Jump to content
mpoukou22

που γραφει το βαρος του αυτοκινητου?

Recommended Posts

ξερει κανεις?

Στην αδεια κυκλοφοριας.Αν κι εκει θα δεις το αποβαρο ετσι;Υπολογιζε και λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολυ ελαφρυ δεν ειναι το δικο σου Γιωργο...? :D:o ... Να το παμε σε μια ζυγαρια φοργηγων να το ζυγισουμε.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε Κωστα.....διαβαζω στα περιοδικα οτι ειναι 950 η 1025 κιλα.....θα προτειμω να ειναι 950.... tongue.gif

1080 ειναι το 6ν2 παντως αρα και το δικο σου πρεπει να ειναι 1025 :o

Link to comment
Share on other sites

980 kg είναι τα 6Ν 1050cc & 1400cc 75hp

και περίπου 1020 τα 1400 101hp.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε Κωστα.....διαβαζω στα περιοδικα οτι ειναι 950 η 1025 κιλα.....θα προτειμω να ειναι 950.... tongue.gif

Standard παντως αν δεν έχει a/c εισαι αρκετά ελαφρύτερος και πολυ πολυ ιδρωμένος το καλοκαίρι :unsure: . Γύρω στα 1020-25 χωρίς a/c και 1080 με a/c αυτά έμαθα.

Link to comment
Share on other sites

Standard παντως αν δεν έχει a/c εισαι αρκετά ελαφρύτερος και πολυ πολυ ιδρωμένος το καλοκαίρι :unsure: . Γύρω στα 1020-25 χωρίς a/c και 1080 με a/c αυτά έμαθα.

απο την μια ευτυχως το καλοκαιρι ειμαι φρεσκος-φρεσκος :D αλλα απο την αλλη ειμαι 1080 thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ αυτή την απόρροια,ρε Γιώργο όταν περνάς από πλάστιγγα ζητα να ζυγιστείς να μου φύγει και η απόρροια,πάντως στο βιβλίο του αυτοκινητου γραφει 1080 κιλά με οδηγό και ντεπόζιτο.

Link to comment
Share on other sites

1080 ειναι το 6ν2 παντως αρα και το δικο σου πρεπει να ειναι 1025 :mellow:

To 6n2 παίρνει 2 είδη μοτερ, DOHC(2 εκκεντροφόροι) και SOHC(μονός εκκεντροφόρος) άλλο βάρος το ένα άλλο το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ζηγησα το 6n 16v χτες και ειναι 950 κιλα με ρεζερβα κανα 3-4 κιλα εργαλεια πισς και 1/4 100ρα μεσα (ειναι πιο βαρια?,χαχαχ)

έχεις air condition η χωρίς;;

αλήθεια η ρεζέρβα ποσα κιλά είναι περίπου ξέρει κανεις; η αλήθεια είναι έχω k εγώ 10-15 κιλά πράγματα πίσω καλο θα ναι να το ελαφρύνω λίγο... :D

Link to comment
Share on other sites

έχεις air condition η χωρίς;;

αλήθεια η ρεζέρβα ποσα κιλά είναι περίπου ξέρει κανεις; η αλήθεια είναι έχω k εγώ 10-15 κιλά πράγματα πίσω καλο θα ναι να το ελαφρύνω λίγο... B)

διχως air con και με 14ρες

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν μου εχει λυθει ακομα η απορια κ ειχα κ μια συζητηση..... ξερουμε τελικα ποσα κιλα ειναι το πολακι; 6n 16V χωρις aircondition ( :thumbsup: )...;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν μου εχει λυθει ακομα η απορια κ ειχα κ μια συζητηση..... ξερουμε τελικα ποσα κιλα ειναι το πολακι; 6n 16V χωρις aircondition ( :D )...;;;

970 χώρης 1000+ Με :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.