Jump to content
nikkosnet

Κέρωμα αυτοκινήτου.

Recommended Posts

Που μπορουμε να δούμε τις τιμές στην autostar...Από το site φαίνεται ότι αναλαμβάνουν πολλών τύπων δουλειές και με πολύ καλά αποτελέσματα...
Αλλά δυστυχώς οι τιμές δεν φαίνονται πουθενά...
Γνωρίζει κανένας?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τιμη δεν θα μαθεις μεσω site ή τηλεφωνου.

οι τιμες του διαφοροποιουνται αναλογα με την δουλεια που απαιτει το καθε οχημα.

οποτε θα πρεπει να πας απο εκει για να δει την δουλεια κ να σου πει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η λογικη του "βενζιναδικου-πλυντηριου" δυσκολα βγαινει απ το μυαλο του οδηγου-ιδιοκτητη που θελει το καλυτερο για το αυτοκινητο του...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

FSI πιστεψε με οτι θα παθεις πλακα οταν θα δεις το αποτελεσμα της δουλειας του Πλατωνα.δεν προκειται να μετανιωσεις,εγω πρωτη φορα πηγα και χαιρομαι απιστευτα που μενω σχεδον διπλα του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τιμοκατάλογος θα έπρεπε να υπάρχει,παροχή υπηρεσιών είναι.Για βασικά πακέτα τουλάχιστον ώστε να παίρνει μια ιδέα ο ενδιαφερόμενος ή να γνωρίζει που κυμαίνεται το κόστος της υπηρεσίας που επιθυμεί.Απο κει και πέρα για ειδικές περιπτώσεις ή extra εργασίες που πρέπει να γίνουν ανάλογα την περίπτωση,ορθά θα πρέπει να γίνει εκτίμηση του κόστους και αν προκύψει τελικά,συμφωνία.Γνώμη μου.

Edited by joop.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο..ουτε ολα τα βερνικια ειναι ιδια,ουτε ολα τα αυτοκινητα ειναι ιδια (ακομα και ιδια μαρκα και ιδιο μοντελο) ουτε η εργασια ειναι ιδια..

Δυο ιδια γκολφ ας πουμε το ενα μπορει να εχει ψιλη αραχνη και ενα αλλο να ειναι ενα βημα πριν το βαψιμο..

Αν εχει βγαλει μια ενδεικτικη τιμη 100€ ας πουμε κι εσυ πας με το χαλια και σου πει 250€ θα πεις με κοροιδευει ο τυπος ειναι απατεωνας..

Link to comment
Share on other sites

Για βασικά πακέτα μίλησα όχι για γυαλίσματα τα οποία προφανώς πρέπει να γίνει εκτίμηση μετά απο επίσκεψη.

Πλύσιμο,πηλός,κάποιο pre wax cleanser ίσως  ή κάποιο glaze και τέλος wax/sealant για οχήματα ανάλογων μεγεθών.Σε πολλά ξένα detail sites τα sessions έχουν περιγραφή και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι detailer θα σου κανει αυτο που λες..

Detailing σημαινει ολοκληρωτικη δουλεια και αριστο αποτελεσμα..

Δεν υπαρχει detailing με το κιλο..

Καταλαβαινω πως το λες φυσικα αλλα ειναι μια δουλεια που δεν εχει υποχωρησεις..

Τουλαχιστον αυτη την γνωμη εχω για τα detailing shops..

Το ενα λεγεται enhancement detailing και το αλλο correction protection detailing..

Ευτυχως στην Ελλαδα εχουμε εξαιρετικους επαγγελματιες στην δευτερη κατηγορια..

Την πρωτη την κανει και ο καθενας σπιτι του με 4-5 προιοντα..

Link to comment
Share on other sites

παμε παλι.... 

