Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

ειχα μια πληροφορια απο εταιρεια εδω στην Ελλαδα οτι η Forge εβγαλε σκατρα για το tsi. Μετα απο επικοινωνια μου με την Forge Αγγλιας αυτο δεν ισχυει.Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι σε συντομο χρονικο διαστημα θα υπαρχει.Ξερει κανεις αν καποια αλλη εταιρεια εχει βγαλει τιποτα?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

"This is a new product that should be available to order from March 2008. It is not currently available, but is now in the final stages of compatability testing".

Kαι απο Μαρτη, καλοκαιρι!

Την περιμενουμε, το λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

NIKΟΣ (+) said:

"This is a new product that should be available to order from March 2008. It is not currently available, but is now in the final stages of compatability testing".

Kαι απο Μαρτη, καλοκαιρι!

Την περιμενουμε, το λοιπον.

παιδες εχουμε τιποτα νεοτερο για σκαστρα σε tsi εαν ξερει καποιος κατι σιγουρο ας το συζητισουμε.το λεω αυτο γιατι ακουω κ βλεπω διαφορα post με gt που εχουν βαλει αυτοι που την βρηκαν?ρωτησα σε καποιον πειραια πολυ σιγουρα τον ξερετε (γρ.λαμπρακη) δεν τον ειδα να ξερει κ πολλα αλλα λεει οτι εβαλε σε audi k ειναι ιδια ετσι λεει αλλα εγω δεν νομιζω εσεις τι λετε τελικα τι κανουμε πηραματα η περιμενουμε?δεν μπορει οι αλλοι τη κανουν κ που?

 

NEA_KIOS said:
φιλε μου κανενα νεοτερο δεν υπαρχει.παρακολουθω το θεμα γιατι με ενδιαφερει παρα πολυ. Η γνωμη μου ειναι να μην κανουμε πειραματα, ας περιμενουμε μεχρι τον Μαρτη απο Forge. :huh:

συνφωνω μαζι σου αλλα η forge μια λεει φλεβαρη μια μαρτη μετα θα παει καλοκαιρι.κ ακομα απορω καποιοι αλλοι τι βαζουν κ δουλευει καλα κ μαγικα?

 

Παιδια εχουμε τιποτα νεοτερο για αυτο το θεμα εβαλε κανεις θα μαθουμε τιποτα?Καλα κανεις δεν θελει το αμαξακι του να φταρνιζεται?Αν καποιο μελος ξερει κατι ας μας πει τωρα που θα παρουμε το δωρο να το κανουμε στο αμαξι μας (δωρο).

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανενα νεοτερο δεν υπαρχει.παρακολουθω το θεμα γιατι με ενδιαφερει παρα πολυ. Η γνωμη μου ειναι να μην κανουμε πειραματα, ας περιμενουμε μεχρι τον Μαρτη απο Forge. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε τιποτα νεοτερο για αυτο το θεμα εβαλε κανεις θα μαθουμε τιποτα?Καλα κανεις δεν θελει το αμαξακι του να φταρνιζεται?Αν καποιο μελος ξερει κατι ας μας πει τωρα που θα παρουμε το δωρο να το κανουμε στο αμαξι μας (δωρο).

Παιδιά με ενδιαφέρει και μένα πολύ το θέμα , "και επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με τα τεχνικά",

για να βάλει κανείς σκάστρα χρειάζεται να αλλάξει και άλλα πράγματα που θα έχουν κάποια

επίπτωση στη συμπεριφορά και εγγύηση του αυτοκινήτου???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βγαλει σκαστρα η bonalume αλλα δεν ξερω εσν ερχεται στιν Ελλαδα. www.bonalume.com

Link to comment
Share on other sites

Guest ΣΜΗΝΑΡΧ / NOS-->
+1 περιμενουμε λεπτομεριες

για δειτε ΕΔΩ εχει παρει ενα φιλος για το GT ειναι πολυ ευχαριστημενοσ και απο την εξυπηρετιση του καταστηματος

Link to comment
Share on other sites

για δειτε ΕΔΩ εχει παρει ενα φιλος για το GT ειναι πολυ ευχαριστημενοσ και απο την εξυπηρετιση του καταστηματος

τι εντυπωσεις εχει ο φιλος σου με το gt???σου εχει αναφερει κανενα προβλημα?απο ηχο τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις σκάστρες και θέλω πολύ να βάλω...

