Jump to content
vaio969

Σκέψεις για πώληση Golf V GTI

Recommended Posts

ΠΩΛΕΙΤΑΙ GOLF V GTI DSG TRIPTRONIC ΜΕ 6500 KHM ΚΑΙ 255HP ΜΟDEL 10/5/2006

3ΘΥΡΟ, ΧΡΩΜΑΤΟΣ METAΛΙΚΟ BLACK MAGIC ΜΕ ΒΑΜΜΕΝΑ ΤΑ ΕΜΠΡΟΣ,ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΛΑΙΝΑ (ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ) SPOILER, ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ,ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ (ΠΙΣΩ), ΦΙΜΕ ΤΖΑΜΙΑ, ΖΑΝΤΕΣ 18'' ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΗR, ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ, ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΘΕΡΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΑΝΘΡΑΚΙ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ ΕΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ, ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ PLUS, ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ, RADIONAVIGATION ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ο STAGE, ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ KN, ΣΚΑΣΤΡΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΤΥΠΟΥ FORGE.

ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΜΠΑΡΟΜΕΤΡΟ - ΠΥΡΟΜΕΤΡΟ & ΠΙΕΣΗ ΛΑΔΙΟΥ (ΑPEXI ME KENTΡΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΛΕΓΧΟΥ) ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΣΗ ΓΙΑ GOLF V ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑΓΩΓΟ.

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΦΥΛΛΑΣΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ!! ΔΕΚΤΟΣ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ VAG

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ R32

H TIΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 36000 ΕURO

OΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η' ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Ε-ΜΑΙL NA ANTAΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

ΤΟ Ε-ΜΑΙL ΕΙΝΑΙ: vaio969@yahoo.gr

Edited by vaio969
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΓΙΑ ΤΟ R32? AΠΟ ΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ?

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΚΟΥΝΑ!!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΠΑΜ ΤΟΥ GTI ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ GTI ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!

AΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ R32 ΦΙΛΤΡΑ - ΕΞΑΤΜΙΣΗ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?

Edited by vaio969
Link to comment
Share on other sites

Γιατι

α)είναι πολλά τα έξοδα συντήρισης (αφάλειες, τέλη καιδέν συμμαζεύεται)

β)Καιει σαν φούστης

γ)Είναι βαρύτερο και κατα συνέπεια όχι υποχρεωτικά ταχύτερο απο ότι έχεις

δ)Δέν βελτιώνεται εύκολα/φτηνα (βλέποντας ότι έχεις το μκρόβιο)

ε)Δέν μεταπωλείται εύκολα, και λόγο τιμής, και λόγω κυβικών..

¶ν δέν σου φτάνουν τα παραπάνω, σου βρίσκω και άλλα....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ! ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ GTI!!

ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟ R32 ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΟΓΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ

ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ? ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΥΠΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ!!! dubberR Stoilas ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΘΕΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ! ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ GTI!!

ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟ R32 ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΟΓΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ

ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ? ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΥΠΟΝΙΑ

Οπως είπε και ο Stoilas, δέν είναι θέμα αγγελίας, απλά να σου πώ ότι είναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτά, και μικρή η απόδοση.

Για μένα το R32 μετράει μέν λόγο

1)Κυβικών

2)Ατμόσφαιρας

3)Prestige

4)Ήχος... hearts.gif

....αλλά για όλα τα άλλα...ψηφίζω Gti.

Και για να στο πώ αλλιώς, άμα μου εξασφαλίζανε τα έξοδα του R32 για όσο θα έχω το αμάξι, και δέν είχα την τρέλλα να το βελτιώσω, θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια.Επειδή όμως τίποτα απο τα παραπάνω δέν συμβαίνει, και επειδη το Gti το έχω φτάσει ήδη σε καλό σημείο,δέν θα το έκανα έτσι όπως είμαι τώρα....

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που λεει ο golf rs, πολυ σωστα... αλλα αμα εχεις τα λ7 και δεν σε νοιαζει που να τα δωσεις τοτε μονο μπορει να παρεις το R32 για να παιζεις...

και θα το παρεις απλα επειδη γραφει R32... για παραδειγμα κ εμενα μαρεσιε πολυ το kia ceed αλλα αφου γραφει kia.... ετσι κ το R32.. και φυσικα θα το επερνα κ εγω με χιλια... καλοπουλητο φιλαρακι... κουκλα ειναι το R32 κι ας μην κανει ουτε τα μισα απο οτι κανει το GTI..

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛΙΚΑ!!ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΗΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΟ R32 ΟΠΩΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ!

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟ GTI. OΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΤΙ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ.

ΦΟΡΑΕΙ ΕΙΔΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΠΡΟΣ ΕΩΣ ΠΙΣΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΤΑΛΥΤΗ, ΤΙ ΛΕΣ?ΘΑ ΔΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ? ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ?(2300 ΕURO) ΘΑ ΔΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και άλλαξε ο τίτλος τώρα μπορώ να γράψω ότι τα 36000¤ ήταν πάαααρα πολλά....

BTW για να αλλάξεις τόσο εύκολα απόφαση πάει να πει πως δεν το είχες σκεφτεί καλά το πράγμα...

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης GTI με R32. Aν θες τετρακινητο με ολα τα αλογα χειμωνα-καλοκαιρι παρε το R. To κοστος συντηρισης δεν ειναι τραγικα μεγαλυτερο οσον αφορα τελη-ασφαλειες. Αλλα με 6500 χιλιομετρα μονο που εχει το GTI μαλλον οταν το πηρες δεν ειχες κατασταλαξει τι αμαξι ηθελες ακριβως, οπως ειπε και ο φιλος Black V GTi

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

τα πραγματα ειναι απλα!

