Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

πρεπει να αλλαξω και την Ν75 Κωστα?

...Αγορίνα άλλαξέ τες και τις δύο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... η Ν75 έχει 20 ευρώ....και πες μου τελικά τι έγινε.....

Link to comment
Share on other sites

...Αγορίνα άλλαξέ τες και τις δύο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... η Ν75 έχει 20 ευρώ....και πες μου τελικά τι έγινε.....

55 ευρω ειναι κ τα 2,σιγα τα λεφτα.μονο που πρεπει να παω στα Ιωαννινα να τα παρω κ δεν εχω χρονο ;):cry:;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγώ το πήρα χτες το δικό μου και απο οσο ακούγεται δεν θελει καν ανταπτορα...Εχει δυνατό και ωραίο θόρυβο..Δεν θα ηθελα κατι παραπανω θα το ηχογραφησω καποια στιγμη να το ακουσετε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγώ το πήρα χτες το δικό μου και απο οσο ακούγεται δεν θελει καν ανταπτορα...Εχει δυνατό και ωραίο θόρυβο..Δεν θα ηθελα κατι παραπανω θα το ηχογραφησω καποια στιγμη να το ακουσετε...

απο που το πήρες? τι ακριβώς εννοείς? Η μαμά σκάστρα λες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοσίδη καινούριο. Golf Gt sport 140Ps και κάνει τέλειο ήχο η σκάστρα και πολύ πιο δυνατό απο αλλο 140αρι που ετυχε και ακουσα περσινής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

N75 εδώ.

Ευχαριστω φιλε μου.αλλαξα την Ν75,εχω την εντυπωση πως ανοιγει καλυτερα τωρα αλλα απο ηχο τιποτα.(σε GT με προγραμμα αναφερομαι)τη σκαστρα μου την εδωσαν λαθος.η δικια μου ειναι με 2 βιδες και η καινουρια με 3!δεν με παει καθολου!την πηρα απο τα Ιωαννινα,παιζει να μου την αλλαξουν πουθενα στη Θεσσαλονικη με τη σωστη?(επειδη θα βρισκομαι εκει για μια εβδομαδα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι βενζινα χρησιμοποιειται οι περισσοτεροι? Ειναι το μονο που ξεχασα να ρωτησω στον Φιλοσιδη...Αμόλυβδη απλή η 100?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι βενζινα χρησιμοποιειται οι περισσοτεροι? Ειναι το μονο που ξεχασα να ρωτησω στον Φιλοσιδη...Αμόλυβδη απλή η 100?

Υπάρχουν σχετικά post για την απορία σου. Αν ο καθένας γράφει τις απορίες του όπου νά΄ναι δεν θα βρίσκουμε ποτέ τίποτα.Ψάχνε λίγο πριν ποστάρεις. . .

αν έχεις Tsi 100άρα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα τη σκαστρα.ειχε σπασει σε 3 κομματια.μολις την εβγαλα πεταχτηκαν κατι ελατηρια.Δουλευει καλα,τελειος ηχος αλλα ενιωσα μια διαφορα στη ροπη.δεν ροπιαζει οπως πριν,ελαχιστη μεν αλλα κατα τα αλλα δουλευει ρολοι!Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με φωτισατε,δεν ειχα ιδεα ουτε για τον ανταπτορα,ουτε για τις βαλβιδες που ηταν ελαττωματικες(γι αυτο πηγαινα εκει κ εκει με το cupra!αποψε ομως θα του πιω το αιμα!)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα τη σκαστρα.ειχε σπασει σε 3 κομματια.μολις την εβγαλα πεταχτηκαν κατι ελατηρια.Δουλευει καλα,τελειος ηχος αλλα ενιωσα μια διαφορα στη ροπη.δεν ροπιαζει οπως πριν,ελαχιστη μεν αλλα κατα τα αλλα δουλευει ρολοι!Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με φωτισατε,δεν ειχα ιδεα ουτε για τον ανταπτορα,ουτε για τις βαλβιδες που ηταν ελαττωματικες(γι αυτο πηγαινα εκει κ εκει με το cupra!αποψε ομως θα του πιω το αιμα!)

