Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

Φίλε μου το πήγες πολύ μακρυά...Πόσα άλογα είναι αυτό το αμάξι έχεις ιδέα?? Δεν το πλησιάζουμε ούτε με ντουντούκα και να κάνουμε ήχο με το στόμα. χαχαχαχα. Πήγες μακρυα.. Δες μερικά post πιο πριν και θα δεις που θα ήθελα να πλησιάσω εγώ. Έχω βάλει 2 βίντεο

με golf gti και neuspeed εισαγωγές.! Αν έχεις gti τότε λογικά γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πήγες πολύ μακρυά...Πόσα άλογα είναι αυτό το αμάξι έχεις ιδέα?? Δεν το πλησιάζουμε ούτε με ντουντούκα και να κάνουμε ήχο με το στόμα. χαχαχαχα. Πήγες μακρυα.. Δες μερικά post πιο πριν και θα δεις που θα ήθελα να πλησιάσω εγώ. Έχω βάλει 2 βίντεο

με golf gti και neuspeed εισαγωγές.! Αν έχεις gti τότε λογικά γίνεται!

θελω αυτο το φσ το τσαχπινικο στο video Που εβαλα!θεμα σκαστρας δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα. Αν θέλετε αυτόν τον ήχο, βγάλτε τη φύσα της σκάστρας! Όχι check δεν βγάζει.

Αν κάνετε αυτό που σας λέω και σας αρέσει ο ήχος, απλά ψάξτε για το σκληρότερο ελατήριο που μπορεί να αντέξει η σκάστρα σας χωρίς να είναι συνεχώς κλειστή. Έχει αναφερθεί πως αν παίζεις με πιέσεις κάτω του 1 bar δεν βλάπτει...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους άκουσαν τον ήχο που έκανε η σκάστρα μου με το σκληρό ελατήριο(η οποία ουσιαστικά δεν άνοιγε). ΑΝ έβαζα τον γνωστό αντάπτορα της forge και εκτονωνόταν από εκεί θα έκανε δουλειά ή πάλι θα παγιδευόταν μέσα ο αέρας;

Νομίζω, ότι αν η σκάστρα δεν ανοίγει, αυτό δεν θα αλλάξει με την προσθήκη του αντάπτορα.

Ο αντάπτορας όμως μπορεί να σε βοηθήσει στον προσδιορισμό του ελατηρίου που είναι κατάλληλο, δηλαδή ανοίγει την σκάστρα σε συνδιασμό με ένα μπαρόμετρο (όταν θα ακούς το 'ξεφύσημα' η σκάστρα θα έχει ανοίξει).

Γενικά μιλώντας θεωρώ πιο σωστές τις σκάστρες κλειστού τύπου με το σκεπτικό ότι ο επιστρεφόμενος αέρας έχει ληφθεί υπόψιν στην κατασκευή των χαρτών, ο ήχος της ανοικτής όμως είναι πόρωση!

/ ΒΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα,ηθελα να ρωτησω κατι.φοραω την hks ssqv3 ανοιχτου τυπου κ τη δουλευω κανονικα μιας κ φοραω προγραμμα.εβγαλα τη φυσα της μαμα σκαστρας.θα εχω θεμα με την τουρμπινα,η να το αφησω ετσι χωρις τη φυσα.τι λετε?

να φτιαξω πλακακι σε τορνο να βγαλω τελειως τη μαμα σκαστρα; οποις μπορει να βοηθησει οι γνωμες δεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα εναν ανταπτορα της forge απο οτι βλεπω εδω περα οποιος κοιταχτε τι κανει:παρεπιπτοντως μιλαω αποκλειστικα για ατομα τα οποια θελουν ηχο και μονο(ειμαι ενας απο αυτους)δηλαδη απο οσα διαβαζω δεν βλεπω για καποια βελτιωση απλα εκτονωση του ηχου. http://www.autokinisis.gr/index.php?target=products&product_id=34463 την εχει δοκιμασει κανεις?ξερουμε αν αναβει καμια σχετικη ενδειξη?γιατι εμενα με εψηνε να την βαλω

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει ομως οτι χανει σε δυναμη λιγο με αυτον τον ανταπτορα το αμαξι..