 

δυστυχως η λογικη του "βενζιναδικου-πλυντηριου" δυσκολα βγαινει απ το μυαλο του οδηγου-ιδιοκτητη που θελει το καλυτερο για το αυτοκινητο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι να προτιμήσω κερί της 3Μ ή το υγρό κερί της meguiars?Είχα της 3Μ το κερί πλέον τέλειωσε και σκέφτομαι να δοκιμάσω της Meguiars,το χει δοκιμάσει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/ekdjxf  Πάρε αυτό καλύτερα δίνει ωραία λάμψη ιδικά σε σκουρόχρωμα αυτοκίνητα... Αν θες πάρε και το υγρό κερί για συντήρηση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2017 at 8:12 ΜΜ, THODORIS-GR said:

Καλησπέρα τι να προτιμήσω κερί της 3Μ ή το υγρό κερί της meguiars?Είχα της 3Μ το κερί πλέον τέλειωσε και σκέφτομαι να δοκιμάσω της Meguiars,το χει δοκιμάσει κανείς;;;

Αν λες για το NXT της meguiars είναι πολύ καλό κερί για τα λεφτά που κοστίζει, έχω χρησιμοποιήσει και το ΝΧΤ και το Gold Class. Το NXT είναι καλύτερο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα και κέρωσα το αυτοκίνητο με το  ΝΧΤ της Meguiars.Το αποτέλεσμα είναι απλά τέλειο!!!!

Edited by THODORIS-GR
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για μένα, αν και πανάκριβο, Collinite 915! Σκληρό κερί, πεθαίνει το χέρι σου κατά την εφαρμογή, αλλά άψογο! Τόσο σε εμφάνιση όσο και σε διάρκεια αλλά και αποτελεσματικοτητα! Πάνε 11 μήνες από τότε που το πέρασα και ακόμα αντέχει! Πέρασε ψήσιμο στον Ελληνικό καλοκαιρινό ήλιο, ψυχος στους -17, χιόνι, αλάτι και βρωμονερα από τους δρόμους! Βοηθάει πάρα πολύ στο πλύσιμο, αφού με snowfoam και ξεβγαλμα με πλυστικο είναι 80% καθαρό το αμάξι! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει το καλύτερο κ δεν τον πειράζει να ξοδέψει κάτι παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό κερί που δουλεύω εδώ και πολλά χρόνια, έχει η armorall 

 

17500EN-Shield-Wax328x367_1.jpg.9491acbf993eb1caa3219347789487d6.jpg   

 

 πολύ κάλο κερί και με αντοχές μεγάλες σας το πρωτινο :thumbsu:    

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

 

45 λεπτά πριν , DubbeR_ChRoniS said:

και τοσα χρονια δεν εψαξες να βρεις καλυτερο?

Όχι δεν το αλλάζω με άλλο, εχω δοκιμάσει-δουλέψει πολλά και διάφορα κεριά ,έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που προσφέρει, είναι και αρκετά εύκολο στην χρήση του. Και κρατάει και καιρό στο αμάξι επάνω.

 

Έχω αγοράσει και το κερί σαμπουάν 2 σε1 της WILLIAMS 

 

415G0nJoZHL._SY355_.jpg.baee330f87240d620f71306abb889e93.jpg

 

 

Καλω χρυσό, ΑΛΛΑ σαν το armorall δεν ειναι:rock:  

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα κερωσα με το 3m 80345 κάποιος που να το έχει δοκιμάσει να μου κάθε πότε χρειάζεται επανάληψη? Παραθέτω φωτό..abb363f139b7aed37a0f256b35ecd2b0.jpg5052523201a81a53251ddeab307a14b5.jpg0e099ae7d5c87c20246bfc0b8d39ccdb.jpg9519cf6338002fe509c991de953a7249.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2019 at 8:09 ΜΜ, gianniskar said:

Καλησπέρα σήμερα κερωσα με το 3m 80345 κάποιος που να το έχει δοκιμάσει να μου κάθε πότε χρειάζεται επανάληψη? Παραθέτω φωτό..abb363f139b7aed37a0f256b35ecd2b0.jpg5052523201a81a53251ddeab307a14b5.jpg0e099ae7d5c87c20246bfc0b8d39ccdb.jpg9519cf6338002fe509c991de953a7249.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κούκλα έγινε το όχημα!

 

Το πέρασες με το χέρι Το κερί αυτό?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το χέρι τώρα πόσο καλά το πέρασα δεν ξέρω..
1. Έπλυνα καλά
2.σκουπισα με πανακι
3.Με δύο πανακια στο ένα έβαζα αλοιφή άπλωνα και ετριβα και με το άλλο καθάριζα την επιφάνεια.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.