κανεις ενα test drive το R32

και βλεπεις αν σου κανει........

αν θελεις την γνωμη μου

παρε R32 οταν θα κανεις ενα

μεγαλο ταξιδι θα καταλαβεις την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω καλό και το R32 αλλά εγώ υπολογίζω οτι θα του κοστίσει (αν αφαιρέσεις τα 30.000max που θα πιάσει to GTi - και δύσκολα) πολύ ακριβά,

χωρίς να πάρει τόσο πολύ καλύτερο αυτοκίνητο...

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

δεν ξερω ρε παιδια πια εχει.....μην βαρατε ολοι μαζι tongue.gif

λογικα θα υπαρχει καπου......

εδω mercedes 200k και bmw 520 κτλ που εχουν τα ιδια μην πω

more euro εχουν αυτοκινητα για test drive.....

το R32 δεν ειναι καλυτερο απο το Gti ....

(το καλυτερο ειναι και υποκειμενικο ...τι αρεσει στον καθενα....)

απλα ειναι διαφορετικο :huh:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε το r32 ειναι αλλο φρουτο.καμια σχεση μετα golf που κυκλοφορουν στο δρομο, απλα το αμαξι ειναι σε αλλη κλαση ¨¨¨ΑΝΩΤΕΡΗ¨¨.

οσο για το θεμα TUNING και value for money στα ατμοσφαιρκα ειναι ποιο ακριβα τα αλογα απο τα τουρμπο.

αλλα αν θες να παρεις r32 και να το βελτειωσεις σημαινει οτι δεν εχεις οικονομικο προβλημα.

ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΛΥΣΕΙΣ :

1 ) FULL ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΜΕ= ΦΙΛΤΡΟ +ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ +ΕΞΑΤΜΙΣΗ + ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ +ΡΟΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΕΦΑΛΗΣ (ΜΕ FLOW BENCH)+ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΤΡΟΧΑΛΙΕΣ(CUSTOM ή ΕΤΟΙΜΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΟΝΙ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ INTERNET(κυρίος ΑΜΕΡΙΚΗ αλλα και ΓΕΡΜΑΝΙΑ) ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ.

2 ) Υπερτροφοδωτηση ειτε με κομπρεσορα ειτε με τουρμπο.HPA MOTORSPORT και EIPTUNING (τουρμπο) και VORTECH ENGINEERING (κομπρεσορα) ειναι 3 εταιριες που θυμαμαι(αμερικη).παιζουν και απο γερμανια.ψαξε στο INTERNET.

αυτες οι εταιριες εχουν λυσεις bolt on και ερχεται το πακετο ετοιμο προς τοποθετηση.οσο για τα αλογα απλα αντε γεια σε ολους

αυτο ομως που χρειαζεσαι ειναι ενα καλο μηχανικο να στα τοποθετησει.

Γενικα επειδη αυτο το μοτερ ειναι <<παλιο>> και δεν εχει τεχνολογια fsi ειναι ποιο ευκολο να βελτειωθει και υπαρχουν απειρες λυσεις και αξιοπιστες οπως :αλλαγη μπεκ,μεταλλικες φλατζες κεφαλης,σφυριλατα εμβολομπιελλα,αντλιες βενζινης ,μεταλλικες εισαγωγες και οτι αλλο θες.

αν θες να βελτιωσεις το tfsi μοτερ ειναι ποιο δυσκολο γιατι εχει νεα τεχνολογια και ακομα δεν κυκλοφορουν πολλα βελτιωτικα πραγματα στην αγορα και οσα κυκλοφορουν ειναι πανακριβα.

για να μην υπαρχει παρεξηγηση με οσους εχουν tfsi μοτερ δεν λεω οτι ειναι κακο μοτερ αντιθετος μαλιστα ειναι πολυ καλο απλα ακομα πολλοι tuners πηραματιζονται γιατι το μοτερ ειναι νεο.

στην αμερικη μερικοι πουλανε τα gti mkv και περνουν golf r32 mkiv(δεν ξερω αν αυτο ειναι λογικο ή οχι απλα το αναφερω γιατι το εχω διαβασει σε αμερικανικο φορουμ)

Edited by powergolf
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ την χαζομάρα μου.και γιατι δεν πέρνεις ενα S3 που έχει και αυτο τετρακίνιση και με ένα προγραμμα θα δείς τρελά αλογα και ροπες στο θεο.πόσο μαλλον αμα μπει και εξάτμιση.τώρα αναμεσα σε GTI R32 θα κρατούσα το golf.και αμα δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα πάρε EDITION

Link to comment
Share on other sites

Αν τα χρήματα υπάρχουν, R32 και πάλι R32 και ας με περνάνε τα GTI με πρόγραμμα. Δεν θα με νοιάζει. Βέβαια κάτι τέτοια αυτοκίνητα τα παντρέυεσαι, μιας και να το πουλήσεις, δύσκολο, άσε που θα το σκοτώσει κιόλας. Ποιος πέρνει μεταχειρισμένο GOLF με 32.000€ συν;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε με τα λεφτα αυτα περνει s3 αλλα ειναι σε διλυμα μεταξυ r32 και το golf που εχει(255ps).

για εναλλακτικη λυση υπαρχει και το evo αλλα ειπαμε ειναι στο διλυμα μεταξυ τον δυο golf.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.