+1 κ επισης δεν ακουγεται παρα πολυ....καλυτερα πηγαινε στην ολοκληρομενη σκαστρα που εβγαλε η forge για το tsi ανοιχτου τυπου.

σου δινω το site του αντιπροσωπου της ελλαδας.

http://avcweber.gr/Article/67/FMDVATSI/el/

νομιζω παιζει καπου στα 250 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

+1 κ επισης δεν ακουγεται παρα πολυ....καλυτερα πηγαινε στην ολοκληρομενη σκαστρα που εβγαλε η forge για το tsi ανοιχτου τυπου.

σου δινω το site του αντιπροσωπου της ελλαδας.

http://avcweber.gr/Article/67/FMDVATSI/el/

νομιζω παιζει καπου στα 250 ευρω.

Nε την τσεκαρα αλλα δεν λεει τιμες αυτο το site!και επισης θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως μπορει προσφερει η aftermarket σκαστρα?

Link to comment
Share on other sites

Nε την τσεκαρα αλλα δεν λεει τιμες αυτο το site!και επισης θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως μπορει προσφερει η aftermarket σκαστρα?

κραταει πιο σταθερη πιεση,δεν σπαει δεν χαλαει οπως οι εργοστασιακες...και κανει το κλασσικο τσουφ....

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αξιζει τα φραγκα της..

για εμενα αν κυνηγας τα αλογα αξιζει...μονο και μονο που η μαμα αντεχει ταβανι μια 2ετια(σε εμενα τουλ.) αν τα βαλεις κατω κερδισμενος εισαι!

Link to comment
Share on other sites

η μαμα ταβανι 2ετια? ποτε και που? εγω μια 3ετια που το εχω τωρα το δικο μου το χω αλλαξει 3-4..και οχι μονος μου η να ναι ιδεα μου.Μηχανικος της VW απο μονος του να μου το λεει. :/

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

η μαμα ταβανι 2ετια? ποτε και που? εγω μια 3ετια που το εχω τωρα το δικο μου το χω αλλαξει 3-4..και οχι μονος μου η να ναι ιδεα μου.Μηχανικος της VW απο μονος του να μου το λεει. :/

χαχα εν το μεταξυ η μλκια δεν φαινετε πουθενα.μονο η αποδοση πεφτει λιγο!οπως και προχθες αλλαξα πολλαπλασιαστη 1ου κυλινδρου (missfires) και μου λενε θες και ν75!ουτε αυτη χτυπαγε καπου!μονο οταν συνδιασστουν και τα 2 μαζι χτυπαει check.

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε..Μπ@υρδ3λ@ γερμανικα..Κλ@νεις..χαλαει το παραδιπλα..χαχα.. :goodjob::p

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα εναν ανταπτορα της forge απο οτι βλεπω εδω περα οποιος κοιταχτε τι κανει:παρεπιπτοντως μιλαω αποκλειστικα για ατομα τα οποια θελουν ηχο και μονο(ειμαι ενας απο αυτους)δηλαδη απο οσα διαβαζω δεν βλεπω για καποια βελτιωση απλα εκτονωση του ηχου. http://www.autokinisis.gr/index.php?target=products&product_id=34463 την εχει δοκιμασει κανεις?ξερουμε αν αναβει καμια σχετικη ενδειξη?γιατι εμενα με εψηνε να την βαλω

Opoios den to exei dokimasei i akousei kalo einai na min apantaei kai mperdevei to palikari..

To forao to sugkekrimeno konta 2 xronia "kai me programa" oute endeiksei anavei kai oute xaneis apo apodosi, otan leo 0 enoo 0, me metriseis.

Tora gia to pos akougetai, einai ena klik kato apo kanoniki skastra, an i kanoniki akougetai me vathmo 10, ayth th vathmologo 8.

Link to comment
Share on other sites

Opoios den to exei dokimasei i akousei kalo einai na min apantaei kai mperdevei to palikari..

To forao to sugkekrimeno konta 2 xronia "kai me programa" oute endeiksei anavei kai oute xaneis apo apodosi, otan leo 0 enoo 0, me metriseis.

Tora gia to pos akougetai, einai ena klik kato apo kanoniki skastra, an i kanoniki akougetai me vathmo 10, ayth th vathmologo 8.

το spacer δεν χανει αλογα?το μισο vag group την εχει αλλαξει γτ αποδεδηγμενα χανει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.