ξέρει κανείς εαν επηρεάζει γενικά κάπου το αυτοκίνητο????

δηλ. εαν μειώνει πίεση....., εαν αυξάνει κατανάλωση,...εαν επηρεάζει εγγύηση κ.τ.λ....

 

Χθες πήγα και ρώτησα ένα γνωστό με μαγαζί βελτιώσεων και μου είπε πως οι σκάστρες μπαίνουν γενικά σε όλα τα

αυτοκίνητα, χωρίς να παίζει ρόλο η μάρκα.....τελικά τι παίζει???

Υπάρχει κάποιος να μου πεί με σιγουριά πως η σκάστρα δεν θα επηρεάσει κάτι πάνω στο αυτοκίνητο και

ισχύει αυτό που μου είπε?????

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κανει ο αποστατης ειναι μονο το ξεφυσημα.Απλα διωχνει τον αερα στην ατμοσφαιρα και δεν γινεται <<ανακυκλωση>> του αερα.Κατι τετοιο τελος παντων

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Τελος Απριλιου θα ειναι η forge στιν Ελλαδα . Πηρα τηλ. και ρωτησα .

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εχει ερθει ακομα πως την εχεις βαλει?Κ αν απο καπου την βρηκες γιατι δεν λες απο που κ ποσο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η σκαστρα της FORGE ξερετε αν ριχνει την αποδοση και τις επιδοσεις του TSI 140???παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας απαντησει...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.σας χαιρετω σαν νεο μελος που ειμαι:o

αγαπητε φιλε JIMQ οχι δεν ριχνει τις αποδοσεις στο tsi

η σκαστρα κλειστου κυκλωματος για τους κινητηρες tsi κυκλοφορησε και στην Ελλαδα.πριν απο 3 ωρες μιλησα με εναν προμηθευτη της πολης μου ο οποιος μου ειπε οτι μεσα σε 3 μερες εξαφανιστηκαν ολες και περιμενουν τωρα τη νεα παρτιδα.

Η τιμη της ειναι γυρω στα 300 ευρω και ειναι σκαστρα μαζι με τον ανταπτορα.kostaTSI λογω του οτι η σκαστρα στο tsi ειναι πανω στην τουρμπινα δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν οτι δεν παιζει ρολο η μαρκα και οτι μπαινουν σε ολα τα αυτοκινητα.αλλα ισχυει οτι δεν παθαινει κατι το αυτοκινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.σας χαιρετω σαν νεο μελος που ειμαι:o

αγαπητε φιλε JIMQ οχι δεν ριχνει τις αποδοσεις στο tsi

η σκαστρα κλειστου κυκλωματος για τους κινητηρες tsi κυκλοφορησε και στην Ελλαδα.πριν απο 3 ωρες μιλησα με εναν προμηθευτη της πολης μου ο οποιος μου ειπε οτι μεσα σε 3 μερες εξαφανιστηκαν ολες και περιμενουν τωρα τη νεα παρτιδα.

Η τιμη της ειναι γυρω στα 300 ευρω και ειναι σκαστρα μαζι με τον ανταπτορα.kostaTSI λογω του οτι η σκαστρα στο tsi ειναι πανω στην τουρμπινα δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν οτι δεν παιζει ρολο η μαρκα και οτι μπαινουν σε ολα τα αυτοκινητα.αλλα ισχυει οτι δεν παθαινει κατι το αυτοκινητο σου.

προφανως μηλας για κλειστοθ τυπου..οταν τηλεφωνησα στην εταιρεια ποθ τις εισαγει ειπε πως κοστιζει 94Ε +8Ε αποστολη!λογικα μπαινει πανω στην ηλεκτρονικη και ειναι ανοιχτου τυπου!εμαθα πως κανει θορυβο..καθως επισης πως ισως να χανεις λιγο πιεση..περιμενω ενημερωση.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.