Jump to content
nikkosnet

Κέρωμα αυτοκινήτου.

Recommended Posts

Εγώ αν και έχω 3 χρόνια το αυτοκίνητο δε το έχω κερώσει ποτέ και το σκέφτομαι..αν και σκέφτομαι κ τα σημαδάκια που θα φαίνονται μετά :D

Όμως δεν ξέρω αν τώρα που ξεκίνησαν βροχές γίνεται να το κερώσω και αν αξίζει να περιμένω μέχρι την άνοιξη.

Τί λέτε?

Επειδή προς το παρόν χρόνος δεν υπάρχει λέω να το πάω σε κάποιο μαγαζί για τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το γυάλισα + κέρωμα μετά από 3,5 χρόνια στο AUTOCARE και το αυτοκινητό μου είναι λες και είναι καινούργιο

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Εγω το γυάλισα + κέρωμα μετά από 3,5 χρόνια στο AUTOCARE και το αυτοκινητό μου είναι λες και είναι καινούργιο
μονος σου το έκανες??? απο που το πηρες το κερι?
Link to comment
Share on other sites

εβαλε χαρτοταινια σε ενα σημειο στο καπο, και εβαλε λιγο κερι σε μια μικρη επιφάνεια, το αλοιψε ανετα. το αφησε να ασπρισει-στεγνωσει(30'΄ το πολυ) και μετα με ενα πανακι εφυγε αμεσως.. Τριψιμο 0!

Αν δειτε διαφορα εκει που ειχε την χαρτοταινια και εκει που το εκανε θα πάθετε πλακα!!

Σημείωση: την προηγουμενη παρασκευη το ειχα κανει εγω με ενα κερι της sonax ολο το αυτοκινητο!)

Link to comment
Share on other sites

O AUTOCARE είναι εξουσιοδοτημένος της Meguiars. Χάρη σε αυτην και τον θοδωρή μου λένε όλοι στο χωρίο μου οτι αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο. Ακόμα και την άδεια τους έδειξα δεν με πίστεψαν. tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Tριψιμο και τα δυο.

Απο βενζιναδικο κανενα.

μονο σε ειδικα μαγαζια.

Αν θες AutoGlym απευθηνσου αν εισαι απο Θεσσαλονικη στο CarShop αλλιως απο Αθηνα αν εισαι νοτια, Καραμπελας, λεωφορος Αλιμου, ενω για Β.Προαστια, λουης λεωφορος Μελισσιων

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο γυαλιστικό προ'ι'όν μιλάτε? Ποιο προτείνετε εσείς? Meguiars ή Autoglym? Ποιο δε θέλει τρύψιμο? Κ από που τα προμηθεύεται κανείς? π.χ. από το praktiker ή από βενζινάδικα?

Εγω θα σου πρότεινα Meguiars

Link to comment
Share on other sites

Εγω Auto Glym για την ποικιλια των αλοιφων. Παντως μετα αμεσως βαζω την meguair's

Απλα επειδη τυχαινει να γνωριζω οχι μονο την απλη, αλλα την επαγγελματικη σειρα της AutoGlym, για αυτο και ειμαι φανατικος...ομως ο,τι και να κανεις απο τα δυο, αν το κανεις σε εναν καλο και τιμιο μαστορα, θα γινει αγνωριστο το αμαξι ;)

Link to comment
Share on other sites

boy μακαρι να ημουν αθηνα να βοηθησω. ποιο προιον χρησιμοποιησες και δεν εμεινες ικανοποιημενος...?

Στο χρωμα που εχεις, αν δεν εβαλες Ultra Deep Shine δεν εχεις κανει τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο για σκουρα χρωματα η Super Resin Polish. Το ελεγα προχτες και σε εναν αλλο φιλο μου. Την εβαλε, δεν ειδε μεγαλη διαφορα. Ο κολλητος μου που την βαζει σε κοκκινο τα κανει ολα απιστευτα. Αλλα σε σκουρα χρωματα σαν το δικο σου, δικο μου, δοκιμασε την Ultra Deep Shine και θα με θυμηθεις. Απλα δες αυτην πριν την απορριψεις. Ειναι λιγο ακριβη, αλλα με λογο.

26 ευρω αν θυμαμαι καλα. Μαυρο σημα απο εξω, με πρασινη εμφανιση αλοιφης. :)

Edited by -Doctor-
Link to comment
Share on other sites

θα δω γιατρε...ευχαριστώ για την διάγνωση... :D

Αγόρι...και εγώ τελικά αγόρασα εχ8ές meguiars...απο το περίπτερό τους.....έκανε 30 ευρώ...με το σφουγκαράκι μέσα στο κουτί....δεν θυμάμαι πώς την λένε

Θα ενημερώσω later

:)

Link to comment
Share on other sites

doctor, σκέφτομαι να γυαλίσω με τη meguiars το κουβαδάκι μου μετά από 6,5 χρόνια.έχει πολλές meguiars?σκούρο μπλέ είναι.thanks in advance...

meguiars

Εγώ το Κερί Πάστα θα πάω να πάρω...

Το χει δοκιμάσει κανείς? Ξέρουμε κόστος?

Link to comment
Share on other sites

doctor, σκέφτομαι να γυαλίσω με τη meguiars το κουβαδάκι μου μετά από 6,5 χρόνια.έχει πολλές meguiars?σκούρο μπλέ είναι.thanks in advance...

Πετραν, επιλεξε το ποτε, και οποτε θελεις, παρε με στο κιν να σε κατατοπισω. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.