Jump to content
nikkosnet

Κέρωμα αυτοκινήτου.

Recommended Posts

Το dazzle σε ποια οδό βρίσκεται?Εγγυημένο αποτέλεσμα?

100% εγγυημένο.Πίσω από το Νταλίπη είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η Golfara σε μια σαρωτική εμφάνιση μόλις έχει κερωθεί!!!! :frantics: :frantics:  :heart:

 

8728297507_5dc7b3f09e_c.jpg

 

8729415716_ee9c0f633e_c.jpg

 

8729415196_0e59deb545_c.jpg

 

 

Τα αποτελέσματα του κερώματος!!! Χρησιμοποιήθηκε κερί Swissvax Concorso και στην προετοιμασία περάστηκε μια ψιλή αλοιφή!

 

Πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω τον Πλάτωνα (autostar) για την εντυπωσιακή δουλειά αλλά πάνω απ' όλα για τις συμβουλές για το πλύσιμο ώστε να λαμβάνει την καλύτερη φροντίδα το χρώμα ακόμα και σε ένα απλό πλύσιμο! Ουτε το 2006 που ταν καινουριο δεν γυάλιζε έτσι!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του κερώματος!!! Χρησιμοποιήθηκε κερί Swissvax Concorso και στην προετοιμασία περάστηκε μια ψιλή αλοιφή!

 

Πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω τον Πλάτωνα (autostar) για την εντυπωσιακή δουλειά αλλά πάνω απ' όλα για τις συμβουλές για το πλύσιμο ώστε να λαμβάνει την καλύτερη φροντίδα το χρώμα ακόμα και σε ένα απλό πλύσιμο! Ουτε το 2006 που ταν καινουριο δεν γυάλιζε έτσι!!!

πολυ ωραιο φιλε,ξερει τι κανει ο τυπος.

μπορεις να μας πεις και μας τι συμβουλες σου εδωσε για το πλυσιμο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις πιο πίσω και σε αυτό το θέμα έχει πάρα πολλές συμβουλές αλλά συνοπτικά είναι 4 πράγματα:

1) Όχι βούρτσες και λοιπά αυτόματα γτ σου το κοπανάνε κυριολεκτικά

2) Πριν αρχίσεις με το σαπούνι ρίχνεις ΠΟΛΥ νερό για να μαλακώσουν και να φύγουν οι πολλές βρώμες

3) Χρησιμοποιείς σφουγγάρι με μικροίνες και χωρίς να τρίβεις έντονα

4) Στεγνώνεις πάλι με πανάκι μικροινών χωρίς να τρίβεις το αυτοκίνητο απλά τραβάς το νερό

 

Απο κει και πέρα όσο καλύτερα προιόντα χρησιμοποιείς τόσο λιγότερο το ταλαιπωρείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω τα κανω αυτα σε καθε πλυσιμο απλως μερικες φορες το πλενω και με ζεστο νερο,δεν νομιζω να πειραζει?

στο τελος το σκουπιζω με γνησιο δερμα που πιστευω ειναι καλυτερο...η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Tο δερμα ειναι οτι χειροτερο!

γιατι το λες αυτο; μπορεις να πεις για ποιους λογους; γιατι και γω μεχρι τωρα νομιζα οτι ειναι οτι καλυτερο για το σκουπισμα απ τα νερα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οτι μικροσκουπιδακι υπάρχει πανω στο χρωμα το δερμα το σερνει πανω στο βερνικι.
Ενω μια ογκωδης πετσέτα Microfiber με πυκνο ''τριχωμα'' το εγκλωβίζει στο εσωτερικο της και δεν χαράσει το βερνίκι

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες μαλλον εχεις δικιο. αλλα οταν το αμαξι ειναι πλυμενο τοτε το σκουπιζεις με δερμα και λογικα θα ειναι καθαρο. εκτος αν καποιος απλα το ξεπλενει για τα χοντρα τοτε ναι θα εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν πλυθεί το αμαξι και πολυ καλά μαλιστα παλι ολο και κατι θα υπάρχει στην επιφάνεια .
Πέρνα μια βολτα απο detailing forum και θα δεις πολλά

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του κερώματος!!! Χρησιμοποιήθηκε κερί Swissvax Concorso και στην προετοιμασία περάστηκε μια ψιλή αλοιφή!

 

Πραγματικά θέλω να ευχαριστήσω τον Πλάτωνα (autostar) για την εντυπωσιακή δουλειά αλλά πάνω απ' όλα για τις συμβουλές για το πλύσιμο ώστε να λαμβάνει την καλύτερη φροντίδα το χρώμα ακόμα και σε ένα απλό πλύσιμο! Ουτε το 2006 που ταν καινουριο δεν γυάλιζε έτσι!!!

