και απορησε.Οπως και εγω μιας και δεν το εχει δει.Ετσι μου δημιουργηθηκε αυτη η απορια σχετικα με τα EOS που κυκλοφορουν.

Καλημέρα..δεν ξέρω να σου πω αριθμό πανελλαδικά αλλά το μόνο που μπορώ να σου για την περιοχή που μένω (Χαλκίδα και περίχωρα) δεν είναι πάνω από 7-9 Eos..σχετικά μικρός αριθμός...

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιά δεν είναι και φτηνό αυτοκίνητο. Λογικό είναι το 7-9 halkis_13 αν αναλογιστείς πόσα αυτοκίνητα κυκλοφορούν στη Χαλκίδα με γύρω στα 30,000. Υπάρχουν και πιο ακριβά φυσικά, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα αυτοκίνητο 'ειδικής' κατηγορίας. Πόσα Astra CC έχεις δει να κυκλοφορούν, για να μην πώ ακόμα χειρότερα πόσα Focus CC εχεις δεί (εγώ μόνο ένα, και αυτό στην Έκθεση Αυτοκινήτου - είχε ένα μωρό μέσαααα... ;) )

Τώρα με τον TSi νομίζω ότι θα ανέβει, γιατί και η Opel και η Renault έχουν χειρότερα πακέτα/τιμή στα 1.6!

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να σκεφτειτε και ποσα 307 cc κυκλοφορησαν.αυτη η πατατα που κοστιζει και πιο πολυ απο 28000 καινουριο!!!!ευχαριστω για τον αριθμο κυκλοφοριας eos στην περιοχη σου,αλλα καλο θα ηταν και αλλα μελη να μας που αν ξερουν ποσα πουλησαν οι αντιπροσωποι της περιοχης.πιστεψτε με ειναι λιγοι και τυχεροι αυτοι που αγορασαν αυτο το αμαξι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να σκεφτειτε και ποσα 307 cc κυκλοφορησαν.αυτη η πατατα που κοστιζει και πιο πολυ απο 28000 καινουριο!!!!ευχαριστω για τον αριθμο κυκλοφοριας eos στην περιοχη σου,αλλα καλο θα ηταν και αλλα μελη να μας που αν ξερουν ποσα πουλησαν οι αντιπροσωποι της περιοχης.πιστεψτε με ειναι λιγοι και τυχεροι αυτοι που αγορασαν αυτο το αμαξι!!!!

Πιο συχνα βλεπεις slk παρα vw eos...

Στην περιοχη μου μονο 1 εχω δει να κυκλοφορει...

Link to comment
Share on other sites

και εγω ρε φιλε θα ηθελα να παρω slk η ττ το ζητημα ειναι τα γκ@φρ@ και πως χρειαστεις να πας καπου εχεις χωρο γι αλλους 2 και φυσικα για αποσκευες!!!το δικο μου τ αμαξι με το κιτ της abt που βγαινει το σαββ θα το ερωτευτω ακομη πιο πολυ!!!γκ@βλ@

Link to comment
Share on other sites

Πιο συχνα βλεπεις slk παρα vw eos...

Στην περιοχη μου μονο 1 εχω δει να κυκλοφορει...

¶λλο να έχεις 50,000 να δώσεις για αμάξι και άλλο 30,000... ¶λλωστε συγκρίνεις καρπούζι με πεπόνι (ως προς τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου εννοώ!)...

Και σίγουρα είτε διαλέγεις ένα αυτοκίνητο "@#$%παγίδα" που θα βάλεις τη γκόμενα και αυτό ήταν, είτε ένα άλλο που θα βάλεις τα πράγματά σου μαζί με 2 φίλους και θα πάς ταξιδάκι/εκδρομη.... Και χαίρομαι που διάλεξα το δεύτερο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα είτε διαλέγεις ένα αυτοκίνητο "@#$%παγίδα" που θα βάλεις τη γκόμενα και αυτό ήταν, είτε ένα άλλο που θα βάλεις τα πράγματά σου μαζί με 2 φίλους και θα πάς ταξιδάκι/εκδρομη.... Και χαίρομαι που διάλεξα το δεύτερο! :lol:

Κι εγω σκεφτομουν roadster αλλα για τον ιδιο λογο με σενα δεν το πηρα...

Θελω τις ανεσεις μου..ασε που νομιζεις οτι θα ακουμπισει ο κ%λ%ς σου στην ασφαλτο σε μερικα...

Οσο για το "@#$%παγίδα" τουλαχιστον με το eos (που ειναι κι αυτο παγιδα) αν θελεις σταματας σε καμια στροφη να ανταμοιφθεις για την βολτα που προσφερεις, αμεσα... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομουν roadster αλλα για τον ιδιο λογο με σενα δεν το πηρα...

Θελω τις ανεσεις μου..ασε που νομιζεις οτι θα ακουμπισει ο κ%λ%ς σου στην ασφαλτο σε μερικα...

Οσο για το "@#$%παγίδα" τουλαχιστον με το eos (που ειναι κι αυτο παγιδα) αν θελεις σταματας σε καμια στροφη να ανταμοιφθεις για την βολτα που προσφερεις, αμεσα... tongue.gif

Σωστός ! :wacko:

Στο κάτω-κάτω, όσο πιο λίγα Eos τόσο το καλύτερο...θα ξεχωρίζουμε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνολικα το 2007 στην συγκεκριμενη κατηγορια, πουληθηκαν 912 μοναδες.

Απο αυτες το EOS ειναι 1ο με 548 μοναδες, κατεχοντας ετσι ποσοστο 60,09%.

Σιγουρα αυτο βοηθησε την Volkswagen να τερματισει 3η σε πωλησεις το 2007 με 22056 αυτοκινητα, πισω απο Toyota και Opel.

6 στα 10 CC λοιπον ηταν EOS το 2007!

Link to comment
Share on other sites

Συνολικα το 2007 στην συγκεκριμενη κατηγορια, πουληθηκαν 912 μοναδες.

Απο αυτες το EOS ειναι 1ο με 548 μοναδες, κατεχοντας ετσι ποσοστο 60,09%.

Σιγουρα αυτο βοηθησε την Volkswagen να τερματισει 3η σε πωλησεις το 2007 με 22056 αυτοκινητα, πισω απο Toyota και Opel.

6 στα 10 CC λοιπον ηταν EOS το 2007!

:huh:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχουμε 550 τυχερους σ αυτην τη χωρα τελικα και χαιρομαι που καποι σκεφτονται πριν αγορασουν!!!θα μπορεσουμε να δημιουργησουμε κανενα vw eos club?nikkosnet ευχαριστω για την πληροφορια.απο που την προσκομησες?ευχομαι να ειναι εγκυρη.καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειναι απο τα επισημα στοιχεια του ΣΕΑΑ που μας αποστελλονται και τα οποια μπορεις να βρεις και στο site του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.