..μπράβο αγορίνα...επιτέλους..μαζί σου για το cupra......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Σημερα εβαλα κ εγω τον ανταπτορα της forge στο golfaki mou...Πολυ ωραιος θορυβος αλλα νομιζω οτι εχει λιγακι η αποδοση...Δεν ανεβαζει στροφες οπως πριν...Παιζει να εχει γινει τπτ λαθος? Κατι διαβασα πιο πανω για αλλαγη Ν75 κ σκαστρας....Τι ειναι το Ν75 ?? Αν θελω να τα αλλαξω ποσο παιζουν οι τιμες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Σημερα εβαλα κ εγω τον ανταπτορα της forge στο golfaki mou...Πολυ ωραιος θορυβος αλλα νομιζω οτι εχει λιγακι η αποδοση...Δεν ανεβαζει στροφες οπως πριν...Παιζει να εχει γινει τπτ λαθος? Κατι διαβασα πιο πανω για αλλαγη Ν75 κ σκαστρας....Τι ειναι το Ν75 ?? Αν θελω να τα αλλαξω ποσο παιζουν οι τιμες??

Αν έχει μια διαφορά ...θα είναι απειροελάχιστη..δεν θα σε απασχολήσει...αν βλέπεις τραγική διαφορά....ναι λοιπόν θες βαλβίδα Ν75 και άλλη σκάστρα.....

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουν το πρόβλημα τα λαμόγια.

Η σκάστρα που φοράει εξαρχής δεν αντέχει και πολύ γι'αυτό το λόγο έχει βγεί νέα ενισχυμένη με πιο σφυκτό ελατήριο.

Αφού στα αλλάξουν και βάλεις τον αντάπτορα...εκεί να δείς θόρυβο!

αυτη η ενισχυμενη που λες απο ποτε αρχισε να μπαινει στα TSi?απο πιο σημειο στην παραγωγη τους(χρονικα εννοω)?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω απο τελος 2007 και αρχες 2008 αλλαξε η σκαστρα.

ρρε παιδια.τελικα βγαζει η σκαστρα σφαλμα στο διαγνωστικο???η Ν75???

Link to comment
Share on other sites

νομιζω απο τελος 2007 και αρχες 2008 αλλαξε η σκαστρα.

ρρε παιδια.τελικα βγαζει η σκαστρα σφαλμα στο διαγνωστικο???η Ν75???

Αρχες 2008........και Ο Χ Ι δεν φαίνεται στο διαγνωστικό.......

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως όταν είχε χαλασει η σκάστρα στο διαγνωστικό μου το είχαν βάλει και το είχαν διαπιστώσει...

να μας πεις σε πια αντιπροσωπία πας ...να πηγαίνουμε και εμείς ..

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα 1-1-2008 οποτε εχω την παλια σκαστρα..

ειναι off topic αλλα σκαστρα κ ρελαντι εχουν καμια σχεση?δηλαδη μια μαπα σκαστρα επηρεαζει το ρελαντι?

Link to comment
Share on other sites

παιδες η μοναδικη αλλαγη-"βελτιωση"(το εβαλα σε εισαγωγικα γιατι δεν θεωρω βελτιωση εναν ανταπτορα που σε πολλες περιπτωσεις αναφερθηκε οτι εκοψε αλογα)με το θεμα σκαστρας ειναι ο ανταπτορας της forge?

εχω ακουσει κ εναν αλλο ηχο που εβγαζε ενα golf και δεν ηταν η σκαστρα κατι σαν να ρουφουσε το αερα τι λετε οτι ηταν?

Link to comment
Share on other sites

παιδες η μοναδικη αλλαγη-"βελτιωση"(το εβαλα σε εισαγωγικα γιατι δεν θεωρω βελτιωση εναν ανταπτορα που σε πολλες περιπτωσεις αναφερθηκε οτι εκοψε αλογα)με το θεμα σκαστρας ειναι ο ανταπτορας της forge?

εχω ακουσει κ εναν αλλο ηχο που εβγαζε ενα golf και δεν ηταν η σκαστρα κατι σαν να ρουφουσε το αερα τι λετε οτι ηταν?

Αν εχει αλλαξει εισαγωγη κανει τον ηχο που λες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.