 

Φιλε Παυλο χαιρομαι πραγματικα που σε ικανοποιη το αποτελεσμα και σε Ευχαριστω και Δημοσιως για την εμπιστοσυνη σου και ευχομαι να το χαιρεσαι παντα ετσι καθαρο και καλογυαλισμενο!! :thumbsup:

Αψογη Δουλειά ο Πλάτωνας οπως πάντα!

Ευχαριστω Γιαννακο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας : Μέτα από 2,5 χρόνια έκανα γυάλισμα το αυτοκίνητο σε φανοπείο (πολύ καλό με αυτό συνεργάζεται και η αντιπροσωπεία). Αλλά μετα το γυάλισμα διαπιστώνω στο καπο νέα σημαδάκια απο πετραδάκια (σε κάποια φαίνεται έχει φύγει το χρώμα και φαίνεται άσπρο σημαδάκι). Είναι δυνατόν μετά το γυάλισμα να κατέβηκε τόσο πολύ το βερνίκι και με το παραμικρό πετραδάκι να γίνεται σημαδάκι?

Link to comment
Share on other sites

και μη γυαλισμενο να ηταν παλι θα κανει σημαδακια το καπο απο πετραδακια . Και εγω εχω 2 χρονων μοντελο και δεν εχει γυαλιστεί ποτε και παντα το προσεχω το χρωμα .
Απλα δεν πρεπει να κολλάς πισω απο αλλους σε δρομους που πεταει πετραδακια

Link to comment
Share on other sites

και μη γυαλισμενο να ηταν παλι θα κανει σημαδακια το καπο απο πετραδακια . Και εγω εχω 2 χρονων μοντελο και δεν εχει γυαλιστεί ποτε και παντα το προσεχω το χρωμα .

Απλα δεν πρεπει να κολλάς πισω απο αλλους σε δρομους που πεταει πετραδακια

Και εγώ το προσέχω το χρώμα, κλειστό πάρκινγκ έχω και όσο αφορά για τις αποστάσεις πάντα κρατάω, απλά πιστέυω ότι κάποια πετραδάκια τα "έφαγα" από το αντίθετο ρεύμα. Έχεις και εσύ winner παρόμοια σημαδάκια?

Edited by geool
Link to comment
Share on other sites

τιμες δεν μας λετε ομως....εγω περασα σημερα απτο swell ψαχνωντας το παληηκαρι με το οπελ insignia και μου ειπανε για ολο το γκολφακι διορθωση και γυαλισμα 300 ευρο και  3 ημερες μεσα ,δωρο το σαλονι την αλοιφη για το δερμα επειδη ρωταγα και ξεχωριστα.οπως καταλαβαινεται κανω ερευνα πλεον γιατι 300 ευρο ειναι 300 ευρο .το βαψιμο κανει 70 το κομματι και το φανοποιο που το παω ζητησε 200 2 μερες μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα αυτό το βιντεάκι : https://www.youtube.com/watch?v=bZ9Idpo3fR8. Τελικά αξίζει τον κόπο να κάνεις κάτι τέτοιο ή σε βάθος χρόνου μπορεί να χαλάσει το χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδομάδες (τώρα βρήκα χρόνο για τις φωτό) θέλω να ευχαριστήσω ξανά τον Πλάτωνα (autostar) για τα πραγματικά εντυπωσιακά αποτελέσματα του κερώματος!!!  :hyper:  :hyper: .................Για να είμαι ειλικρινής δεν ήθελα να το πάρω από το μαγαζί!!!!!!

 

post-1119-0-57982200-1404219074_thumb.jp

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

πηγα και εγω στον Πλατωνα πριν κανα μηνα.οταν το πηρα καινουργιο απο την αντιπροσωπεια δεν ηταν τοσο ομορφο!ο Πλατωνας ειναι ο καλυτερος στην δουλεια του!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα αποτελεσματα που παιρνει κανεις οταν εμπιστευεται επαγγελματιες detailers και οχι τον καθε ενα που λεει οτι κανει γυαλισμα με 50€..

Η γνωση και η ποιοτητα παροχης πληρωνετε..

Φυσικα πολλοι πληρωνουν αρκετα χρηματα και παλι αποτελεσμα δεν παιρνουν γι αυτο καντε ενα ψαξιμο πριν εμπιστευτειτε το αυτοκινητο σας στον καθε φανοποιειο ή στο καθε βενζιναδικο-πλυντηριο..

Μπραβο στον Πλατωνα αποδεικνυει σε καθε του δουλεια οτι σεβεται και το τελευταιο ευρω του πελατη και οτι ειναι αριστος επαγγελματιας και γνωστης του αντικειμενου..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.